Інформації Інформація про виконання рішення сесії Рівненської обласної ради від 08. 09. 2016 року №264 "Про Програму правової освіти населення Рівненської області на 2016-2020 роки"Сторінка1/3
Дата конвертації05.03.2017
Розмір0.51 Mb.
  1   2   3
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ

У РІВНЕНСЬКІЙ ОБЛАСТІ

вул. Замкова, 29, м. Рівне 33028, тел. факс: (0362) 63-40-46,

e-mail: info@rv.minjust.gov.ua Код ЄДРПОУ 34922678

___________________№_________________на №_________________ від _____________________
Рівненська обласна рада

Майдан Просвіти, 1

м. Рівне

33028

щодо надання інформації
Інформація

про виконання рішення сесії Рівненської обласної ради від 08.09.2016 року № 264 “Про Програму правової освіти населення Рівненської області на 2016-2020 роки”

На виконання однієї з основних функцій управління юстиції – сприяння розвитку правової освіти та формування у громадян правового світогляду Головним територіальним управлінням юстиції у Рівненській області вживалось ряд організаційних та практичних заходів, спрямованих на реалізацію зазначеної функції. У 2016 році діяльність управління юстиції з правової освіти була спрямована на виконання заходів, передбачених Національною програмою правової освіти населення, Регіональною програмою правової освіти населення області на 2016-2020 роки, планів роботи управління юстиції та обласної МКМР з правової освіти населення.

Координація діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, громадських організацій, засобів масової інформації, з правової освіти населення, формування у громадян правового світогляду здійснюються управлінням юстиції безпосередньо та через міжвідомчі координаційно – методичні ради з правової освіти населення (МКМР). Відповідно до розпорядження голови Рівненської обласної державної адміністрації від 19.05.2016 року № 269 “Про затвердження складу Рівненської обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення” затверджено новий склад Рівненської обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення.

Працівники управління юстиції беруть безпосередню участь в роботі обласної МКМР з правової освіти населення. Плани роботи МКМР з правової освіти населення складаються з урахуванням найбільш актуальних правових проблем. Після чого складаються проекти рекомендацій, які розглядаються на засіданні та затверджуються головою ради з урахуванням пропозицій інших членів МКМР. Відповідальний секретар (провідний спеціаліст відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції) складає протокол засідання обласної МКМР та веде контроль за виконанням рекомендацій, затверджених на засіданні. Рекомендації розсилаються усім виконавцям з метою їх подальшої реалізації.

Протягом 2016 року обласною МКМР з правової освіти населення проведено два засідання:

- 30.06.2016 року. На засідання було винесено наступні питання порядку денного:

1.“Надання безоплатної правової допомоги внутрішньо переміщеним особам та учасникам антитерористичної операції Рівненської області ”;

2.“Загальна практика: сімейна медицина – основа формування Національної системи охорони здоров’я ”;

3·“Про затвердження Плану роботи Рівненської обласної МКМР з правової освіти населення на 2016 рік ”;

- 15.11.2016 року. На засідання було винесено наступні питання порядку денного:

1.“Сучасні підходи до організації профілактичної роботи з неповнолітніми”;

2.“Участь громадян у процесі децентралізації ”;

3·“Реалізація у 2016 році Рекомендацій Рівненської обласної МКМР з правової освіти населення ”.

Завдяки тісній співпраці Головного територіального управління юстиції у Рівненській області з органами державної влади та місцевого самоврядування в області налагоджена робота з надання безкоштовної правової допомоги малозабезпеченим верствам населення. Адже для пересічного громадянина велике значення має саме надання безкоштовної юридичної допомоги, бо правова допомога, що надається адвокатами чи юридичними фірмами, на жаль, сьогодні доступна далеко не всім категоріям населення. Саме з цією метою в тісній співпраці з органами виконавчої влади і місцевого самоврядування в області працюють громадські правові приймальні та юридичні клініки, постійно діючі та виїзні консультативні пункти. Громадські правові приймальні створені при районних державних адміністраціях, виконкомах міських та сільських рад, відділах ДРАЦС та громадських організаціях.

З метою забезпечення правового захисту громадян шляхом надання безкоштовних консультацій при Головному територіальному управлінні юстиції у Рівненській області діє 1 громадська правова приймальня, під час роботи якої, за звітний період, було надано 558 консультацій громадянам.

За характером правових питань, на які було надано безкоштовні правові консультації у громадських приймальнях найчастіше зустрічаються питання щодо застосування цивільного, земельного, сімейного, спадкового, пенсійного, житлового та трудового законодавства (щодо наслідків порядку спадкування та пропущення строків для прийняття спадщини, питань соціального захисту населення, реєстрації актів цивільного стану, підстав набуття права власності на земельну ділянку, реєстрації права власності, порядку стягнення аліментів та інші); надається допомога у складанні заяв, скарг та інших документів правового характеру; інформується населення про повноваження органів державної влади.

Щодо соціального складу громадян, що зверталися за допомогою до громадських приймалень при управліннях юстиції, то найбільша кількість це пенсіонери, безробітні, інваліди, особи із багатодітних сімей, та інші працюючі громадяни.

Постійно аналізуються звернення громадян до громадської приймальні при Головному територіальному управлінні юстиції у Рівненській області, виявляються актуальні питання з якими найбільше звертаються громадяни та, як результат, з даних питань надаються роз’яснення чинного законодавства у місцевих засобах масової інформації.

Активно працює “гаряча лінія”, створена при Головному територіальному управлінні юстиції у Рівненській області. Зокрема, протягом 2016 року працівниками Головного територіального управління юстиції надано 101 роз’яснення під час роботи “гарячої лінії”.

Великий досвід в напрямку організації діяльності громадських приймалень мають органи внутрішніх справ, прокуратура, державна податкова адміністрація, де громадянам постійно надається правова допомога. Не стоять осторонь цієї роботи й управління у справах молоді та спорту, центри соціальної служби для молоді. Зокрема, вони організовують активну правовиховну роботу серед неповнолітніх і молоді, які перебувають у місцях позбавлення волі.

Відповідно до наказу Головного управління юстиції у Рівненській області “Про роботу виїзної громадської приймальні при відділі нотаріату” за № 347 від 11.06.2008 року створено виїзну громадську приймальню, яка має на меті проводити виїзний прийом громадян (протягом цілого робочого дня) у віддалених населених пунктах чи районах, які не забезпечені нотаріальними послугами, за участю працівників відділу нотаріату, із залученням приватних нотаріусів для надання юридичної допомоги, консультацій та вчинення окремих видів нотаріальних дій, згідно з вимогами Закону України “Про нотаріат”. За звітний період працівниками було здійснено 9 виїздів під час яких надано 58 роз’яснень чинного законодавства.

З метою активізації надання безоплатної первинної правової допомоги та на виконання Плану заходів з активізації надання безоплатної первинної допомоги за результатами оперативної наради в Міністерстві юстиції України 09.09.2016 року, Головним територіальним управлінням юстиції у Рівненській області було розроблено План стажування працівників бюро правової допомоги під час проведення семінарів - навчань впродовж жовтня – грудня 2016 року, затвердженого начальником управління І. Смачило та погодженого директором Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги у Рівненській області В. Овдіюком 29.09.2016 року. Відповідно до Плану стажування за даний період було проведено 6 стажувань та розглянуто 23 питання, зокрема:05.10.2016 року висвітлено питання:

1. Захист прав, свобод та інтересів громадян шляхом забезпечення рівного доступу до правової допомоги та правосуддя;

2. Особливості проведення державної реєстрації громадських формувань, прийом та видача документів;

3. Актуальні питання щодо спадкування.

4. Рішення, що підлягають примусовому виконанню. Виконавчі документи;

5. Права та обов’язки сторін та інших учасників виконавчого провадження.

27.10.2016 року висвітлено питання:

1. Підстави та порядок отримання пільг для бійців АТО та членів їх сімей.

2. Отримання статусу учасника бойових дій. Порядок отримання земельних ділянок учасниками АТО;

3. Порядок надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

4. Порядок, суб’єкти та вартість надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.

09.11.2016 року висвітлено питання:

1. Порядок державної реєстрації актів цивільного стану. Внесення зміни до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання;

2. Компетенція органів державної реєстрації актів цивільного стану щодо реєстрації шлюбу з громадянином України та іноземцями. Порядок державної реєстрації розірвання шлюбу державними органами реєстрації актів цивільного стану;

3. Облік рішень в органах Державної виконавчої служби відповідно до Порядку погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою, та їх передача до органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів;

4.Порядок виконання рішень у немайнових спорах. Оформлення звернення стягнення на заробітну плату та інші види доходів боржника. Особливості застосування норм чинного законодавства про стягнення аліментів.

23.11.2016 року висвітлено питання:

1.Найпоширеніші питання, що виникають при посвідченні правочинів про відчуження майна та заставу майна;

2.Децентралізація у сфері державної реєстрації: нотаріус – державний реєстратор;

3.Соціальне забезпечення громадян (оформлення матеріальної допомоги, субсидій, пенсій).

08.12.2016 року висвітлено питання:

1.Актуальні питання , що виникають при посвідченні заповіту, внесення змін до нього та його скасування;

2. Порядок видачі дублікатів документів, посвідчення довіреностей, припинення та скасування довіреностей;

3.Підстави відкриття, закриття, зупинення виконавчого провадження. Виконання рішень щодо іноземців, осіб без громадянства та іноземних юридичних осіб;

4. Порядок накладення арешту і вилучення майна у боржника. Порядок реалізації майна боржника на яке звернено стягнення.

22.12.2016 року висвітлено питання:

1. Порядок поновлення втрачених актових записів цивільного стану в разі відсутності їх в архівах відділів ДРАЦС;

2. Порядок проставлення апостиля;

3.Порядок оскарження рішень, дій або бездіяльності у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Також, було розроблено Графік проведення виїздів посадовими особами Головного територіального управління юстиції у Рівненській області з метою консультування в бюро правової допомоги у ІV кварталі 2016 року, затвердженого начальником управління І Смачило 29.09.2016 року. Згідно Графіку за даний період було здійснено 32 виїзди посадовими особами Головного територіального управління юстиції у Рівненській області до новостворених бюро правової допомоги Рівненської області з метою проведення консультування громадян. Під час виїздів було надано роз’яснення чинного законодавства 79 громадянам.

Громадські правові приймальні (юридичні клініки) створені також на базі вищих навчальних закладів. Таким чином, студенти юридичних факультетів на практиці можуть застосовувати знання, отримані на теоретичних курсах, і під керівництвом досвідчених викладачів надавати юридичну допомогу соціально незахищеним верствам населення та одночасно набувати практичний фаховий досвід.

В напрямку правової освіти Головне територіальне управління юстиції у Рівненській області співпрацює з Рівненською філією Київського університету права НАН України, Національним університетом «Острозька академія», Рівненським державним аграрним коледжем, Рівненським коледжем економіки та бізнесу, Рівненським кооперативним економіко – правовим коледжем, Головним управлінням ДФС у Рівненькій області, Головним управлінням Національної поліції в Рівненській області, прокуратурою Рівненської області, Рівненським притулком для неповнолітніх, управліннями і відділами Рівненської обласної державної адміністрації та міського виконавчого комітету.

20.04.2016 року у Рівненському Інституті Київського Університету права Національної академії наук України відбулася VІІ Всеукраїнська науково-практична конференція “Актуальні проблеми правотворення в сучасній Україні”. Проведення даної Конференція в закладі стало уже традицією і отримало належний резонанс на теренах Рівненщини. Вона вкотре засвідчила потребу комплексного дослідження правоутворення як багатоаспектного явища, що обумовлено інтенсивністю правотворчого процесу в Україні, тенденціями глобалізації та уніфікації законодавчої бази, посиленням політичного фактора у сфері утворення права. Під час конференції виступила начальник Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Смачило Іванна, зазначивши важливість участі молодих правників у становленні демократичної України, акцентуючи увагу на таких темах досліджень як "Судовий прецедент " та "Монополія адвокатури - обмежений доступ до правосуддя". Дана Конференція переконливо засвідчила, що для студентської молоді вона є чудовою можливістю набути нових знань, які допоможуть зорієнтуватися не лише в глобальних процесах правового розвитку сучасного світу, а й в процесах інтеграції України до європейського правового простору;

- працівниками управління та безпосередньо начальником Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Іванною Смачило було проведено ряд заходів для студентів юридичних факультетів в навчальних закладах області, а саме, в Національному університеті водного господарства та природокористування, в Рівненському інституті Київського університету права НАН України, Міжнародному економіко-гуманітарному університеті імені академіка С. Дем’янчука, Національному університеті "Острозька академія" з метою агітувати молодих юристів брати участь у відкритих конкурсах Мін'юсту з відбору кандидатів на посади начальників та/або заступників начальників бюро правової допомоги в районах Рівненської області.


  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка