Довідка до проекту рішення Запорізької міської ради «Про перейменування вулиці Жукова в вулицю Інженера Стрілецького»Скачати 25.81 Kb.
Дата конвертації22.02.2017
Розмір25.81 Kb.
Інформаційна довідка до проекту рішення Запорізької міської ради «Про перейменування вулиці Жукова в вулицю Інженера Стрілецького»
Микола Станіславович Стрілецький (2 (14) вересня 1885, фортеця Осовець, Польща - 15 лютого 1967, Москва) - радянський учений-механік, фахівець в галузі будівельних конструкцій і мостобудування; член-кореспондент АН СРСР (1931).

У 1904 році Микола закінчив гімназію у Владивостоці і вступив до Петербурзький інститут інженерів шляхів сполучення, який з відзнакою закінчив у 1911 році. Для вдосконалення знань з мостобудування молодий інженер був направлений в дворічну відрядження до Німеччини, де він слухав лекції в Шарлоттенбургской вищій технічній школі, працював у проектному бюро, брав участь у зведенні мостів.

З 1915 р викладав (з 1918 - професор) і вів наукову роботу в Московському вищому технічному училищі, з 1933 р - у Московському інженерно-будівельному інституті ім. В. В. Куйбишева. Основні праці - з теорії міцності споруд і конструкцій. Велике значення для практики проектування і будівництва мають розроблені під його керівництвом теоретичні основи розрахунку будівельних конструкцій за граничними станами. Їм також розроблені основи типізації транспортних і промислових споруд. За його проектами побудований ряд великих металевих залізничних мостів, у тому числі мости через річки: Ока, Волга, Дніпро, канал ім. Москви.

Повернувшись з-за кордону, Н. С. Стрілецький влаштовується в Суспільство Московсько-Казанської залізниці, де під його керівництвом розробляються проекти мостів через Оку, тунелю під Волгою в Нижньому Новгороді. Глибоко проаналізувавши і узагальнивши весь попередній досвід проектування і будівництва аналогічних споруд, Микола Станіславович публікує цей матеріал, відразу ж звернув на себе увагу фахівців.

У 1915 році Н. С. Стрілецький стає викладачем інженерно-будівельного факультету МВТУ. Педагогічну роботу він поєднував з великою науково-дослідної та інженерною діяльністю. У 1917 році очолив кафедру мостів і паралельно викладаючи в Московському інституті інженерів шляхів сполучення. Звання професора Микола Станіславович отримав в 1918 році. З 1930 по 1935 рік Микола Станіславович очолював кафедру мостів у Військово-інженерної академії.

Крім мостобудування, Н. С. Стрілецького займали металеві конструкції промислового і цивільного будівництва. Ще в 1927 році він став одним з організаторів Державного інституту споруд, перетвореного через п'ять років у ЦНІІПС, де спочатку керував лабораторією, а в 1935-1936 роки директорував.

Н. С. Стрілецький створив «трикутник розвитку металобудівництва», до якого увійшли Проектстальконструкція, відділення металоконструкцій ЦНІІПСа (пізніше ЦНІЇСЬК) і відповідне кафедра МІСД імені В. В. Куйбишева. Тридцять років він незмінно здійснював творчу взаємодію цих трьох організацій. Його дітище - і регіональні творчі центри розвитку металоконструкцій в Новосибірську, Ленінграді, Макіївці, Новокузнецьку, Горькому, Воронежі та інших містах країни. З 1932 року Н. С. Стрілецький очолював кафедру металоконструкцій МІСД, де поглиблено займався питаннями їх розрахунку, у тому числі з урахуванням розвитку пластичних деформацій.

Величезна наукова робота, проведена Н. С. Стрілецьким до 1930 року, отримала широке визнання. У 1931 році обраний членом-кореспондентом АН СРСР.

Нагороди :

- Заслужений діяч науки і техніки РРФСР, 1944

- Герой Соціалістичної Праці, 1966

- 4 ордена Леніна

- 2 Ордена Трудового Червоного Прапора

- різні медалі


Голова районної адміністраціїЗапорізької міської ради по

Хортицькому району С.П.Натахін


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка