Евлаштуванні, адже це – запорука його соціальної підтримки Нещодавно в приміщенні дпі у Кіровському районі м. Дніпропетровська було проведено засідання «круглого столу»Скачати 355.97 Kb.
Дата конвертації31.12.2016
Розмір355.97 Kb.
Кожен громадянин повинен бути зацікавлений в офіційному працевлаштуванні, адже це – запорука його соціальної підтримки

Нещодавно в приміщенні ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська було проведено засідання «круглого столу» за участі виконуючого обов’язки начальника податкової інспекції Ханцеля Дениса Миколаєвича з представниками бізнесу. Даний захід було присвячено темі обговорення легалізації зайнятості та заробітної плати.

Актуальними питаннями сьогодення залишаються боротьба з виплатою заробітної плати "в конвертах", реалізація гарантій оплати праці, організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати та офіційне працевлаштування працівників.

Як зауважив Денис Миколаєвич, отримання заробітної плати «в конверті» – це, перш за все, удар по пенсійних накопиченнях громадян. А відсутність запису в трудовій книжці, в свою чергу, позбавляє працівників пенсійного стажу. А нарахування страхових внесків на обов’язкове пенсійне страхування проводиться роботодавцем тільки виходячи з офіційної суми заробітної плати.

До уваги аудиторії було доведено те, що юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, але не оформлюють трудові відносини відповідно до вимог чинного законодавства, несуть відповідальність у вигляді штрафу. Отож, перш ніж взяти на роботу трудового нелегала, кожному  роботодавцю треба обов’язково врахувати, що контролюючі органи у випадку виявлення  факту  виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків мають право застосувати штраф (згідно з статтею 265 Кодексу законів про працю) у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення за кожного працівника.

Також керівник податкової інспекції нагадав учасникам зустрічі, що посилення відповідальності роботодавців за використання нелегальної праці передбачено змінами до Кодексу законів про працю відповідно до Закону України від 28 грудня 2014 року  № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці».Де можна отримати форми заяв для блокування чи скасування посиленого сертифiката відкритого ключа?

Форми заяв на блокування, скасування та поновлення посиленого сертифiката відкритого ключа знаходяться на веб-сайті Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту  www.acskidd.gov.ua в розділах «Форми документів» та «Блокування, поновлення, скасування сертифікатів».

Блокування посиленого сертифіката можна здійснити у телефонному режимі. Заява в усній формі подається заявником (підписувачем) до АЦСК ІДД засобами телефонного зв’язку за номером (044) 284-00-10, при цьому заявник повинен повідомити адміністратору реєстрації наступну інформацію:

ідентифікаційні дані власника сертифіката;

реєстраційний номер сертифіката ключа;

ключову фразу голосової автентифікації.

Письмова заява на блокування посиленого сертифіката подається до АЦСК ІДД або до відокремленого пункту реєстрації користувачів за встановленою формою та засвідчується власноручним підписом заявника (підписувача). У разі якщо власником сертифіката є юридична особа, підпис уповноваженого представника юридичної особи засвідчується печаткою.

Податковий контроль за трансфертним ціноутворенням

ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська повідомляє, що Державна фіскальна служба України у зв'язку із внесенням змін до Податкового кодексу України (далі - Кодекс) Законом України від 28 грудня 2014 року № 72-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням» надає роз’яснення стосовно окремих питань застосування норм податкового законодавства щодо контролю за трансфертним  ціноутворенням, а саме:

Щодо документації з трансфертного ціноутворення, яку платник податків надає на запит центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Відповідно до норм підпунктів 39.4.7 і 39.4.8 п. 39.4 ст. 39 Кодексу (у редакції, що діяла до 01.01.2015) для різних категорій платників було встановлено окремі вимоги для подання документації на запит центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Платники податків (крім великих платників податків) були зобов'язані подати первинну документацію щодо окремих контрольованих операцій та іншу документацію (сукупність документів або єдиний документ, складений у довільній формі), якими вони можуть обгрунтувати відповідність договірних цін вказаної контрольованої операції рівню звичайних цін протягом місяця з дня, що настає за днем надходження запиту.

Великі платники податків були зобов'язані подати документацію (сукупність документів або єдиний документ, складений у довільній формі), яка повинна містити інформацію із переліку, встановленого підпунктом 39.4.8 п. 39.4 ст.39 Кодексу протягом двох місяців з дня, що настає за днем надходження запиту.

Новою редакцією статті 39 Кодексу з 01.01.2015 правила подання платниками податків документації змінено та уніфіковано для всіх категорій платників. Згідно з підпунктом 39.4.4 п. 39.4 ст.39 Кодексу (у редакції, що діє після 01.01.2015) на запит центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, усі платники податків протягом місяця з дня отримання запиту подають документацію, яка повинна містити інформацію, зазначену у підпункті 39.4.6 п. 39.4 ст. 39 Кодексу.

До уваги фізичних осіб - підприємців - платників єдиного податку третьої групи!

Згідно з абзацом 2 пункту 46.6 статті 46 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010року N2755-VI, із змінами та доповненнями, до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є діючими форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

З урахуванням зазначеної норми, звертаємо увагу фізичних осіб - платників єдиного податку 3 групи, що декларація за 1 квартал 2015 року подається за діючою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 21 грудня 2011 року N 1688 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 07 листопада 2012 року N1159, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 28 листопада 2012 року  за  N 1998/22310).

У зв'язку із зміною з 1 січня 2015 року розміру ставок єдиного податку для платників спрощеної системи 3 групи, підприємці при заповненні декларації зазначають дохід, що оподатковується за ставкою 2 або 4 відсотки, у рядках, в яких передбачено відображення доходу за ставкою 3 або 5 відсотків  відповідно, аналогічно зазначається сума податку.

Крім того, нагадуємо, що граничним терміном поданнядекларації платника єдиного податку за I квартал 2015 року є 12 травня 2015 року. Граничний термін сплати податкових зобов'язань по єдиному податку за результатами 1 кварталу 2015 року - 20 травня 2015 року.

Платники ПДВ можуть безоплатно отримувати відомості про податкові накладні та розрахунки коригування з ЄРПН

ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська звертає увагу, що з 1 січня 2015 року в Україні впроваджено електронне адміністрування податку на додану вартість.

Податкові накладні та додатки до них, а також податкова звітність з ПДВ подається до фіскальних органів лише в електронній формі. Винятком є документи, які дають право на податковий кредит без наявності податкової накладної.

Платники ПДВ звітують в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису уповноважених осіб. Тому всі платники ПДВ повинні отримати ключі електронного цифрового підпису та встановити спеціальне програмне забезпечення.

Крім того, податкові накладні підлягають обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, бо тільки  зареєстровані  накладні є для покупця товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Також інформуємо, що платники податків, використовуючи безкоштовне програмне забезпечення, мають можливість за запитом до Державної фіскальної служби безоплатно отримувати відомості про податкові накладні та/або розрахунки коригування з Єдиного реєстру податкових накладних.

Крім того, покупці-платники ПДВ мають можливість отримувати з ЄРПН електронні копії податкових накладних/розрахунків коригування, які зареєстровані в ЄРПН.

Для отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в ЄРПН, покупець надсилає в електронному вигляді запит до ЄРПН, за яким отримує в електронному вигляді витяг з ЄРПН та податкові накладні/розрахунки коригування в електронному вигляді.

Податкова накладна, складена в електронному вигляді, яка отримана з ЄРПН покупцем, вважається такою, що отримана від постачальника.

Можливість отримання покупцями з ЄРПН електронних копій податкових накладних/розрахунків коригування, які зареєстровані в ЄРПН їх контрагентами-постачальниками передбачено п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України.Надходження єдиного податку - 10,9 мільйонів гривень

Надходження єдиного податку від платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності, становлять 10,9 мільйонів гривень, у тому числі юридичні особи сплатили – 3,4 млн.грн, фізичні – 7,5 млн.грн. Єдинники упродовж квітня поточного року спрямували до місцевих бюджетів майже 2 млн.. грн. єдиного податку, - про це повідомила заступник начальника ДПІ Моренко Валентина Володимирівна.

Слід пам’ятати про обов'язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій для фізичних осіб-спрощенців: з 1 липня 2015 року - для платників 3 групи, а з 1 січня 2016 року - платників 2 групи. Зазначена норма не стосується платників, які здійснюють діяльність на ринках і через засоби пересувної роздрібної мережі.

До 1 січня 2017 року перевірки на дотримання норм порядку застосування РРО оминатимуть платників 2 і 3 груп єдинників, які до 30 червня 2015 року почнуть застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій.Проводимо електронні  перевірки

 З 1 січня  2014 року  впроваджені електронні  перевірки для платників податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. Це дозволить звести до мінімуму спілкування суб’єктів господарювання з інспекторами. А вже з 2016 року такі перевірки  зможуть використовувати всі інші платники податків,  за умови, що вони не відносяться до ризикової категорії.Для отримання ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями довідка про наявність РРО не потрібна

ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська нагадує, що наказом Державної фіскальної служби України від 14 лютого 2015р. № 85 внесено зміни доРекомендації щодо організації роботи головних управлінь ДФС України із приймання документів та видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями татютюновими виробами. Так, наказом №85виключений пункт 2.2 розділу 2 Рекомендацій, згідно з яким для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями до заяви необхідно було додатидовідку органу ДФС про реєстрацію  електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі.

Для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями суб’єкти господарювання мають надати:

- заяву;


- платіжне доручення з відміткою штампа банку;

- документ, що посвідчує особу (для фізичних осіб);

- довіреність, що уповноважує представника заявника на отримання ліцензії.

 

Згідно із ст.15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, - 500 гривень.Для місць торгівлі, які розташовані за межами території міст обласного підпорядкування і міста Києва на відстані до 50 км та які мають торговельні зали площею понад 500 кв. м, плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі.
Спадщина за нульовою ставкою – без військового збору

Об’єктом оподаткування військовим збором є, зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого включається дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що підлягає оподаткуванню.

При цьому з 13 березня 2015 року звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичної особи та/або доходи, які оподатковуютсья податком на доходи фізичних осіб за нульовою ставкою податку.

Отже дохід у вигляді вартості успадкованого майна, який оподатковується податком на доходи фізичних осіб за нульовою ставкою, звільняється від оподаткування військовим збором.

Зазначена норма визначена Законом України від 02.03.2015 р. №211-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України».

Податкову знижку рахуємо до кінця року!

Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься. Це визначено пп.166.4.3 п.166.4 ст.166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями.

Нагадуємо, платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року;

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.Кіровським студентам розповіли про РРО

В черговий раз співробітники ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська завітали до студентів  технологічного коледжу . 

На цей раз з порядком проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ознайомила молодь фахівець контролю за проведенням розрахункових операцій ДПІ Світлана Аратюнова.

Ця тема є дуже цікавою, тому що стосується кожного, хто так чи інше є споживачем різноманітних товарів та послуг у магазинах, закладах громадського харчування та послуг.

Тож фахівець розповіла, що таке реєстратор розрахункових операцій  та що до них відноситься:  електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо.

 Світлана Георгіївна повідомила, що в  Україні дозволяється використання лише тих РРО, які внесені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій.

Також, зазначила, що  нормами законодавства передбачено, що СГ у населених пунктах понад 25 тис. жителів, які використовують у своїй діяльності РРО, мають забезпечувати можливість проведення розрахунків за допомогою платіжних карток шляхом встановлення банківських терміналів.

Зазначила, що фізичні особи – підприємці платники єдиного податку 2 та 3 групи також будуть зобов’язані застосовувати РРО при розрахунках готівкою з 01.07.2015 – 2 група і з 01.01.2016 – 3 група, як це передбачено Податковим кодексом України.

Наприкінці лекції співробітник ДПІ відповіла на усі запитання та побажала учням успішного навчання і використання здобутих знань на практиці.

Формування податкового кредиту на підставі податкових накладних, складених з початку 2015 року

ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська нагадує, що у січні 2015 року обов’язковій реєстрації в ЄРПН підлягали податкові накладні, у яких сума ПДВ перевищує 10 тис.грн., а також ті, що були складені при здійсненні операцій з постачання підакцизної та імпортованої продукції.

Податкові накладні, які були складені постачальником товарів/послуг у січні 2015 року та які не підлягали обов’язковій реєстрації в ЄРПН, включаються до складу податкового кредиту покупця за січень 2015 року. До складу податкового кредиту наступних звітних періодів такі податкові накладні не можуть бути включені.

Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року та своєчасно зареєстровані в ЄРПН, включаються до складу податкового кредиту того звітного періоду, на який припадає дата їх складання.

Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року, зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну їх реєстрації, визначеного п. 201.10 ст. 201 ПКУ (15 календарних днів від дати їх складання) , але не більше ніж 180 календарних днів з дати їх складання (п. 198.6 ст. 198 ПКУ), відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому податкову накладну зареєстровано в ЄРПН.

Податкові накладні, не зареєстровані в ЄРПН протягом 180 календарних днів з дати їх складання, не можуть бути підставою для формування податкового кредиту.

Якщо платник податку формує податковий кредит за касовим методом, отримана ним податкова накладна включається ним до складу податкового кредиту того звітного періоду, в якому відбулася оплата товару, при постачанні якого була складена така податкова накладна. Таким платникам податку надано право на формування податкового кредиту протягом 60 календарних днів з дати списання коштів з їх банківських рахунків.

Вказане правило стосується податкових накладних, які були складені до 1 січня 2015 року, а також податкових накладних, складених після 1 січня 2015 року.

При цьому якщо постачальник не зареєстрував податкову накладну, складену протягом січня 2015 року (за умови, що така податкова накладна підлягала обов’язковій реєстрації в ЄРПН), або податкову накладну, складену, починаючи з 1 лютого 2015 року, протягом 180 днів з дня її складання, покупець втрачає право на формування податкового кредиту, в тому числі і в тому випадку, якщо він застосовує касовий метод формування податкового кредиту.

Про зміни в податковому законодавстві на семінарі в Кіровському районі

Під час заходу бухгалтерів та підприємців району ознайомлено з порядком електронного адміністрування ПДВ, застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, відображення акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів в розрахункових документах особливостями справляння військового збору , а також  з новою формою №1ДФ та порядком її заповнення.

Окремо фахівці ДПІ зупинились на змінах в адмініструванні єдиного соціального внеску, які мають стимулювати роботодавців до виведення заробітної плати з тіні, та порядку декларування доходів громадян, отриманих  на протязі 2014 року.  

Також присутніх поінформовано про електронні сервіси, які розміщені на веб-порталі ДФС України. Завдяки сервісам можна сформувати, перевірити та надіслати до Державної фіскальної служби України податкову звітність, дистанційно перевірити розрахунки з бюджетом, дізнатися про терміни сплати податків, а також іншу корисну інформацію.

На завершення заходу  було надано відповіді на запитання, які поставили  учасники семінару.

170 платників Кіровського району скористалися процедурою податкового компромісу

Протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності закону щодо податкового компромісу (17 січня 2015 року) заяви та уточнюючі розрахунки до органів державної фіскальної служби області подали 170 суб’єктів господарювання. Вказані підприємства збільшили податкові зобов’язання з податку на додану вартість та податку на прибуток.

Нагадуємо, 25 грудня 2014 року прийнято Закон України № 63-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу». Відповідно до закону, при застосуванні процедури податкового компромісу платник має сплатити 5% від суми задекларованих або визначених у податковому повідомленні-рішенні податкових зобов'язань. При цьому інші 95 відсотків такої суми вважаються погашеними, а штрафні санкції та пеня не нараховуватимуться.

Коли для ліків ставка ПДВ 20%?

Для застосування ставки ПДВ у розмірі 7% до операцій із постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів такі препарати мають бути:

- дозволені для виробництва і застосування в Україні;

- внесені до Державного реєстру лікарських засобів.

Такі критерії для застосування пільгової ставки ПДВ визначені у п.п. «в» п. 193.1 Податкового кодексу України. Якщо при постачанні в Україні та/або ввезенні в Україну лікарських засобів не дотримана хоча б одна із зазначених умов, то такі операції оподатковуються ПДВ за основною ставкою 20%.

Про це йдеться у листі ДФС України від 30.03.2015 р. № 6490/6/99-99-19-03-0275.Хто платить акциз з „роздрібу” – суб’єкт господарювання чи філія?

Підпунктом 212.1.11 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що платником акцизного податку є особа – суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів.

При цьому особи – суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність (п.п. 212.3.1 прим. 1 п. 212.3 ст. 212 ПКУ).

Відповідно до Господарського кодексу України (далі – ГКУ) суб’єктами господарювання є господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до ГКУ, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку.

Суб’єкти господарювання, мають право відкривати свої філії, представництва, інші відокремлені підрозділи без створення юридичної особи.

При цьому суб’єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа - підприємець у порядку, визначеному законом.

Відкриття суб’єктом господарювання філій (відділень), представництв без створення юридичної особи не потребує їх державної реєстрації (ст. 58 ГКУ).

Згідно з ч. 1 ст. 95 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ) філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій.

Також слід зазначити, що філії не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.

Таким чином, платником акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів є суб’єкт господарювання, зокрема юридична особа. Філія такої юридичної особи не може бути зареєстрована як платник акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів.Оновлено довідники податкових пільг

Державною фіскальною службою України затверджено новий довідник пільг станом на 01.04.2015 року:

- Довідник №74/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету;

- Довідник №74/2 інших податкових пільг.

У довідниках надано переліки пільг із податку на прибуток, ПДВ, плати на землю, акцизного податку, місцевих податків та зборів, оподаткування неприбуткових установ та організацій та ін. Порівняно з попередніми довідниками (станом на 01.01.15 р.) у оновлених пільгах по платі за землю присвоєні інші коди та з них виключили пільги по збору за першу реєстрацію транспортного засобу.

Зазначені документи застосовуються при заповненні Звіту про суми податкових пільг (додаток до Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2010 р. №1233).Понижуючий коефіцієнт з ЄСВ у запитаннях-відповідях

Законом України від 2 березня 2015 року № 219-VIII «Про внесення змін до розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці» внесено зміни до умов застосування понижуючого коефіцієнта при сплаті єдиного внеску. Закон набув чинності з 13 березня.

До внесення змін застосовувати понижуючий коефіцієнт можна було лише до заробітної плати та винагород за цивільно-правовими договорами.

Після законодавчих нововведень можна застосовувати понижуючий коефіцієнт при нарахуванні ЄСВ на доходи у вигляді:

- заробітної плати;

- винагороди за цивільно-правовими договорами за виконані роботи та надані послуги;

- виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю;

- допомоги по вагітності та пологах.

Крім того, роботодавці можуть застосовувати понижуючий коефіцієнт при нарахуванні ЄСВ на зарплату, лікарняні, декретні сумісника.

Варто пам’ятати, що з допомогою коефіцієнта знижують виключно ставки, встановлені ч. 5 і абз. 2 ч. 6 ст. 8 Закону про ЄСВ, тобто 36,76-49,7%, 36,3%, 45,96%, 34,7%, 33,2%). Не можуть скористатися понижуючим коефіцієнтом особи, які беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування; підприємства, установи, організації для працюючих інвалідів (зі ставкою ЄСВ 8,41%); всеукраїнські громадські організації інвалідів, зокрема УТОГ та УТОС (5,3%); громадські організації інвалідів (5,5%).

Також не застосовується зазначений коефіцієнт і до всіх ставок єдиного внеску у вигляді утримання (3,6; 6,1; 2,6; 2,0 та 2,85%).

Як подавати податковий розрахунок форми 1ДФ за відокремлений підрозділ?

Особи, які мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у встановлені для податкового кварталу строки податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду.

Якщо відокремлений підрозділ юридичної особи не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету, податковий розрахунок у вигляді окремого витягу за такий підрозділ подає юридична особа до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням та надсилає копію такого розрахунку до контролюючого органу за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу в установленому порядку.

Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 р. № 4 (далі – Порядок).

Окремого порядку подання копій податкового розрахунку за ф. 1ДФ даним Порядком не встановлено.

При цьому податкова звітність подається платником податку до контролюючих органів згідно з ст. 49 Податкового кодексу України.Демобілізовані підприємці звільняються від ЄСВ. Не проґавте строк для подання заяви до податкової інспекції! Тільки 10 днів!

 Про звільнення фізичних осіб – підприємців, які були  призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на весь строк їх військової служби  від нарахування та сплати  єдиного соціального внеску розповідає Валерія Гурова, завідувач сектору ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська .

 – Фізичні особи – підприємці, які були  призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на весь строк їх військової служби звільняються від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, якщо вонине є роботодавцями, – зазначає Валерія Гурова.

 Підставою для такого звільнення є заява і копія військового квитка або іншого документа, виданого відповідним державним  органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, подана до органів фіскальної служби такою особою у зазначений законодавством термін (10 днів після її демобілізації). Якщо демобілізована фізична особа – підприємець перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв’язку з виконанням обов’язків під час мобілізації зазначені вище документи подаються протягом 10 днів після закінчення лікування (реабілітації).

          Відповідні зміни, внесених Законом України від 20 травня 2014 № 1275 - VII до Закону України від 10 липня № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

«Касова» реформа-2015: хто має використовувати РРО

В Україні, з метою запобігання можливим порушенням з боку суб’єктів господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки за товари або надані послуги, з початку 2015 року набули зміни про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Державна податкова інспекція у м. Сумах інформує про зміни, що очікують найближчим часом власників касової техніки – платників єдиного податку.

 Так, з 1 липня 2015 року передбачено обов'язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами-підприємцями платниками єдиного податку третьої групи.

З 1 січня 2016 року РРО обов’язково застосовуватимуть фізичні особи-підприємці платники єдиного податку другої групи, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у роздрібній торгівельній мережі через засоби пересувної мережі.

       Платники єдиного податку І групи РРО не застосовують.

       Водночас повідомляємо, що платники єдиного податку ІІ і ІІІ (фізичні особи - підприємці) груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 включно почали застосовувати зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку застосування РРО до 1 січня 2017 звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО.

На веб-порталі фіскальної служби працює півтора десятки електронних сервісів для платників податків

Для якісного обслуговування платників податків та забезпечення умов для швидкого та комфортного процесу адміністрування податків на офіційному веб-порталі ДФС України запроваджено 14 сервісів, якими сьогодні користуються більшість платників податків. Одним з них є загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (далі «ЗІР»).

Робота «ЗІР» направлена на забезпечення суспільства своєчасною, достовірною і повною довідковою інформацією. Інформаційне наповнення «ЗІР» здійснюється з урахуванням результатів всебічного аналізу інформації про потреби клієнтів, які звертаються до Контакт-центру (щорічно понад 1 млн. звернень) та з метою зменшення витрат часу представників бізнесу на спілкування з державою.

У розділі «Запитання – відповіді з Бази знань» реалізована можливість самостійного пошуку інформації, шляхом ознайомлення з редакціями відповідей на запитання, з якими звертаються клієнти до Контакт-центру по телефону, електронній пошті та письмово.

Розділ «Нормативні та інформаційні документи» містить нормативні та інформаційні документи з питань оподаткування, митної справи, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та електронного цифрового підпису, інших питань законодавства, контроль за додержанням якого покладено на органи ДФС, а також іншу інформацію стосовно роботи органів ДФС.

Розділ «Письмові консультації» наповнюється витягами з письмових консультацій, підготовлених ДФС на типові звернення суб’єктів господарювання та громадян.

Розділ «Коментарі та пропозиції» надає можливість працівникам органів фіскальної служби здійснювати зворотній зв’язок з модератором «ЗІР» шляхом залишення коментарів-пропозицій до запитань – відповідей з Бази знань, з метою прийняття участі у формуванні та вдосконаленні автоматизованої бази уніфікованих відповідей на запитання суб’єктів господарювання та громадян. У подальшому таку можливість з використанням електронного цифрового підпису матимуть і зовнішні користувачі.

Сервіс забезпечує можливість пошуку інформації у певному податку, напрямку діяльності, в тому числі з використанням ключових слів, шляхом перегляду за певні періоди інформації, при цьому не лише за запитаннями - відповідями, розміщеними в Базі знань, але і за відповідями на письмові звернення, які надавалися з використанням Бази знань.Які операції з постачання товарів/послуг вважаються оподатковуваними для цілей реєстрації платником ПДВ?

Відповідно до п. 181.1 ст. 181 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених ст. 183 ПКУ, крім особи, яка є платником єдиного податку першої - третьої групи.

Якщо особа, яка відповідно до пункту 181.1 статті 181 ПКУ не є платником податку у зв’язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій відсутні або є меншими від встановленої зазначеною статтею суми, вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою (п. 182.1 ст. 182 ПКУ).

Згідно із розділами V та ХХ ПКУ до оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, ставкою 7 відсотків, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.Як визначається звичайна ціна з 1cічня 2015 року?

Відповідно до п.п. 14.1.71 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) звичайна ціна - ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено ПКУ. Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін. Це визначення не поширюється на операції, що визнаються контрольованими відповідно до ст. 39 ПКУ.

У разі якщо ціни (націнки) на товари (роботи, послуги) підлягають державному регулюванню згідно із законодавством, звичайною вважається ціна, встановлена відповідно до правил такого регулювання. Це положення не поширюється на випадки, коли встановлюється мінімальна ціна продажу або індикативна ціна. У такому разі звичайна ціна операції визначається відповідно до ст. 39 ПКУ, але не може бути меншою за мінімальну або індикативну ціну.

Якщо під час здійснення операції обов’язковим є проведення оцінки, вартість об’єкта оцінки є підставою для визначення звичайної ціни для цілей оподаткування за умови, що неможливо застосувати методи, зазначені у п.п. 39.3.1 п. 39.3 ст. 39 ПКУ.

Під час проведення аукціону (публічних торгів) звичайною вважається ціна, яка склалася за результатами такого аукціону (публічних торгів), обов’язковість проведення якого передбачено законом.

Якщо постачання товарів (робіт, послуг) здійснюється на підставі форвардного або ф’ючерсного контракту, звичайною ціною є ціна, яка відповідає рівню ринкових цін на момент укладення такого контракту.

Якщо продаж (відчуження) товарів, у тому числі майна, переданого у заставу позичальником з метою забезпечення вимог кредитора, здійснюється у примусовому порядку згідно із законодавством, звичайною ціною є ціна, сформована під час такого продажу.

Відповідальність за не відображення у фіскальному чеку 5% акцизного збору

  Відповідно до п.п. 3.5 розд. 3 Положення про форму та зміст розрахункових документів № 614,  рядок 9 розрахункового документа (назва податку, літерне позначення ставки податку, ставка податку у відсотках, сума податку) може повторюватися відповідно до кількості податкових груп, тобто не менше 6.

  Таким чином, акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів повинен відображатись у фіскальному чеку як окрема податкова група.

  Згідно із п. 2.1 розд. 2 Положення № 614, у разі відсутності хоча б одного з обов’язкових реквізитів, а також недотримання сфери призначення, документ не є розрахунковим.


  До суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

 у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання:

вчинене вперше - 1 гривня;

вчинене вдруге - 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими п. 1 ст. 17 Закону, товарів (послуг);

за кожне наступне вчинене порушення - у п’ятикратному розмірі вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).

Також, за порушення вимог Закону посадові особи та працівники торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, притягуються контролюючими органами до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ст. 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х до осіб, які здійснюють розрахункові операції з порушенням встановленого Законом № 265 порядку проведення розрахунків, застосовується штраф в розмірі від двох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та на посадових осіб - від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.Земельний податок - стабільне джерело надходжень місцевого бюджету

З початку поточного року землевласники та землекористувачі – юридичні та фізичні особи Кіровського району сплатили до місцевого бюджету 15,0 млн. грн. плати за землю.

Від юридичних осіб надходження склали 14,1 млн. гривень, від фізичних осіб – 0,9 млн. грн.

Слід зазначити, що земельний податок - стабільне джерело надходжень місцевого бюджету. В загальній частці надходжень до місцевого бюджету його частка становить майже 10 %.Оподаткування доходів від продажу нерухомого майна в запитаннях–відповідях

Чи оподатковується податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) дохід від продажу житлового будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташований такий будинок), що перебуває у власності фізичної особи понад три роки, якщо земельна ділянка перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу України?

У разі продажу будинку, що перебуває у власності фізичної особи понад три роки, разом із земельною ділянкою, якщо ділянка перевищує норми безоплатної приватизації, частина доходу, пропорційна сумі доходу від продажу земельної ділянки (з урахуванням норм ст. 121 Земельного кодексу) не оподатковується, а частина доходу від продажу земельної ділянки, яка перевищує норми, встановлені статтею 121 Земельного кодексу, оподатковується за ставкою 5% пропорційно сумі такого перевищення.

 Чи виникає об’єкт оподаткування у фізичної особи при повторному продажу нерухомого майна в звітному році, якщо після першого продажу такого майна в цьому ж році договір на продане нерухоме майно було анульовано?

Якщо фізичною особою було продано нерухоме майно, зазначене у п. 172.1 ст.172 Податкового кодексу України, а в подальшому даний договір продажу анульовано та те ж саме нерухоме майно продано повторно, тобто здійснено продаж одного об’єкта, то дохід з даного продажу не оподатковується, якщо таке майно перебуває у власності платника податку понад три роки. У разі, якщо таке нерухоме майно перебуває у власності платника податку менше трьох років, дохід від продажу підлягає оподаткуванню за ставкою в розмірі 5% від вартості такого об’єкта нерухомого майна.

 Яким чином оподатковується ПДФО дохід, отриманий фізичною особою від продажу протягом звітного податкового року другого об’єкту житлової нерухомості (квартири) у разі, якщо перший об’єкт (квартира) була внесена власником-фізичною особою до статутного фонду юридичної особи?

Якщо протягом звітного податкового року фізична особа (власник) вносить до статутного фонду юридичної особи квартиру, відбувається перехід права власності. У розумінні Податкового кодексу вважається, що така фізична особа продала квартиру юридичній особі. При цьому, юридична особа не повинна утримувати ПДФО з вартості внеску.

Разом з тим, дохід, отриманий фізичною особою від продажу протягом звітного податкового року другого об’єкту житлової нерухомості (квартири) оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 %.

 Який порядок оподаткування доходу, отриманого фізичною особою від відчуження банком квартири цієї особи, яка знаходилась у заставі та була відчужена в зв’язку з невиконанням умов кредитного договору?

Відповідно до пп.165.1.16 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти, отримані платником податку в рахунок компенсації (відшкодування) вартості майна (нематеріальних активів), примусово відчуженого державою у випадках, передбачених законом, або вартість такої компенсації, отриманої у негрошовій формі, а також доходи, отримані внаслідок реалізації заставленого майна, майна платника податку при зверненні стягнення фінансовою установою на таке майно у зв’язку з невиконанням платником податку своїх зобов’язань за договором кредиту (позики).

 Як оподатковується ПДФО дохід від продажу фізичною особою (резидентом або нерезидентом) нерухомого майна, отриманого у подарунок, що перебуває у власності менше трьох років?

Відповідно до п.172.10 ст.172 Податкового кодексу України  (ПКУ) продаж резидентами та нерезидентами успадкованого (отриманого в подарунок) об’єкта нерухомості підлягає оподаткуванню згідно з положеннями ст.172 ПКУ.

Згідно з п.172.1 ст.172 ПКУ дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст.121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, зазначених у п.172.1 цієї статті, або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного в п.172.1 цієї статті, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною п.167.2 ст.167 ПКУ (п.172.2 ст.172 ПКУ).

Пунктом 172.9 ст.172 ПКУ визначено, що дохід від операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомості, що здійснюються фізичними особами - нерезидентами, оподатковується згідно із цією статтею в порядку, встановленому для резидентів, за ставками, визначеними в п.167.1 ст.167 ПКУ.

Отже, дохід від продажу фізичною особою нерухомого майна, отриманого у подарунок, що перебуває у власності менше трьох років, підлягає оподаткуванню на загальних підставах, за ставками 5% при отриманні доходу резидентом та 15%/20% при отриманні доходу нерезидентом.

 Чи оподатковується ПДФО дохід у вигляді подарунку, отриманий фізичною особою- резидентом від фізичної особи-резидента, що не є членом сім’ї першого ступеня, якщо договір дарування розірвано в наступному році?

Якщо подарунок був прийнятий обдаровуваним і не повернутий у звітному році, дохід у вигляді подарунку, отриманий фізичною особою резидентом від фізичної особи - резидента, що не є членом сім’ї першого ступеня споріднення, у разі розірвання договору дарування в наступному році, оподатковується за ставкою 5%.

 Яким чином оподатковуються ПДФО доходи від операцій з продажу нерухомого (рухомого) майна, яке знаходиться на території ВЕЗ «Крим» і належить фізичній особі-резиденту України?

Відповідно до п. 5.3 ст. 5 Закону України від 12 серпня 2014 року № 1636-VII «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» фізична особа, яка має податкову адресу (місце проживання), юридична особа (відокремлений підрозділ), яка має податкову адресу (місцезнаходження) на території ВЕЗ «Крим», прирівнюються з метою оподаткування до нерезидента.

Фізична особа, яка має податкову адресу (місце проживання), юридична особа (відокремлений підрозділ), яка має податкову адресу (місцезнаходження) на іншій території України, прирівнюються з метою оподаткування до резидента.

Будь-які доходи з джерелом їх походження з території ВЕЗ «Крим», одержані особою, прирівняною до резидента згідно з нормами п. 5.3 ст. 5 Закону, підлягають оподаткуванню як іноземні доходи за загальними правилами, встановленими Податковим кодексом України (п. 5.7 ст. 5 Закону)

Підпунктом 170.11.1 п. 170.11 ст. 170 Податкового кодексу України передбачено, що у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставками, визначеними в п. 167.1 ст. 167 ПКУ.

Таким чином, доходи від операцій з продажу нерухомого (рухомого) майна, яке знаходиться на території ВЕЗ «Крим» і належить фізичним особам - резидентам України, підлягають оподаткуванню як іноземні доходи за ставками 15 та/або 20 відсотків.Деклараційна кампанія -2015 підходить до кінця

 За словами начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська Оксани Бабкіної , з початку деклараційної кампанії  мешканці Кіровського району подали до інспекції 178 декларації про доходи, отримані у 2014 році, в яких задекларували 84,2 мільйона гривень отриманих доходів. Сто сімнадцять декларацій -  з податковими зобов’язаннями,  61 декларацій – для повернення коштів, затрачених на навчання (податкова знижка). До бюджету вже сплачено 235 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб.Платники Кіровському районі сплатили понад 200 мільйона гривень єдиного соціального внеску

Протягом 2015 року від представників господарюючих структур та бізнесу, які перебувають  на обліку в  ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська, надійшло 218,8 мільйона гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.За словами    начальника управління Оксан Валентинівни Бабкіної, відповідальність місцевих господарників та підприємців характеризує позитивна динаміка надходжень з цього платежу.

«Представники господарюючих структур та бізнесу, які своєчасно перераховують ЄСВ, таким чином проявляють притаманний їм економічний патріотизм,  адже  за рахунок цього  платежу гарантується право наших громадян на соціальний захист»,- підсумувала посадовець.


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка