Лекція №3 Тема лекції: Позначення діодів. Характеристики і параметри діодів. План лекції Позначення діодівСкачати 47.94 Kb.
Дата конвертації01.01.2017
Розмір47.94 Kb.
Лекція № 3

Тема лекції: Позначення діодів. Характеристики і параметри діодів.План лекції

1. Позначення діодів.

2. Характеристики і параметри діодів: максимальна зворотна напруга, максимальний прямий струм, температура, частота, струм витоку, дисипація енергії

Література

1. Кучумов А.И. Электроника и схемотехніка – 2002. ст. 121-122.

2. Гершунский Б.С. Основы электроники – 1977. ст. 31-36.

3. И.П.Жеребцов „Основи электроники” – 1985. ст. 38-43.

4. Ю.П.Колонтаєвський, А.Г.Сосков „Промислова електроніка та мікросхемотехніка: теорія і практикум” – 2003. ст. 24-25.

5. Ю.А.Овечкин „Полупроводниковые приборы” – 1979. ст. 29-36.

6. Опадчий Ю.Ф. Аналоговая и цифровая электроника – 2000. ст. 18-29.

Зміст лекції

1. Позначення діодів

Напівпровідниковим діодом називається пристрій, що складається з кристала напівпровідника, і містить, зазвичай один p-n перехід і має два електроди.

Класифікація діодів


Ознака класифікації

Найменування діода

Позначення діодів

за методом отримання переходу

планарніточковідіод ШотткіНапівпровідниковий матеріал

Германій
Кремній
Арсенид галію
Призначення

Випрямний
Імпульсний

Надвисокочастотний

Стабілітрон

(стабістор)

ВарикапПринцип дії

Лавинно-пролітний
ТунельнийСвітлодіодФотодіодДіод Ганна2. Характеристики і параметри діодів

Вольтамперна характеристика реального діода проходить нижче, ніж у ідеального p-n переходу: позначається вплив опору бази. Після точки А вольт-амперна характеристика буде прямою лінією, оскільки при напрузі Uа потенційний бар'єр повністю компенсується зовнішнім полем. Крива зворотного струму ВАХ має нахил, оскільки за рахунок зростання зворотної напруги збільшується генерація власних носіїв заряду.До основних параметрів діодів відносять:

- Максимально допустимий прямий струм Iпр.max.

- Пряме падіння напруги на діоді при максимальному прямому струмі Uпр.max.

- Максимально допустима зворотна напруга Uобр.max = (⅔ ÷ ¾) • Uэл.проб.

- Зворотний струм при максимально допустимій зворотній напрузі Iобр.max.- Прямий і зворотний статичний опір діода при заданих прямій і зворотній напругах.- Прямий і зворотний динамічний опір діода:- Габарит і діапазон робочих температур.

- Ємність Сд між виводами діода.

Допустимі зворотні напруги кремнієвих діодів — 1000—1500 В, а германієвих 100—400 В. Інтервал робочих температур кремнієвого діода — від −60 °C до +150 °C; а для германієвого — від −60 °C до +85 °C. Тому зараз в основному використовують кремнієві діоди.

У даний час на практиці переважно застосовується система так званих граничних параметрів, що характеризують випрямний діод, основними з яких є:

Максимально допустимий середній прямий струм . Це максимально допустиме середнє за період значення прямого струму, що тривало протікає через прилад. Звичайно силові діоди використовуються спільно з певним типом охолоджувача. Це може бути або масивна металева пластина, інтенсивно відвідна тепло, що виділяється в діоді при протіканні струму, або спеціальна конструкція радіатора, що має велику площу тепловідводу, або спеціальний охолоджувач має всередині сорочку рідинного охолоджування, по якій циркулює вода.

Тому в інформаційних матеріалах приводяться значення граничних струмів з обліком впливу охолоджування (швидкість і витрата охолоджуючого повітря або рідини).

Максимально допустимий струм перевантаження. Це струм діода, тривале протікання якого викликало б перевищення максимально допустимої температури напівпровідникової структури, але обмежений за часом так, що перевищення цієї температури не відбувається.

Максимально допустимий ударний струм. Це максимально допустима амплітуда одиночного імпульсу струму синусоїдальної форми тривалістю 10 мс при заданих умовах роботи приладу, що відповідає половині періоду струму частотою 50 Гц.

Максимально допустима імпульсна напруга, що повторюється. Це максимально допустиме миттєве значення напруги, що періодично прикладається до діоду у зворотному напрямі. Напруга, що повторюється, характеризується класом приладу, вказуючим його в сотнях вольт і наводиться в паспортних даних.

Імпульсна зворотна напруга, що не повторюється, – максимальне допустиме миттєве значення будь-якої не повторюється напруги, що прикладається до діоду у зворотному напрямі.

Максимально допустима постійна зворотна напруга – напруга відповідне початку процесу лавинообразования в приладі (напруга пробою).Більшість вказаних параметрів звичайно приводиться в технічному паспорті на прилад, а більш докладно інформація про параметри, характеристиках і експлуатаційних властивостях - в технічних умовах на прилад.


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка