Інформація про виконання заходів з проведення у 2014 році Місячника профілактики протиправних дій неповнолітніхСкачати 171.28 Kb.
Дата конвертації30.04.2017
Розмір171.28 Kb.


Інформація про виконання заходів з проведення у 2014 році Місячника профілактики протиправних дій неповнолітніх

З метою подолання правового нігілізму, підвищення рівня правової освіти широких верств населення, роз’яснення норм чинного законодавства в засобах масової інформації, виховання учнівської молоді в дусі поваги до права Полтавським міським управлінням юстиції з 10 листопада по 10 грудня 2014 року проведено Місячник профілактики протиправних дій неповнолітніх (далі – Місячник).


В рамках Місячника проведено ряд правоосвітніх заходів:

 • лекції;

 • лекції-діалоги;

 • відео-лекції;

 • профілактичні лекції;

 • проблемні лекції;

 • правові ігри;

 • дидактичні ігри;

 • ділові ігри;

 • бесіди;

 • брейн-ринги;

 • інформаційні семінари;

 • години правового спілкування у формі діалогу;

 • засідання «круглого столу»;

 • правовиховні години;

 • внутрішні навчання;

 • флеш-моби;

 • Дні відкритих дверей;

 • бесіди-діалоги;

 • відео-уроки.

Правоосвітніми заходами охоплено дошкільнят, учнівську та студентську молодь, педагогічні колективи ДНЗ та ЗОШ м. Полтави, трудові колективи. Тематика даних заходів різноманітна: • «Проведення державної реєстрації народження дитини»;

 • «Державний захист дітей, що позбавлені батьківського піклування»;

 • «Відповідальність за вчинення крадіжок, грабежу, розбою, хуліганства»;

 • «Профілактика злочинності неповнолітніх»;

 • «Відповідальність неповнолітніх за протиправні дії»;

 • «Права та обов’язки дитини»;

 • «Підстави, порядок та правові наслідки позбавлення батьків батьківських прав»;

 • «Права та обов’язки батьків і дітей»;

 • «Толерантність врятує світ»;

 • «Права людини починаються з прав дитини»;

 • «Особливості адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх»;

 • «Відповідальність за шкідливі звички»;

 • «Вчинення нотаріальних дій за участю дітей»;

 • «Алгоритм дій щодо захисту порушених прав споживачів»;

 • «Твої права – твої обов’язки».


Полтавським міським управлінням юстиції проведено заходи для дорослого населення м. Полтави:
11 листопада 2014 року провідний спеціаліст Київського відділу ДРАЦС РС Пасічна В.С. прочитала лекцію на тему: «Проведення державної реєстрації народження дитини» для працівників та вагітних Полтавського міського клінічного пологового будинку.

 Пасічна В.С. роз’яснила присутнім порядок державної реєстрації народження дитини в разі присвоєння дитині не словникового ім’я; присвоєння дитині прізвища у випадку, коли батьки перебувають у шлюбі, але мають різні прізвища; визнання батьківства.

Також, представник Київського відділу ДРАЦС РС розповіла про наслідки несвоєчасної реєстрації новонародженої дитини та про місце державної реєстрації народження.

11 листопада 2014 року консультантом Першої полтавської державної нотаріальної контори Кущ Я.С. проведено лекцію для трудового колективу ПП «Будімпекс» на тему: «Державний захист дітей, що позбавлені батьківського піклування».

14 листопада 2014 року провідний спеціаліст Центрального відділу ДРАЦС РС Полтавського МУЮ Антоненко О.О. провела інформаційний семінар на тему: «Права та обов’язки батьків і дітей» для педагогічного колективу Полтавського дошкільного навчального закладу № 36 «Школа здоров’я».

Антоненко О.О. розповіла присутнім про підстави, порядок та правові наслідки позбавлення батьків батьківських прав, розкрила взаємні права та обов’язки батьків і дітей, повідомила про правовий та соціальний статус військовозобов’язаних, особливості судового захисту порушених, невизнаних чи оспорюваних прав та законних інтересів, зокрема, можливості звернення громадян України за захистом порушених прав до Європейського суду з прав людини.

Крім того, педагоги також дізналися про мережу громадських приймалень з надання безоплатної первинної правової допомоги Полтавського міського управління юстиції.

17 листопада 2014 року консультантом нотаріуса І Полтавської державної нотаріальної контори Кущ Я.С. проведено годину правового спілкування у формі діалогу з педагогічним колективом Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 37.
       Кущ Я.С. розповіла присутнім про порядок спадкування, порядок визнання заповіту недійсним та інші питання цивільного, спадкового законодавства. Також, педагоги дізналися про новели кримінального законодавства.

Крім того, консультант нотаріуса повідомила присутніх про графіки роботи мережі громадських приймалень Полтавського міського управління юстиції та розповсюдила буклети «Громадські приймальні з надання безоплатної правової допомоги як один із гарантів правової держави».


21 листопада 2014 року завідувачем ІІ Полтавською державною нотаріальною конторою Смоковенко Т.О. проведено годину правового спілкування з педагогічним колективом Полтавського ДНЗ (ясла-садок) № 46 «Бджілка».
       Смоковенко Т.О. розповіла присутнім про строки прийняття спадщини, порядок оформлення заповіту, спадкування за законом, за заповітом, підстави визнання заповіту недійсним, порядок розподілу спадщини між спадкоємцями.

 28 листопада 2014 року консультант нотаріуса І Полтавської ДНК  Ляпота В.В. провела внутрішнє навчання для посадових осіб виконавчого комітету Полтавської міської ради на тему: «Засвідчення вірності копій документів, виписок з них та справжності підпису на документах».

  Також, Ляпота В.В. відповідала на запитання присутніх щодо роз’яснення особливостей спадкового права, зокрема, про строки прийняття спадщини, порядок оформлення заповіту, спадкування за законом, за заповітом, підстави визнання заповіту недійсним, порядок розподілу спадщини та ін.
01 грудня 2014 року провідні спеціалісти Полтавського міського управління юстиції Ємець В.М., Степаненко А.М. провели інформаційний семінар для педагогічного колективу Полтавської гімназії № 17.

У ході семінару Ємець В.М. розповіла присутнім про алгоритм дій щодо захисту порушених прав споживачів, про підстави та правові наслідки позбавлення батьків батьківських прав.

Крім того, Ємець В.М. розкрила присутнім особливості надання безоплатної первинної правової допомоги органами юстиції, розповіла про графіки роботи мережі громадських приймалень Полтавського міського управління юстиції. 

Степаненко А.М. надала роз’яснення антикорупційного законодавства, розповіла про розмежування понять «хабар», «неправомірна вигода», обмеження щодо отримання дарунків посадовими особами та інше.


Спеціалістами Полтавського міського управління юстиції, Ленінського відділу ДРАЦС РС, членами Координаційної ради молодих юристів при Полтавському міському управлінні юстиції проведено цикл правовиховних годин з елементами ігор на тему: «Права та обов’язки дитини»:
13 листопада 2014 року - з учнями 5-Б класу Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4.

14 листопада 2014 року - з учнями 5-6-х класів Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 18.
18 листопада 2014 року - з учнями 4-го класу Полтавського СНВК № 26 «Перші кроки».

25 листопада 2014 року - з учнями 3-А класу Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 9.

27 листопада 2014 року - з учнями 5-6-х класів Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 20 ім. Б. Серги.

02 грудня 2014 року - з учнями 3-4-х класів Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8 ім. П. Мирного.
    У ході заходів учні грали в правові ігри «Веселий м’ячик», «Мозковий штурм», «Правильно-неправильно», відгадували віршовані загадки про права дітей, державну символіку та народні символи України, отримували листи від казкових героїв.
Крім того, 13 листопада 2014 року головний  спеціаліст Сахно Ю.І. та провідний спеціаліст Ленінського відділу ДРАЦС РС Полтавського міського управління юстиції Анкуца Т.В. провели ділову гру  на тему: «Відповідальність неповнолітніх за протиправні дії»  для учнів 5-А класу Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4.

У ході заходу, представники відділу ДРАЦС у доступній формі роз’яснили дітям особливості відповідальності неповнолітніх за протиправні дії та провели захоплюючу ділову гру, під час якої п’ятикласники мали можливість проявити творчість, фантазію та продемонстрували знання, отримані під час бесіди.20 листопада 2014 року у день відзначення 25-й річниці підписання Конвенції ООН про права дитини членами Координаційної ради молодих юристів проведено флеш-моб на тему: «Права людини починаються з прав дитини» з вихованцями Полтавського ДНЗ (ясла-садок) № 71 «Вишенька».
Проведено ряд профілактичних, попереджувальних заходів

для підлітків:
12 листопада 2014 року державними виконавцями Київського відділу ДВС Полтавського МУЮ Пилипенком С.М., Федотовою І.Ю. проведено лекцію-діалог на тему: «Відповідальність за вчинення крадіжок, грабежу, розбою, хуліганства» для учнів 11-х класів Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 38.

12 листопада 2014 року головний спеціаліст Октябрського відділу ДРАЦС РС Полтавського міського управління юстиції Колтунова А.Г. провела лекцію на тему: «Профілактика злочинності неповнолітніх» для учнів 9-А класу Полтавської гімназії «Здоров’я» № 14.

У ході заходу Колтунова А.Г. розповіла учням про відповідальність за вчинення крадіжок, грабежу, розбою, хуліганства

.

18 листопада 2014 року в Полтавському навчально-виховному комплексі (ЗНЗ-ДНЗ) № 16 провідним спеціалістом Полтавського міського управління юстиції Ємець В.М. проведено годину спілкування з учнями  8-А класу на уроці з предмету «Живемо за правилами». Темою для розмови  стали правопорушення, які вчиняються щодня, та відповідальність за них (паління в громадських місцях, безквитковий проїзд в транспорті, забруднення навколишнього середовища, нецензурна лексика в громадських місцях, розпивання спиртних напоїв в громадських місцях, відвідування неповнолітніми нічних розважальних закладів та ін.).
20 листопада 2014 року в Полтавській ЗОШ № 27 провідним спеціалістом Полтавського міського управління юстиції Ємець В.М. проведено тематичну зустріч з учнями  10-го класу.
20 листопада 2014 року старший державний виконавець Октябрського відділу ДВС Полтавського міського управління юстиції Стасіва Л.С. провела проблемну лекцію на тему: «Особливості адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх» для студентів Полтавської філії ПрАТ «ВНЗ «Міжрегіональна Академія управління персоналом».
21 листопада 2014 року провідний спеціаліст Полтавського міського управління юстиції Ємець В.М. провела профілактичний урок-бесіду на теми: «Що таке мобінг?», «Правопорушення, які вчиняються щодня» з учнями  10-го класу  Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 29.
 Під час заходів    учні дізналися про особливості адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх за вчинення хуліганських дій та крадіжок, розбою, грабежу.

Учні переглядали фільми «Життя – це вибір», «Дороги, які нас обирають». Серед учнів було розповсюджено   пам’ятки та буклети, розроблені спеціалістами міського управління юстиції: «Від правопорушення до злочину: співвідношення дрібного хуліганства та хуліганства», «Поважай закон з дитинства», «Одним із основних порушень закону неповнолітніми є крадіжка», «Вчинення грабіжних, розбійних нападів у юному віці – занепащене життя», «Не чини насильство над іншими і не допускай, щоб кривдили тебе», «Твої права та обов’язки в сім’ї».
Крім того, Полтавським міським управлінням юстиції проводилися заходи, спрямовані на формування в учнівської

молоді моделі толерантної поведінки:
На передодні Міжнародного дня толерантності 14 листопада 2014 року начальник реєстраційної служби Полтавського МУЮ Казак М.В. провів бесіду зі студентами Аграрного коледжу управління і права – членами Координаційної ради молодих юристів.

В ході бесіди, студенти дізналися про основні міжнародні документи із захисту прав людини та про історію встановлення даного свята. Його запровадили у 1995 за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.


21 листопада 2014 року державний виконавець Київського відділу ДВС Полтавського міського управління юстиції Пилипенко С.М. провів проблемну лекцію на тему: «Прояви ксенофобії караються законом» для учнів 11-х класів Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4.

Правоосвітні заходи для маленьких громадян України- дошкільнят:

13 листопада 2014 року провідним спеціалістом Полтавського міського управління юстиції Ємець В.М. спільно з педагогами проведено цикл занять з вихованцями старших груп Полтавського ДНЗ (ясла-садок)  № 36 «Школа здоров’я» на тему: «Ми діти твої, Україно, і ми пишаємося цим».

        Під час заходу з дітьми старшої групи «Метелик»  проведено дидактичні ігри «Назви своє ім’я», «Ким я хочу бути у майбутньому?», «Знайди чия тінь», «Кожна дитина має право».

З дітьми старшої групи «Віночок» обговорювали поняття «Батьківщина», «Мала Батьківщина», розглядали карту України, розповідали про державні символи України, працювали з піктограмами на основі Конвенції ООН про права дитини, виконували гімн України.
З дітьми старшої групи «Сонечко» проведено рухливі ігри, присвячені здоровому способу життя та пропаганді спорту.
Крім того, 14 листопада 2014 року члени Координаційної ради молодих юристів при Полтавському міському управлінні юстиції Бойко О.М., Гонтар І.В., Дмитренко О.К. провели правознавчий турнір «Знавці права» за принципом брейн-рингу, в якому змагалися команди 10-х класів Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 29.

Змагання складалися з восьми турів, під час яких учасники відповідали на різноманітні запитання з правознавства, вирішували практичні завдання, проявляли фантазію.

В ході останнього туру «Битва капітанів», команди розповіли, як вони розуміють, що таке патріотизм.

По закінченню змагань команда-переможниця була нагороджена грамотою та заохочувальними призами.


Також, проводилися правоосвітні заходи на тему:

«Відповідальність за шкідливі звички»:
Так, 20 листопада 2014 року начальник реєстраційної служби Полтавського міського управління юстиції Казак М.В. та головний спеціаліст відділу ДРРПнНМ РС Безмаль В.В. проведели тематичну годину спілкування з учнями  10-го класу  Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5.

25 листопада 2014 року члени Координаційної ради молодих юристів при Полтавському міському управлінні юстиції Точилова О.В., Солонська М.О. провели бесіду з учнями  7-х класів  Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 9.         

У ході даних заходів учні дізналися про юридичну відповідальність за розпивання спиртних напоїв та куріння у громадських місцях, вживання наркотичних засобів, були повідомлені про обмеження перебування дітей у нічний час у розважальних закладах та закладах громадського харчування.


У рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля» проведено ряд заходів:
25 листопада 2014 року члени Координаційної ради молодих юристів при Полтавському міському управлінні юстиції Точилова О.В., Солонська М.О. провели профілактичний урок-бесіду на теми: «Не чини насильство над іншими і не дозволяй, щоб кривдили тебе» з учнями  8-го класу  Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 9.

   Представники Координаційної ради молодих юристів розповіли учням як не стати жертвою шкільного насилля, про юридичну відповідальність за розпивання спиртних напоїв та куріння у громадських місцях, повідомили про обмеження перебування дітей у нічний час у розважальних закладах та закладах громадського харчування.27 листопада 2014 року головний  спеціаліст Сахно Ю.І. та провідний спеціаліст Ленінського відділу ДРАЦС РС Полтавського міського управління юстиції Анкуца Т.В. провели тематичну лекцію з учнями 9-10-х класів Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 20 ім. Б. Серги.

Представники відділу ДРАЦС РС   розкрили проблему мобінгу в учнівському середовищі, зокрема, повідомили хто найчастіше стає жертвою шкільного насильства, розповіли про види мобінгу, причини прояву даного явища та способи його профілактики.02 грудня 2014 року провідний спеціаліст Полтавського міського управління юстиції Ємець В.М. провела відео-лекцію, присвячену профілактиці проявів насилля в учнівському середовищі з учнями 5-11-х класів Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8.

 Ємець В.М. розповіла учням про види насильства, розкрила проблему мобінгу в учнівському середовищі. Крім того, учням повідомили, куди необхідно звертатися за захистом у випадку насильства.

Також, діти дізналися про відповідальність за вчинення насильницьких дій, зокрема, за дрібне хуліганство, хуліганство, доведення до самогубства, нанесення тілесних ушкоджень, мордування, катування, згвалтування та ін.

   


25, 28 листопада 2014 року проведено цикл Днів відкритих дверей в Полтавському МУЮ та його структурних підрозділах:

25 листопада 2014 року було проведено День відкритих дверей у відділі державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Полтавського міського управління юстиції, в ході якого начальник відділу - державний реєстратор Стешенко Т.В. провела екскурсію у відділі для студентів Полтавської філії ПРАТ «ВНЗ «МАУП».

Під час екскурсії студенти ознайомилися з роботою відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.


 28 листопада 2014 року у Полтавському міському управлінні юстиції відбувся День відкритих дверей для учнів 9-го класу Полтавської гімназії № 17.

 Начальник Полтавського міського управління юстиції Лутченко О.М. ознайомив учнів із завданнями, структурою, функціями управління юстиції.

 Заступник начальника управління юстиції Єлізарова Л.С. розповіла присутнім про основні напрямки роботи міського управління юстиції та про мережу громадських приймалень управління юстиції.

  Провідний спеціаліст управління юстиції Ємець В.М. розкрила напрямки правової освіти населення та систематизації законодавства, продемонструвала присутнім офіційні видання Міністерства юстиції України, щомісячну юридично-просвітницьку газету «Правовий вісник», методичні рекомендації та буклети, розроблені спеціалістами управління юстиції.

 Старший державний виконавець Октябрського відділу ДВС Полтавського МУЮ Бойко О.В. розповіла гімназистам про стадії, сторони, строки здійснення виконавчого провадження.
   28 листопада 2014 року відбувся День вікритих дверей для учнів 9-го класу Полтавської гімназії № 17 у Октябрському відділі ДВС Полтавського міського управління юстиції.  

     Заступник начальника Октябрського відділу ДВС Нагній В.В. розповіла учням про особливості роботи в органах ДВС та продемонструвала робочі місця державних виконавців. 

     Крім того, учні побували в канцелярії Октябрського відділу ДВС, де ознайомилися з порядком реєстрації вхідної та вихідної кореспонденції відділу, зокрема, реєстрації заяв щодо прийняття виконавчих листів до виконання за рішенням суду.
Також гімназисти відвідали Октябрський відділі ДРАЦС РС Полтавського міського управління юстиції.  

 Головний спеціаліст відділу Піщаленко Ж.В. розповіла учням про особливості роботи у відділі державної реєстрації актів цивільного стану, продемонструвала робочі місця спеціалістів. 


Учням шкіл роз’яснювалися положення спадкового законодавства, зокрема, 03 грудня 2014 року консультант нотаріуса І Полтавської ДНК Гречківська Ю.В. провела лекцію на тему: «Вчинення нотаріальних дій за участю дітей» для учнів 9-го класу Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 12.
       У ході лекції Гречківська Ю.В. розповіла учням про особливості та обмеження щодо вчинення правочинів за участю малолітніх/неповнолітніх осіб, прийняття або відмову від прийняття спадщини малолітніми/неповнолітніми особами.
Полтавським міським управлінням юстиції продовжується співпраця з Полтавською міською бібліотечною системою. У ході Місячника профілактики протиправних дій неповнолітніми на базі Полтавської міської бібліотеки та її структурних підрозділів проведено ряд правоосвітніх заходів для дорослих та учнів ЗНЗ м. Полтави, зокрема, засідання «круглого столу», юридичні лекторії «Підліток і закон», «Правові знання молоді».

Так, 14 листопада 2014 року відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Якою має бути бібліотека?».

   У засіданні «круглого столу» взяли участь начальник Полтавського міського управління юстиції Лутченко О.М., голова Полтавської спілки літераторів Любивий М.Г., відповідальний секретар Полтавської спілки літераторів Моцар І.М., письменник Костенко М.В., краєзнавці Малик М.В., Лебединський О.В., поет Мусійченко А.В., голова Бібліотечної ради Полтавської міської центральної бібліотеки Скарга В.А., журналіст Пошухов В.І., користувачі бібліотеки.

      Лутченко О.М. повідомив присутніх про графіки роботи мережі громадських приймалень управління юстиції та розповсюдив буклети «Громадські приймальні з надання безоплатної правової допомоги як один із гарантів правової держави».08 грудня 2014 року представником Київського відділу ДВС Полтавського МУЮ Ланіним С.С. було проведено лекторій «Підліток і закон» для учнів 9-го класу Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 на базі бібліотеки-філії № 2 Полтавської міської центральної бібліотечної системи.

09 грудня 2014 року провідний спеціаліст Полтавського міського управління юстиції Ємець В.М. провела юридичний відео-лекторій «Правові знання молоді» для учнів 10-х класів Полтавської ЗОШ І-ІІІ № 26 на базі центральної бібліотеки.

Під час лекторіїв учні шкіл дізналися, які протиправні діяння охоплюються поняттями «хуліганство» та «дрібне хуліганство», як розмежовуються поняття «крадіжка» та «дрібна крадіжка», хто найчастіше стає жертвою шкільного насильства, види мобінгу, причини прояву даного явища та способи його профілактики.

Учні переглядали фільм «Дороги, які нас обирають» та отримували пам’ятки і буклети, розроблені спеціалістами міського управління юстиції на теми: «Від правопорушення до злочину: співвідношення дрібного хуліганства та хуліганства», «Одним із основних порушень закону неповнолітніми є крадіжка», «Вчинення грабіжних, розбійних нападів у юному віці – занепащене життя», «Не чини насильство над іншими і не допускай, щоб кривдили тебе».
10 грудня 2014 року провідний спеціаліст Полтавського міського управління юстиції Ємець В.М. провела бесіду-діалог на тему: «Твої права – твої обов’язки» з користувачами молодшого шкільного віку Полтавської міської центральної бібліотеки.

У ході заходу діти ознайомилися з офіційними виданнями Міністерства юстиції України, щомісячною юридично-просвітницькою газетою «Правовий вісник», методичними рекомендаціями та буклетами, розробленими спеціалістами управління юстиції.


Працівниками Полтавського міського управління юстиції спільно з працівниками Полтавської міської центральної бібліотеки в читальному залі було організовано виставку офіційних видань Міністерства юстиції України та правової літератури.
З метою здійснення роз’яснень основних положень чинного законодавства з актуальних питань Полтавським міським управлінням юстиції на шпальтах додатку до інформаційно-роз’яснювального бюлетня «Навігатор» - «Креатив» здійснювалися виступи у ЗМІ на теми: «Виконання заповіту», «Здійснення сімейних прав та виконання сімейних обов’язків», «Порядок і процедура реєстрації прав на нерухомість для осіб, тимчасово переміщених із зони проведення АТО та окупованої території АР Крим», «Законодавчі основи права інтелектуальної власності на раціоналізаторську пропозицію», «Правові засади усиновлення в Україні», «Зміна прізвища дитини її батьками», «Порядок зміни власного імені», «Недійсність шлюбу», «Державна реєстрація народження фізичної особи та її походження», «Підстави та правові наслідки позбавлення та обмеження батьківських прав», «Передача заяв нотаріусом», «Договір довічного утримання: практика застосування», «Виконання заповіту» та ін.
Працівники реєстраційної служби Полтавського міського управління юстиції виступали в ефірі програми «Новини» Полтавської телестудії «Місто», зокрема:

19 листопада 2014 року начальник Ленінського відділу ДРАЦС РС в ефірі Полтавської телестудії «Місто» роз’яснила випадки допущення помилок у документах та порядк їх виправлення.

03 грудня 2014 року начальник реєстраційної служби Казак М.В., заступник начальника відділу ДРРПнНМ РС Нейла С.В. розповідали про нові форми роботи з відвідувачами, зокрема, про роботу електронного апарату керування чергою.
Спеціалістами управління юстиції розроблено буклет на тему: «Віктимна поведінка жертви. Як варто поводитись, аби уникнути обману, грабунку та сексуального насилля?».
Працівниками управління юстиції та його структурних підрозділів протягом Місячника надавалася безоплатна первинна правова допомога громадянам у мережі громадській приймалень.
08 грудня 2014 року начальник Полтавського міського управління юстиції Лутченко О.М. провів особистий виїзний прийом громадян на базі Полтавської міської центральної бібліотеки.

За юридичною консультацією звернулися громадяни з питань роз’яснення порядку сплати аліментів на повнолітнію дитину, яка навчається у вищому навчальному закладі, визначення їх розміру та інші.Лутченко О.М. надав повну, кваліфіковану допомогу та презентував виставку офіційних видань Міністерства юстиції України. Громадяни отримали екземпляри щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник», методичні матеріали, розроблені спеціалістами Головного управління юстиції у Полтавській області та Полтавського міського управління юстиції.База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка