Інформація про стан співробітництва між ону імені І.І. Мечникова та навчальними та культурними організаціями ІталіїСкачати 25.79 Kb.
Дата конвертації05.03.2017
Розмір25.79 Kb.
22-07-10

Прес-реліз
Інформація про стан співробітництва між ОНУ імені І.І.Мечникова

та навчальними та культурними організаціями Італії
За останні роки Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова став базовим вищим навчальним закладом на Півдні України з підготовки фахівців з італійської філології та італознавства. Завдяки особистому сприянню професора Баллоні при ОНУ був відкритий лекторат італійської мови і літератури, який діє з 1998 р. На постійній основі тут викладали італійську мову Чечілія Геллі (1998–2002 рр.), Россана Луккезі (2003–2005 рр.), Ніколетта Конфорті (з 2005 р. по теперішній час). Завдяки сприянню проф. Баллоні було відкрито Центр італійської мови при факультеті романо-германської філології (1999 р.), а згодом – Центр історії і культури Італії ім. Джузеппе Гарібальді (2007 р.), створений в рамках двосторонньої Угоди про співробітництво між ОНУ та Італійським інститутом культури в Україні. У церемонії відкриття Центру історії і культури Італії ім. Дж. Гарібальді, яка відбувалася в рамках міжнародних святкувань двохсотріччя від дня народження національного героя Італії, взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол Італії в Україні Фабіо Фаббрі, Віце-Мер міста Генуї Паоло Піссарелло, онука Дж. Гарібальді проф. Аніта Гарібальді. Упродовж цього часу десятки студентів ОНУ отримали стипендії для проходження навчання та стажування в італійських університетах. Дуже тісні взаємовідносини утворились з університетом Ка’ Фоскарі (м. Венеція). Італійський інститут культури сприяє періодичному комплектуванню бібліотек зазначених центрів італійською навчальною та довідковою літературою.

В Одеському університеті щорічно проходять «Тижні італійської мови у світі», які Міністерство закордонних справ Італії організовує під патронатом Президента Італійської Республіки. На запрошення Італійського інституту культури в ОНУ регулярно читають лекції та проводять семінари професори, науковці, громадські діячі з Італії, у т.ч. вищезгадана професор Аніта Гарібальді та мистецтвознавець Алессіо Бергамо, професори Марчелло Сільвестріні та Мауро Бернаккі (Університет для іноземців у м. Перуджа), Клара Вадаккіно Рігамонті й Марія Бордіні (Університет м. Феррара), та ін. Професор Баллоні особисто бере активну участь у спільних українсько-італійських заходах, що відбуваються в Одеському університеті, зокрема у святкуваннях Дня незалежності Італії в ОНУ в травні 2009 р.

Слід також зазначити численні мистецькі акції, які за сприяння Італійського інституту культури відбуваються в Одесі та стали важливими подіями в українсько-італійських культурних взаєминах. З-поміж таких заходів – виставка «Золоті сторіччя італійської майоліки. Шедеври з Національної галереї стародавнього мистецтва – Палаццо Барберіні в Римі», яка проходила в Одеському музеї західного та східного мистецтва у жовтні–листопаді 2004 р.; експозиція, присвячена видатному архітектору Франческо Борроміні; регулярна участь італійських виконавців у міжнародних мистецьких фестивалях (наприклад, у фестивалі «Джаз-карнавал в Одесі», у фестивалі «Два дні і дві ночі нової музики», у Фестивалях європейського кіно), виступи в Одесі відомих виконавців та колективів з Італії, як-то піаніста Роберта Просседа, віолончеліста Мауріціо Барбетті, диригента Джованні Гуеррієрі з Симфонічним оркестром Одеської філармонії, квартету Джованні Фальцоне, тріо Франки Мазу тощо.

На особливу увагу заслуговують видавничі проекти Італійського інституту культури, що висвітлюють історію взаємовідносин між Півднем України та Італією, у т.ч. «Італійці в культурному просторі України. Історико-біографічне дослідження» (2000), «Італійська еміграція в Україні наприкінці ХVІІІ – у першій третині ХІХ століття. Витоки. Формування. Діяльність» (2004), «Італійці та італійська культура в Україні» (2004), «Джузеппе Мадзіні, мадзінізм і Україна» (2005), «Україна – Італія: діалог культур» (2009; у друці) тощо.


Прес-служба ОНУ імені І. І. Мечникова

news.onu.edu.ua


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка