Довідка про стан роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності в школіСкачати 64.78 Kb.
Дата конвертації31.12.2016
Розмір64.78 Kb.
ЗОШ І – ІІІ ступенів с. Батятичі

Довідка

про стан роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності

в школі

(за підсумками 2013 року)

Питання безпеки життєдіяльності, створення належних санітарно-гігієнічних умов та профілактика травматизму  є одним із найважливіших у роботі навчального закладу.

Відповідно до ст. 51 «Про освіту», ст. 23 (I) Закону України «Про загальну середню освіту», «Про охорону праці»  та інших  нормативно-правових актів у навчальному закладі забезпечено безпечні та нешкідливі умови навчання, фізичного розвитку та зміцнення здоров’я, режиму роботи, формування гігієнічних навичок і засад здорового способу життя, збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я учнів і вихованців.

В школі дана робота проводилась за наступними напрямками:

створення безпечних умов праці та навчання;

документальне оформлення роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності;

систематичне навчання учнів та працівників навчального закладу безпеці праці та життєдіяльності;

профілактика нещасних випадків;

робота з учнями в позаурочний час (виховна робота);

організація спільної роботи з представниками районних управлінь: охорони здоров’я, у справах сім’ї  та молоді, соціального захисту населення, з питань надзвичайних ситуацій, районним відділом ДАІ,

інформаційно-агітаційна діяльність та просвітницька робота;

робота з батьківською громадськістю;

контроль за дотриманням вимог чинного законодавства з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності.

Відповідно до  Закону України «Про охорону праці» для організації виконання правових, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних, соціально-економічних і лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам, професійним захворюванням і ава­ріям під час навчально-виховного процесу в школі створена служба охорони праці.

З метою створення безпечних умов для навчання та відпочинку дітей перед початком навчального року комісією, до складу якої входили представники районної виконавчої влади,  районного відділу освіти, пожежного нагляду, енергонагляду,  районного профспілкового комітету було перевірено готовність до 2013 – 2014 навчального року, про що складено відповідну документацію з дозволами всіх служб на початок роботи навчального закладу. Оформлені  акти - дозволи  на проведення навчальних занять в кабінетах та приміщеннях підвищеної небезпеки та  акти  перевірки на надійність спортивного та ігрового обладнання.

Районним відділом освіти та адміністрацією навчального закладу ведеться робота щодо поліпшення умов праці та навчання. Проводяться поточні ремонти навчальних кабінетів і класних кімнат, спортивного майданчику  і місць загального користування.

У школі проводиться систематичний контроль за умовами навчально-виховного процесу з охорони праці, безпеки життєдіяльності: здійснюється перевірка інженерно-технічних комунікацій, устаткування, електромережі та електрообладнання. Здійснюється оперативно-громадський контроль за дотриманням всіма службами, посадовими особами, працівниками трудового законодавства, стандартів безпеки праці, правил, норм, інструкцій та інших нормативних актів з охорони праці. Результати перевірок доводяться до відома керівника закладу, обговорюються на виробничих нарадах, розробляються заходи щодо усунення недоліків.

Усі навчальні класи забезпечені меблями відповідно до ДСанПіНу 5.5.2.008-01. Парти промарковані, основна кількість учнів забезпечена шкільними меблями у відповідності до ростової групи.  Класні кімнати відповідають своєму функціональному призначенню за площею, лінійними розмірами, обладнанням, шкільними меблями. Проте треба зазначити, що матеріально-технічна база в кабінетах фізики, інформатики не оновлюється.

Відповідно до Закону України «Про пожежну безпеку» у школі проводяться інструктажі з пожежної безпеки для працівників та учнів, про що ведеться відповідна документація. Протипожежне обладнання, евакуаційні шляхи та виходи відповідають нормативним вимогам пожежної безпеки. Шкільні приміщення підвищеної небезпеки забезпечені інструкціями з пожежної безпеки та первинними засобами пожежогасіння. Приведено у відповідність вимогам діючих нормативів горища та підвальні приміщення навчального закладу. Але в роботі з пожежної безпеки є недоліки. В зв'язку з недостатнім фінансуванням у школі не проведено обробку дерев'яних конструкцій горищ вогнезахисною сумішшю. Стурбованість викликають застарілі електросистеми, які не завжди витримують навантаження.

Пріоритетними напрямками роботи навчального закладу у 2013 році було збереження та зміцнення здоров’я дітей, формування у школярів свідомої мотивації до збереження здоров’я та  життя, дбайливого ставлення до оточуючих. У школі протягом року проводились відповідні заходи щодо запобігання дитячого травматизму, застосовувались різні форми та методи роботи, серед яких: лекції, конференції, бесіди, зустрічі з працівниками районного ДАІ, лікарями районної лікарні та місцевого ФАБу. В позаурочний час з метою формування навичок безпечної поведінки та пропаганди здорового способу життя для учнів (вихованців) організовувались вікторини, конкурси, екскурсії. Навчальний заклад у своїй роботі користується як класичними так і сучасними формами та методами роботи з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності з єдиною метою:

вироблення навичок здорового способу життя;

вироблення власної позиції учня та вихованця щодо бажання бути  здоровою людиною сьогодні та в майбутньому.

У школі проведено різноманітні заходи для дітей різних вікових категорій на знання правил дорожнього руху, безпечної поведінки, особистої безпеки, профілактики невиробничого травматизму.

З метою популяризації серед дітей та підлітків здорового і безпечного способу життя, здобуття практичних навичок і умінь щодо поведінки у надзвичайних ситуаціях та проведення рятувальних робіт за допомогою найпростішого спорядження у школі двічі на рік відпрацьовується план евакуації на випадок пожежі та інших надзвичайних ситуацій. Поновлено матеріали інформаційних куточків з Правил пожежної безпеки та Правил дорожнього руху.

В рамках Тижня знань безпеки життєдіяльності  для вчителів школи проведено лекції на теми: «Надзвичайні ситуації та їх можливі наслідки», «Гасіння пожежі та евакуація дітей». Для учнів проведені такі заходи:  1. Правила поведінки в зимовий період: «Обережно, ожеледиця!», «Небезпечні бурульки».

«Профілактика інфекційних захворювань», «Обережно, грип». «Новий рік. Святкуємо без

пригод», «Обережно, петарди!».

2. Проведення виховної години: «Твоя безпека залежить від твоєї поведінки ».

3. Проведення вікторини для учнів молодших та середніх класів «Безпечна поведінка на

канікулах» або «Правила безпеки в повсякденному житті».

4.Перегляд та обговорення відеоматеріалів, відеофільмів про надзвичайні ситуації та правила поведінки під час їх виникнення.

На виконання ст. 20 Закону України «Про дорожній рух», з метою активізації роботи з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму, привернення уваги громадськості до проблем гарантування безпеки руху неповнолітніх у вересні 2013 року проводився Всеукраїнський рейд «Увага! Діти - на дорозі».

  В рамках цього рейду в школі організовано та проведено різноманітні заходи: уроки-презентації з правил дорожнього руху, конкурс малюнків і плакатів, конкурс знавців правил дорожнього руху, вікторини, зустріч з працівником ДАІ Даньком Р.В. Організовано проведення бесід з учнями про дотримання вимог Правил дорожнього руху під час керування велосипедами  та мопедами на загальношкільній лінійці. Під час роботи  пришкільного табору відпочинку проведено тематичні конкурси і вікторини з правил дорожнього руху, практичні заняття «Ми – пішоходи», бесіди «Дорожні знаки - азбука для водіїв і пішоходів», рольові ігри «Випробування на дорогах», перегляд мультиплікаційних фільмів.

Поряд з цим у школі проводилась робота з батьками: - батьківські збори з тематики запобігання невиробничого травматизму серед дітей «Безпека в побуті для дітей та дорослих»,  консультації для батьків «Дитина та вулиця». На інформаційних стендах для батьків розміщено пам'ятки щодо попередження дитячого травматизму серед учнів та вихованців.

Завдяки проведеній  профілактичній роботі знизився рівень травматизму в навчальному закладі у 2013 році (у порівнянні з попередніми роками серед учнів).

Під час навчально-виховного процесу протягом 2013 року нещасних випадків не зафіксовано.

Основними причинами нещасних випадків з дітьми у побуті залишаються: власна необережність та необачність потерпілих, стан їх здоров’я, низька нервово психологічна стійкість дітей, безвідповідальне й неуважне ставлення батьків та дорослих до особистої безпеки і безпеки дітей, порушення або незнання Правил дорожнього руху.

Травм серед працівників на виробництві не було. База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка