Лекція для лікарів-стоматологів стоматологічних поліклінік м. Львова запланована на 30 липняСкачати 29.54 Kb.
Дата конвертації31.12.2016
Розмір29.54 Kb.
Прес-реліз
«С – наша спільна справа в боротьбі за життя Людини»
27 липня у Львові стартує акція протидії поширення гепатиту в Україні «С – наша спільна справа в боротьбі за життя Людини». В рамках її проведення усі охочі зможуть безкоштовно пройти діагностику та отримати необхідну консультацію.
Організаторами заходу є управління охорони здоров’я департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, ВГО «Фундація медичного права та біоетики України» спільно з БФ «САЛЮС» за підтримки програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження» і МБФ «Міжнародний альянс з ВІЛ/СНІД в Україні». Захід буде проведено в межах відзначення Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами.

Акція триватиме до 1 серпня 2012 року. «С – наша спільна справа в боротьбі за життя Людини» – одне з втілень співпраці міжнародних, всеукраїнських, місцевих громадських організацій у сфері охорони здоров’я з органами влади. Така діяльність покликана підвищити обізнаність населення України щодо поширення, симптомів та методів діагностики та лікування гепатиту С.

На просп. Свободи біля пам’ятника Т. Шевченку 28 та 30 липня з 15:00 до 19:00 працюватиме мобільна амбулаторія БФ «САЛЮС», працівники якої за допомогою швидких тестів на гепатити В і С, проводитимуть діагностику. Минулого року під час однойменної акції було проведено тестування 80 осіб, при цьому гепатит С діагностовано в 14 випадках (17,5%).

У Міському центрі здоров’я та медичної інформації (вул. Руська, 20) з 30 липня до 1 серпня з 11:00 до 15:00 год. функціонуватиме медико-правовий пункт, де кожен зможе безкоштовно отримати кваліфіковану медичну і юридичну консультації.

Серед мешканців і гостей м. Львів буде проведено широку інформаційно-просвітницьку кампанію з використанням тематичних брошур, листівок, постерів та білбордів.

У межах акції вчора, 24 липня, для медичних працівників Львівської міської косметологічної лікарні провели лекцію про клінічні та нормативні аспекти, шляхи передачі та способи запобігання поширенню хвороби, оскільки у своїй практичній діяльності вони стикаються з ризиком інфікування гепатитом С. Відповідна лекція для лікарів-стоматологів стоматологічних поліклінік м. Львова запланована на 30 липня.

Детальну інформацію про акцію можна отримати тут: www.hepatit.org.ua, www.healthrights.org.ua.


Довідка
За статистикою ВООЗ, у світі понад 140 мільйонів людей, інфікованих вірусом гепатиту С.

Сьогодні вчені констатують пандемію гепатиту С, яка за своїми масштабами в 5 разів перевищує розповсюдження ВІЛ-інфекції. Близько 350 млн. людей – хронічні носії вірусу гепатиту В, близько 200 млн. інфіковані гепатитом С. Кожний 12-й мешканець планети є інфікованим.

У 80% пацієнтів гострий період захворювання минає без симптомів, переходячи з часом у хронічне захворювання за умови відсутності лікування. Пірсінг, татуаж, манікюр, педикюр, стоматологічні послуги, інші медичні втручання, пов’язані з ін’єкціями, переливанням крові, ін’єкційне споживання наркотиків тощо – це перелік можливих шляхів інфікування. Віруси гепатитів В і С у 57% випадків зумовлюють цироз печінки, у 78% – первинний рак печінки.

Вартість лікування гепатиту С становить від 60 до 120 тисяч гривень на одного пацієнта на рік.Україна належить до держав із середнім рівнем поширення вірусного гепатиту С (інфіковано близько 3% громадян, що становить приблизно 1170000 осіб). Однак, за результатами вибіркового моніторингу груп ризику, показник інфікування вірусом гепатиту С серед деяких з них (медичні працівники, хворі на онкологічні та нефрологічні захворювання, що потребують гемодіалізу, ВІЛ-інфіковані) досягає 40-60 %, що значно перевищує середні показники у світі. В Україні офіційна реєстрація хронічних форм вірусних гепатитів В і С проводиться з червня 2009 р. і не охоплює все населення, у зв'язку з чим є невідповідність між офіційними українськими та міжнародними статистичними даними.


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка