І повчально, і цікаво Майстер-класДата конвертації25.05.2017
Розмір23 Kb.
І повчально, і цікаво

Майстер-клас
Те, що, крім теоретичних знань, студенти повинні мати уявлення про те, чим вони будуть займатися як дипломовані фахівці, не потребує якихось доказів. Чим більше таких дотиків до майбутньої повсякденної роботи, тим легше буде потім, коли молодий спеціаліст працюватиме на підприємстві, в офісі фірми, в тій чи іншій організації, установі.

Це повною мірою стосується і економіки. Тож так важливі і необхідні майстер-класи, які регулярно влаштовують кафедри нашого університету. Інститут економіки та менеджменту тут не виняток. Ось і нещодавно кафедра менеджменту організацій, якою керує професор Т.І. Пішеніна, запросила до навчального закладу провідних працівників фірми Jansen Capital Managment.

Це провідна компанія у сфері консалтингу. Вона надає послуги з розробки і запровадження ефективних стратегій управління людськими ресурсами. До майстер-класу підготувалась бібліотека університету, працівники якої влаштували виставку відповідної літератури.

Майже двохгодинна зустріч зі студентами різних курсів, передусім старших, була, на мій погляд, цікавою і повчальною. Йшлося про менеджмент, його місце і роль у становленні і розвитку ринкової економіки.

Менеджмент (англ. management) у перекладі означає "управління", "організація". Управління (процес управління) – це організація дій, спрямованих на досягнення мети. Менеджмент – це сфера людської діяльності і відповідна галузь знань, до якої входить як обов'язковий елемент управління людьми або організаціями. На думку науковців інституту, інноваційні технології в менеджменті – це система становлення, формування, розвитку особистості і забезпечення процесів інноваційної діяльності кафедри, спрямована на отримання високих результатів у цілому. Використання сучасних технологій процесів навчання, до яких належать тренінги, майстер-класи, дає змогу краще готувати фахівців.

А щодо недавнього майстер-класу, то його провела провідний консультант фірми Тетяна Беспалова. Вона й визначила тему лекції-бесіди "Автентичність керівника".

Йшлося, звичайно, про лідерство, тобто про здатність впливати на індивідуумів та групи людей, щоб спонукати їх працювати для досягнення мети. Лідер має рухатись уперед швидше, ніж підлеглі.

Т.А. Беспалова на конкретних прикладах розкрила методи і стилі управління персоналом, головні стратегії ефективного менеджменту. При проведенні майстер-класу йшлося про роль керівника, його вміння і здатності повести за собою колектив. Для цього необхідна сукупність не тільки професійних властивостей, а й психофізіологічних.

Дуже важливо, що до розмови активно залучалися студенти, котрі здебільшого не були пасивними слухачами. Свій виступ Т.А. Беспалова ілюструвала демонстрацією відеороликів. Усі вони були за темою майстер-класу.

Найактивнішим студентам університету фірма подарувала запрошення на тестування у фірмі. Це допоможе майбутнім економістам краще визначитись зі своїми нахилами, інтересами у практичній діяльності.


Анатолій Урбан

Газета «Університет «Україна» №3-4, 2014


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка