Інформація про роботу щодо профілактики дитячого травматизмуСкачати 48.18 Kb.
Дата конвертації23.05.2017
Розмір48.18 Kb.
Методисту ІМЦ

відділу освіти Куп’янської РДА

Лозовській І.М.
Інформація

про роботу щодо профілактики дитячого травматизму

Кислівської загально освітньої школи І-ІІІ ступенів

Куп'янської районної ради Харківської області

за І семестр 2016/2017 навчального року
Одним з основним завдань сім'ї та школи є виховання здорової, гармонійно розвиненої дитини. У його розв’язанні першочергову роль відіграють правильно організовані заняття, позакласна робота, раціональне поєднання розумової діяльності і заняття фізичними вправами протягом дня і, обов’язково, проведення роботи, спрямованої на збереження здоров’я, життя дитини, попередження всіх випадків травматизму.

Попередження всіх видів дитячого травматизму, формування здорового способу життя учнів є одними з першочергових завдань, які ставить перед собою педагогічний колектив нашої школи.

Згідно з планом роботи школи, у відповідності до нормативних документів з питань попередження травматизму та охорони життя і здоров'я учнів, у І семестрі 2016/2017 навчального року було проведено відповідну роботу.

Це, перш за все, систематичне проведення бесід по застереженню дитячого травматизму (ЗДТ), передбачених Міністерством освіти і науки України: «Правила дорожнього руху», «Правила протипожежної безпеки», «Запобігання отруєнням», «Правила безпеки при користуванні газом», «Правила безпеки з вибухонебезпечними предметами», «Правила безпеки на воді», «Правила безпеки користування електроприладами, при поводженні з джерелами електроструму», «Я обираю здоровий спосіб життя». Особлива увага приділялась бесідам з учнями та їх батьками щодо попередження травматизму у побуті, під час гри, прогулянок тощо. Систематичними стали бесіди на такі теми як «Дорога до школи», «Правила поведінки дітей у школі і у побуті», «Безпека громадян на залізничному транспорті», «Поширення отруєння грибами, дикорослими рослинами та їх насінням», «Правила поведінки на водоймах взимку», «Профілактика грипу та ГРВІ» та інші.

Між школою та відділом безпеки дорожнього руху Куп’янського ВП ШГУНП України в Харківській області погоджений план спільних дій з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Складено Графік проведення бесід, виступів на класних годинах, батьківських зборах лікарів-наркологів, працівників ювенальної поліції у 2016/2017 навчальному році.

Слід відзначити, що з цього навчального року розпочали роботу два шкільні гуртки ДЮП «Вогнегасник» та ЮІР «Сигнал» одним з пріоритетних завдань яких є профілактика дитячого травматизму. Роботою цих гуртків охоплено 30 учнів різної вікової категорії.

В рамках проведення двотижневика «Увага! Діти на дорозі!» було проведено такі заходи: уроки та профілактичні диктанти з правил дорожнього руху; виставка – конкурс дитячих малюнків «Правила дорожні з дитинства вивчай, на вулицях наших їх не забувай»; старшокласники для учнів початкової школи провели гру-квест «Безпека дорожнього руху – запорука життя»; було поновлено куточок з безпеки дорожнього руху; на перервах проводились конкурси, вікторини та ігри по правилам поведінки пішоходів. Також в листопаді був проведений тиждень безпеки дорожнього руху з подібними заходами.

Вчасно проводяться додаткові бесіди по ЗДТ, рекомендовані районним відділом освіти, Департаментом науки і освіти Харківської облдержадміністрації, Міністерством освіти і науки України.

Систематично здійснюється контроль за роботою зі створення безпечних умов навчання, виконання санітарно-гігієнічних норм і вимог з охорони праці та пожежної безпеки під час проведення позакласних і позашкільних заходів. Учні школи постійно беруть участь у конкурсах, вікторинах, акціях, присвячених збереженню життя, здоров’я і попередження травматизму. У цьому семестрі учні взяли участь в обласній акції «Молодь за здоровий спосіб життя» (Дроздова А. та Пелих Д.) та конкурсі-вікторині «Зробимо життя безпечним» (Дроздова А.).

Команда школи готується до участі в районному етапі конкурсу «Молодь обирає здоров'я».

Періодично проводяться навчальні евакуації (штучно моделюється надзвичайна ситуація, подається сигнал «Тривога», діти і вчителі відповідно до планів евакуації залишають приміщення школи), які допомагають вивчити рівень сформованих навичок стосовно поведінки у випадку виникнення надзвичайних ситуацій.

Питання по застереженню дитячого травматизму розглядаються на шкільних робочих лінійках, педрадах (протокол № 7, серпень), нарадах при директору (протокол № 2, листопад), регулярно висвітлюються на класних та загальношкільних батьківських зборах, проводяться лекції для батьків, письмові звернення до батьків про необхідність збереження життя та здоров’я дітей під час канікул або святкових днів. Для проведення бесід по ЗДТ організовано залучення шкільної медичної сестри та працівників правоохоронних органів. Було поновлено класні куточки здоров'я та безпеки, шкільною медичною сестрою Пановою О.Л. проведено бесіди з профілактики грипу, про здоровий спосіб життя.

До Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом у школі пройшли відповідні заходи (анкетування, лекції, виховні години, лінійка). Вчителем основ здоров’я був проведених тренінг «Захисти себе від ВІЛ/СНІД» для учнів 8-11 класів, завдяки якому діти навчилися визначати фактори, що послаблюють імунітет; розрізняти міфи і факти щодо ВІЛ і СНІДу, безпечні і небезпечні ситуації щодо зараження ВІЛ; зрозуміли, що спілкування та дружба з ВІЛ-позитивними людьми цілком безпечні. 

У листопаді-грудні всі учні були активними учасниками заходів присвячених 16 днів проти насильства та тижню правових знань.

Важливою ланкою внутрішкільного контролю є перевірка документації з питань ЗДТ: журналів ведення інструктажів з техніки безпеки на уроках, ведення класних журналів, ведення зошитів по ЗДТ, журналів реєстрації інструктажів з ТБ під час екскурсій та інших виїзних заходів, ведуться журнали реєстрації вступного та окремо первинного, позапланового, цільового інструктажів з безпеки життєдіяльності для учнів на уроках трудового навчання, захисту Вітчизни, інформатики, фізичної культури, хімії, фізики та біології. На цих уроках вчителями проводяться і фіксуються відповідними записами до сторінок предметів у класних журналах інструктажі з БЖД при проведенні лабораторних, практичних та екскурсій. Крім того вчасно здійснюються записи до журналів реєстрації первинного, позапланового, цільового інструктажів з безпеки життєдіяльності для учнів на робочому місці в учнівських класах. Ведеться загальний журнал реєстрації вступного інструктажу з учнями та первинного, позапланового, цільового інструктажів з безпеки життєдіяльності для учнів, наявність дидактичного матеріалу, розробок уроків та класних годин на теми ЗДТ, наявність пам’яток у щоденниках, ведення журналів реєстрації нещасних випадків та відповідної документації щодо їх розслідування, вчасного інформування відділу освіти, видача наказів про розслідування та наслідки нещасних випадків, складання актів за відповідними формами.

Результативністю описаної роботи є те, що протягом І семестру 2016/2017 навчального року не було зафіксовано жодної травми виробничого чи невиробничого характеру.Колектив вчителів та адміністрація школи докладає максимум зусиль для того, щоб і надалі травмувань учнів не було.


Заступник директора з ВР: О.І. Оніщенко


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка