Інформація про результати роботи у сфері протидії корупції Головного управління юстиції у Волинській області за 2014 рікСкачати 109.14 Kb.
Дата конвертації28.03.2017
Розмір109.14 Kb.
Інформація

про результати роботи у сфері протидії корупції Головного управління юстиції у Волинській області за 2014 рік

Головним управлінням юстиції у Волинській області з керівництвом підпорядкованих установ юстиції області здійснювались заходи щодо дотримання чинного законодавства з питань державної служби та антикорупційного законодавства, удосконалення роботи з кадрами, виходячи з вимог Законів України “Про державну службу” та “Про засади запобігання і протидії корупції”, відповідних актів Президента України, Кабінету Міністрів України і наказів Міністерства юстиції України.

Розроблено та виконуються ряд організаційно - управлінських і соціально - психологічних заходів, спрямованих на покращення роботи з кадрами, зміцнення дисципліни серед них, підвищення вимогливості до начальників районних, міських, міськрайонних управлінь юстиції, керівників структурних підрозділів та державних нотаріусів області з метою запобігання, виявлення та усунення конфлікту інтересів.

З метою запобігання та протидії корупції Головним управлінням юстиції у Волинській області видано накази № 156/10 від 31.12.2013 та № 15/6 від 18.02.2014 “Про затвердження Плану заходів щодо попередження та профілактики корупційних правопорушень в Головному управлінні юстиції у Волинській області та територіальних органах юстиції області на 2014 рік”.

На виконання вимог п. 3 Плану заходів щодо попередження та профілактики корупційних правопорушень особи, які претендують на зайняття посад державних службовців, ознайомлюються з чинними нормами антикорупційного законодавства. Особова справа кожного державного службовця укомплектована спеціальним бланком попередження про спеціальні обмеження з розпискою про ознайомлення.

На виконання п. 5 Плану заходів щодо попередження та профілактики корупційних правопорушень Головним управлінням юстиції у Волинській області проводились засідання внутрішнього професійного навчання працівників Головного управління юстиції у Волинській області на тему: ознайомлення з протоколом № 23 “Про роз`яснення порядку подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру”. Крім того, на офіційному веб-сайті Головного управління юстиції у Волинській області розміщено методичні рекомендації з приводу заповнення декларації про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру.

Керуючись ст. 12 Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції”, всім структурним підрозділам та апарату Головного управління юстиції у Волинській області було повідомлено до 01.04.2014 подати декларації про доходи, в яких достовірно вказати витрати і зобов`язання фінансового характеру та майновий стан державного службовця або особи, яка претендує на зайняття посади державного службовця щодо себе та членів своєї родини.

Станом на 31.12.2014 всі особи, які підлягали декларуванню подали декларацію про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за 2013 рік.

Всім звільненим у 2013 році працівникам 21.02.2014 Головним управлінням юстиції у Волинській області були підготовлені та направлені листи щодо необхідності подання декларацій за звітний рік. Станом на 15.12.2014 у двох звільнених у 2014 році осіб відсутні декларації, у зв`язку з: виїздом закордон, припиненням трудових відносин на підставі свідоцтва про смерть.

На виконання п. 6 Плану заходів щодо попередження та профілактики корупційних правопорушень Головним управлінням юстиції у Волинській області з усіма державними службовцями апарату Головного управління юстиції у Волинській області на засіданнях колегій, професійних навчаннях проведено бесіди щодо правил поведінки, службової етики і моралі та дотримання вимог чинного антикорупційного законодавства.

Головним управлінням юстиції у Волинській області під час проведення внутрішніх навчань приділяється особлива увага вивченню антикорупційного законодавства, правил поведінки, службової етики і моралі, професіоналізму під час виконання своїх посадових обов`язків на державній службі.

04.02.2014 було проведено внутрішнє навчання працівників апарату Головного управління юстиції у Волинській області, на якому виступила начальник відділу кадрової роботи та державної служби Головного управління юстиції у Волинській області Панасюк В.П. на тему: вивчення Постанови Кабінету Міністрів України від 04.09.2013 № 706 “Питання запобігання та виявлення корупції”, ознайомлення та вивчення Рішення Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією від 14.01.2014 та ознайомлення з протоколом № 23 “Про роз`яснення порядку подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру”.

13.02.2014 було проведено нараду з начальниками територіальних управлінь юстиції, на якій виступила начальник відділу кадрової роботи та державної служби Головного управління юстиції у Волинській області Панасюк В.П. на тему: “Питання запобігання та виявлення корупції” (Постанова Кабінету Міністрів України від 04.09 2013 № 706).

19.02.2014 Головним управлінням юстиції у Волинській області проведено семінар з начальниками реєстраційних служб районних, міських, міськрайонних управлінь юстиції та начальниками відділу/завідувачами сектору державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційних служб територіальних управлінь юстиції, на якому вивчались питання: “Дотримання вимог Законів України “Про державну службу”, “Про засади запобігання та протидії корупції”, Постанови Кабінету Міністрів України від 04.09.2013 № 706 “Питання запобігання та виявлення корупції”, дотримання етики поведінки державного службовця та інформація щодо порядку заповнення та подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру”.

Відповідні оперативні наради та семінарські заняття було проведено з працівниками територіальних управлінь юстиції і підпорядкованих установ в кожному районі Волинської області.

Працівники територіальних управлінь юстиції безпосередньо взаємодіють з органами державної влади та місцевого самворядування щодо поширення знань про антикорупційне законодавство. Так, 12.06.2014, 06.10.2014, 15.12.2014 в Луцькому районному управлінні юстиції проведено семінари для юрисконсультів підприємств, установ, організацій Луцького району; 26.09.2014 — семінар для секретарів сільських, селищних рад Луцького району, на яких поряд з іншими питаннями порядку денного було розглянуто питання новел та змін в антикорупційному законодавстві.

10.06.2014 в Іваничівському районному управлінні юстиції проведено зустріч з представниками громадських організацій з питань обговорення проекту Закону України “Про запобігання корупції”.

03.10.2014 в Нововолинському міському центрі зайнятості головним спеціалістом Нововолинського міського управління юстиції Волинської області було проведено лекцію для працівників міського центру зайнятості та безробітних громадян на тему: “Засади запобігання корупції в Україні” в межах заходів Всеукраїнського тижня правових знань - “Подолання корупції в правовій системі”.

В Іваничівському районному управлінні юстиції проведено ряд семінарів: 11.02.2014 - для працівників управління соціального захисту населення щодо декларування доходів; 18.03.2014 – навчання для працівників ветеринарних установ району по питаннях дотримання антикорупційного законодавства та порядку заповнення про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру; 25.07.2014, 15.08.2014 - навчання для посадових осіб органів місцевого самоврядування, юристів району про здійснення логічного та арифметичного контролю декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру; 01.10.2014 - для посадових осіб органів місцевого самоврядування «Корупція як загроза національній безпеці та конституційному ладу України»; 19.11.2014 - для юристів району «Про зміни в антикорупційному законодавстві».

Турійським районним управлінням юстиції проведено семінар з юрисконсультами підприємств, установ, організацій району 16.10.2014 на тему: “Загальні правила поведінки державного службовця”; 12.12.2014 на тему: “Особливості звільнення з роботи працівників, які вчинили корупційні правопорушення”.

На виконання п. 8 Плану заходів щодо попередження та профілактики корупційних правопорушень Головним управлінням юстиції у Волинській області та територіальними управліннями юстиції відбувається постійне інформування через засоби масової інформації громадськості про негативний вплив корупції.

Так, 06.02.2014 у газеті “Діалог” опубліковано статтю начальника відділу державної виконавчої служби Луцького районного управління юстиції Волинської області Велимчаниці І.І. на тему: “Новели в законодавстві”, 13.03.2014 — статтю завідувача сектору державної реєстрації юридичних осіб та легалізації об`єднань громадян реєстраційної служби Головного управління юстиції у Волинській області Мазур А.О. на тему: “Запобігти корупційним проявам”.

19.08.2014 у газеті “Вісті Ковельщини” опубліковано статтю головного спеціаліста Ковельського міськрайонного управління юстиції Волинської області Тойб М.В. на тему: “Боротьба з корупцією за міжнародними стандартами”.

08.02.2014 у газеті “Нове життя” Любешівським районним управлінням юстиції Волинської області опубліковано статтю на тему: “Шкода від корупції”, 26.04.2014 — стаття “Заходи спрямовані на запобігання корупції”, 27.09.2014 — стаття “Новели антикорупційного законодавства”, аналогічні статті опубліковані на веб-сайті Любешівської райдержадміністрації.

04.10.2014 у газеті “Народне слово” начальником Турійського районного управління юстиції Волинської області опубліковано статтю на тему: “Стоп корупція!”

09.10.2014 у газеті “Наше місто” опубліковано статтю начальника Нововолинського міського управління юстиції Корнійчука І.М. на тему: “Корупція в нашому світі річ природна?”.

05.03.2014 на місцевому радіо було озвучено виступ начальника Камінь-Каширського районного управління юстиції Волинської області Карпіка О.Б. на тему: “Нові правила декларування витрат”; 26.11.2014 виступ начальника Ківерцівського районного управління юстиції Волинської області Пелех О.О. на тему: “Органи протидії корупції” та 10.12.2014 - “Особливості звільнення з роботи осіб, які вчинили корупційні правопорушення”.

Начальником Нововолинського міського управління юстиції 01.10.2014 Корнійчуком І.М. було передано інформацію на телебачення міста Нововолинська “Запобігання та протидія корупції. Порядок дій громадян у випадках вимагання від них неправомірної вигоди”.

На виконання п. 10 Плану заходів щодо попередження та профілактики корупційних правопорушень Головним управлінням юстиції у Волинській області 01.04.2014 до Департаменту антикорупційного законодавства та законодавства про правосуддя Міністерства юстиції України надіслано пропозиції щодо переліку посад з підвищеним корупційним ризиком.

На виконання п. 11 Плану заходів щодо попередження та профілактики корупційних правопорушень працівниками Головного управління юстиції та територіальних органів Волинської області упродовж 2014 року забезпечено в межах компетенції всебічний розгляд звернень громадян та оперативне вирішення порушених у них проблем.

Так, станом на 31.12.2014 до Головного управління юстиції у Волинській області надійшло 594 звернень громадян, яким надано повні, обґрунтовані відповіді, у встановлені законодавством терміни.

Протягом 2014 року звернення щодо фактів корупції до Головного управління юстиції у Волинській області та територіальних управлінь Волинської області не надходили.

Пропозиції від громадян через журнал «Відгуків та пропозицій» щодо усунення недоліків та покращення роботи структурних підрозділів Головного управління юстиції у Волинській області також не надходили.

На виконання п. 12 Плану заходів щодо попередження та профілактики корупційних правопорушень Головним управлінням юстиції у Волинській області, на офіційному веб-сайті Головного управління юстиції у Волинській області є постійно діюча рубрика “Запобігання проявам корупції”, де розміщені нормативно-правові акти з питань протидії корупції та інформація щодо проведення антикорупційної роботи.

06.02.2014 на веб-сайті розміщено Рішення комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією від 14.01.2014, протокол № 23 “Про роз`яснення порядку подання декларацій про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру”.

18.02.2014 на веб-сайті розміщено наказ та План заходів щодо попередження та профілактики корупційних правопорушень у Головному управлінні юстиції у Волинській області та територіальних органах юстиції області на 2014 рік.

Протягом 2014 року було відкрито кримінальне провадження щодо працівників реєстраційної служби Ківерцівського районного управління юстиції Волинської області. На підставі вироку Ківерцівського районного суду Волинської області від 23.10.2014 двох осіб було звільнено, у зв`язку із набранням законної сили судовим рішенням, відповідно до якого працівника притягнуто до відповідальності за корупційне правопорушення, на підставі пункту 7-1 статті 36 КЗпП України. Про ці факти Головним управлінням юстиції у Волинській області було повідомлено відповідні органи та дані щодо них внесено до Єдиного державного реєстру осіб, що вчинили корупційні правопорушення у строк, передбачений законодавством.

По кожному факту притягнення до адміністративної відповідальності державних службовців за корупційні правопорушення, як правило, проводяться службові розслідування.

На виконання п. 17 Плану заходів щодо попередження та профілактики корупційних правопорушень Головним управлінням юстиції у Волинській області проводяться навчання спеціалістів територіальних управлінь юстиції та під час перевірок постійно надаються консультації стосовно проведення антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів.

У довідках перевірок висвітлюється стан діяльності територіальних управлінь юстиції та їх структурних підрозділів, аналізується стан цієї роботи.

Під час перевірок діяльності структурних підрозділів Головного управління юстиції у Волинській області постійно наголошується на дотриманні вимог антикорупційного законодавства.

На виконання вимог антикорупційного законодавства та законодавства щодо проходження державної служби постійно аналізуються питання добору та розстановки кадрів на засадах неупередженого конкурсного відбору. Ретельна перевірка ділових та моральних якостей та спеціальна перевірка відомостей про кандидата на посаду державного службовця виключає саму можливість призначення на посади людей нечесних, корисливих, безвідповідальних, забезпечується постійний жорсткий контроль з виконання кожним державним службовцем покладених на нього обов’язків з точки зору доброчесності, компетенції і відданості справі.

Головним управлінням юстиції у Волинській області стимулюється організація роботи районних, міських, міськрайонних управлінь юстиції щодо направлень до Головного управління юстиції у Волинській області подань про збільшення розміру премії державним службовцям за хороші показники в роботі при виконанні службових обов’язків. Це один із заходів, який запобігає вчиненню корупційного правопорушення.

Вжито заходів щодо поліпшення якісного складу державних службовців. У цьому аспекті значна увага приділяється належному освітньо - кваліфікаційному рівню професійної підготовки як новопризначених, так і працюючих кадрів.Резерв кадрів на 2015 рік сформований з найбільш перспективних, кваліфікованих та ініціативних працівників.

Аналізуючи вищевикладене, питання дотримання вимог чинного антикорупційного законодавства, Закону України «Про державну службу» та інших законодавчих документів, які регулюють діяльність Головного управління юстиції у Волинській області, буде знаходитися на постійному контролі.


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка