Бути крутим! Молитовна зустріч святість – йоана павла ІІСкачати 83.67 Kb.
Дата конвертації11.05.2017
Розмір83.67 Kb.

СТИЛЬ ЖИТТЯ – БУТИ КРУТИМ!


МОЛИТОВНА ЗУСТРІЧ
СВЯТІСТЬ – ЙОАНА ПАВЛА ІІ

СВЯТІСТЬ” – молитовне чування на основі текстів

Йоана Павла ІІ до молоді про святість.

Мета:
- пригадування навчань Йоана Павла ІІ,

особливо його закликів до святості;


- подяка за дар святості Йоана Павла ІІ;
- заохочення до дороги святості

згідно вказівок Йоана Павла ІІ.Матеріали:
- портрет Йоана Павла ІІ, який можна поставити перед вівтарем;
- свічки для освітлення образу;
- аудіо із записами слів Йоана Павла ІІ або тексти промов Йоана Павла ІІ,

які буде читати молодь (напр. хлопець чи дівчина);


- екран для слайдів з Йоаном Павлом ІІ і його цитатами.

ПЕРЕБІГ МОЛИТВИ

Пісня
Лектор 1 (дівчина): Йоан Павло ІІ – папа поляк. Виняткова людина.

Лектор 2 (хлопець): Кароль Йосиф Войтила народився 18 травня 1920 року. Був сином Кароля – військового офіцера і Емілії Качоровської, вразливої і делікатної жінки. Вона дуже пишалася своїм сином і поєднувала з ним великі надії. Часто казала: «Мій Lolek стане великою людиною». Померла, коли Каролю було 9 років.

Л1 (дівчина): доля не жаліла для Кароля сумних моментів життя. Через три роки після смерті мами, помер його улюблений брат Едмунд – захворів, коли опікувався хворими в лікарні в Бєльску-Бялим. Скоро після початку навчання в Яґеллонському університеті в Кракові, вибухла ІІ Світова Війна, а сам Кароль повинен був йти на примусову працю на кар’єр. 18 лютого 1941 року помер батько Кароля. Його смерть призвела до того, що молодий Кароль ще більше поглибився у містичних і філософічних роздумах. Часто бачили, як він молився.

Л2 (хлопець): Восени 1941 року Кароль Войтила пішов до резиденції краківського митрополита – кардинала Адама Сапєхи і сказав: «Хочу стати священиком». Через п’ять років 1 листопада 1946 року – отримав священицькі свячення. Отець Войтила полюбив молодість і молодь. Був незвичайним священиком – писав вірші і драми, ходив по горах, провадив аматорський театр, веслував по мазурських озерах. Коли став єпископом – як девіз свого служіння вибрав слова: “Totus Tuus”, тобто «Весь Твій» - довіряючись особливій опіці Божої Матері.

Л1 (дівчина): 16 жовтня 1978 року, після вибору на очолення Апостольської Столиці, кардинал Кароль Войтила, стоячи на балконі базиліки св. Петра у Ватикані, як Святіший Отець Йоан Павло ІІ, сказав – «вельмишановні кардинали покликали єпископа Риму. Прикликали його з далекої країни... Я боявся прийняти цей вибір, але зробив це в дусі послуху нашому Господу Ісусу Христу».

Л2 (хлопець): Під час першого паломництва до Батьківщини – в 1979 році в Кальварії Зебжидовській, Йоан Павло ІІ сказав до своїх земляків: «Прошу, щоб ви молилися тут за мене під час мого життя і після смерті».

13 травня 1981 року на площі св. Петра Мехмет Алі Ахца вчинив замах на Папу. Йоан Павло ІІ після чудесного оздоровлення відвідує його у в’язниці, щоб принести йому слово пробачення і надії.

Тому, що вижив, Йоан Павло ІІ насамперед завдячує Пресвятій Богородиці, чия невидима рука, як він вірив, відвела кулю на ті декілька міліметрів, які й врятували йому життя. Через рік після замаху на знак подяки Пресвятій Діві Марії Йоан Павло ІІ здійснив паломництво до Фатіми.Пісня.
Л1 (дівчина): Йоан Павло ІІ від початку понтифікату здобув мільйони людських сердець – між іншим завдяки своєму великому почуттю гумору, посмішці, дякуючи своєму християнському оптимізму і простоті життя. Покликаний на Апостольську Столицю «з далекого краю» став близьким всій людській родині. На зустріч з ним прибували мільйони людей, а він постійно закликав до будування нової цивілізації – цивілізації любові і цивілізації життя. «Папа Паломник», який проголошував Боже Слово і мандрував дорогами світу, щоб свідчити, що Ісус Христос є Дорогою, Правдою і Життям, а Бог багатий милосердям хоче пригорнути кожну людину.

Л2 (хлопець): Особливе місце в серці Папи займала молодь. Це до неї він скерував 20 листів з нагоди Світових Днів Молоді. Під час кожного паломництва знаходив час, щоб бути близько з тими, яких називав «надією Церкви». З молоддю мандрував цілим світом – шукав її постійно...

Через свою безмежну довіру Божій Матері, дав приклад кожному з нас, яку велику силу має віра людини, якщо довіритися Марії. Життя Йоана Павла ІІ – це чудесний приклад Слуги Божого, який був безмежно відданий Христу і Його Матері.

Л1 (дівчина): Святіший Отець віддавна хворів, але всупереч терпінню і болю, працював як завжди, незважаючи на слабкість і щораз важчі хвороби. Навіть коли потрапив до лікарні, приймав гостей, а часом промовляв до них з її вікна. Потім прийшов час, коли не міг говорити, тому тільки піднімав руку і знаком хреста благословляв місто і світ.

На переломі березня і квітня 2005 року – світ миттєво почав жити іншим ритмом. Втихли політичні суперечки. На другий план стали новини з воєнного фронту. Раптово світ скерував свій погляд на вікно Папського будинку. Всі з’єдналися в молитві за Папу. 2 квітня 2005 року у Вігілію Неділі Божого Милосердя, о 21:37 – Йоан Павло ІІ «повернувся до дому Отця».

Л2 (хлопець): 18 травня 1920 року – Вадовіце – тут все почалося. 2 квітня 2005 року – Ватикан – Йоан Павло ІІ «повертається до дому Отця»! А між цими датами майже 85 років служіння Богу і людям, вчення, праці, молитви. Учитель слова, філософ, поет, проповідник.Пісня – „Не бійся, виплинь наглибінь”.
Л1 (дівчина): Сьогодні Святішого Отця Йоана Павла ІІ немає вже між нами. Але він не пішов далеко, він пішов до дому Отця, якого так сильно любив.

Неможливо зібрати всіх слів, які до нас скерував. Нехай ті, які сьогодні будуть згадані й ті, котрі сказав в останніх годинах свого життя: «Я вас шукав... Тепер ви прийшли до мене і за це вам дякую» перемінять наші серця, щоб ми вміли свідчити Христову любов так, як зробив це для нас святий Йоан Павло ІІ.

***

ТЕКСТИ Йоана Павла ІІ

Кожна особа після прочитання одної тези запалює свою свічку і ставить її під портретом.

 Не бійтеся. Відкрийте, відкрийте навстіж двері Христові”Любов це завдання, яке постійно Бог нам визначає, може тому, щоб нас розігріти, щоб ми протистояли виклику долі”

Віра і розум, як два крила людського духу, що підносять до істини.

Я благаю вас! Ніколи,  ніколи не втрачайте надії, не майте сумнівів, ніколи не втомлюйтеся і ніколи не сумуйте. Не бійтеся.

Для християнина ситуація ніколи не є безнадійною. Християнин є людиною надії. Це нас вирізняє”.

Нам потрібно молодечого ентузіазму. Нам потрібно радості життя, яку мають молоді. У цій радості життя є щось від тієї первісної радості, яку мав Бог, створюючи людину. Власне, молоді мають у собі цю радість. ”

Церква, яка йде за Христом, вчить правди, яка не завжди згідна з думкою більшості. Слухає вона голосу сумління, а не сили і в цей спосіб заступається за бідних і знедолених”.

Хрест означає: любов не має границь — почни від тих, які поряд з тобою і не забувай тих, які далеко”

Ви повинні вимагати від себе, навіть коли інші від вас не вимагають”

Родина є міцною, якщо побудована на таких відносинах – взаємна довіра, довіра один до одного. Тільки на такому фундаменті можна також будувати процес виховання, який становить основну мету родини і її основне завдання”.

Шукайте тої правди там, де вона дійсно знаходиться! Якщо потрібно, будьте впевнені іти вгору проти течії усталених поглядів розпропагованих гасел! Не бійтеся Любові, яка ставить перед людиною вимоги”.

Терпіння не є карою за гріхи, а ні відповідь Бога за зло людини. Можна її зрозуміти тільки і виключно в світлі Божої любові, яка є кінцевим сенсом всього, що існує на цьому світі”.

Совість для кожної людини має першорядне значення. Це внутрішній провідник, а також є суддею його дій“.

Декалог є компасом в бурхливому морі, який дає можливість тримати курс і дістатися до материка”.

Євангелія (…) це пророцтво про людину. Без Євангелія людина залишається драматичним запитанням без відповіді”.

Треба, щоб молодь розпізнала Церкву, щоб побачила в ній Христа, що Він іде через віки з кожним поколінням, з кожною людиною, йде як Приятель. Важливий той день у житті, коли молода людина переконується, що це єдиний Приятель, який не обманює, на якого можна завжди розраховувати. ”
Пісня - „Бог є любов”.
Л2 (хлопець): У 2001 році св. Йоан Павло ІІ, відвідав Україну. 26 червня 2001 року Іван Павло ІІ мав зустріч з українською молоддю у Львові. Тоді, на завершення зустрічі, Іван Павло ІІ сказав: «Папа вас дуже любить і дивиться на вас, як на сторожів нової зірниці надії. Він складає подяку Богові за вашу великодушність, з любов’ю молиться за вас і від усього серця вас благословить». Хай ця надія святого Папи на нас буде немарною!

Л1 (дівчина): Слухати Христа – це довірити своє життя Богові. Йоан Павло II вказав на приклад Марії. Вона не боїться довіряти Богу. Вона своїм «Амінь!» погодилася з волею Отця. І вчить нас такого послуху, кажучи, «робіть все, що Він скаже вам.»

Л2 (хлопець): Йоан Павло II був, поза сумнівом, прикладом, що вчить нас поважати гідність людської особистості і вказує правильну ієрархію цінностей в сьогоднішніх складних часах. Нехай ця зустріч і ця молитва не буде лише зворушливим моментом, але запрошенням слідувати дорогою, яку Святий Отець так наполегливо нам показував.
Л1 (дівчина): Довіртеся Богові! Не бійтеся стояти при Христі! Ісус Христос є Твоїм Господом і Спасителем, а з дому Отця до вас посміхається і постійно підтримує вас, Йоан Павло II Великий.

Пісня - „Не бійся, виплинь на глибінь”.

Любий Святіший Отче!

Ми впевнені, що Ти постійно благословляєш нас і дивишся на нас з Дому Отця. Ми хотіли б запевнити Тебе, що назавжди залишиться в нашій пам’яті Твій чудовий теплий погляд. Назавжди залишаться в нашій пам’яті Твої слова, які закликають до молитви, до віри в Бога, показуючи шлях до святості – до Дому Отця, де Ти вже чекаєш нас! Підтримуй і провадь нас і надалі, св. Йоане Павле II!Молитва за заступництвом святого Йоана Павла ІІ

Святий Йоане Павле, з вікна Небес даруй нас своє благословення!

Благослови Церкву! Ти любив та вів її своїм служінням, підбадьорюючи на земних шляхах, щоб вона всім несла Ісуса та всіх вела до Ісуса.

Благослови молодь, до якої плекав особливу любов! Допоможи їй берегти власні мрії і звертати свій погляд вгору, щоб там знаходити світло, здатне осяяти її життєвий шлях на землі.

Благослови родини, благослови кожну родину! Ти помітив зазіхання сатани на цю безцінну незамінну іскру небес, яку Бог запалив на землі. Святий Йоане Павле, своєю молитвою захисти родину і кожне життя, зачате в ній!

Молися за весь світ, у якому надалі триває ворожнеча, війни та кривда. Ти закликав долати війну шляхом діалогу і зародками любові! Молися за нас, щоб і ми ставали невтомними сівачами миру!

Святий Йоане Павле, з вікна Небес, де Ти з’являєшся поруч із Дівою Марією, випроси нам благословення Боже! Амінь.

Пісня: „Авва, Отче”.

Л2 (хлопець): Totus Tuus – «Весь твій». Цим девізом свого понтифікату Папа Римський Йоан Павло ІІ не просто висловив  свою повагу  до Діви Марії. Він розкрив своє особисте переконання, що вело його все життя. Головним символом у своєму гербі він поставив хрест із буквою М у правій нижній частині частині на згадку про Марію біля підніжжя хреста. Він  також був ініціатором створення єдиного на всій площі святого Петра образу Богородиці – мозаїчної ікони “Матір Церкви”, розташованої над статуями святих над колонадою.Л1 (дівчина): Своїми eнцикліками і своїм прикладом Йоан Павло ІІ продовжує закликати нас прийняти Марію, іти за прикладом Її віри і любові, наслідувати непохитність її довіри Христу, Який може задовольнити кожну потребу.

«Пресвята Богородице, Твоїм заступництвом допоможи нам Тебе мати за взірець і приносити славу Твоєму Синові!»

Пісня


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка