Кращі питання ліги претендентів 1999-2000 років 1-й етап Великобританія – країна звичаїв. Усі міністерства розташовані в Лондоні, окрім трьох. Яких?Скачати 160.27 Kb.
Дата конвертації28.11.2016
Розмір160.27 Kb.

КРАЩІ ПИТАННЯ


Ліги претендентів 1999-2000 років
1-й етап
1.1. Великобританія – країна звичаїв. Усі міністерства розташовані в Лондоні, окрім трьох. Яких?

Відповідь: Міністерства Уельсу, Північної Ірландії та Шотландії.

1.2. Американський композитор Аарон Копланд одного разу сказав: “Якщо люди захочуть згадати ідеї, думки шестидесятих років, награйте їм…” Що?

Відповідь: “… музику “Бітлз”.Джерело: А.Багиров. "Битлз" - любовь моя. - Минск: Ред. журнала "Парус", 1993. С.6. (Д.Башук, Харків).

1.3. Яким видом спорту займаються люди, яких газета “Сєгодня” нещодавно охрестила “ліфтерами”?

Відповідь: пауерліфтингом.

Джерело: "Сегодня", 3.10.98 р. (Д.Башук, Харків).

1.4. Іслам дотримувався ненависті до цих тварин. Більше того, в році було виділено день, в який їх карали та вішали. Проте Мухаммед відводив їм місце охоронців у раю. Назвіть цю тварину.

Відповідь: собака.

Джерело: М.Бауэр. Всегда рядом. Книга о собаках. - М.: ВО "Агропромиздат", 1991. - С. 18. (А.Московський, Харків).

1.5. Цей захід відбувається декілька раз у десятиріччя. 19 років тому він проходив на території чотирьох країн: Радянського Союзу, Румунії, Болгарії і Греції. Тривав він 30 днів, а брало у ньому участь близько 5000 осіб. Про який захід йде мова?

Відповідь: про естафету Олімпійського вогню.

Джерело: "Вокруг света", 1980, N 7. (І.Волобуєв, Житомир).

1.6. Щотижневик “Версія” у рубриці “ХХ століття – ТОП 10” друкує різноманітні “десятки”, наприклад, “найвідоміші вчені ХХ століття” чи “найтрагічніші катастрофи”. Трьома останніми словами у назві одного із таких списків були “… Лектор просто ягня”. Здогадавшись, який вчений ступінь мав цей “Лектор”, ви без затруднень дасте відповідь, чиї імена увійшли в цей список.

Відповідь: серійних вбивць – сексуальних маніяків (Доктор Лектор із фільму “Мовчання ягнят).

Джерело: "Версия", 1998, N 20. (Ю.Сильвестров, Харків).

1.7. У 1923 році в Лондоні закінчили будівництво споруди, котру було вирішено збудувати на знак перемоги над Німеччиною і як вшанування простих англійців, що здійснили її, а також для зняття соціальної напруги серед народу. Назвіть район Лондону, в якому знаходиться ця споруда.

Відповідь: Уемблі.

1.8. Один із героїв роману О.Дюма “Три мушкетери” зумів уникнути цього гріха двічі. Перший раз це сталося цілком випадково. А іншого разу він навмисно запросив людину, котра може здійснювати цей гріх, не стаючи при цьому грішником. Кого запросив цей герой?

Відповідь: ката (“кат може вбивати і не бути при цьому вбивцею”).

Джерело: А.Дюма. Три мушкетера. - М.: Правда, 1990. - С. 672. (М.Євланов, Харків).

1.9. Слухачі однієї із єрусалимських семінарій висловили вимогу звільнити свого равина, заміченого у стриптиз-барі. Проте керівництво навчального закладу охарактеризувало його дії як професійно-адміністративну місію. Що ж, на думку керівництва, повинен був вияснити ребе у цьому барі?

Відповідь: чи не відвідують бар його студенти.

Джерело: "ХХL", 1998, N 4. (О.Неумивакіна, Харків).

1.10. Журнал “Нью-Йорк Обсервер” склав “хіт-парад” персонажів, про яких в 1998 році найбільше пліткувала преса. Перше місце, звичайно, посів Білл Клінтон, на третьому виявився спец-прокурор Кеннет Старр. А хто посів друге місце?

Відповідь: Моніка Левінскі.

Джерело: "Комсомольская правда", 23.12.98 р. (Д.Башук, Харків).
2-й етап
2.1. На Русі вважалося, що якщо зробити це три рази, то можна вилікуватися від гінекологічних та деяких інших захворювань. Проте, героїні відомої казки вистарчило одного разу, щоб попрощатися із життям. Назвіть цю героїню.

Відповідь: Снігуронька (стрибки через вогнище).

2.2. У збройних силах Туреччини для молодшого офіцерського складу встановлені звання: “астегмен” – молодший лейтенант, “тегмен” – лейтенант, “юстегмен” – старший лейтенант. У якому випадку до цих звань добавляється слово “деніз”?

Відповідь: якщо це офіцери ВМФ.

2.3. Прапор Географічного товариства США був розроблений Елсі Белл Гросвенор в 1903 році. Він складався з трьох горизонтальних смуг – блакитної, коричневої і зеленої – і трьох слів, по одному на кожній смузі. Він побував і на Північному полюсі, і на вершині Евересту, і навіть на Місяці. А що символізують кольори цього прапору?

Відповідь: небо, землю та море.Джерело: National Geographic 8'97-стр. iv.

2.4. Опера “Аїда” – один із хітів Великого театру в Москві. Один із ключових епізодів опери – проводи єгипетського полководця Радамеса в похід. У цьому епізоді урочистий хор дає Радамесу титул, що нагадує про зовсім іншу війну і про людину, яка не добилася слави великого воїна. Що ж це за титул?

Відповідь: Дуче (“Аїда” у Великому театрі йде італійською, дуче – вождь).

2.5. 9 лютого 1999 року Корпорація монет та медалей Уряду Ізраїлю оголосила про випуск нової пам’ятної медалі. На зворотній стороні медалі надпис: “Мир дітям Авраама”. Назвіть ім’я того, чий портрет зображено на лицьовому боці.

Відповідь: Хусейн (покійний король Йорданії).

Джерело: Международная мессианская газета. (Изд. мессианского культурного центра в Чикаго). № 28: январь – февраль 1999. С. 10.

2.6. Порядки, що побутували у цих колективах у 17-18 столітті, були тоді ледь не найпрогресивнішими на планеті. У Європі ще всюди монархія, а у них важливі рішення приймаються більшістю голосів. Ще ніхто і не думає про соціальне страхування, а у них недієздатний член колективу отримував допомогу із загальної каси. Керівник вибирався більшістю голосів, і були випадки, що колективом із декількох десятків білих керував негр, в той час, як до рівності рас у Сполучених Штатах було ще далеко. Про кого йде мова?

Відповідь: про піратів.

Джерело: Кремер, Тренкер «Новая энциклопедия популярных заблуждений».

2.7. Хіміки, напевно, сказали б, що це кристалічна речовина без кольору, яка має атомну масу 19.81, густину 2.3 г/см3 і температуру плавлення 2075 градусів Цельсія. А людина, котра добре знайома з сучасним кінематографом, могла б сказати, що це – гарна дівчина. Назвіть це двома словами.

Відповідь: п’ятий елемент.

2.8. За словами Шарля Бодлера, перше зміцнює волю, друге її притуплює. Перше підтримує людину фізично, друге є засобом самогубства. Перше сприяє доброті і спілкуванню, друге приводить до скритності. Врешті, перше створене для робочого люду, друге – радість одинаку. Назвіть перше і друге.

Відповідь: вино і гашиш.

Джерело: «Искусственный рай. Клуб любителей гашиша».

2.9. Нещодавно двом супутникам Урану традиційно присвоїли імена шекспірівських персонажів. Цікаво, що, на відміну від інших супутників Урану, ці супутники отримали імена негативних персонажів – Калібана і Сікоракси із п’єси “Буря”. А за що?

Відповідь: вони обертаються в інший бік.

Джерело: «НиЖ», 1999, № 5, С. 82.

2.10. В 1968 році “Війна і мир” Бондарчука отримав “Оскара”. Це рішення американської академії кіномистецтв було дивне тим, що політична ситуація повинна була схилити шальки терезів на користь головного конкурента Бондарчука. Назвіть прізвище цього конкурента.

Відповідь: Форман (фаворитом вважалася стрічка чеського емігранта “Hori, ma panenko”).
3-й етап
3.1. Чеський письменник Карел Чапек якось зауважив: “Уявіть собі, яка була б тиша, коли б люди говорили…”. Закінчіть фразу.

Відповідь: “… тільки те, що знають”.

3.2. За офіційними даними, щороку в Африці це стає причиною смерті майже трьох тисяч людей. Африканці у таких випадках кажуть: “Нічого не трапилося – на це була воля богів”. Назвіть це.

Відповідь: крокодил.Джерело: Й.Вагнер, Н.Шнейдерова. Царь зверей не лев. (Д.Амосова, Харків).

3.3. Канадський прем’єр-міністр Макензі сказав у 1930 році: “У деяких країн надто багато історії, а у нас…”. Закінчіть його висловлювання.

Відповідь: “… надто багато географії”.

Джерело: Путеводитель "Мишлин" по Канаде.

3.4. Цим словом у Давньому Римі могли називати і полководця-тріумфатора, котрий в’їжджав у місто, і переможця якихось змагань. Важливо лише, щоб в їх туалеті була одна деталь, від котрої і пішло це латинське слово. Назвіть його.

Відповідь: лауреат.

3.5. Крістофер Рем – знаменитий архітектор, математик і астроном, автор проекту собору св.Павла в Лондоні. Коли комісія приймала збудовану ним споруду муніципалітету у Віндзорі, один із батьків міста заявив, що стелю в центральній залі необхідно укріпити, інакше вона завалиться. А що зробив архітектор, якщо “віндзорські колони” після цього увійшли у приказку?

Відповідь: збудував колони, що не доходять до стелі.

Джерело: «500 вопросов и ответов любознательным», Г.Я.Фомичев, Киев: «Будівельник», 1995г.,с.7

3.6. У давні часи людей частенько обкрадали грабіжники, іноді – великі злодійські банди. Якими словами ми б сьогодні охарактеризували збитки людини, про котру в ті часи говорили, що її пограбувало саме 52 розбійники?

Відповідь: ця людина програлася у карти.

Джерело: М.И.Михельсон. Русская мысль и речь. Т.2. М., "Терра", 1994, с.163.

3.7. Абель Лефлер був відомим французьким ювеліром, який виготовив дуже багато чудових та дорогих прикрас. Серед його клієнтів були короновані особи і представники вищого світу не тільки Франції, але й інших країн. Проте найвідомішим його твором став виготовлений ним у 1930 році виріб висотою 31 см та вагою 1 кг 810 г. Назвіть замовника.

Відповідь: ФІФА.

3.8. В.Шекспір. “Гамлет”. Акт 3. Сцена 1. “Полоній. Він близько. Відійдемо царю. Король і Полоній йдуть. Входить Гамлет”. Які слова він промовляє?

Відповідь: “Бути чи не бути, ось в чому запитання”.

3.9. Американські релігійні кола добилися того, що у школах багатьох штатів ця теорія розглядається тільки як гіпотеза. Що це за теорія?

Відповідь: еволюційна теорія походження видів.

Джерело: “Наука и жизнь”, 1995/7, стр 51.

3.10. Страта французького короля Людовіка XVIII, яка відбулася 21 січня 1793 року, повинна була символізувати не тільки кінець Бурбонів, але й кінець монархії у Франції. Яким же епітетом нагородив страченого Людовіка революціонер Жак Ру?

Відповідь: Людовік Останній.

Джерело: Альбер Камю, "Бунтующий человек", М., Политиздат, 1990, cтр. 210.
4-й етап
4.1. Яке слово, на думку французького драматурга Декурселя, жінка легше промовляє очима, ніж вустами?

Відповідь: “так”.

4.2. Картини, що зображають Страшний Суд, включають у себе зображення Христа, котрий рятує праведників. Серед тих, кого рятують дуже часто в середні віки зображали двох людей, які не тільки не були християнами, але навіть не згадувалися в Біблії і не були євреями. Назвіть їх.

Відповідь: Платон та Арістотель.

Джерело: Р.Тарнас. История западного мышления

4.3. У Залі Слави Аерокосмічного музею США в Сан-Дієго є експозиції, присвячені шістьом представникам колишнього СРСР: Гагаріну, Корольову, Ціолковському, Мікояну, Туполєву. Діяльність шостого десятиріччями була пов’язана з Україною. Назвіть цю людину.

Відповідь: Антонов.

Джерело: "Сегодня", 27.04.99 р. (Д.Башук, Харків).

4.4. Відомо, що Дон Кіхот носив замість шолому мідний тазик цирульника. А для чого такий тазик іноді надягав Ф.І.Шаляпін?

Відповідь: для виконання ролі Дон-Кіхота в опері Месне “Дон Кіхот”.

4.5. Це місто засноване ще в римські часи. Воно має тезок як у Росії, так і в Америці, на його честь названо елемент таблиці Менделєєва. Нагромаджені у ньому матеріальні та духовні цінності виглядають безцінними. Тим не менше це місто одного разу було оцінене. Назвіть цю ціну.

Відповідь: меса (“Париж вартує меси”).

4.6. Японці називають це словом, яке записується трьома ієрогліфами, що буквально перекладаються як “низ”, “грунт”, “залізо”. А як називаємо це ми?

Відповідь: метро (політен).

4.7. Цензор Д.П.Голохвостов одного разу заявив: “Ні, цього я ніколи не дозволю: вона буває безсмертною, а такою бути не може, автор озброюється проти безсмертя”. Що намагався заборонити цензор?

Відповідь: поему Гоголя “Мертві душі”.

Джерело: «Энциклопедия литературных произведений», Москва, «Вагриус», 1998, стр.293.

4.8. Вирішили якось янголи зіграти з чортами у футбол. Янголи кажуть: “Ви без сумніву програєте, адже всі кращі гравці у раю”. “Ну й що ж”, - відповідають чорти, - “Зате…”. Закінчіть анекдот.

Відповідь: “Всі судді наші!”.

4.9. Нам відомо чотири. Оскар Уайльд жартував, що існує п’яте, авторство якого він приписував тезці знаменитого уродженця міста Аквіно. Про що йде мова?

Відповідь: Євангеліє.

4.10. У слов’янській міфології він вважається одним із головних слуг Чорнобога. Інше його ім’я – Ніам. Одним своїм поглядом він вбиває людей, перетворює у попіл цілі міста та села. Його також вшановували ті, хто відповідав за зимове “вмирання” природи, його вважали суддею над мертвими, тим, хто посилає нічні жахи, бачення та привидів. Назвіть його ім’я.

Відповідь: Вій.

Джерело: ФИДО, конференция ru.mythology


5-й етап
5.1. На початку двадцятих років нашого століття письменник В.Вересаєв описував цей захід так: “… присутні виконали “Інтернаціонал”, після цього прозвучали урочисті промови… Далі була доповідь про новий побут… потім знову промови, і на закінчення всі, хто зібрався, знову виконали “Інтернаціонал”…”. Окрім того, за словами Вересаєва, один із двох головних героїв заходу виступав перед присутніми із відповідною промовою. Що ж описував Вересаєв?

Відповідь: весілля.

Джерело: Ю. Юрьев, "Разговор о важном. (Этикет на каждый день)"; М.; "Московский рабочий", 1979, стр.

5.2. У 1999 році він з’явився на презентації нової марки швейцарських годинників R9. R – означало його ім’я, а 9 – номер. Хто ж він?

Відповідь: Роналдо.

5.3. Свідчення Якова Номена: “Йому вдалося не більше тижня прожити інкогніто. Дехто… впізнав його обличчя. Чутки про це скоро поширилися по всій нашій вітчизні. На амстердамській біржі люди ставили великі гроші і влаштовували суперечки чи це він”. Кого ж впізнали?

Відповідь: Петра Першого.

5.4. Конфуцій порівнював державу із зоряним небом. А з чим же він порівнював достойного правителя?

Відповідь: з Полярною зіркою.

Джерело: "Microsoft Encarta 96 Encyclopedia", раздел "Timetable", статья "Чуйская династия в Китае".

5.5. Коли Джорджа Буша-молодшого, губернатора Техасу і одного із головних претендентів на посаду Президента США, попросили назвати хоча б когось із них, він не зміг цього зробити, і тому пожартував, що “надає перевагу п’ятому”. Далі, ніби оправдуючись, він додав: “Розумієте, я люблю музику, але я не великий прихильник музики”. Що ж, тоді відповісти на задане Джорджу Бушу-молодшому питання доведеться вам.

Відповідь: потрібно назвати хоча б когось із учасників групи “The Beatles” – Леннона, Маккартні, Харрісона чи Старра.

Джерело: "Известия", № 212 (25557) от 11 ноября 1999 года, стр. 3, ст. "Бег, бейсбол, рыбалка и тихий джаз".

5.6. У кожного народу існує своя версія відносно витоків мореплавства. Велику частину із них об’єднує те, що всі вони виводять на історичну сцену корабель, придатний до великих переходів і швидкохідності. До речі, а як давньогрецькою звучить слово “швидкий”?

Відповідь: “Арго”.

Джерело: (А.С.Снисаренко «Курс - Море Мрака», Москва, «Мысль», 1982, стр.10).

5.7. Фірмою “Пфайзер” на розробку одного засобу для лікування стенокардії було затрачено 10 років і 700 млн. $. Проте, при клінічних випробовуваннях було виявлено дуже незвичний побічний ефект, який, однак, не став причиною “відбракування” цього препарату, а навпаки – зробив фірму “світовим маяком” у виробництві нової “панацеї”. Що це за ліки?

Відповідь: віагра (силденафіл).

5.8. Забобони, які відігравали велику роль у мореплавстві, зовсім не віджили. Ще й досі в деяких капітанських каютах зберігається предмет, який нагадує про урочисту церемонію спуску судна. Назвіть цей предмет.

Відповідь: пробка від пляшки шампанського.Джерело: В.Дыгало "Откуда и что на флоте пошло" М.: изд. группа "Прогресс", "Пангея" стр. 89

5.9. Це слово у французькій означає “циган” чи “бродяга”, а також “чех”, а в середині ІХ століття з легкої руки чи-то Мюрже, чи-то Геккерея ним почали називати молодого художника, який потерпає від нужди. Назвіть це слово.

Відповідь: богема.

Джерело: Э.В.З. Соучек.

5.10. В 2000 році християни відзначають 2000 років від народження Христа. А ось буддисти у ряді країн світу у 1956 році урочисто святкували 2500-ліття з часу цієї події. Річницю якої ж події вони святкували?

Відповідь: 2500 років з часу входження Будди у нірвану.

Джерело: Атеистические чтения, М.: 1988-с.189. (Автор – Карина Сіліна).

6-й етап
6.1. Нещодавно було опубліковано результати соціологічного опитування жителів Санкт-Петербурга на тему досягнень ХХ століття. Майже усі відповіді стосуються чи то геополітики (війни, революції), чи то наукового прогресу (космос, телебачення, Інтернет). Проте, майже 18 % опитаних дали відповідь, яка не вкладається в жодну з цих категорій. Напевно таку відповідь можна почути і в інших містах. Якщо вам не важко, я прошу вас відповісти максимально правильно.

Відповідь: “важко відповісти”.

6.2. Її прообраз слугував ще римським легіонерам для захисту від холоду. На початку ХІХ століття її використанню присвячували цілі підручники, автором одного з яких був Бальзак. Свій сучасний вигляд вона набула наприкінці ХІХ століття і сьогодні інструкція до неї поміщається на одному малюнку. Що це?

Відповідь: краватка.Джерело: "Всемирная История", Детская энциклопедия.

6.3. Поет і вчений Луїс де Леон був засуджений у 1572 році інквізицією за звинуваченням у єресі, зокрема, і за переклад цієї пісні на іспанську мову. А хто є автором цієї пісні?

Відповідь: Соломон (“Пісня пісень”).

Джерело: «Европейские поэты Возрождения», Москва, «Художественная литература», 1974, стр70).

6.4. В ісламських країнах за це відрубували голову. Карою людині, яку в Британії звинувачували в цьому до 1683 року, була смерть. Страта проходила в Уоппінзі. Труп страченого залишали висіти допоки три приливи та відливи не омиють його. Так хотіли продемонструвати, як світ очищується від зла. Як ми називаємо це зло?

Відповідь: піратство.

6.5. Коли Нінгі, онук богині Аматерасу, зійшов на землю і почав правити в державі Ідзумо, він отримав як ознаку влади три священні предмети, котрі і по-сьогодні залишаються емблемами японського царського дому. Один з них – яшма, що символізує вірність підданих, другий – меч, що символізує могутність. Третій – символ божественності. Назвіть його.

Відповідь: дзеркало.Джерело: "Проделки красного дракона". Комментарии, стр. 710.

6.6. На початку 60-х вся Америка знала Едварда Фарлея, найхоробрішого члена добровільної пожежної команди Нью-Йорка, який брав участь у гасінні понад 100 пожеж, завжди з’являючись на них одним з перших. Про себе він казав, що здійснив більше подвигів, ніж деякі відомі полководці. Пізніше він відзначився ще більше, і його славу почали порівнювати зі славою людини, котра не була ні полководцем, ні пожежником. З ким же його почали порівнювати?

Відповідь: з Геростратом (Фарлей здійснив понад 100 підпалів, щоб прославитися).

6.7. Вплинути на жіночу моду можуть деколи найбільш несподівані речі. Наприклад, наприкінці XVIII століття ви могли б зустріти жінку в капелюшку з довгим шнурком, котрий спускався до самої землі. Для чого слугував цей шнурок?

Відповідь: був громовідводом.

6.8. В 1990 році Ясер Арафат здивував навіть багатьох своїх прихильників, заявивши у Мецці, що не має наміру остаточно поривати з ним. Ортодоксальні євреї вважають його незначною фігурою. Християни, навпаки, надають колосального значення його діянням. Врешті, язиди, малочисельна народність Південного Кавказу, вважають, що, хоча він і є грішним, до нього потрібно відноситися поблажливо. Хто ж він?

Відповідь: диявол.

Джерело: А. Гаспаров "Народности Южного Кавказа", изд. "Азернешр".

6.9. Чет Сноффер із США 20 серпня 1989 року встановив рекорд жонглювання двома цими предметами – 89 раз. За умовами, при жонглюванні, як мінімум один предмет повинен був знаходитися в повітрі. Якими предметами жонглював Чет, якщо вони можуть знаходитися у повітрі до трьох хвилин?

Відповідь: бумерангами.

Джерело: Книга рекордов Геннесса. 1993 г Москва-Лондон, изд-во "Тройка"-1993 г стр 219.

6.10. Перша вправа під час першого тренування, яку провів тренер Баді Грант з футбольною командою, котру він почав опікати, зі сторони могла здатися дивною – команда просто стояла в одному ряді. Проте психологічне значення цієї вправи виявилося дуже вагомим. Якою ж була ціль цієї вправи?

Відповідь: навчитися правильно стояти під час виконання державного гімну.

Джерело: П.С.Таранов. Секреты поведения людей. 300 законов. Симферополь, "Таврия", 1995, с.125.
7-й етап
7.1. Відповідно до виданого в 1678 році кодексу японських куртизанок “Велике Дзеркало Іродо”, це було найменшим з п’яти вживаних ними доказів щирого кохання. Решту 4 (в порядку зростання) я вам назву: обрізання волосся, написання клятви кохання, обрізання нігтів і, врешті, відрізання мізинця. Також, в епоху Середньовіччя японські танцівниці таким чином оминали існуючу тоді заборону на оголення верхньої частини тіла. Так що ж це таке?

Відповідь: татуювання.

7.2. Один із героїв роману Жюля Верна “Діти капітана Гранта” був відомий під цим прізвищем. Цікаво, що таке прізвище мав і письменник, котрому зобов’язані своєю назвою кварки. Назвіть основний твір цього письменника.

Відповідь: “Улісс” (своєю назвою кварки зобов’язані Джеймсу Джойсу, а Айртон став відомим в Австралії як розбійник Бен Джойс).Джерело: Жюль Верн, "Дети капитана Гранта" любое издание. Steven Hawking "Brief history of time".

7.3. За словами космонавтів, під час польоту є два моменти, які викликають у них особливий страх. Один із них спеціалісти називають “синдром Комарова”. А як називають синдром, пов’язаний з іншим моментом, що лякає космонавтів?

Відповідь: “синдром Челленджера”.

7.4. Назвіть, будь-ласка, найбільш близьке до центру Землі місце, де ступала нога людини.

Відповідь: Північний полюс (відповіді “полюс”, “один із полюсів”, “Південний полюс” – не зараховуються: Антарктида в районі полюсу дуже підвищена).

7.5. Усім відомі міжнародні знаки, котрі рекомендують чи забороняють той чи інший вид обробки виробів з тканини – хімчистку, відбілювання, прасування, прання та інші. А що забороняє робити з одягом знак, який нагадує горизонтальну вісімку?

Відповідь: віджимання чи викручування.

7.6. В кінці ХІХ століття за отримання закордонного паспорта російські піддані платили 50 копійок, а далі по 10 рублів за кожні півроку. При цьому плата за півріччя не бралася із поранених офіцерів, котрі відправлялися закордон на лікування, з купців і міщан, котрі виїжджали у справах торгівлі та із ще одної категорії “туристів”, котрі мали не настільки прагматичні інтереси. А про яку категорію йде мова?

Відповідь: про прочан.

Джерело: Еженедельник "Дело", № 13 (213) от 15 апреля 1997 года, стр. 33-34.

7.7. Автор цього запитання, почув від свого друга – спеціаліста з реклами – сценарій одного рекламного ролика, який так і не було показано на телебаченні: берег озера, виходить Білосніжка, повільно роздягається і заходить у воду. Тим часом, з вікна сусіднього будинку за нею напружено спостерігають гноми. А яку відому торгову марку мав рекламувати цей ролик?

Відповідь: SEVEN UP.

7.8. Канадський соціолог Герберт Адамс провів опитування серед студентів ванкуверського університету, щоб вияснити, наскільки вони знають відомих людей. Результати були невтішними. Так, наприклад, коли студентам нагадали ім’я відомого філософа, котрий жив у XVIII столітті, більшість студентів вибрала варіант: ”Відомий підводний дослідник і кінематографіст”. А про кого йшла мова в запитанні?

Відповідь: про Жан-Жака Руссо (студенти його сплутали з Ж.-І. Кусто).

7.9. В Німеччині їх фарбують у різні кольори: жовтий, чорний, сріблястий, синій – залежно від вмісту. Вміст їх обходиться німецькій сім’ї в 100 або більше марок на місяць – тому іноді на них навіть вішають замок – щоб не користувалися всі, хто хоче “на халяву”. Про що йде мова?

Відповідь: про смітники.

7.10. 15 лютого 1971 року у Великобританії сталася подія, котра шокувала консервативних британців. “Наш улюбленець сьогодні позбувся 140 своїх підданих”, - писала одна з газет, рекомендуючи своїм читачам відновити у пам’яті знання з математики. А який “улюбленець” мався на увазі в цій статті?Відповідь: фунт стерлінгів (саме тоді один фунт став рівним 100 пенсам, замість колишніх 240).


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка