Кожна бібліотека намагається створити свій власний стиль роботиСторінка1/3
Дата конвертації26.12.2016
Розмір0.5 Mb.
  1   2   3


Передмова
Виконуючи завдання державної молодіжної політики бібліотеки сприяють громадянському, національно-патріотичному вихованню підростаючого покоління, його залученню до соціально-політичних та економічних перетворень, процесу інтеграції України до світової спільноти. Ці напрями закладені в державних та обласних програмах, зокрема «Молодь Кіровоградщини» на 2011-2015 роки».

Сьогодення вимагає від публічних бібліотек якісного нового підходу до своєї діяльності. Бібліотеки вимушені щоденно заявити про себе як соціально-необхідну установу, котра може забезпечити якісне та оперативне задоволення інформаційних потреб користувачів.

У своїй роботі з юнацтвом бібліотеки постійно перебувають у творчому пошуку, прагнучи створити умови для самореалізації юних читачів, їхнього спілкування, поповнення інформаційного багажу, повноцінного проведення дозвілля. Бібліотечні працівники намагаються цілеспрямовано впливати на інтелектуальний розвиток молодих людей, прищеплювати повагу до загальнолюдських цінностей, формувати гармонійну особистість.

Проблема читання підростаючого покоління належить до числа найважливіших державних завдань і зумовлена необхідністю зберегти гідне місце України, її громадян у процесі глобалізації.

Серед культурно-інформаційних закладів, що реально впливають на зміст і якість читання підростаючого покоління і є гарантом реалізації його прав на культурне і духовне життя, на змістовне дозвілля, вільне спілкування з ровесниками і цікавими людьми, чільне місце належить бібліотекам, що обслуговують юнацтво.

Публічні бібліотеки Кіровоградщини стали посередником між закладами, установами, організаціями, які опікуються молоддю. Існує зворотній зв'язок між цими установами і бібліотекою.

Кожна бібліотека намагається створити свій власний стиль роботи.

Отже, пропонуємо детальніше познайомитися з роботою бібліотек з юнацтвом в окремих регіонах області.


Л. Настояща

завідувач науково-методичним відділом

обласної бібліотеки

для юнацтва ім.. О. М. Бойченка


Вісті з Новоукраїнки

Перереєстрація читачів разом з почесними бібліотекарями

Традиційно, на початку нового року в бібліотеках проходить перереєстрація читачів. У зв’язку з цим працівники Новоукраїнської центральної районної бібліотеки підготували для своїх відвідувачів приємний сюрприз. З третього по шосте січня в культурно-просвітницькій установі проходила акція «Почесний бібліотекар», у рамках якої прийом читачів та перереєстрацію читацьких формулярів разом з працівниками відділу обслуговування бібліотеки проводили відомі, шановні люди міста.

На запрошення взяти участь у акції та спробувати себе у якості бібліотекаря відгукнулися заступник голови районної державної адміністрації Н. А. Степаненко, Новоукраїнський міський голова О. О. Корінний, секретар міської ради Л. Д. Вишневецька, директор районного центру дитячо-юнацької творчості «Зоріт» Н. І Ратушна, заслужений вчитель України, викладач зарубіжної літератури, президент клубу інтелектуальної творчості О. В. Каєнко.

Завітавши до бібліотеки у ці святкові дні, відвідувачі були по-справжньому приємно здивовані та зворушені такою несподіваною зустріччю, адже мали можливість не лише провести необхідну процедуру перереєстрації, а й поспілкуватися з представниками влади, почути від них привітні поздоровлення зі святами, а ще – поділитися своїми радісними подіями чи звернутися з нагальними проблемами. А «почесні бібліотекарі», в свою чергу, ще раз особисто переконалися, наскільки важлива та необхідна і в наш час професія бібліотекаря, також у тому, що й сьогодні – у час стрімких змін та новітніх технологій, бібліотеки залишаються справжніми осередками інформації, де органічно співіснують і геніальні класики світової та вітчизняної літератури, і сучасна література та періодика, і швидкісний Інтернет та оперативна інформація зі всесвітньої мережі, а головне – на все це є справжній читацький попит.Засідання клубу «Підліток»

Право є мірою свободи

Уся історія людства – це історія боротьби за свої права. Право кожної людини є тим загальнолюдським мінімумом, без якого суспільство не може існувати – це основний лейтмотив масових заходів, які проводяться у Новоукраїнській центральній районній бібліотеці.

На виконання Указу Президента України від 8 грудня 2008 року «Про Всеукраїнський тиждень права» щорічно в грудні бібліотеками проводиться Всеукраїнський тиждень права.

У ці дні активізується робота з різними категоріями користувачів. Проводяться зустрічі з представниками органів виконавчої влади, громадських організацій, управління юстиції, мета яких – ознайомлення з основними положеннями Загальної декларації прав людини.

Так в Новоукраїнській ЦРБ в рамках Всеукраїнського тижня права проведено годину толерантності «Толерантним будь!», годину повідомлень «Кожна людина має право», зустріч з працівниками районного управління юстиції «Закон і право», заняття клубу «Підліток».

Для повного оперативного обслуговування читачів використовуються крім традиційних носіїв інформації, електронні технології. Інформаційно-ресурсний центр, який діє в бібліотеці, дає можливість знайти інформацію з найрізноманітніших питань правової тематики. Для отримання конкретної правової консультації та ознайомлення із останніми новинами в законодавстві України користувачі бібліотеки можуть користуватися інформаційно-пошуковою базою «Законодавство».

Корисною для старшокласників стала зустріч з працівниками районного управління юстиції О. С. Григорчук та С. П. Феденюк, які детально і популярно розповіли про права людини, особливо про права неповнолітніх.

Запитань було багато, а відповіді вичерпні. Працівники юстиції звернули увагу присутніх на адміністративну і кримінальну відповідальність неповнолітніх і про види покарань, які можуть бути застосовані до них. Та найголовніше: дали поради, як поводитися в тій чи іншій ситуації, куди необхідно звертатися в разі потреби.

До послуг відвідувачів на абонементі оформлено виставку «Знай свої права, людино!» Біля виставки проводили огляди та бесіду. На полицях книжкової виставки знайшли місце корисні матеріали про права людини в Україні та світі, Кодекси законів з коментарями до них, юридичні словники та довідники та ін.

Протягом тижня в центральній районній бібліотеці читачі ознайомилися з відкритим переглядом літератури «Знання прав – запорука захищеності». Увазі користувачів була представлена література з історії права, про правову відповідальність підлітків за порушення закону, забезпечення рівних прав чоловіків та жінок в Україні, проблеми становлення України як правової держави, шляхи попередження насильств та його проявів тощо. Заключним етапом Тижня був конкурс правознавців.

Проведений Тиждень права сприятиме формуванню правової культури молоді і вихованню в громадян поваги до закону.

«Там, де замикаються двері: підлітки за гратами»

В усі часи актуальною проблемою є підліткова злочинність. Це проблема не лише правоохоронних органів, а й суспільства в цілому.

На жаль, наша держава та окремі батьки не в змозі турбуватися належним чином про дітей. Багато підлітків стає на злочинний шлях через певні фактори: відсутність батьків або батьки - алкоголіки, наркомани, злочинці; неповна сім’я; наявність друзів з кримінальним минулим; кримінальна компанія. На сьогоднішній день у середовищі неповнолітніх усе частіше спостерігаються ознаки деморалізації: пияцтво, наркоманія, токсикоманія, безоглядність, бродяжництво, проституція, ріст різних неформальних груп, які перетворюються в асоціально-кримінальні співтовариства. Все це не могло не позначитися на зростанні правопорушень і злочинів у середовищі підлітків.

Саме для попередження злочинності серед підлітків при Новоукраїнській центральній районній бібліотеці діє клуб «Підліток», який створений з метою формування в молодих людей ціннісних орієнтирів і активної позиції членів суспільства, високого рівня правової культури та правосвідомості.

На чергове засідання клубу «Підліток» на тему: «Там, де замикаються двері: підлітки за гратами» були запрошені: завідувач сектору соціального та правового захисту дітей служби у справах дітей Ю. П. Мироненко, начальник Новоукраїнського управління юстиції О. С. Григорчук, провідний спеціаліст Новоукраїнського управління юстиції С. П. Феденюк, провідний спеціаліст, юрисконсульт Новоукраїнського РЦЗ О. В. Куций. Бібліотекарі разом із запрошеними гостями надавали корисну інформацію стосовно попередження підліткової злочинності старшокласникам Новоукраїнської гімназії № 7. Учні були проінформовані про покарання злочинів, про кримінальні випадки із життя їх однолітків, переглянули відеосюжети. Пізнавальним був тренінг «Проблемний підліток. Що ми знаємо про нього».

Неабиякий інтерес серед учнів профтехосвіти викликав урок-міркування «Чи бувають права без обов’язків?». Під час заходу учасники познайомилися з історією створення Декларації прав дитини, Конституції України. А також розглянули питання учнівських обов’язків. За допомогою різних життєвих історій учні спробували проаналізувати порушення прав людини. Юні правознавці брали активну участь у правовій вікторині «Чи бувають права без обов’язків?». Захід супроводжувався відеороликами «Всі діти мають рівні права», «Співаймо про права» та мультимедійною презентацією «Декларація прав дитини».«Тет-а-тет: Наркоманія і Алкоголізм – вороги юності і краси»

Передчасне статеве життя, раннє знайомство із чаркою та наркотиками…

Кожен четвертий підліток в Україні не цурається спиртного, більше половини курять. На жаль, велику роль у популярності серед молоді алкоголю відіграє реклама. Вживання наркотиків також стало новою проблемою для України і розвивається у негативному напрямку. Скільки їх, підлітків, що бодай раз спробували або постійно вживають наркотики та алкоголь, точно не знають ані медики, ані статисти. За результатами соціологічних досліджень, підліток наважується вперше вжити наркотик у 14-16 років.

Про те, з чого ж починається потяг до чарки і цигарки, пробування наркотичних речовин? Пиво та різноманітні бренді-коли із вмістом алкоголю в молодіжному середовищі зараз не сприймаються як спиртне, а закурити раз-другий сигарету з травичкою 12-13-річні підлітки вважають цілком безпечним і навіть престижним. Чи не кожен третій уже стикався з легкими наркотиками, багато-хто із них пробував, не зміг відмовитись від пропозиції старшого за віком. Експерти вважають, що все починається банально - з сигарет. Одурманювання стає звичкою, і замість тютюну в руках підлітка з'являється цигарка з «легкими» наркотиками, потім –«важчі» наркотики.

Саме для того, щоб розповісти про згубний вплив шкідливих речовин на молодий організм, з учнями 8-11 класів ЗОШ №8 було проведено відверту розмову на тему: «Тет-а-тет: Наркоманія і Алкоголізм - вороги юності і краси» (в рамках занять морально-правового клубу «Підліток»). У ході спілкування лікар-нарколог О Д. Ткачук розповів, що, на жаль, сьогодні в Новоукраїнському районі серед підлітків є дуже поширеним те, що в них виникає бажання спробувати алкоголь та наркотики. Є випадки, коли на прийом звертаються батьки 14-15-річних підлітків, які вже мають хронічну залежність. Олександр Дмитрович також зауважив, що напої для підняття тонусу (енергетики), які популярні серед молоді, містять у собі психотропні речовини, що дуже шкодять здоров'ю. Серед психоактивних речовин, що їх пробують застосовувати молоді люди: токсини (клей), алкоголь разом із ліками, транквілізатори й седативні засоби без призначення лікаря, екстазі, ЛСД, амфетаміни, героїн, галюциногенні гриби, крек, кокаїн.

Дуже дивно: хоч би скільки показували підліткам по телевізору деградованих наркоманів, котрі втратили людський вигляд, однаково для них прилучення до наркотиків є «модним», «елітним» і «дорослим». Виховувати дитину здоровою (в широкому сенсі цього слова) слід ще відтоді, коли вчиш її ходити, чистити зуби, спілкуватися й учитися в інших.

Доступність легких алкогольних напоїв і сигарет створює потужне середовище ризику, яке може втягти проти волі, за компанією.

Шкідливі звички - куріння, наркоманія, алкоголізм - ведуть до біди. Людина під їх дією втрачає здоров'я, часто стає злочинцем. На завершення зустрічі працівники бібліотеки закликали підлітків: «Шановна молодь! Зробіть ще одне зусилля і вирішіть ніколи не торкатись цигарки, чарки, наркотичних речовин! Пам'ятайте: здоров'я - справжня радість і щастя, несумісні з тютюном, наркотиками і алкогольними напоями».Молодь в оманному світі спокус

Ми мріємо працевлаштуватися офіційно. Отримувати «великі» гроші та щоб робота приносила задоволення. Проте в період кризи та масових звільнень працевлаштуватися досить важко. Та хто шукає, той завжди знайде…

Причиною безробіття може бути відсутність робочих місць або неналежна оплата. А ще так хочеться добре провести час, відпочити з друзями! Сьогодні не так дешево задовольнити ці прості бажання. Ось чому й біжать майбутні програмісти, економісти, юристи, кондитери на будь-яку роботу, яка впаде їм, як дар Божий з неба.

Використовуючи складну економічну ситуацію в країні, високий рівень безробіття та правову недосконалість захисту громадян молодої держави, нечисті на руку ділки організовують кримінальний бізнес – запрошують українських громадян працювати за кордон, де вони зазнають жорстокої експлуатації, заробляючи мізерні гроші собі та тисячі для організаторів цього бізнесу.

З метою надання важливої та корисної інформації щодо працевлаштування молоді та намагаючись попередити певні ситуації відбулася зустріч бібліотекарів Новоукраїнської центральної районної бібліотеки та провідного спеціаліста Новоукраїнського управління юстиції С. П. Феденюк з учнями та майбутніми випускниками ПТУ № 40 на тему: «Молодь в оманному світі спокус».

У ході тісного спілкування з учнями бібліотекар зауважила про те, що молодих людей нелегально запрошують на хорошу, високооплачувану роботу, але, на жаль, дуже часто молодь потрапляє в оманні тенета работорговців. Чоловіків експлуатують як будівельників, шахтарів, на сільськогосподарських роботах; жінок – як домогосподарок, швачок, мийниць посуду та ін. Але крім цього, жінки стикаються ще з однією її формою – примусовою проституцією.

Працівники бібліотеки звернули увагу учнів на важливі моменти, які потрібно врахувати аби уникнути шахрайства при працевлаштуванні. Ці проблеми обговорювалися під час проведення тренінгу, ситуативної гри.

Провідний спеціаліст Новоукраїнського управління юстиції С. П. Феденюк надала інформацію щодо Закону України «Про протидію торгівлі людьми». Також розповіла про покарання за злочини, які передбачені статтею 149 Кримінального кодексу України.

Молоді порадили добре подумати перед тим, як просити допомоги в пошуку підробітку чи працевлаштуванні в сумнівних «роботодавців». Від того, наскільки зваженими будуть життєві кроки залежить все життя та трудова кар’єра.

Побажали випускникам училища, щоб робота приносила задоволення та бажаний дохід.«Мову треба всім вивчати, всім любити й поважати»

День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця.

З нагоди святкових дат пройшов інтелектуальний турнір «Мова – життя основа». Команда юнаків змагалася з командою дівчат у конкурсах «Мовна розминка», «Загадкове перетворення», «Скоромовки», «Фразеологічна показуха», «Ланцюжок ввічливих слів», «Музичні вузлики». Останній тур називався «Мовний віночок». За допомогою барвистих стрічок, на яких були написані компліменти рідній мові створювали віночок пошани українській мові.

На заході, організованому і проведеному завідуючою бібліотекою Л. М. Гайдай підлітки дізналися багато нового та цікавого не лише про українську мову, історію рідного краю та його звичаїв, а й про мови інших народів. Важко навіть уявити, що існує близько трьох тисяч мов, що у картотеках реєстру слів налічується понад 3-4 мільйони слів! Крім того, вчені підрахували, що звичайна доросла людина вживає в середньому до чотирьох тисяч слів. А ще дізналися про цікаві факти життя Преподобного Нестора-Літописця.

А наприкінці турніру Каріна Русол прочитала власний вірш «Рідна мова»:

Мову рідну я вивчала,

Слово рідне я писала,

Мова ніжна і співуча,

Вона дивна і квітуча.

Я люблю матусю-мову,

Говорю вам: «Чесне слово!»

Мову треба всім вивчати

Всім любити й поважати!

Цікаві знання, збодуті під час пізнавального інтелектуального турніру «Мова – життя основа» обов’язково знадобляться в повсякденному житті.«Жінка має що сказати, і хоче бути почутою»

Яка роль української жінки у суспільстві, які права має та з якими проблемами стикається у повсякденному житті, як проводити свій вільний час, чи легко їй бути справжньою мамою та водночас успішною в обраній професії, чи має українська жінка перспективи для змістовного і цікавого життя після виходу на пенсію.

Ці та багато інших актуальних питань обговорювали новоукраїнські представниці чарівної статі в Новоукраїнській центральній районній бібліотеці за символічним круглим столом.

Засідання було організовано за ініціативи шановних жінок району – першого заступника голови РДА Наталії Степаненко, голови районної ради Валентини Годлевської та керівника апарату Новоукраїнської РДА Лариси Богданової.

Нагоду висловити свою думку у форматі «між нами, жінками» отримали представниці місцевого самоврядування, бізнесу, активістки громадських організацій, юні представниці районного дитячого парламенту дітей, лікарі, освітяни, жінки творчих професій.

Було обговорено питання державної політики щодо жінок і дітей, можливості їх самореалізації у громадсько-політичній та культурній діяльності.

Йшлося про спеціальні заходи щодо охорони праці і здоров’я жінок; встановлення пенсійних пільг; створення умов, які дають жінкам можливість поєднувати працю з материнством; правового захисту, матеріальної та моральної підтримки материнства і дитинства; а також вислухано думки щодо можливостей самореалізації жіноцтва в сучасному світі: жінка – майбутня мати, жінка і кар’єра, жінка і бізнес, майбутнє жінки очима дівчат-підлітків, жінка поважного віку тощо.

Розмова вийшла і серйозна, і водночас емоційна, відверта, оптимістична. Висловлюючи свої думки, новоукраїнки ще раз довели, що українській жінці є що сказати, і вона хоче бути почутою, а ще прагне змінювати своє життя і життя навколо себе лише на краще, вона здатна вирішувати чимало проблем у нашому суспільстві, а ще, будучи наділеною дивовижною здатністю любити і співчувати, прагне гармонії і уваги, самореалізації і поваги, і, без сумніву, хоче залишатися чарівною, жіночною, життєрадісною – уособленням справжньої гармонії, розуму і краси.

А ще, пригощаючись ароматним чаєм та кавою зі смачними солодощами, учасниці круглого столу мали нагоду дізнатися про переваги українок над рештою жінок світу. Своєрідний узагальнений портрет української жінки на основі статистичних досліджень презентувала новоукраїнкам директор центральної районної бібліотеки Тетяна Козловська. Пропонуємо і вам ознайомитися з цим святковим, трохи іронічним, дещо сумним, і все ж таки оптимістичним, образом української жінки.

Переваги українок над рештою жінок

Як свідчать результати дослідження, українка має принаймні три переваги над іншими. По-перше, вона майже на 12 см вища за азіаток, по-друге, має третій розмір грудей і, по-третє – диплом про вищу освіту.

Тож, яка на вигляд українська дружина, мати, донька?

«Вона ростом невеличка…»

Утім і не маленька, бо 163 см – це лише на 3 см менше за європейський стандарт.

«…ще роками молода»

Середній вік української жінки – 42,5 року. Проте пані з міста трохи молодша – їй лише 41,9, а от селянці – 43,6 року.

Скільки вона живе?

Та не дуже довго, лише 74 роки. На 5 років менше за американку, на 6 – за шведку. Проте поширену приказку «Жінки хворіють – чоловіки вмирають» українки підтверджують стовідсотково, оскільки в середньому на 9 років переживають свого благовірного.

А де живе?

Переважно в місті. Жіноче міське населення вдвічі перевищує сільське.

А з ким?

З чоловіком! В Україні триває тенденція до значного перевищення кількості зареєстрованих шлюбів над кількістю розлучень. Попри те, що спостерігається зменшення реєстрації шлюбів на 1,47 %, кількість одружень перевищує кількість зареєстрованих розлучень на 56%.

Знайти заморського чоловіка забажали майже в 1,5 разу більше жінок, ніж позаторік. Як свідчить статистика, щороку до наманікюрених пазуриків української панянки потрапляє на 3 % більше женихів з країн ЄС і на 5 % більше американців, котрі укладають з нею офіційний шлюб.

Чому «наманікюрених»?

Щороку на придбання елітної косметики українки витрачають близько 250 млн. гривень.

Вона працює

Психологи порахували, що наша жінка працює на 60 % більше за чоловіка, бо хатня робота і діти теж на ній. І це, зважте, на тлі «безробіття з жіночим обличчям»: за статистикою понад 70 % непрацюючих – жінки, а 16 % жінок працюють у шкідливих для здоров’я умовах. Скільки українок прибирають за кордоном чужі оселі й доглядають чужих дітей – важко сказати, бо офіційна і неофіційна статистики різняться в десятки разів.

І хворіє


25 % жінок потерпають від жіночих недуг, майже 30 % - від остеохондрозу. Невтішна статистика свідчить, що на 100 тис. жінок – 60 хворих на рак, а помирає з них 30.

Терпить


Кожна третя жінка в Україні потерпає від насильства в сім’ї – така офіційна статистика. Переважно це жінки в сільській місцевості.

А діти є?

Аякже! Однак – мало. Кожна українка народила по 1,2 немовлятка. 22 % сімей мають по 1 дитині, а багатодітних у нас трохи більше 1 %.

Освіта


Трохи більша половина дипломів про вищу освіту у жінок.

А з політикою – гірше

У нас лише 5 % жінок-політиків, для порівняння – в Німеччині – 42 %, у Франції – 30 %.

Кому вона вірить?

Богові! 74 % українок визнають себе віруючими.

Долинський район

Бібліотека – інформаційний центр

Основним джерелом знань народу завжди були книги і читання. Книга вчить і продовжує вчити людину жити, розкриває перед нею чарівний світ знань, добра, ідей і роздумів, збагачує інтелект.

Долинська районна бібліотека для дорослих є провідником у такий світ, виконуючи функції центру інформації у забезпеченні різноманітних запитів і потреб користувачів – людей різних вікових, освітніх і фахових категорій.

До послуг жителів районного центру і сільської місцевості – універсальний за змістом бібліотечний фонд, який налічує понад 20 тисяч примірників видань з різних галузей знань, з них – 50 % - видання українською мовою. Щорічно послугами районної бібліотеки користуються понад 2,5 тисячі читачів.

Враховуючи той факт, що читацькі запити щороку стають дедалі складнішими, різноманітнішими, районна бібліотека намагається задовольнити їх, використовуючи систему довідково-бібліографічного та інформаційного обслуговування користувачів.

Оскільки в першу чергу сприймається візуальна інформація, бібліотечні працівники подбали про відповідне оформлення приміщення. Тут – відкритий доступ до фонду, своєрідними путівниками в якому є різноманітні тематичні досьє «Книги, що вийшли на Кіровоградщині», «Голосуємо за чисту планету», «Цей простий і складний комп’ютер», «Книги, які все знають» тощо. Зайшовши до відділу, користувач відразу бачить, де розташована потрібна йому література. Крім того, різноманітну інформацію для користувачів містять книжково-ілюстративні виставки «Славна ти, земле Долинська», «Долинська – мій рідний край», «Моя країна – Україна», «Молодь - майбутнє України», «Молодь для країни – країна для молоді» та інші.

У читальній залі бібліотеки розташований довідково-бібліографічний фонд, який налічує більше 5 тисяч видань; це універсальні енциклопедії, спеціальні галузеві довідкові видання, словники. Як і в більшості бібліотек області, основу довідково-бібліографічного фонду складають видання радянських часів. Проте останнім часом, завдяки надходженням у межах державних видавничих програм та районного бюджету фонд значно оновився. Зараз до послуг користувачів бібліотеки сучасні українські видання: «Енциклопедія історії України», «Українська мова», «Популярна юридична енциклопедія», «Юридична енциклопедія» в 6-ти томах, «Велика шкільна енциклопедія» і т. д.

Суттєвою складовою довідкового фонду є різноманітні тематичні інформ-досьє, де збираються відповідні матеріали з періодичних видань, наприклад: «Золоті ключі краю», «Рідної землі минула доля», «Земля людьми славиться», «Натхнення від рідного краю», «Це мого району біографія» та ін.

Районна бібліотека для дорослих одержує щорічно в середньому до 20 назв періодичних видань.

Бібліотечні працівники розуміють, що вчасно отримана інформація – ключ до вирішення багатьох питань. Тому намагаються оперативно інформувати своїх користувачів про нові надходження до бібліотечного фонду, використовуючи індивідуальні, групові та масові форми обслуговування: конкурси, турніри, КВК, вікторини, презентації книг, брейн-ринги, подорожі.

Бібліотека впроваджує в практику роботи новітні технології. Автоматизація та комп’ютеризація дозволила значно розширити коло бібліотечних послуг, залучити до бібліотеки нових користувачів. Можливості Інтернет-зв’язку, що має районна бібліотека та 4 сільських, широко використовуються бібліотекарями, працівниками сільських клубів та Будинків культури, освіти, пенсіонерами, учнями шкіл, студентами. У бібліотеках району налічується 18 комп’ютерів.

Наприклад, культпрацівники, вчителі шкіл активно користуються матеріалами з Інтернет-мережі при підготовці різноманітних сценаріїв, інноваційних форм та методів роботи бібліотек тощо. Школярі та студенти одержують інформацію з Інтернету для підготовки рефератів, наприклад «Україна – космічна держава», «Екологічний стан України», «Історія авіації» тощо. Користується попитом сторінка зовнішнього незалежного тестування.

Інтернет стає в нагоді людям, що втратили роботу, оскільки тепер є можливість відвідати сайти роботодавців, підприємств, установ.

Сучасна техніка надала можливість удосконалювати оформлення бібліографічних покажчиків, назв та розділів книжкових виставок, забезпечити сільські бібліотеки ксерокопіями статей з періодичних видань, ознайомлення з кращим досвідом роботи бібліотек тощо.

Ще кілька років тому бібліотечні працівники не уявляли себе за комп’ютерами і мріяли про той час, коли вони зможуть надавати користувачам Інтернет-послуги. Сьогодні ці мрії здійснилися, жителі району отримують необхідну інформацію як у друкованому, так і в електронному вигляді. Зростає поінформованість населення, зростає імідж бібліотеки.

  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка