Інформація про діяльність територіального центру соціального обслуговуванняСкачати 90.68 Kb.
Дата конвертації09.04.2017
Розмір90.68 Kb.УКРАЇНА

ДЕПАРТАМЕНТ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

ЛУЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ

(НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ)

М. ЛУЦЬКА

43016 м.Луцьк, вул. Д.Галицького, 18; тел.72-23-88
02.07.2015 № С – 623 Виконавчий комітет

Луцької міської ради

Інформація

про діяльність територіального центру соціального обслуговування

(надання соціальних послуг) м. Луцька

Територіальний центр здійснює соціальне обслуговування та надає соціальні послуги громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги.

Основним завданням територіального центру є вжиття конкретних заходів, спрямованих на підвищення рівня соціальної захищеності самотніх людей похилого віку та осіб з особливими потребами. Саме тому працівники терцентру не лише надають соціальні послуги, але й займаються вивченням проблем та потреб даної категорії громадян.

З метою задоволення потреб у соціальних послугах соціально-незахищених мешканців міста в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міста Луцька надаються такі види послуг:

соціально-побутові: придбання та доставка продовольчих, промислових та господарських товарів за рахунок обслуговуваних громадян, приготування їжі, годування, доставка гарячих обідів, виклик лікаря, придбання та доставка ліків, відвідування хворих у закладах охорони здоров’я, супроводження у поліклініку (лікарню), допомога в прибиранні приміщення, здача білизни для прання, оформлення субсидій на тверде паливо, оформлення документів на отримання субсидій по оплаті житлово-комунальних послуг, оплата платежів, допомога в обробітку присадибних ділянок, оформлення документів на влаштування до будинку-інтернату для громадян похилого віку, організація надання необхідних видів протезно-ортопедичної допомоги, забезпечення милицями, палицями, окулярами, вирішення за дорученням обслуговуваних громадян питань у державних та інших підприємствах, установах і організаціях, написання листів, заяв, читання
2

уголос преси, книг, миття вікон, допомога у заготівлі овочів на зиму, послуги з особистої гігієни;- прання білизни, ремонт та пошиття одягу, ремонт побутової техніки, косметичний ремонт приміщення (кухня, коридор, туалет, ванна кімната), перукарські послуги, ремонт годинників, послуги сантехніка, електрика, столяра, транспортні послуги (перевезення спецавтотранспортом інвалідів-візочників);

соціально-медичні: загальне оздоровлення з допомогою масажу, підтримання та відновлення навичок самообслуговування, фізіотерапевтичне лікування, оздоровлення в кабінеті ЛФК з комплексом тренажерів; безкоштовні гарячі обіди в їдальні терцентру.

психологічні: надання консультацій з питань психічного здоров’я та поліпшення відносин з оточуючим соціальним середовищем, психологічної корекції, методичних порад; організація індивідуальних та групових занять з АРТ-терапії, тощо.

соціально-педагогічні: виявлення та сприяння розвитку різнобічних інтересів і потреб громадян, яких обслуговує територіальний центр (заняття в гуртках) організація їх дозвілля ( святкові вогники, екскурсії, лекції, тематичні вечори);

соціально-економічні: надання натуральної допомоги гуманітарними одягом та взуттям, засобами особистої гігієни, допоміжними засобами пересування, продуктами харчування;

юридичні: надання консультацій з питань чинного законодавства, захист прав та інтересів громадян, яких обслуговує територіальний центр;

інформаційні: надання інформації, необхідної для вирішення складної життєвої ситуації (довідкові послуги), поширення об’єктивної інформації про споживчі властивості та види соціальних послуг.

Протягом шести місяців поточного року структурними підрозділами територіального центру надано 157018 соціальних послуг 4207 громадянам. В порівнянні з І півріччям 2014 кількість громадян зросла на 3,6 % (4059 громадян), а кількість наданих послуг на 17,2 % (133977 соціальних послуг).

В напрямку виявлення одиноких громадян похилого віку та осіб з обмеженими фізичними можливостями, які потребують надання соціальних послуг, територіальний центр співпрацює з житлово-комунальними підприємствами та міськими закладами охорони здоров’я. На звернення адміністрації терцентру неодноразово надому проводились медичні обстеження підопічних терцентру, а також госпіталізація в різні медичні заклади міста.

З метою підвищення рівня соціальної захищеності самотніх людей похилого віку та осіб з особливими потребами терцентр співпрацює з різними громадськими та релігійними організаціями, підприємствами та установами різних форм власності, благодійними фондами, які надають допомогу коштами, одягом, взуттям, продуктами харчування, засобами

особистої гігієни тощо: Фонд Ігоря Палиці «Новий Луцьк», ВОБФ «Дитяча місія. Україна», ВОБФ «Добродій», ВОБФ «Мрія».

3

Завдяки такій співпраці протягом шести місяців 2015 року надано наступну допомогу.ВОБФ «Дитяча місія. Україна» - забезпечення одягом, взуттям, допоміжними засобами пересування у вигляді гуманітарної допомоги, а також продуктами харчування, як благодійна допомога. Протягом І півріччя 2015 року забезпечено гуманітарними одягом та взуттям 1069 громадян, допоміжними засобами для пересування 91 особу, яким видано 137 одиниць техзасобів (в цілому ж користуються допоміжними засобами пересування,

виданими працівником кімнати дарованих речей терцентру, 342 громадян), забезпечено продуктовими наборами 58 громадян, видано 321 упаковку підгузок для дорослих на суму 22670,00 грн, 1288 штук підкладів на суму 1288,00 грн., 800 штук пелюшок на суму 2400,00 грн.

Фонд Ігоря Палиці «Новий Луцьк» - забезпечення засобами особистої гігієни (підгузками та калоприймачами) та додаткове забезпечення безкоштовним гарячим харчуванням до 50 осіб на місяць.

В рамках соціальної програми Фонду «З добром у серці» протягом січня - червня 2015 року додатково забезпечено безкоштовним гарячим харчуванням 300 осіб на суму 47081,19 грн., видано 756 упаковок підгузок на суму 197387,46 грн. та 1600 штук калоприймачів для 92 стомованих громадян на суму 75010,00 грн.

У березні за кошти міського бюджету було придбано продуктів харчування на суму 15 000, 00 грн., з яких сформовано 100 продуктових наборів, які вручено підопічним територіального центру до Великодня та Дня Перемоги. Забезпечено безкоштовним гарячим харчуванням у їдальні терцентру за бюджетні кошти протягом січня-червня поточного року 306 осіб на суму 47880,37 грн.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004р. № 558 «Про порядок призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги», соціальними працівниками територіального центру, на запит департаменту соціальної політики, організовується перевірка доцільності надання соціальних послуг шляхом обстеження матеріально-побутових умов проживання отримувача соціальних послуг та вивчення висновків ЛКК та МСЕК, готується короткий висновок щодо надання соціальних послуг та призначення компенсаційної виплати, а також, після надання департаментом соціальної політики інформації про призначення компенсаційної виплати фізичній особі, яка

надає соціальні послуги, працівниками терцентру здійснюється вибіркова перевірка якості надання соціальних послуг фізичними особами, про що ведуться відповідні записи у журналах реєстрації. Так у І півріччі 2015 року було здійснено 152 перевірки на доцільність надання соціальних послуг фізичними особами, та 7 перевірок якості надання ними соціальних послуг.

Також працівники терцентру відповідно до рішення виконавчого комітету від 05.12.2012 № 816-1 «Про забезпечення реалізації прав, свобод та інтересів повнолітніх осіб, які потребують опіки (піклування)» та на виконання наказу департаменту соціальної політики Луцької міської ради

4

від 11.12.2012 № 95 «Про організацію роботи щодо здійснення контролю за діяльністю опікунів (піклувальників)» здійснюють контроль за діяльністю опікунів. Протягом шести місяців 2015 року було здійснено 104 перевірки. Фактів невиконання опікунами своїх обов’язків не виявлено.Працівники територіального центру постійно працюють над вивченням потреб у соціальних послугах мешканців міста, що дає можливість впроваджувати інноваційні моделі соціальних послуг та удосконалювати систему їх надання.

Так, з січня 2015 року, організатором культурно-дозвіллєвої діяльності відділення соціально-побутової адаптації, яка пройшла відповідне навчання, підопічним терцентру надається послуга з арт-терапії, станом на 01.07.2015 року нею скористались 39 осіб.

З 2014 року для створення доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями та громадян похилого віку до інформації, підвищення навичок використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, а також з метою соціальної інтеграції та реінтеграції людей з обмеженими фізичними можливостями, Луцький міський територіальний центр розпочав співпрацю з Волинською обласною універсальною науковою бібліотекою імені Олени Пчілки за такими напрямками:

- основи комп'ютерної грамотності;

- школа здорового життя;

- правове виховання.

В рамках співпраці проводяться також спільні соціокультурні заходи.

Станом на 01.07.2015 1025 мешканців міста обслуговуються соціальними робітниками відділень соціальної допомоги вдома. Послуга догляду вдома надається з урахуванням вимог Державного стандарту догляду вдома, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики від 13.11.2013 № 760, та Переліку соціальних послуг умов та порядку їх надання структурними підрозділами територіального центру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 № 1417 (зі змінами).

Крім того, починаючи з червня 2014 року, Луцький міський територіальний центр спільно з міським та обласним координаційними центрами та волонтерами надає допомогу громадянам, які прибули зі східних областей України, де проводиться антитерористична операція. Так, у 2015 році по допомогу в терцентр звернулось 9 таких громадян. Їм надано таку допомогу: забезпечено гарячим харчуванням у січні 1 особу; забезпечено одягом, взуттям іншими предметами домашнього вжитку 7 осіб; забезпечено продуктовими наборами 6 осіб; 1 особа скористалась послугами соціального робітника (перукаря), 2 особи – послугами соціального робітника (пралі) відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.

Також територіальний центр включено до переліку установ, які надають допомогу учасникам АТО та членам їх сімей в рамках «Комплексної програми підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей мешканців м. Луцька».

В період з жовтня 2014 року по 14.05.2015 року працівниками територіального центру м. Луцька за бюджетні кошти було придбано

5

продуктів харчування на загальну суму 55 тис. грн. (25 тис. грн.. у жовтні2014 року та 30 тис. у березні 2015 року), з яких сформовано 415 продуктових наборів. Дані продуктові набори відповідно до «Комплексної програми підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей мешканців м. Луцька» вручено учасникам АТО та членам їх сімей, які потребували даного виду допомоги. Так в період з жовтня по грудень 2014 року даній категорії громадян вручено 146 продуктових наборів, з січня по 14.05.2015 року 269 продуктових наборів.

Також структурними підрозділами територіального центру обслуговується четверо громадян, які є членами сімей мобілізованих військовослужбовців, з них:

- батьки двох військовослужбовців обслуговуються соціальним робітником відділення соціальної допомоги вдома (послуги надаються безоплатно згідно з рішенням комісії з питань надання грошової та матеріальної допомоги малозахищеним верствам населення м. Луцька (далі комісія);

- мама загиблого військовослужбовця обслуговується відділенням соціально-медичних послуг (послуги надаються безоплатно згідно з рішенням комісії);

- сестра мобілізованого військовослужбовця (інв. І гр. з дитинства) обслуговується відділенням соціально-побутової адаптації, щомісяця, через кімнату дарованих речей терцентру, безкоштовно забезпечується засобами особистої гігієни (підгузки) в рамках програми « З добром у серці» Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк».

З метою подальшого розвитку та оптимізації системи надання соцпослуг адміністрація територіального центру не лише працює над вивченням потреб населення міста у соціальних послугах та аналізом отриманих даних, але й проводить внутрішній моніторинг якості соціальних послуг, наданих працівниками установи, шляхом опитування як отримувачів послуг, так і їхніх родичів. Протягом січня - червня 2015 проведено опитування щодо якості надання соціальної послуги догляду вдома 289 громадян. Результати опитувань занесено в опитувальники та в акти перевірок. Опитування проводилось членами комісії з проведення моніторингу та внутрішньої оцінки якості соціальних послуг та керівниками структурних підрозділів. Скарг та нарікань на роботу працівників територіального центру не було.Також проводиться систематична робота щодо інформування населення про соціальні послуги, які можна отримати в структурних підрозділах терцентру, та порядок їх надання, шляхом розповсюдження буклетів, розміщення відповідної інформації на інформаційних стендах у департаменті соціальної політики Луцької міської ради та територіального центру, на сайті департаменту соціальної політики, а також через засоби масової інформації.
Директор територіального центру Г.І. Шатецька


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка