Довідка про підсумки виховної роботи 2014-2015 н рСкачати 223.6 Kb.
Дата конвертації09.04.2017
Розмір223.6 Kb.

УКРАЇНА

ДЕСНЯНСЬКА РАЙОННА В МІСТІ КИЄВІ ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ


ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ № 282 ДЕСНЯНСЬКОГО РАЙОНУ МІСТА КИЄВА

Довідка про підсумки виховної роботи

2014-2015 н.р.

У 2014-2015 н.р. виховна робота в школі здійснюється в рамках науково-методичної проблеми: «Впровадження здоров’язберігаючих технологій в навчально-виховний процес».

Виховна робота проводилася згідно річного плану роботи школи і була спрямована на створення в учнівському колективі атмосфери співпраці, толерантності й підтримки, розкриття творчої індивідуальності й особистості школяра.

Перед педагогічним колективом були поставлені завдання: 1. Продовжити роботу з формування колективу та учнівського самоврядування.

 2. Створити умови для розвитку індивідуальних і творчих можливостей та спрямувати роботу на підтримку обдарованих дітей.

 3. Продовжити роботу з виховання мотивації до здорового способу життя.

 4. Сприяти вихованню патріотичних та громадянських почуттів, вихованню бережливого ставлення до природи, почуття відповідальності за неї.

 5. Сприяти розвитку пізнавального інтересу й інтелектуальних здібностей учнів.

 6. Продовжити роботу з формування світоглядних понять, потреби в духовній культурі, високих художньо-естетичних смаків, правової, трудової, екологічної, фізичної культури.

Педагогічний колектив керувався у своїй роботі Конституцією України, законом України “Про освіту”, Концепцією національного виховання та законом України “Про мови в Україні”.

На сучасному етапі розвитку суспільства педколектив школи визнає, що школа – навчальний заклад, покликаний відповідати потребам і умовам сучасного стану соціального розвитку України та забезпечувати освітні потреби молодого покоління. Школа має бути конкурентоздатною, а це можливо лише в режимі безперервного розвитку і творчого пошуку. Вирішуючи ці завдання, школа має забезпечувати різні види діяльності в сфері позакласної роботи, яка максимально сприяє розвитку і самовизначенню особистості дитини.

Виконуючи Cтатут школи та працюючи над основною виховною проблемою, педколектив, розуміючи потребу докорінного переосмислення виховної системи, насамперед будує свою роботу за такими позиціями і напрямками:

- підготовка та проведення різних за формою та тематикою виховних годин;

- організація вільного часу підлітків через залучення їх до гуртків, спортивних секцій та клубів за інтересами;

- вивчення та застосування Правил дорожнього руху та протипожежної безпеки;

- профілактика правопорушень та пропаганда здорового способу життя за допомогою вивчення курсу “Охорона життя та здоров’я дитини”, різноманітних позакласних заходів;


 • всебічний гармонійний розвиток світогляду та внутрішньої культури через відвідування музеїв, театрів, виставок.


Самоврядування.

У школі працює дитячо-юнацька організація «ДВДШа». «ДВДШа» має свою символіку: Гімн, емблему, статут, закони, девіз. Головний напрямок роботи «ДВДШа» - національно-патріотичне виховання. Багато цікавих ідей було втілено завдяки плідній роботі Ради дитячого самоврядування «ДВДШа», за підтримки адміністрації та батьківського комітету школи. Жодний з позаурочних заходів не відбувся без участі членів ради старшокласників та ради паралелей.

У 2014-2015 навчальному році очолює Раду учнівського самоврядування Шаруда Анна, учениця 10-А класу.

За ініціативою Голови Ради самоврядування Шаруди Анни був проведений благодійний ярмарок. На всі виручені з ярмарку кошти були придбані вовняні панчохи для бійців 34-го батальйону ТРО «Батьківщина», що захищають Україну на Сході. Активно працювала лекторська група старшокласників, яка підготувала для учнів 1–8 класів багато цікавих повідомлень з питань історії, безпеки життєдіяльності, здорового способу життя, прав людини, проблем СНІДу, правового виховання тощо. Старшокласники школи на чолі з Радою учнівського самоврядування в складі команди «Лелеки» взяли участь у районному військово-патріотичному конкурсі «Свято пісні та строю» та були нагороджені почесною подякою Управління освіти Деснянської районної державної адміністрації. Рада учнівського самоврядування «ДВДШ» постійно ініціює та організовує благодійні акції на підтримку дітей, що потребують допомоги. Були зібрані кошти для дітей з особливими потребами, що навчаються в садочку «Мрія». Напередодні новорічних свят лідери приймали участь в соціальному проекті «Ялинка бажань. Ти здатен на диво!»


Формування здорового способу життя.

Системою в роботі є виховні заходи, спрямовані на пропаганду здорового способу життя. В грудні місяці за підтримкою Міжнародної громадської організації «Наша Спадщина» відбувся захід для учнів 8-11 класів Олімпіада «Підліткові ігри», під час якого учням ще раз нагадали принципи здорового способу життя, співпраці та взаємодопомоги в колективі. 15 квітня команда школи «Здорова нація» посіла ІІ місце в районному етапі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я».

Навчальний процес та виховна робота в школі проводились згідно річного плану і були спрямовані на розвиток в учнях особистості, на формування світоглядних понять, потреби в духовній, трудовій та фізичній культурі. У 2014-2015 н.р. велику увагу приділялось питанню збереження та зміцнення здоров’я дітей та формуванню здорового способу життя. Провідним напрямком роботи школи з даного питання є залучення дітей до участі в акції «Молодь обирає здоров’я», просвітницько-оздоровчих програмах «Учні школи за здоровий спосіб життя», «Школа проти СНІДу», завданням яких є формування загальної та медичної культури учнів, зацікавленості власним здоров’ям. Щопонеділка та щовівторка у школі проходили Дні інформування.

Адміністрацією школи, керівниками гуртків та класними керівниками розроблені заходи щодо популяризації здорового способу життя, профілактики паління, алкоголізму, наркоманії, СНІДу. Так протягом року були заплановані і проведені наступні заходи:
з/п

Захід

ДатаВидано накази:

«Про дотримання правил внутрішнього розпорядку працівниками школи» № 141 від 25.09.2014 р.

вересень 2014р.

«Про заборону тютюнопаління в школі та на її території» № 136 від 15.09.2014 р.

«Про посилення відповідальності працівників за збереження життя та здоров’я учнів» № 124/1 від 01.09.2014 р.

«Про дотримання державних санітарних правил і норм влаштування, утримання приміщень школи та організацію навчально-виховного процесу» № 160/1 від 10.10.2014 р.

«Про упередження надзвичайних ситуацій у школі» № 154 від 02.10.2014 р.

«Про попередження правопорушень, жебрацтва, алкоголізму та наркоманії в школі» № 160/2 від 10.10.2014 р.

«Про організацію роботи з питань профілактики правопорушень та негативних проявів у молодіжному середовищі на 2014-2015 н.р.» № 133/1 від 15.09.2014 р.

«Про організацію роботи з охорони праці» № 148/1 від 01.10.2014«Про організацію роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності» № 132 від 15.09.2014

«Про посилення роботи в школі по попередженню дитячого дорожньо-транспортного травматизму» №138 від 15.09.2014р.


На нараді при директорі до відома педколективу школи доведені вищевказані накази

вересень 2014р.Тиждень з безпеки життєдіяльності:

- проведення бесід про заборону тютюнопаління, про шкідливість алкоголю, про правила внутрішкільного розпорядку, правила безпечної поведінки з вогнем;

- проведення інструктажів з учнями з безпеки життєдіяльності;

- урок-вистава за участю учнів-лекторів гуртка ЮП;

- проведення конкурсів та вікторин з безпеки життєдіяльності;

- екскурсія до районної пожежної частини08.09.-12.09

2014р.
День Інформування для батьків «Профілактика негативних проявів в молодіжному середовищі», зустріч з представниками соціальних служб Деснянського району: лектором-волонтером Чередніченком Д.І.

19.02.2015Перегляд вистави «Малюк і Карлсон» (на протипожежну тематику) театру «Мультизірки»

21.10.

2014р.
Щомісячна бесіда з обов’язковим записом у щоденники: «Заборона тютюнопаління у школі та на її території», «Про небезпеку вживання грибів», «Правила дорожнього руху», «Правила пожежної безпеки»

вересень 2014р.Щомісячна бесіда з обов’язковим записом у щоденники: «Небезпечна поведінка з вогнем», «Вибухонебезпечні предмети», «Правила поведінки під час осінніх канікул», «Правила поведінки у громадських місцях», «Правила ввічливості»

жовтень 2013Гра по станціям «Бути здоровим – модно!» для учнів 6-7 класів

22.10.2014Бесіди до Міжнародного Дня не паління «Скажемо палінню – ні!».

Тематична виховна година «Ми у відповіді за власне здоров’я»листопад 2014р.Щомісячна бесіда з обов’язковим записом у щоденники: «Профілактика простудних захворювань», «Профілактика кишкових захворювань»

листопад 2014р.Всесвітній День боротьби зі СНІДом:

- конкурс стіннівок, плакатів «Захисти себе від СНІДу – збережи своє майбутнє»

- Олімпіада «Підліткові ігри» для 8-11 класів в співпраці з МГО «Наша Спадщина»


01.12.- 05.12.

2014р.
Тиждень знань безпеки життєдіяльності:

- поновлено матеріали на стендах

- відкриті уроки та виховні години щодо безпеки життєдіяльності учнів

- проведено конкурс малюнків по кожній віковій категорії на кращій малюнок з пожежної безпеки15.12-21.12.

2014р.
Щомісячна бесіда з обов’язковим записом у щоденники: «Про безпечну поведінку на льоду», «Обережно сніжки», «Правила поведінки під час зимових канікул та новорічних свят», «Обережно! Петарди!»

грудень 2014р.Видано накази:

«Про організацію та проведення Тижня знань безпеки життєдіяльності» №129/1 від 04.09.2014 р., № 216 від 12.12.2014 р.

вересень,

грудень 2014р.

Проведені заходи з профілактики сказу:

- тематичний соціальний диктант «Сказ»;

- бесіди «Що ми повинні знати про сказ»;


лютий 2015р.Щомісячна бесіда з обов’язковим записом у щоденники: «Обережно! Грип!»

січень 2015р.Гра по станціям «Безпечне колесо» для учнів початкової школи

30.01.

2015р.
Щомісячна бесіда з обов’язковим записом у щоденники: «Правила поведінки на льоду», «Обережно! Ожеледиця та бурульки!»

лютий 2015р.Відбулася лекція для учнів 1-4-х класів «Кишкові інфекції» лікарем-педіатром відділення профілактики Митіньовою І.В.

02.02. 2015р.Лекції соціального педагога та психолога для учнів 7-11 класів в рамках «Днів інформування з профілактики негативних явищ в молодіжному середовищі»

лютий 2015р.


Національно-патріотичне виховання.

Значна увага приділялась патріотичному вихованню. У всіх класах 1 вересня пройшов перший урок «Україна – єдина країні». В жовтні учні школи та шкільний гурт «Джерело» взяли участь в районному заході «Посвята юних деснянців в козачата». 12 листопада відбувся захід для 4-х класів на патріотичну тему «Моя країна – Україна!». До Дня рідної мови пройшов захід «Інтелектуальний експрес» для учнів 5-6 класів. 20 лютого проведенням тематичних заходів, в школі було відзначено День Героїв Небесної сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності. На честь 200-річчя від дня народження М. Вербицького та 150-річчя першого публічного виконання національного гімну в школі були заплановані та проведені виховні години, бесіди, організовано тематичну виставку в вестибюлі та бібліотеці. Для учнів 5-8 класів відбувся захід «Гімн України в нашому житті». Команда школи «Запорожці» взяла участь в районному конкурсі «Козацькому роду немає переводу» та була нагороджена почесною грамотою Управління освіти.

В січні місяці виховними годинами «Трагедія Голокосту: пам’ять заради майбутнього», уроками пам’яті «Голокост – злочин проти людства», виступами лекторської групи, тематичними виставками, в школі було відзначено Міжнародний День пам’яті жертв Голокосту.

19 січня педагогічна, батьківська громадськість та учнівська молодь школи приєдналися до акції "Я - Волноваха", віддавши данину пам’яті всім, хто загинув від рук терористів, всім, хто поклав життя за свободу та незалежність України.

В межах програми «Збір макулатури в допомогу бійцям АТО» учнями школи було зібрано 457 кг макулатури.

Морально-етичне, художньо-естетичне, екологічне виховання. Гурткова робота.

Значна увага приділялась також морально-етичному, естетичному, екологічному вихованню. Саме з цією метою і проводилася гурткова робота в школі.

У школі функціонують гуртки і спортивні секції та шкільні об’єднання. Усього у школі працює 17 гуртків, у яких зайнято близько 100 % учнів. Гуртківці систематично звітують про свою роботу, організовуючи виставки, концерти, змагання та ін. До гуртків залучені важковиховувані учні.

Учень 4-А класу Мацкевич Олександр посів ІІІ місце в номінації «молодша вікова група» районного екологічного конкурсу «Осінній букет».

14 учнів школи брали участь у районному конкурсі «Таланти твої, Деснянщино» у номінаціях вокальне мистецтво та хореографічне мистецтво.

Учениця 4-А класу Малиновська Софія брала участь в районному конкурсі «Міс Дюймовочка», що проходив на базі нашої школи. Малиновська Софія отримала титул «Віце-міс».

У квітні команда школи «Фанта» посіла ІІ місце у І етапі четвертої Міської профорієнтаційної гри «Мистецька фортеця».

На високому рівні працює шкільний гурт “Джерело” під керівництвом Черненко Д.Г. (учасниками колективу є не тільки учні, але їх батьки та бабусі).

Систематично працює шкільна газета “Дельтаплан”, яка регулярно інформує про внутрішкільні події, досягнення учнів та вчителів. Учениця 9-Б класу Астанова Христина – редактор шкільної газети, вона систематично відвідувала районні та міські конференції з метою набуття досвіду у створенні та вдосконаленні шкільної газети.

Протягом семестру було випущено багато стіннівок інформаційного характеру, тематичних газет, листівок.

Гурток малювання під керівництвом Шевчук Н.В. регулярно організовує виставки-конкурси творчих робіт учнів, гуртківці систематично беруть участь у районних та міських конкурсах, олімпіадах, на яких виборюють призові місця. Учні школи брали активну участь у районних конкурсах малюнків, поробок.

Гурток «ДУСТ» під керівництвом Шелепової Т.І. підготував виступ агітбригади «Молодь обирає здоров’я». Виставу, що закликала учнів до здорового способу життя, переглянули учні 4-7 класів. Для 7-х класів гуртківцями, на чолі з керівником Шелеповою Т.І., був організований «Карнавал дитячої моди».

З метою екологічного виховання учнів до Дня Чорнобильської трагедії відбувся конкурс-гра по станціям «Енергія життя» для учнів 5-7 класів.

Належна увага приділялася фізичному вихованню учнів. У школі працює 7 спортивних гуртків, члени яких беруть участь у шкільних та районних спортивних заходах і змаганнях.

Учасники гуртків Юні інспектори руху та Юні пожежники неодноразово виступали з агітаційними виставами перед учнями школи, приймали активну участь в організації та проведенні заходів у рамках тижнів безпеки життєдіяльності, здорового способу життя.

Протягом року у школі працює гурток з міжнародного співробітництва під керівництвом Писаної В.П. В вересні місяці гуртківці організували участь учнів школи у флешмобі «Голуб миру» до Міжнародного Дня миру.

Гурток спортивної аеробіки школи під керівництвом Єни А.І. активно працював протягом року. Вихованці брали участь у різних шкільних заходах.Члени гуртка військово-патріотичного виховання під керівництвом Дзюбановського Є.Д. брали участь у шкільних та районних змаганнях протягом навчального року.

Керівник баскетбольного гуртка та загальної фізичної підготовки Тритиніченко І.В. підготувала дві сім’ї учнів 2А класу до Чемпіонату с сімейного спорту, в якому на районному етапі сім’я учениці 2А класу Наливайчук Аліни посіла 3 місце.

На базі школи проходив Чемпіонат з фехтування.

Були проведені такі заходи: • Свято Першого дзвоника.

 • Загальна міська акція «Увага, діти на дорозі!»;

 • Олімпійський тиждень;

 • Осінній двомісячник з благоустрою території;

 • Тиждень осені (виставка осінніх композицій, конкурс читців, вечір старшокласників «Осінній Бал»);

 • Тиждень пам’яті визволителів Києва;

 • Святкові заходи, присвячені професійному святу вчителів;

 • Акція “Молодь-Анти СНІД: зроби своє життя безпечним”;

 • “Ти і твої права” – тиждень правових знань;

 • Заходи до відзначення Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій;

 • Заходи до Дня збройних сил України

 • Різдвяні поздоровлення гурту “Джерело”;

 • День Святого Миколая

 • Новорічні ранки та вечори для молодшої школи та старшокласників

 • Заходи до Дня соборності України;

 • Заходи до Дня Героїв Крут;

 • Заходи до Дня Закоханих «Перехрестя кохання»;

 • Заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав;

Традиційним стало відвідування театрів. Учні 5-11 класів відвідували театри: Театр юного глядача, переглянули вистави та лекції в школі мистецтв «Натхнення»; театр на Липках. Щомісяця до школи запрошуються театральні колективи, мобільний планетарій організовуються вистави та перегляд кінофільмів.

Протягом першого семестру діти побували на екскурсіях:  • Екскурсія до музею книги;

  • Екскурсія до районної пожежної частини;

  • Екскурсія до музею історичних коштовностей України;

  • Екскурсія на кондитерську фабрику «Рошен»;

  • Екскурсія до музею книги;

  • Екскурсія до Національно-історичного музею;

  • Екскурсія до Водно-інформаційного центру;

  • Екскурсія до Києво-Печерської Лаври.

Відвідали ряд музеїв і виставок:

  • Меморіальний комплекс «Музей Великої Вітчизняної війни

1941-1945 р.р.»

  • музей «Експериментаріум».

  • Київський планетарій

  • Цирк «Кобзов»

Діти пільгових категорій відвідали новорічну виставу в школі №23 та отримали солодкі подарунки.

З метою співпраці з Київським університетом туризму, економіки і права в жовтні місяці відбулася оглядова екскурсія по місту Києву для учнів 9-11 класів.


Правова освіта. Профілактика правопорушень.

У зв’язку з важливістю питань профілактики правопорушень серед неповнолітніх в школі діє система профілактичної роботи по попередженню правопорушень серед школярів. Профілактика правопорушень та правовиховна робота в школі здійснюється за основними напрямками:

- правове виховання;

- формування здорового способу життя;

- пізнавальна діяльність;

- педагогічна освіта батьків.

У школі ведеться велика робота щодо профілактики правопорушень, злочинності та правового виховання учнів. Зокрема у 2014-2015 навчальному році були видані накази та проведені наступні заходи:


з/п

Захід

ДатаВидано накази:

«Про створення шкільної Ради з профілактики правопорушень» № 137 від 15.09.2014 р.

вересень 2014р.

«Про організацію роботи з питань профілактики правопорушень та негативних проявів у молодіжному середовищі на 2014-2015 н.р.» № 133/1 від 15.09.2014 р.Тиждень права:

- вікторина «Турнір правознавців» (4-ті класи);

- класні години та виховні бесіди на правову тематику (5-11 класи);

- перегляд мультиплікаційних фільмів «Мої права» (1-4 класи)

- виставка тематичної літератури у шкільній бібліотеці;

- лекція «Відповідальність неповнолітніх за вчинення правопорушень» за участю інспектора ВКМСД Компанець О.Г.06.10-14.10 2014р.Заходи до Дня толерантності:

- Виховні бесіди до Міжнародного Дня толерантності «Ми такі різні, але рівні» (1-11кл.)

- Робота за програмою «Корисні звички», тема: «Самоповага» (4-ті кл.)

- Заняття з елементами тренінгу «Толерантність у нашому суспільстві» (10, 11кл.)

- Заняття з елементами гри «Я та інші» (2-гі кл.)

- Заняття з елементами гри «Мій клас» (5-ті кл.)

- Заняття з елементами гри «Що таке толерантність» (8-мі кл.)

- Заняття з елементами тренінгу «Толерантність до себе і до інших» (6-ті кл.)

- Бесіди «Толерантна особистість» (7-мі кл.)

- Заняття з елементами гри «Урок доброти та милосердя» (2-гі, 3-ті кл.)10.11-14.11

2014р.
У рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

- Заняття з елементами гри та тренінгу «Дружба», «Мої права та обов’язки», «Що необхідно знати дітям, щоб вміти захистити свої права», «Гендерна рівність у спілкуванні».

- Виступ на батьківських зборах «Домашнє насильство як вид неправильного виховання»

- Семінар-практикум для вчителів: «Насилля та жорстокість. Алгоритм діяльності педагога у випадку виявлення насилля»

- Виховні години «Наш вибір – життя без насильства»


25.11. -10.12.

2014р.
Всеукраїнський тиждень права:

- класні години на правову тематику.

- Всеукраїнський урок «Права людини» (10 грудня)

- вікторина серед учнів початкової школи «Великі права маленької людини»

- зустріч-лекція «Закон і ми» для учнів 9, 11 класів зі студентами-лекторами Академії внутрішніх справ.

- лекція «Основні засади кримінальної відповідальності неповнолітніх» (9-ті класи) за участю інспектора ВКМСД Компанець О.Г.

- лекція «Права дитини» за участю доцента кафедри цивільного права та процесу юридичного інституту НАУ Оніщенко О.В.


08.12.-12.12

2014р.
Тематична виховна година «Профілактика правопорушень»:

- бесіди «Кримінальна відповідальність за злочин» (10-11 кл.), «Види правопорушень. Як їх уникнути» (8-9 кл.), «Передбачай наслідки своїх вчинків» (5-7 кл.), «Давайте дружити!» «Великі права малої дитини» (1-4 кл.)

- виступ учнів-лекторів школи «Знаєш права, знай і обов’язки» (1-11 класи)


останній тиждень лютого 2014р.Тренінгові заняття щодо попередження негативних явищ в учнівському середовищі для учнів 6-11 класів.

протягом лютого-березня 2015р.Інформаційно-просвітницька робота щодо запобігання насильству та протидії торгівлі людьми:

- Проведення бесід на виховних годинах щодо запобігання жорстокого поводження та толерантного ставлення один до одного (1-11 кл.)

- Лекції-тренінги студентів навчально-наукового інституту права та психології Національної академії внутрішніх справ «Проблема торгівлі людьми та права людини» (10-11 кл.)

- Заняття з елементами тренінгу «Наслідки торгівлі людьми» (8-9 кл.)

- Заняття з елементами тренінгу про толерантне ставлення один до одного «Справжній друг, який він?» (6-7 кл.)

Семінар для працівників школи на тему «Запровадження в навчально- виховний процес високої педагогічної культури та толерантного ставлення до дітей»Протягом семеструРада з профілактики правопорушень

Третій вівторок місяця протягом рокуСтворена відеотека для використання на виховних годинах

постійноБули складені плани:

- Проведення засідань ради з профілактики правопорушень, алкоголізму та наркоманії серед учнів школи;

- Роботи з учнями схильними до правопорушень;

- Роботи з неблагополучними і кризовими сім’ями;

- План роботи з правового виховання.

Згідно цих планів проводилось планування роботи кожного класного керівника і будувалась робота школи з профілактики правопорушень, алкоголізму, наркоманії та забезпечення захисту дітей від будь-яких форм фізичного, психічного і сексуального насильства.

Школа підтримує тісний зв’язок з Управлінням освіти Деснянського району м. Києва, з робітниками Служби у справах дітей та кримінальною міліцією.

З батьками учнів школи ведеться систематична робота з питання правової освіти. Так на батьківських зборах проводилися лекції на правову тематику, зустрічі з соціальними службами району в рамках роботи педуніверситету для батьків.Протягом року
З метою реалізації запланованих заходів постійно проводяться:

 • засідання МО класних керівнків «Робота класного керівника з кризовими сім'ями»;

 • семінар «Батьки і діти: конфлікт чи взаєморозуміння?»;

 • семінар «Формування соціального досвіду учнів у процесі правового і морального виховання»;

 • розроблені методичні рекомендації по правовому вихованню;

 • розроблена тематика заходів з основних напрямків профілактичної; роботи (правове виховання, морально-етичне виховання);

 • розроблена орієнтовна тематика бесід з превентивного виховання;

 • анкетування учнів і батьків;

 • створена відеотека для використання на виховних годинах;

 • створені куточки де зазначені телефони районних та міських служб довіри;

 • профілактична робота психологічної та соціальної служби школи в напрямку попередження насильства проти дітей;

 • контролюється робота класних керівників з «важкими» учнями та заслуховуються звіти на Раді з профілактики;

 • проводиться батьківський всеобуч з опікунами дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування;

 • організовувалися та проводились соціологічні, психолого-педагогічні обстеження сімей;

 • проводились бесіди з сім’ями соціального ризику;

 • організовано позакласну роботу по пропаганді правових знань, ведеться антиалкогольна пропаганда. Працює лекторська група старшокласників, яка виступає перед учнями 1 – 8 класів з лекціями-бесідами з питань права та здорового способу життя.

 • 19.02.2015 р. у школі організовано День інформування для батьків

 • З метою попередження проявів жорстокості і насильства та забезпечення прав неповнолітніх у навчальному закладі із нормативно-правовою документацією були ознайомлені всі працівники школи.

 • Школа активно співпрацює з працівниками Служби у справах дітей Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації, Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Деснянського району та кримінальною міліцією.

Протягом року

Правове виховання у школі спрямоване на:

- формування глибокого усвідомлення взаємозв’язку між ідеями свободи, правами людини та її громадянською відповідальністю;

- виховання поваги до прав і свобод інших людей;

- формування правової культури, виховання поваги до Конституції, законів України, державних символів (Герба, Прапора, Гімну);

- знання та дотримання законів;

- попередження протиправної поведінки.

З метою успішного забезпечення навчальних і позакласних занять, твердого режиму і порядку в школі, виховання свідомої дисципліни в учнів, чіткого і безумовного виконання учнями правил для учнів та єдиних педагогічних вимог з ІІ семестру 2014-2015 н.р. у школі було введено чергування по школі всім класом. Протягом року педагогічний, учнівський колективи та адміністрація відмітили значне поліпшення порядку в школі, дисципліни та організації навчально-виховного процесу. Були проведені наступні заходи:
Робота з батьками, трикутник.

Протягом 2014-2015 навчального року педагогічний колектив школи на чолі з адміністрацією працював у тісній співпраці з батьківським комітетом, який очолює Лева О.В.., учнівською радою самоврядування «ДВДШа» під керівництвом учениці 10-А класу Шаруди Анни.

У вересні було складено спільний план роботи батьківського комітету, педколективу, учнівського самоврядування.

Основні питання, які розглядались у цьому навчальному році це: • періодичні звіти директора та голови батьківського комітету про роботу школи та роботу з батьківською громадськістю;

 • стан забезпеченості учнів школи підручниками,

 • шкільна форма, виконання Указу Президента України;

 • контроль за організацією гарячого харчування дітей за кошти батьків, безкоштовного пільгового та дієтичного харчування;

 • заслуховування звітів про використання коштів батьківського фонду;

 • допомога в підготовці класів та школи до нового навчального року;

 • допомога батьків в організації підписки на педагогічні періодичні видання;

 • літнє оздоровлення дітей.

За ініціативи батьківського комітету з 2008 року була започаткована нова форма проведення батьківських зборів “Розмова наодинці”. Такі збори-зустрічі батьків з учителями проводяться у грудні кожного року за декілька тижнів до закінчення першого семестру, коли батькам надається можливість поспілкуватися з кожним учителем своїх дітей, отримати відповіді на будь-які запитання як від учителів так і від адміністрації школи.

Члени батьківського колективу присутні на всіх святах та урочистих подіях, що відбуваються у школі. Велику допомогу надають члени батьківського комітету при підготовці до традиційноного щорічного свята “Відзначення обдарованої молоді”. Адміністрація школи оголошує та вручає членам батьківського комітету та окремим батькам учнів подяки за активну допомогу в житті класу та школи.

У наступному навчальному році планується спрямувати активні зусилля на поліпшення матеріально-технічної бази школи, озеленення території та приміщень, посилити увагу щодо навчання та поведінки учнів.
З метою забезпечення відповідності діяльності школи державним стандартам та надання допомоги вчителям у підвищенні рівня виховної роботи у школі постійно здійснюється управління та внутрішкільний контроль за виховною роботою. Для проведення підсумків різних видів контролю за станом виховної роботи використовуються такі форми: накази, індивідуальні бесіди, винесення відповідних питань на нараду при директорі, на засідання педагогічної Ради, методичні об’єднання та наради класних керівників.

Виконуючи основні завдання виховання учнів у школі, спільно з педагогічним колективом використовуємо різноманітні форми і методи роботи: колективні творчі справи, години спілкування, бесіди, свята, зустрічі, екскурсії, огляди, акції, виставки.

Педколектив школи продовжує опановувати нові технології організації та управління навчально-виховним процесом на основі моніторингу його якості.

У наступному навчальному році слід звернути увагу на урізноманітнення та активізацію форм інформування учнів школи про роботу ради “ДВДШ”, враховувати пропозиції школярів щодо планування та проведення виховних заходів.

Активізувати роботу по зацікавленню справами дитини з боку сім’ї, більш наполегливо залучати до виховання дітей батьків, що ухиляються від цього, використовувати різні форми співпраці.

Зорієнтувати батьківські комітети класів на посилення індивідуальної роботи з важковиховуваними учнями, неблагополучними сім’ями, на поновлення роботи батьківських рейдів, що стане ще однією великою допомогою у спільній справі виховання підростаючого покоління.У цілому виховну роботу за 2014-2015 навчальний рік можна вважати задовільною.

Заступник директора з виховної роботи О. Назарчук


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка