Лекція №1 Текстовий редактор microsoft word Інтерфейс програми Microsoft WordСторінка1/39
Дата конвертації30.12.2016
Розмір1.74 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   39


Конспекти лекцій

з дисципліни

Комп’ютеризація

сільськогосподарського

виробництва
студента 4-___ курсу
________________________________

Лекція №1

Текстовий редактор microsoft word
  1. Інтерфейс програми Microsoft Word


Microsoft Word – один з найпопулярніших текстових процесорів на ринку програмної продукції. Він містить дуже широкий вибір інструментів для редагування та форматування текстів документів, а також для вбудовування в них різноманітних об’єктів – математичних формул, малюнків, графіків, діаграм та ін.

Для запуску Microsoft Word слід клацнути поступово (виконати команду) на Пуск Программы Microsoft Word. Відкриєть­ся вікно редактора Microsoft Word (мал. 53)

Вікно редактора Word має декілька стандартних еле­ментів: рядок заголовку, кно­п­ки згортання, роз­го­ртання та закриття вікна, рамку (їх розглянуто на попередніх уроках).

Рядок меню (1) включає основні категорії команд:Вставка – вставка в документ малюнків, діаграм, поточної дати й часу, формул


Файл – робота з файлами документів

Таблица – робота з таблицями

Правкаредагування документів

Окно – робота з вікнами

Вид – перегляд документів

? – довідкова система
Формат – форматування документів (встановлення шрифтів, параметрів абзацу

Сервис – сервісні функції (перевірка орфографії, встановлення параметрів настройки Word).

Кожен пункт меню має відповідне підменю. Розгорнутий вигляд підменю для всіх пунктів меню показаний на мал. 54 Для відкриття меню слід клацнути на ньому мишкою. Аналогічно вибирається пункт підменю. Також можна вибирати пункт підменю за допомогою клавіш керування курсором: підвести курсор до потрібного пункту та натиснути Enter. Слід зазначити, що назви деяких пунктів підменю мають сірий колір. Це означає, що такі пункти в даний момент недоступні (наприклад, не можна редагувати таблицю, якщо вона не існує).Панелі інструментів. (2) Під рядком меню розміщуються панелі інструментів – це рядок кнопок, при натисканні на які виконується певна дія. Кнопки на панелі інструментів дублюють команди, які можна виконати за допомогою меню. Панелі інструментів носять назву відповідно до дій, які вони виконують. Наприклад: панель стандартная, форматирование, таблицы и границы та ін. Для натискування на кнопку слід навести курсор мишки на кнопку і клацнути на ній. При фіксації курсору мишки на кнопці під нею з’являється її назва.
    1. Настройка панелей інструментів


Для того, щоб панелями інструментів зручно було користуватися, їх можна індивідуально настроїти відповідно до потреб користувача. Для настройки вибираємо Сервис→Настройка... відкриється вікно, зображене на Мал. 65, 66.

Д
ля вибору потрібної панелі інструментів
, необхідно поставити прапорець біля її назви та натиснути Закрыть. Якщо потрібно створити нову панель інструментів, клацніть на кнопці Создать та введіть назву панелі. На екрані з’явиться пуста панель, на яку можна буде винести потрібні кнопки.

Щоб забрати з панелей інструментів кнопки, які вам не потрібні, слід вибрати Сервис→Настройка... , поставити на неї курсор мишки, натиснути ліву кнопку, і, не відпускаючи її сягнути кнопку з панелі інструментів на робоче поле. Щоб добавити на панель інструментів кнопки слід вибрати Сервис→Настройка..., вибрати закла­динку Ко­манды, (Мал. 66), вибрати потрібну катего­рію ко­манд в лівій частині вікна, за допомогою л­і­нійки про­крутки в правій частині знайти потрібну кнопку, перетягнути її на панель інструментів.

Якщо виконані всі операції по формуванню панелей інструментів, ви­бираємо Закрыть.Координатні лінійки (3, 4) знаходяться зверху робочого поля та зліва від нього. Вони допомагають орієнтуватися в розмірах та розміщенні об’єктів на аркушах та використовуються для швидкого форматування абзаців, встановлення полів сторінки.

За допомогою координатної лінійки можна встановити ширину тексту та величину відступу для абзаців. На лінійці розташовані три бігунки:

1 – нижній бігунок зліва відповідає за відступ від лівої межі сторінки.

2 – нижній бігунок справа відповідає за відступ від правої межі сторінки.

3 – верхній бігунок відповідає за відступ першого рядка абзацу.

Робоче поле документа (6) це безпосередньо відображення аркуша, на якому можна вводити текст.

Лінійки прокрутки по вертикалі та по горизонталі (7, 8) служать для перегляду інформації, яка не вмістилась у вікні. При цьому можна використовувати як бігунець, так і спеціальні мітчики на їх краях. Над вертикальною лінійкою прокрутки є спеціальна кнопка, яка дозволяє розбити вікно редактора на дві частини і редагувати документ одразу у двох різних місцях. Для реалізації цієї можливості потрібно встановити курсор мишки на кнопку і, натиснувши ліву кнопку мишки перетягати її донизу на потрібну висоту. Внизу вертикальної лінійки прокрутки є дві кнопки з подвійною стрілкою вгору і вниз, за допомогою яких можна переміщуватись на попередню та наступну сторінки документу.

Рядок стану (9) містить номер активної сторінки, активний розділ, та дробове число, чисельник якого вказує яка від початку файлу сторінка активна, а знаменник – кількість сторінок у документі.

  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   39


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка