Додаток до рішення Чернігівської районної ради від 15 вересня 2011 року «Про хід виконання районної Програми забезпечення профілактики вiл-інфекції, лікуванняСкачати 69.75 Kb.
Дата конвертації30.12.2016
Розмір69.75 Kb.
ПРОЕКТ


Додаток до рішення Чернігівської районної ради від 15 вересня 2011 року «Про хід виконання районної Програми забезпечення профілактики ВIЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВIЛ-інфікованих і хворих на СНIД на 2010-2013 роки

в ІІ півріччі 2010 року та І півріччі 2011 року»

З В І Т
про хід виконання районної Програми забезпечення профілактики ВIЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВIЛ-інфікованих і хворих на СНIД на 2010-2013 роки в ІІ півріччі 2010 року та І півріччі 2011 року

Як відомо, за критеріями Об’єднаної програми ООН та Всесвітньої організації охорони здоров’я з ВIЛ/СНIДу стан поширеності ВIЛ-інфекції/СНIДу в Україні був класифікований як концентрована епідемія. Саме цим була обумовлена розробка та прийняття обласної та районної програми забезпечення профілактики ВIЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ – інфікованих і хворих на СНІД.

Епідемічна ситуація із захворюваністю на ВІЛ-СНІД залишається складною. Станом на 01.07.2011 р. на диспансерному обліку в районі перебуває 41 ВІЛ – інфікована особа (за аналогічний період 2010 року - 39 ВІЛ-інфікованих (поширеність 76,6 на 100 тис. населення, по області – 174,5, по Україні – 198,6 на 100 тис. населення), в т.ч. 11 дітей (в І півріччі 2010 року – 10 дітей). Хворих на СНІД – 2 особи (поширеність 3,7 на 100 тис. населення, по області - 15,8, по Україні – 22,5 на 100 тис. населення).

Протягом 2010 року на диспансерний облік взято 7 ВІЛ-інфікованих. Рівень захворюваності на ВІЛ-інфекцію протягом 2 останніх років щорічно зростає на 36%, по області – на 10 - 24 %.

Продовжується збільшення частки випадків статевого шляху передачі ВІЛ – інфекції – 52,0% (в 2009 році - 35,1% (область - 41% (в 2009 році - 59%), що свідчить про вихід епідемії у широкі верстви населення. Статевий шлях інфікування переважає у жінок, парентеральний – у чоловіків. Використання зараженого ін’єкційного інструментарію споживачами наркотиків в районі складає 6% (по області - 35%).

За віковою структурою найбільша кількість випадків ВІЛ-інфекції реєструється у віці 25-49 років (59,5%), 18 - 24 роки (11,9%), сумарно вікова група 18-49 років складає 71,4% (по області - 60%).


З метою стабілізації епідемічної ситуації, в рамках реалізації заходів програми здійснюється цілеспрямована робота.
Організаційні заходи
Епідемічна ситуація по ВІЛ-інфекції/СНІДу знаходиться на контролі надзвичайної протиепідемічної комісії при райдержадміністрації, на засіданні якої від 18.10.2010 р. (протокол № 6) було розглянуто питання «Про хід виконання «Національної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД».

Забезпечена робота районної координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Організований державний санітарно – епідеміологічний нагляд за дотриманням вимог чинного законодавства України: хід виконання зазначеної програми розглядався на засіданні санепідради 07.06.2011 р.

З метою контролю за дотриманням вимог чинного законодавства України з профілактики ВІЛ/СНІДу проведена перевірка 39 районних підприємств, установ та закладів, 33 об’єктів охорони здоров’я. За виявлені недоліки вимог діючого законодавства накладені штрафи на 6 медичних працівників.


Забезпечення діяльності та розвитку спеціалізованих служб і закладів.
З метою здійснення нагляду за забезпеченням інфекційної безпеки донорської крові, її компонентів і препаратів районна санітарно – епідеміологічна станція проводить регулярні перевірки хірургічного, травматологічного, гінекологічного, пологового, реанімаційного відділень КЛПЗ «Чернігівська ЦРЛ». В медичних закладах району укомплектовані аптечки для надання допомоги у випадках аварії при роботі з ВІЛ-інфікованим матеріалом. Медичні працівники, які надають допомогу всім пацієнтам та працюють з кров’ю, її компонентами та іншими біологічними рідинами, забезпечені засобами індивідуального захисту. За звітний період травмувань серед медичних працівників району, які працюють з кров’ю та її компонентами, не зареєстровано.
.Підготовка спеціалістів з питань лікування, профілактики та соціальної підтримки для груп ризику, ВІЛ – інфікованих і хворих на СНІД.
Щорічно проводиться підвищення професійних знань медичних працівників з питань профілактики ВІЛ-інфекції. Так, за І півріччя 2011 року підготовлено 68 лікарів, 234 середніх медичних працівників та 174 чол. молодшого медперсоналу з лікувальних закладів району.

25-26 січня поточного року на нараді з соціальними працівниками управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації надані роз’яснення з питань ВІЛ – інфекції при наданні соціальних послуг.


Здійснення заходів з первинної профілактики ВІЛ – інфекції/СНІДу.
З метою підвищення ефективності інформаційної роботи, спрямованої на профілактику подальшого поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу, наркоманії та алкоголізму забезпечено інформування населення про заклади і установи, які проводять консультативну, профілактичну роботу та здійснюють діагностику ВІЛ-інфекції/СНІДу. Для виявлення дітей та підлітків, схильних до вживання наркотичних засобів та підвищення дієвості індивідуальної роботи та профілактики шкідливих звичок періодично проводяться профілактичні огляди, тестування та анкетування учнів у загальноосвітніх школах.

У школах району функціонують гуртки, факультативи за програмою "Рівний-рівному" щодо формування життєвих навичок безпечної поведінки стосовно інфікування ВІЛ та його поширення серед молоді.

Керівників навчальних закладів району зобов'язано забезпечити виконання заходів з первинної профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу:


  • проводити інформаційно-просвітницьку роботу серед школярів, особливу увагу звернувши на групи ризику, щодо профілактики ВІЛ-інфекції/ СНІДу;

  • проводити інформаційні, культурно-просвітницькі заходи;

  • сприяти формуванню толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД;

  • сприяти впровадженню факультативних курсів за програмою МОНУ та ПРООН «Сприяння просвітницькій роботі «рівний – рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя» та за Проектом «Школа проти СНІДу».

Серед старшокласників Гончарівської, М.Коцюбинської гімназій, Рад.Слобідської, Киїнської, Іванівської, Ст.Білоуської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Редьківського, Хмільницького НВК проводилося анкетування з метою виявлення рівня обізнаності дітей з питання ВІЛ - інфекції/ СНІДу. Узагальнення результатів засвідчило про достатній рівень володіння інформацією школярами з даної проблеми.

Психологами загальноосвітніх навчальних закладів проводяться бесіди з елементами тренінгу та інтерактивні заняття з вищезазначеного питання.».

Питання профілактики ВІЛ - інфекції/ СНІДу розглядається на батьківських зборах.

У Гончарівській гімназії центром «Відродження» щосереди для учнів 9-11 класів проводяться бесіди, тренінги, демонструються фільми з профілактики ВІЛ-СНІДу, про відносини між дівчатами і хлопцями, батьками й дітьми.

З метою формування навичок здорового способу життя організована відповідна санітарно-просвітницька робота. У навчальних закладах оформлено «Куточки здоров’я» щодо профілактики ВІЛ-інфекції та «Куточки соціальної реклами».

З вересня 2010 року в загальноосвітніх закладах району запроваджено викладання факультативного курсу “Школа проти СНІДу”.


Відділ освіти спрямовує роботу керівників навчальних закладів на недопущення випадків проникнення на територію шкіл сторонніх осіб, запобігання проникненню до шкіл наркотичних засобів і психотропних речовин та поширенню їх серед школярів.

В профілактичній роботі активно використовується спеціалізована служба «Мобільний консультативний пункт соціальної роботи в сільській місцевості», сформований на базі центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді райдержадміністрації, завданням якого є профілактика негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі, пропаганда здорового способу життя.

В літній період спеціалістами центру здійснено 17 виїздів у дитячі заклади відпочинку та оздоровлення. Профілактичними заходами охоплено 564 учасників.

З питань пропаганди здорового способу життя серед дітей, молоді та сімей розповсюджено 32 плакати, 36 буклетів, з питань протидії поширенню ВІЛ-інфекції розповсюджено 56 буклетів та 26 плакатів. В районній газеті опублікована 1 стаття з профілактики ВІЛ/Сніду, прочитано 32 лекції та 228 бесід, випущено 47 санбюлетенів.

Серед підлітків проведено два відео лекторії на тему: «Попередження соціально – небезпечних хвороб» в селах Киселівка та Н.Білоус та «СНІД – чума ХХ століття» (с.Ладинка), охоплено 64 особи.

Працівники управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації забезпечують контроль за дотриманням законодавства з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу у сфері трудових відносин, подолання дискримінації ВІЛ-інфікованих, сприяння формуванню толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД, систематично проводять інформаційно – просвітницьку роботу серед населення району, причому особлива увага приділяється особам групи ризику щодо профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу.


Здійснення профілактичних заходів серед представників груп ризику.
Організоване проведення дворазового тестування на ВІЛ - інфекцію вагітним жінкам, проведення профілактики антиретровірусними препаратами вагітним, у яких виявлені позитивні результати на ВІЛ – інфекцію, проведення відповідної профілактики дітям, народженим від ВІЛ – інфікованих матерів, проведення їм дворазового обстеження методом полімеразної ланцюгової реакції. Такі діти повністю та безкоштовно забезпечені адаптованими молочними сумішами. (Молочних сумішей отримано за рахунок централізованого постачання на суму 2,8 тис. грн. та коштів загального фонду райбюджету на суму 3,7 тис. грн.)
Здійснення профілактичних та лікувальних заходів для ВІЛ – інфікованих хворих і хворих на СНІД.
Вагітні та особи, що знаходяться на «Д» обліку, проходять обстеження на CD4 в ОЦПБ зі СНІДом. КЛПЗ «Чернігівська ЦРЛ» забезпечена швидкими тест – системами для обстеження породіль, які не пройшли обстеження на до пологовому етапі.
Здійснення заходів специфічної профілактики ВІЛ – інфекції
При поліклінічному відділенні КЛПЗ «Чернігівська ЦРЛ» працює кабінет «Довіра», де кожний бажаючий житель району може пройти безкоштовне обстеження на ВІЛ – інфекцію та до – і післятестове консультування, які проводять лікар – інфекціоніст, завідуючі структурними підрозділами КЛПЗ «Чернігівська ЦРЛ» та головні лікарі лікувально – профілактичних закладів району.

За 6 місяців поточного року по Чернігівському району обстежено на ВІЛ – інфекцію 1215 осіб.


Керуючий справами виконавчогоапарату районної ради І.В.Кудрик


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка