Інформаці я про роботу служби у справах дітей районної державної адміністрації протягом 2015 рокуСкачати 75.92 Kb.
Дата конвертації16.04.2017
Розмір75.92 Kb.


І Н Ф О Р М А Ц І Я

про роботу служби у справах дітей районної державної адміністрації протягом 2015 року
Відповідно до Закону України ,,Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей” діяльність служб у справах дітей спрямована на соціальний захист дітей, у тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень.

На території Виноградівського району проживає 30495 неповнолітніх.

Відповідно до Закону України ,,Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей”, діяльність служби у справах дітей спрямована на координацію зусиль органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, незалежно від форми власності, у вирішенні питань соціального захисту дітей та організації роботи із запобігання дитячій бездоглядності.

Для покращення криміногенної ситуації у підлітковому середовищі було вжито ряд організаційних та практичних заходів.

З початку року проведено 4 засідання координаційної ради у справах дітей на яких розглядалися питання стану злочинності серед дітей району та координації дій всіх зацікавлених структур щодо запобігання негативним явищам у дитячому та молодіжному середовищі, попередження жорстокого поводження щодо дітей, працевлаштування неповнолітніх.

Щоквартально питання стану злочинності обговорюється на засіданнях Координаційної ради у справах дітей.

З початку року працівниками служби взято участь у ряді засідань круглих столів, що стосувалися питань, пов᾿язаних із захистом прав неповнолітніх, зокрема:

- 18.02.2015 року у засіданні ради профілактики у Виноградівській ЗОШ №8;

- 23.04.2015 року у ВПУ-34 ,,День відкритих дверей”;

- 28.04.2015 року участь у засіданні круглого столу в районній бібліотеці на тему ,,Молодь за здоровий спосіб життя” ;

- 18.11.2015 року проведено лекцію на тему ,,Зміни життя – зупини насильство” у Виноградівській ЗОШ № 4;

- 20.11.2015 року лекція, присвячена міжнародному дню захисту інтересів дітей у Виноградівській ЗОШ № 1;

- 20.11.2015 року засідання круглого столу на тему ,,Добро зігріє кожного” у рамках відзначення міжнародного Дня в інтересах дітей;

- 02.12.2015 року засідання круглого столу у Виноградівському коледжі, Мукачівського державного університету у рамках проведення Всеукраїнської акції ,,16 днів проти насильства” на тему ,,Порушення основних прав та свобод людини”;

- 08.12.2015 року у рамках проведення ,,Тижня правових знань” прочитано лекцію на тему ,,Соціально-правовий захист дітей–сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування” у Підвиноградівській ЗОШ І-ІІІ ст.

- 09.12.2015 року у рамках проведення ,,Тижня правових знань” прочитано лекцію на тему ,,Соціально-правовий захист дітей–сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування” у Виноградівській гімназії.

- 11.12.2015 року у рамках проведення ,,Тижня правових знань” прочитано лекцію на тему ,,Завдання і функції служби у справах дітей” у Теківській ЗОШ І-ІІІ ст.

Профілактична робота з обліковими неповнолітніми проводиться шляхом диференційованого підходу з урахуванням індивідуальних особливостей дитини (обстеження житлово-побутових умов проживання, емоційна атмосфера в сім’ї, навчальному закладі, працевлаштування).

На виконання спільних наказів служби у справах дітей облдержадміністрації та УМВС України в Закарпатській області ,,Про проведення профілактичних рейдів”, в районі проведено 4 цільові профілактичні рейди, під час яких не виявлено дітей, які займалися бродяжництвом. Протягом січня-грудня 2015 року проведено 95 профілактичних рейдів ,,Вулиця”, ,,Вокзал”, ,,Підвал”, під час яких виявлено 3 безпритульних дітей, які були влаштовані до обласного притулку для дітей (с.Батьово).

За звітний період 2015 року в обласному притулку для дітей перебувало 10 неповнолітніх.

З початку 2015 року в районі, відповідно до окремого графіку, проведено 33 рейди-перевірки торговельних закладів, під час яких не було виявлено порушень.

Під час рейдів обстежено 65 неблагополучних сімей, 31 батька попереджено про відповідальність, яку вони несуть за виховання, навчання та матеріальне забезпечення своїх дітей.

Протягом звітного періоду працівниками служби у справах дітей здійснено перевірку стану виховної та профілактичної роботи в 19 загальноосвітніх школах. В усіх школах діють ради профілактики правопорушень, діти залучаються до гуртків по інтересах та спортивних секцій. Також у навчальних закладах району постійно проводяться семінар-наради за участю керівників місцевого самоврядування та відповідних служб щодо попередження та недопущення дитячої бездоглядності.

Всього з початку року, працівниками служби проведено профілактичну роботу у 245 сім’ях та з 193 неповнолітніми, батьків попереджено про відповідальність, яку вони несуть за неналежне виховання, навчання та матеріальне забезпечення своїх дітей.

Станом на 31.12.2015 року на обліку служби перебуває 341 дитина, з них: 275 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (94 дітей-сиріт та 181 дитина, позбавлена батьківського піклування), 66 дітей проживає у сім’ях, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Пріоритетним напрямком діяльності служби у справах дітей Виноградівської райдержадміністрації є соціально-правовий захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Відповідно до чинного законодавства, службою у справах дітей проводиться цілеспрямована робота щодо розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, визначаються найоптимальніші шляхи вирішення проблем, відповідно до індивідуальних потреб кожної дитини.

Аналіз обліку дітей свідчить, з одного боку, про тенденцію зменшення кількості дітей, взятих на облік, та надання їм відповідного статусу, з іншого боку – про тенденцію збільшення кількості дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштованих до сімейних форм виховання. У результаті проведеної роботи вдалося покращити показники влаштування дітей зазначеної категорії під опіку/піклування, в дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім'ї. Зокрема, станом на 01.01.2016 року на обліку служби у справах дітей перебуває 275 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. До сімейних форм виховання влаштовано 239 дітей даної категорії, що складає 87%. З них: перебувають під опікою/піклуванням – 191 дитина (80%), виховуються у прийомних сім’ях – 6 дітей, у дитячих будинках сімейного типу – 42 дітей (20%).

За аналогічний період 2014 року на обліку служби у справах дітей перебувало 273 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. До сімейних форм виховання влаштовано 231 дітей зазначеної категорії, що складає 84,6 %. Приріст до попереднього року питомої ваги дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у сімейних формах виховання, у загальній кількості дітей даної категорії становить 2,4 %.

Надано статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, протягом звітного періоду 41 дитині зазначеної категорії, з них: тимчасово влаштовано в сім'ю громадян із подальшим встановленням опіки/піклування – 4; під опіку/піклування – 29; в дитячий будинок сімейного типу – 1, в державні заклади – 2, усиновлено – 3, 1 дитина набула повну цивільну дієздатність, визнання батьківства – 1. Загалом протягом звітного року влаштовано дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: опіка/піклування – 34 дітей, ДБСТ – 1, 1 дитину повернуто в сім'ю на виховання до матері, усиновлено – 4.

Службою у справах дітей проводиться також інформаційна робота щодо залучення громадян для створення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу для розвитку сімейних форм виховання.

Водночас, проводиться активна політика щодо деінституалізації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Сформовано та впроваджуються нові підходи щодо виховання дітей, які позбавлені піклування батьків, за принципом родинності, а відтак, збереження дії первинних механізмів саморегуляції важливих суспільних процесів. Впродовж 2015 року встановлено опіку/піклування над 34 дітьми зазначеної категорії, з них: 7 родинні групи по 2 дітей, 4 – по 3 дитини, в 1 сім’ю з державного закладу – 1 дитину.

З 48 дітей, які перебувають на обліку служби та виховуються в ДБСТ, ПС, практично в кожний дитячий будинок сімейного типу та прийомну сім’ю влаштовані діти з однієї родини.

З метою розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, захисту їх інтересів та законних прав службою у справах дітей здійснюється висвітлення тематики через засоби масової інформації.

Службою у справах дітей і надалі вживатимуться заходи щодо першочергового влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання.

Відповідно до ст.4 Закону України ,,Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей” (із змінами та доповненнями) на служби у справах дітей покладено ведення обліку дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Відповідно до ст.5 зазначеного Закону, підрозділи кримінальної міліції у справах дітей ведуть облік правопорушників, що не досягли 18 років, у тому числі звільнених із спеціальних установ, з метою проведення профілактичної роботи, інформування служби у справах дітей стосовно цих дітей.

Відповідно до ст.4 Закону України ,,Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей” (із змінами та доповненями) на служби у справах дітей покладено ведення обліку дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Відповідно до ст.5 зазначеного Закону підрозділи кримінальної міліції у справах дітей ведуть облік правопорушників, що не досягли 18 років, у тому числі звільнених із спеціальних установ, з метою проведення профілактичної роботи та інформування відповідних служб у справах дітей стосовно цих дітей.

На списочному обліку служби у справах дітей перебуває 12 неповнолітніх "особливої" категорії (неповнолітні, які скоювали злочини, та притягнені до кримінальної відповідальності).

У Кодексі законів про працю України, у розділі "Праця молоді" виділено 13 статей, де захищено права неповнолітніх у трудових правовідносинах.

Станом на 01.01.2016 року на 7-ми підприємствах району працювало 85 неповнолітніх. За звітній період службою у справах дітей 235 особі, молодше 18 років, надано консультації стосовно захисту їх трудових прав та видано направлення для влаштування на роботу, здійснено 7 перевірок на підприємствах району з питань дотримання трудового законодавства відносно праці осіб, які не досягли вісімнадцятирічного віку. Під час перевірок також надавалась методична та практична допомога щодо усунення виявлених порушень стану додержання законодавстві про працю неповнолітніх. Щоквартально з центром зайнятості проводилася взаємозвірка щодо обліку та працевлаштування неповнолітніх.

Відповідно до законів України "Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей", "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування", "Про попередження насильства в сім'ї", "Про соціальні послуги", Постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 №866 "Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини", з метою захисту прав дітей, з метою сприяння забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров᾿я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток розпорядженням голови райдержадміністрації від 29 грудня 2008 року №501 створена комісія з питань захисту прав дитини.Протягом 2015 року було проведено 13 засідань комісії з питань захисту прав дитини. Підготовлено розпоряджень з питань встановлення опіки – 16, розпоряджень про надання дозволу на вчинення правочинів – 17, підготовлено 33 рішення органу опіки та піклування, надано 37 висновків органу опіки та піклування до суду. Надано консультації 64 особам, щодо здійснення правочину, з питань встановлення опіки/піклування – 17 особам, щодо вирішення сімейних спорів надано роз’яснення – 35 особам.База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка