Довідка про культурне життя області вип. 11 2013 рік Загальні питання культуриСкачати 214.17 Kb.
Дата конвертації16.04.2017
Розмір214.17 Kb.
ДОВІДКА ПРО КУЛЬТУРНЕ ЖИТТЯ ОБЛАСТІ
Вип.11

2013 рік
Загальні питання культури
Впродовж листопада місяця в області реалізовано комплекс заходів для реалізації державної політики в галузі культури і мистецтва. Проведено культурно-мистецькі заходи до Дня української писемності та мови, до Дня пам’яті жертв голодомору.
Відбулося присудження обласної мистецької премії ім. Ганни Леончук за збереження нематеріальної культурної спадщини. Лауреатом премії став різьбяр з м. Корець П. Онищук.
11 листопада – 100-річчю від дня народження українського композитора, уродженця Рівненщини Германа Жуковського були присвячені культурно-мистецькі заходи: творчий звіт композиторів Рівненщини;
16 листопада – V відкритий конкурс юних виконавців української інструментальної музики в м. Радивилів.
Присуджена обласна мистецька премія імені Германа Жуковського. Лауреатом премії стала солістка обласної філармонії Ірина Криворученко.
Спільно з інститутом мистецтв РДГУ проведено VІІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію „Українська культура: стан і проблеми функціонування у світовому просторі”.
Театрально-концертне життя
У залі камерної та органної музики м. Рівне:
17 листопада - концерт „Музика поезії” за участю народної артистки України Наталії-Марії Фарини, Ю. Стасюка (гітара), І. Козачук (фортепіано), Т. Пастушок (саксофон), академічного камерного оркестру Рівненської обласної філармонії (диригент Ю. Скрипник).

22 листопада – відкриття 5-го Всеукраїнського фестивалю класичної гітарної музики „Осінні фарби”.


24 листопада –Північна казка” із циклу „Дитячий” на основі повісті Сельми Лагерлеф „Чудесна мандрівка Нільса Гольгерсона з дикими гусьми” за участю академічного камерного оркестру Рівненської обласної філармонії. Лектор-музикознавець І. Жовнір.
26 листопада – концерт за участю Є. Фінкельштейн —(гітара, м. Москва), академічного камерного оркестру Рівненської обласної філармонії, струнного квартету. У програмі твори Дзамбоні, Абеля, Бокеріні, Маре, Форкре, Вівальді, Вайса.
28 листопада – концерт за участю Н. Величко — орган (м. Львів). У програмі транскрипції Р. Вагнера.
Музейна справа
У Рівненському обласному краєзнавчому музею:
13 листопада – відбулася презентація книги „Криваві жорна війни” (Трудова повинність на Рівненщині у 1941-1944 роках. Спогади, документи, факти) (редактор-укладач С. Ситай, відповідальна за випуск Л. Суковата. Видання вийшло у 2013р. у Рівному.

Тут показано передусім трудове життя окупованої німецько-нацистськими загарбниками Рівненщини за матеріалами двох головних джерел: офіційних архівних документів та безпосередньо задокументованих спогадів учасників чи свідків подій і процесів того періоду. Автори дослідили систему примусової праці в регіоні, також і сферу спілкування, умови життя, роботи і коло інтересів простих людей, що змушені були виживати на їх окупованій батьківщині. Видання ілюстроване численними фотографіями і документами.

Цей проект ініційований і реалізований Рівненським осередком Міжнародної громадської організації Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність» (голова осередку Л. Суковата). Книга видана в межах проекту „Нащадки пам’ять бережуть”.

В книзі використані спогади наших земляків А.Вальчука, Л.Гаврисюк, А.Герасим’юк, Г. Горбатюк, Т.Зень, В. Ільчака, О. Радіон, О. Руй, О. Судік та інших.

Присутні на заході - науковці музею, вчителі історії шкіл, викладачі вузів, шкільні бібліотекарі, краєзнавці, представники громадських організацій, всі ті, хто цікавляться історією України. Рівнянка Т. Зень поділилася спогадами про життя своєї родини в окупованому Рівному. В 1950 р. Радянська Влада вислала всю родину до Красноярського краю за те, що батько за німецької окупації працював пекарем у німецькій пекарні.
19 листопада - відкриття виставки рукотворних авторських книг рівнянки О. А. Медведєвої, яка є ініціатором, фундатором та головним редактором видавництва «Креактивна книга».

Це видавництво виготовило 18 найменувань арткниг: вишиті – „Їжачок Сто Голочок” та „Сніжинка-Даринка”; бурштинова – „Сон-син соняха”; різьблена на дереві – „Легенда про Рівне”; випалена на дереві – „Сонячна веселка”; солом’яна – „Метеликові ножиці”; бісерна – „У парі з Ангелом”; в’язана - „В’язана киця”; книга-батик – „Доля”; вербова – „Живі парасолі”; шкіряна – „Абеткове дерево”; книга-будинок – „Різдвяна зоря”; книга-іграшка – „Зимові каруселі”; книга-млин – „П’ять мішків” та інші. Автором текстів казок є А. Медведєв, син редактора, учень 11-го класу Рівненської школи 1-3 ступенів „Центр надії”. Ці книги не мають аналогів в Україні.

У створені книг допомагали рівненські майстри та художники: О. Каленюк, Н. Серветник, А. Тимошок Н. Дишкант та інші. Виставка проілюстрована світлинами А. Медведєва та малюнками Н. Серветник. Колекція книг була представлена в експозиціях музею книги та друкарства України (м. Київ), музею видатних діячів української культури (м. Київ), музею книги та друкарства (м. Острог) краєзнавчого музею (м. Нітішин Хмельницької області).

Вона демонструвалася також на 8 Міжнародному Конгресі україністів, у різних навчальних закладах Рівненської області.

О. Медведєва є автором ідеї створення вишитого „Кобзаря” Т. Шевченка за першим виданням 1840 р. Цей проект подано на здобуття Шевченкової премії.
20 листопада у приміщені музею відбулась обласна мистецька акція „Мистецтво одного села”. Акція присвячена селу Острожець Млинівського району. В експозиції виставки широко представлені вироби народних майстрів села: ткані і вишиті рушники, серветки, традиційне народне вбрання, побутові речі.
Бібліотечна справа
6 листопада - молода талановита рівненська поетеса І. Мельник презентувала свою першу збірку „Віками зшиті слова”.

До збірки увійшли верлібри, вірші-казання та римовані вірші. Різножанровим творам громадянської та інтимної лірики характерні щирість і відкритість, чутливість та емоційність, драматизм і напруга.


6 листопада - відкрито фотовиставку кращих робіт обласного заочного конкурсу серед учнівської молоді Рівненського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді „Моя Україно!”.

Виставка втретє популяризує та пропагує кращі роботи юних фотоаматорів області, в яких відчувається безмежна, щира любов до рідної землі, її величі і краси, до українських людей – простих за вдачею і багатих душею…

На урочистому відкритті виставки заступник директор з навчально-виховної роботи центру Даневич Н. Л. розповіла про організацію щорічного фотоконкурсу, умови його проведення та оцінювання членами журі.

Присутні зустрілися з переможцями, які були нагороджені грамотами за такими номінаціями: портрет, пейзаж, натюрморт, жанрове фото та експериментальне фото. Учасники конкурсу - діти трьох вікових категорій: молодша (7-10 років); середня (11-14 років); старша (15-18 років).

Відвідувачі відмітили, що якість фотознімків учасників конкурсу кожного року стає кращою, фото дивують своїм змістом, різними підходами до зйомки та композиції.
6 листопада директор РОУНБ В. П. Ярощук взяла участь у роботі круглого столу „Роль публічних бібліотек у розбудові інформаційної інфраструктури України” в комітеті Верховної Ради України з питань інформатизації та інформаційних технологій.

Засідання круглого столу було присвячене обговоренню можливостей використання модернізованих публічних бібліотек у впровадженні державних пріоритетів розвитку країни. Учасники дискусії (представники комітетів ВРУ з питань інформатизації та інформаційних технологій, Міністерства культури України, програми «Бібліоміст», Української бібліотечної асоціації та бібліотек, що впроваджують проекти соціально-економічної спрямованості, а також органів місцевої влади, громадськості та засобів масової інформації) презентували можливості модернізованих бібліотек у забезпеченні рівного доступу до новітніх технологій, підвищення комп’ютерної грамотності населення та розвитку електронних послуг.

У своєму виступі Валентина Петрівна Ярощук розкрила роль бібліотек в організації доступу громадян до електронного уряду і надання бібліотеками нових послуг.

За підсумками обговорення були прийняті рекомендації, необхідні для підтримання технічної інфраструктури публічних бібліотек з тим, щоб вони продовжували надавати сучасні послуги населенню.


8 листопада організовано зустрічі з письменниками-краєзнавцями краю, в смт Олександрія та смт Оржів Рівненського району. В рамках акції „Письменницький маршрут” відбулася творча зустріч молоді з письменником-земляком, членом Національної спілки письменників України, гумористом-сатириком М. Степанюком.

Присутні ознайомились з підготовленою Рівненською обласною універсальною науковою бібліотекою слайд-презентацією „Хліб-сіль їж, а правду ріж”, у якій були розкриті основні аспекти життєвого і творчого шляху поета. М. Степанюк поділився цікавими спогадами із життя, розповів про початок творчого шляху, познайомив слухачів зі своїми збірками. Бібліотекарі публічно-шкільної бібліотеки смт Оржів підготували виставку творчих збірок письменника „Шляхом долі та творчості М.Степанюка”.


12 листопада для любителів мистецтва орігамі -майстер-клас з техніки гофрування.

Про техніку гофрування розповіла керівник гуртків Березнівського районного будинку дітей та юнацтва С. Р. Новак.

Учасники майстер-класу робили паперову вазочку, оздоблювали її паперовими ґудзиками та квітами. Майстриня показувала, як крок за кроком перегинати лист паперу, потім по утвореним лініям-перетинам гофрувати, формувати у виріб, склеювати і оздоблювати по зразку або за своїм задумом чи фантазією.

Працюючи над виробом, учасники майстер-класу слухали легенди про мистецтво орігамі, про силу та добро виробів орігамістів, в які вони вкладають частинку своєї душі, і дарують на щастя, на здоров’я, про успіх та удачу, які приносять талісмани орігамі, про велику лікувальну силу, та особливу біоенергетику.


13 листопада - день спеціаліста для фахівців обласних бібліотек. Його учасниками стали представники Рівненської обласної бібліотеки для молоді, Рівненської обласної бібліотеки для дітей та Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Бібліотечні спеціалісти представили на розсуд колег досвід впровадження нових послуг, реалізацію суспільно важливих проектів у 2013 році, новостворені ресурси, що спрямовані на підвищення якості обслуговування користувачів.

С. Кравченко – завідувач відділу з організаційно-методичної роботи та зв’язків з громадськістю обласної бібліотеки для молоді повідомив про відкриття нового інтернет-центру, що очікується в книгозбірні найближчим часом завдяки співпраці з Програмою „Бібліоміст”. Молоді фахівці Рівненської обласної бібліотеки для молоді В. Мельник та О. Колнооченко розповіли про досвід участі у професійних заходах всеукраїнського значення – Літній школі молодих бібліотекарів „Ne format” (В. Мельник) та конкурсі „Сучасний бібліотекар” (О. Колнооченко).

Заступник директора Рівненської обласної бібліотеки для дітей Н. Назарук представила досвід партнерства бібліотеки з письменницею Є. Пірог в рамках реалізації Всеукраїнської ініціативи „Додай читання” та розповіла про їх подальші плани. Провідний бібліограф обласної бібліотеки для дітей С. Молчанова представила віртуальну екскурсію за творчістю Н. Забілої, бібліотекар М. Романова запропонувала до уваги колег віртуальну бібліографічну подорож „Чарівна країна дитинства” за творчістю Н. Забілої.

Досвід Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки представляли: Р. Щербан, головний бібліотекар з виступом „Електронні ресурси: перспективи розвитку”, С. Ступницька, завідувач відділу маркетингу та наукової роботи – доповідь про IV Всеукраїнську школу методиста, бібліотекар Ю. Ковальчук з повідомленням про реалізацію проекту „Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування” та Школу молодих бібліотекарів: „Сучасна бібліотека – активна громада. Застосовуємо інструменти адвокації” та втілення інформаційної кампанії „Бібліотека – безліч можливостей для тебе!”.
19 листопада проведено внутрішню конференцію за участі провідних бібліотекарів, бібліографів та методистів. До неї долучилося близько двадцяти фахівців, що у короткому п’ятихвилинному виступі представили досвіди впровадження інновацій, які мали місце у їх діяльності протягом останніх кількох років

21 листопада - у рамках циклу заходів „Невипадкові зустрічі” – творча зустріч із рівненським незрячим письменником Василем Лящуком та презентація книги його перекладу 154-х сонетів Шекспіра українською мовою – Шекспір В. Сонети = Shakespeare W. Sonnets / В. Шекспір ; пер. укр. В. Лящука ; літ. ред. М. і Л. Пшеничні ; передм. Д. Кравець. – Рівне : Волин. обереги, 2013. – 200 с. – з парал. англ. текстом.

Із схвальними відгуками про книгу та значення її для сучасного суспільства виступали кандидат філологічних наук, автор передмови Д. Кравець, голова обласної організації Національної спілки письменників України Л. Рибенко, поети М. Пшеничний, М. Береза, П. Велесик, представник видавництва „Волинські обереги” та інші відомі рівняни.

Під час презентації прозвучали пісні на слова В. Лящука у виконанні Ю. Яцика та О. Кухарчука, а також сонети Шекспіра англійською та українською мовами.


21 листопада у відділі інформації та документів виробничої тематики зібралися керівники гуртків художньої творчості учнівської молоді, для яких було проведено День інформації.
24 листопада - презентація персональної виставки заслуженого майстра народної творчості України, різьбяра Павла Тимофієвича Петросюка „Нев’янучий сад” (м. Рівне).

Петросюк П. Т. народився в с. Турка, Холмщина, Республіка Польща у листопаді 1933 року. Після Другої світової війни разом з батьками був депортований в Україну. Художньою обробкою дерева почав займатися з 1950 року. Особливо його захопила художня різьба по дереву. Перші творчі кроки робив самотужки, освоюючи навики різьбяра. З 1978 по 1984 рік працював художником-вітражистом в Рівненському обласному виробничому художньо-оформлювальному комбінаті. Тепер Павло Тимофійович - досвідчений майстер широкого діапазону який має багатий досвід роботи, працює над збереженням традиційної художньої обробки дерева та удосконаленням своєї майстерності. Намагається через природні матеріали передати всю багатогранність світу, робить самобутні, сповнені глибини й щирості речі, що радують душу красою, гармонією, теплою енергетикою. Роботи художника несуть не тільки естетичне, а й виховне навантаження, адже наповнені глибоким філософським змістом.

Він постійний учасник виставок декоративно-ужиткового мистецтва – міських (з 1990 р.), обласних (з 1991 р.), творчих звітів майстрів мистецтв і художніх колективів Рівненщини в місті Києві „Піснею озвалось Погориння” (1999 р., 2001 р.), „Весняний передзвін Погоринського краю” (2004 р.), „Пісні бурштинового краю” (2009 р.), загальнодержавних виставкових акцій „Барвиста Україна” (2006-2007 рр., м. Київ), Всеукраїнської виставки „Український сувенір – 2010”. Бере участь у традиційних обласних фестивалях „Пісні рідного краю”, „Пісні над Горинню” та обласних святах „Музейні гостини”.

За свої роботи Павло Тимофійович у 2010 році удостоївся почесного звання „Заслужений майстер народної творчості України”. Неодноразово отримував грамоти та дипломи. Його роботи знаходяться у різних куточках планети: Канаді, Австралії, Польщі, Німеччині, Франції. Митець також нагороджений багатьма грамотами, дипломами, відзнаками та призами управління культури Рівненської обласної державної адміністрації, обласного центру народної творчості.


До Дня пам'яті жертв голодомору у читальній залі функцінувала книжкова виставка-інсталяція „Схиляючи голову в тихій покорі”. Тут було запалено свічку пам'яті. Присутні пом’янули загиблих від голодомору хвилиною мовчання.
24 листопада відбувся перегляд документального фільму „Голодомор — 33: свідчення очевидців”
26 листопада у відділі мистецтв проведено день інформації на тему: „Методичні та нотно-музичні видання на допомогу вчителю-скрипалю у школах естетичного виховання” для слухачів Рівненського факультету керівних кадрів культури і мистецтва з Волинської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької областей. Для них організовано ще творчу зустріч із заслуженим майстром народної творчості України, різьбярем П. Т. Петросюком, який познайомив присутніх зі своєю виставкою „Нев’янучий сад”.
27 листопада - майстер-клас з канзаші, який відбувся у відділі інформації та документів виробничої тематики .

Майстер-клас продемонструвала дизайнер ексклюзивних подарунків Ю. В. Коляда. Вона розповіла про історію виникнення канзаші, про деякі технології виготовлення. Представила на мультимедійному екрані зразки чудових квітів-прикрас, які японці створювали зважаючи на пори роки, на звичаї. Запропонувала присутнім створити квітку з тканини своїми руками, застосовуючи найпростішу технологію виготовлення – нитку та голку. Дехто зробив квітку-брошку з грубішої тканини, інші для дітей оздобили квітками заколки та резинки для волосся. Відвідувачі були вдячні організаторам заходу вихідного дня за навчання, за отриману цікаву інформацію, за гарно проведені недільні години відпочинку в бібліотеці.

27 листопада- зустрічі з фахівцями, що пройшли у рамках університету «Здоров'я нації». Під час зустрічі розглядалися такі питання: Що лежить в основі здорового харчування? Яким повинен бути якісний склад раціону? Які харчові продукти та вироби мають шкідливу дію на організм людини? Якими органами влади і як здійснюється контроль безпеки харчових продуктів в нашій державі та зокрема в Рівненській області?

У заході брали участь:

Козак І. П. - заступник начальника Головного управління ветеринарної медицини в Рівненській області;

Копель В. П. - лікар-санолог Рівненського обласного центру здоров'я;

Севрук Л. В. - викладач технології виробництва кулінарної продукції Рівненського кооперативного економіко-правового коледжу;

Олексіюк І. В. - викладач основ технології продукції ресторанного господарства Рівненського кооперативного економіко-правового коледжу;

студенти Рівненського кооперативного економіко-правового колледжу,

вчителі та учні природничо-математичного ліцею «Елітар», ЗОШ №13.

Також був проведений майстер-клас з швидкого приготування корисних для здоров'я страв: салати, які може приготувати для себе кожна молода людина, з моркви та капусти, заправлені сметаною та олією, збагачені вітамінами. Майстер-клас продемонстрували студенти Н. Маринкевич та М. Бондарук, які отримують в коледжі спеціальність техніка-технолога виробництва кулінарної продукції.

З діючої книжкової виставки „Здорове харчування та безпека харчових продуктів” присутні мали можливість отримати інформацію про здоровий спосіб життя, основи раціонального харчування та про безпеку харчових продуктів


27 листопада - в Інформаційно-ресурсному центрі „Вікно в Америку” чергове засідання English Club було присвячене американським святам. Волонтер корпусу Миру Грейс Ансані підготувала присутнім на засіданні віртуальну презентацію про відзначення національних свят Сполучених Штатів.
З 25 жовтня по 27 листопада в читальному залі Сарненської центральної районної бібліотеки діяла пересувна книжкова виставка з фондів Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки „Сучасний стан та економічні можливості житлового будівництва в Україні” з метою надання кваліфікованої допомоги фахівцям будівельної галузі.

28 листопада - презентація книг рівненського письменника-гумориста і сатирика Юрія Берези: „Трофеї чи жертви?”, „Нагадки про мовні порядки”, „Увіходимо в осінь”.

Ю. Береза - член Національної Спілки письменників України (з 1954р), лауреат просвітянської премії ім. О. Вишні (2006 р). Він нагороджений почесною грамотою Міністерства освіти та науки України. Його ім’я внесено в багатотомну енциклопедію сучасної України.

На вечорі прозвучали музичні твори у виконанні ансамблю пісні і танцю „Живограй”, худ. кер. , заслужений працівник культури України, композитор А. Пастушенко.


В Рівненській обласній бібліотеці для дітей:
До Дня української писемності та мови:
6-8 листопада – літературні години „О, слово рідне, України слово!”, 21 чол.

7 листопада – літературно-музична година „Із слова починається родина, із мови починається мій рід”, 30 чол.

8 листопада – літературно-етична гра „Спіши творить добро, добром воно озветься”, 15 чол.

11 листопада – презентація п’яти нових книжок для дітей рівненського письменника Р. Демчука, 28 чол.

11 листопада – зустріч з Ю. Ширком - актором Рівненського обласного академічного українського музично-драматичного театру в рамках Всеукраїнського марафону родинного читання „Тату, почитай!”, 29 чол.

14 листопада – літературна година-роздум „Терпеливим я зростаю, бо серденько чуйне маю” (до Міжнародного дня толерантності), 30 чол.

14 листопада – літературна сміхопанорама „Билиці діда Гриця” (до 90-річчя від дня народження Г. Бойка, українського письменника), 26 чол.

20 листопада – літературна година „Ми України надія нова” (до Всесвітнього дня дитини), 20 чол.

20 листопада – інтелектуальна вікторина „Перехрестя веселих знань”, 4-6 кл.- 12 чол.

До Дня пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій:

21 листопада – коментовані голосні читання роману Уласа Самчука „Марія”( до 80-річчя з дня написання роману), 26 чол.

21 листопада – година скорботи „Хліб… Ціна йому життя”, 28 чол.

24.листопада - інформаційний огляд літератури „Кроки до правди”,12 чол.
Книжкові виставки:

„Так від роду і до роду» ( до 60-річчя від дня народження Л. Рибенко, рівненської письменниці).

„Пишу те, що бачив і що знаю” (до 175-річчя від дня народження І. Нечуя–Левицького, українського письменника).
6 листопада Сарненська районна дитяча бібліотека відсвяткувала свій 65-ти річний ювілей. У святкових заходах взяли участь казкові герої мультсеріалу „Мадагаскар” від підліткового клубу „Юність”. В Країні майстрів проводились майстер-класи по декоративно-прикладному мистецтву: твістеру, орігамі, бісероплетінню, ляльці-мотанці. Присутніх зачарувала своєю фотовиставкою І. Лясова. Далі звучали вітання від заступника голови райдержадміністрації Сухаревої Т.Є., Цупріяна В.С., міського голови Євтушка С.М., начальника відділу культури і туризму РДА Чорної Н.В., голови районної профспілки культури Біжнюк М.І., директора обласної бібліотеки для дітей Лісової Л.М., ансамблю "Намисто"РБК, представників музичної школи, будинку дітей і молоді, журналу „Пізнайко” , письменників Сарненщини. Важливим моментом було вшанування пенсіонерів книгозбірні та нагородження найкращих читачів 2013 року - Філончук О. та Балемби О., найкращої читаючої сім’ї Кушнірів та переможців обласного туру всеукраїнського конкурсу книжки-саморобки "Дитячі історії про найголовніше". На закінчення відбулася символічна передача книги знань від найстаршого читача 60-х р. Валько Н.Н. наймолодшому дошкільнику 2013 р. Овчарук М.
У Березнівському районі:
12.листопада –„Краса і сила української мови” - під такою назвою пройшла година спілкування в Соснівській бібліотеці-філії для дорослих. З великим захопленням учасники переглянули презентацію „Мандрівка в країну Писемності”. Особливо активними були користувачі в мовній вікторині. Довго не вщухали в бібліотеці палкі обговорення гуморесок, які розповіли присутнім В. Геращенко та А. Мукомелець.
21 листопада - напередодні відзначення 80-х роковин Голодомору 1932-1933 років працівниками відділу обслуговування центральної районної бібліотеки було проведено годину скорботи „Голодомор: невиплакані сльози України” на базі Інтернет-центру Березнівської ЦРБ. Нагадуванням про ці події став перегляд фільму „Голгофа голоду. Свідчення одного свідка”, який поєднався із тематичною книжковою виставкою „Чорна сповідь моєї Вітчизни” та переглядом літератури „Скорботний 33-й”. Прозвучала розповідь бібліотекарів, читання віршів про Голодомор „Доба у слові”. Участь у заході взяли учні місцевих шкіл, які запалили свічу та ушанували пам'ять померлих хвилиною мовчання.
Просвітництво. Художня самодіяльність.
1 листопада у м. Дубно (районний будинок культури) відбувся обласний відкритий фестиваль-конкурс молодих виконавців сучасної української естрадної пісні та танцю „Зоряний шлях”.

Організатори: управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації, Рівненський обласний центр народної творчості, відділ культури і туризму Дубенської районної державної адміністрації.

„Зоряний шлях” є обласним культурно-мистецьким заходом, проводиться раз у два роки з метою виявлення та розкриття творчих здібностей талановитої молоді, популяризації сучасної української естрадної пісні і танцю.

Фестиваль-конкурс проводився у чотирьох вікових категоріях: перша – від 6 до 11 років, друга – від 12 до 15 років, третя – від 16 до 21 року, четверта – від 22 до 35 років. Загалом – це переможці районних турів фестивалю-конкурсу.

Учасники виступупили у двох номінаціях: солісти-вокалісти, ансамблі сучасного танцю.

У заході брали участь 43 творчих одиниці, зокрема: солістів-вокалістів – 27, ансамблів сучасного танцю – 16 з Березнівського, Володимирецького, Гощанського, Дубенського, Дубровицького, Зарічненського, Здолбунівського, Корецького, Млинівського, Острозького, Радивилівського, Рівненського, Сарненського районів та міст Дубно, Острог.

Переможці фестивалю-конкурсу нагороджувалися дипломами та пам’ятними сувенірами у кожній номінації та віковій категорії.
14 листопада в приміщенні Рівненського обласного центру народної творчості відбулось засідання журі по підведенню підсумків ІІ туру обласного огляду-конкурсу сільських (селищних) культурно-дозвіллєвих комплексів.

Організатори заходу: управління культури і туризму обласної державної адміністрації, управління освіти і науки обласної державної адміністрації, управління у справах молоді та спорту обласної державної адміністрації, Рівненський обласний центр народної творчості.

Огляд-конкурс покликаний сприяти виявленню кращого досвіду роботи закладів, установ та організацій, що входять до культурно-дозвіллєвого комплексу, вдосконаленню методики їх роботи, підвищенню ролі в забезпеченні культурних потреб сільського населення, розвитку аматорської творчості.

У ІІ турі обласного огляду-конкурсу сільських (селищних) культурно-дозвіллєвих комплексів брали участь 17 культурно-дозвіллєвих комплексів з 16 районів Рівненської області.

Рішенням журі переможцями обласного огляду-конкурсу сільських (селищних) культурно-дозвіллєвих комплексів визнано: І місце – Немовицький КДК «Сокіл» (Сарненського), ІІ місце – Мульчицький КДК (Володимирецького), ІІІ місце – Рачинський КДК (Дубенського) районів. Переможці були нагороджені дипломами та призами.

Дипломами за перемогу у ІІ турі обласного огляду-конкурсу нагороджено Клеванський КДК (Рівненського), Малолюбашанський КДК (Костопільського) та Мізоцький КДК (Здолбунівського) районів.

До складу журі входили: Хомяк С.Б. – заступник начальника управління культури і туризму Рівненської ОДА, голова журі;

Терещук В.В.– провідний методист з організації роботи КДК Рівненського ОЦНТ, секретар журі; члени журі: Ковальчук Г.В. – начальник відділу регіональної політики у сфері культури, релігії та національностей управління культури і туризму Рівненської ОДА, Ровкач А.В.– головний спеціаліст відділу виховної роботи та соціального захисту дітей управління освіти і науки ОДА, Вознюк І.І. – начальник аналітично-інформаційного відділу Обласного центру фізичного здоров’я населення „Спорт для всіх”.


20 листопада в приміщенні Рівненського обласного краєзнавчого музею відбулось урочисте відкриття мистецької акції «Мистецтво одного села» (с. Острожець Млинівського району).

Організатори заходу: управління культури і туризму ОДА, Рівненський ОЦНТ, відділ культури і туризму Млинівської РДА, виконавчий комітет Острожецької сільської ради, Рівненський обласний краєзнавчий музей.

Обласна мистецька акція «Мистецтво одного села» проводиться з метою збереження, розвитку та популяризації народних традицій, ремесел с. Острожець Млинівського району.

На офіційному відкритті глядачі мали змогу переглянути відеофільм-представлення с. Острожець Млинівського району. Історичний, соціально-економічний розвиток села та творчий шлях майстрів-учасників обласної мистецької акції висвітлив у своїй промові голова сільської ради О. Пархомей.

В експозиції виставки широко представлено: старовинний побутовий реманент, роботи відомого українського скульптора, члена Національної спілки художників України Мулярчука І. М.; художня вишивка - Ж. Білоус, О. Новіцької, Г. Ковальчук, М.Дорош, Є. Камінецької, В. Ткачук, А. Гетун, сім’ї Віткалюків; живопис – М. Фесюка, О. Стасюк, І. Вініславської, Т. Соломко; світлини з краєвидами села В. Мосійчука, художня ковка – І. Возняка, художня обробка дерева – В. Кудрика та Г. Бондарук, лозоплетіння – Т. Соломко, обрядові хліби, а також роботи вихованців ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Острожець. Загалом у заході взяли участь 26 майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, які представили понад 150 робіт.

З вітальним словом виступили: Г. Худик – голова Млинівської районної державної адміністрації, Я.Мельник – начальник управління культури і туризму Рівненської ОДА, В.Самчук – заступник директора Рівненського ОЦНТ.

Учасники заходу були нагороджені грамотами управління культури і туризму Рівненської ОДА та подяками Рівненського ОЦНТ.

Відкриття мистецької акції супроводжувалось музичними творами у виконанні аматорських колективів будинку культури с. Острожець.


У Сарненському районі:
З нагоди славного ювілею – 200–річчя від дня народження Т.Г.Шевченка у рамках проведення районних заходів та з метою популяризації творчої спадщини Поета, утвердження його духовно-культурних цінностей, активізації виховної, просвітницької та патріотичної робити серед молоді у регіоні продовжується естафета від села до села „В його слові наша сила і правда, і воля”, яка триватиме по лютий місяць 2014 року.

Зусиллями майстрів населених пунктів району створюється велике вишите полотнище „Заповіт”, яке передається під час проведення сільськими КДК урочистих заходів, що проходять за участю голів територіальних громад, аматорських колективів, любительських об’єднань, усіх структурних підрозділів. В день свята у закладах культури організовуються виставки робіт народних майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, книжкові виставки по творчості Т.Г.Шевченка. Протягом місяця такі заходи відбулися в смт Клесів, с. Карпилівка, Чудель, Яринівка.

В рамках районного огляду-конкурсу сільських КДК в с. Глушиця відбулося свято сільських віртуозів „Грай гармонь”, в якому брали участь талановиті митці, які по справжньому люблять народну пісню, рідний край, тут живуть і працюють.

14 листопада в районному будинку культури уже в дев’ятий раз молоді, талановиті хлопці та дівчата Сарненщини зібралися, щоб провести фестиваль творчої молоді „Мистецтво молодих”. Своє мистецтво показували артистичні виконавці віком від 16 до 35 років, які попередньо пройшли вибіркові тури у вокально-хоровому, розмовному, хореографічному, оригінальному жанрах художньої самодіяльності та декоративно-ужитковому мистецтві. У гала-концерті взяли участь 21 соліст-вокаліст, по 2 дуети та вокальних тріо, 7 учасників розмовного жанру, 2 хореографічні колективи та 25 майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, які розмістили свої витвори у фойє будинку культури, і кожен із відвідувачів зміг їх оцінити. Подарунки і відзнаки отримали всі.

25 листопада у районному будинку культури відбувся вечір-реквієм вшанування Дня пам’яті жертв Голодомору в Україні. Після заходу відбулась траурна хода до Пам’ятного знака жертвам Голодоморів і політичних репресій та покладання квітів і проведення акції „Запали свічку”.

За підсумками ІІ етапу огляду-конкурсу сільських КДК в області переможцем став Немовицький СКДК.


Матеріал підготовила Г. Споденюк


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка