Бібліографічний посібникСкачати 490.87 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації30.12.2016
Розмір490.87 Kb.
  1   2   3   4
ЗАРІЧНЕНСЬКА ЦС ПШБ

МЕТОДИЧНО-БІБЛІОГРАФІЧНИЙ ВІДДІЛ


ЗНАТНІ ЛЮДИ
ЗАРІЧНЕНЩИНИ


БІБЛІОГРАФІЧНИЙ

ПОСІБНИК
Вип.1


ЗАРІЧНЕ

2014
ББК 91(4Укр-4Рів)

З-74

Бібліографічний посібник «Знатні люди Зарічненщини» складений у зв’язку із всезростаючим інтересом до рідного краю і продовжує серію «Краєзнавство».

Цей посібник - про видатних земляків та діячів краю, які відіграють велику роль у житті нашого народу, гідно представляють його обличчя в Україні та світі, і які є вихідцями нашого району.

Посібник включає біографічні довідки та літературу, доповнену електронними ресурсами, про життя та діяльність державних, політичних, громадських, культурних діячів, літераторів, вчених і митців, життя і діяльність яких були пов’язані з Зарічненщиною.

Посібник «Знатні люди Зарічненщини» адресований викладачам, бібліотечним та музейним працівникам, краєзнавцям, працівникам засобів масової інформації, студентам, учням, а також всім, кого цікавить багате історичне минуле та сучасність нашого краю, що творилось його видатними людьми.

Укладачі: Кидун Т.Д., провідний бібліограф Зарічненської ЦРБ

Гричина Л. В., провідний методист Зарічненської ЦРБ

Комп’ютерний дизайн, Прохорович А.М.

Зарічненська центральна районна бібліотека 2014

Боричевський Артем Іванович

(28.06.1891р.-02.11.1969р.) народився в с. Серники Зарічненського району, 21 липня 1944 року за успіхи, хоробрість, сміливість та героїзм, виявлені під час боїв при операції десантної групи в боях з німецькими загарбниками, капітан А. І. Боричевський, командир десантної групи, представлений до звання - ГЕРОЙ РАДЯНСЬКОГО СОЮЗУ


Література :
Боричевський Артем Иванович : сила личного примера // Их подвиг бессмертен : очерки о Героях Советского Союза. – Львов. : Каменяр, 1983. – с. 18-23

* * *


Артем Боричевський // Обрії Полісся. – 1995. - № 29 /22 квіт./

Звання Героя удостоєний : з нагородного листа А. І. Боричевського // Радянське Полісся. – 1990. - № 42/7 квіт./

Не зітреться в пам’яті народній // Полісся. – 2009. - № 36/17 верес./

* * *


http://www.warheroes.ru/hero/hero.asp?Hero_id=8157 - Боричевський Артем Іванович – герої країни

Матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії Боричевський Артем Іванович


*

Віднійчук-Вірван Любов Антонівна народилась 28 лютого 1955р. в с. Морочне Зарічненського району Рівненської області.

Освіта вища. Закінчила Ужгородський національний університет, економічний факультет, аспірантуру Київського науково-економічного університету, докторантуру Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка (2005). Тема її докторської дисертації: «Глобальні питання валютно-кредитних відносин України, проблеми та перспективи їх розвитку».

Зараз Любов Антонівна – декан факультету міжнародного бізнесу міжнародної економіки, завідувачка кафедри міжнародної економіки, доцент кафедри міжнародного бізнесу. Працювала майстром виробничого навчання в торгово-комерційному училищі, ревізором в управлінні фінансів Закарпатської обласної державної адміністрації, в Закарпатському управлінні зовнішньоекономічного банку, який займався міжнародними розрахунками та валютно-кредитними операціями, в Дніпропетровській академії управління бізнесу і права, Ужгородському національному університеті, де очолила роботу по створенню факультету міжнародних економічних питань, декан факультету міжнародних відносин Закарпатського державного університету, де започаткувала нову спеціальність – «Міжнародний бізнес».

Учасник численних міжнародних конференцій, на яких десятки разів була в Німеччині, Румунії, Угорщині, Словаччині, Польщі, колишній Югославії.

Автор 8 навчальних посібників, які є в Інтернеті і в усіх вузівських бібліотеках, видано 40 наукових праць. Автор монографії «Міжнародні фінансово-кредитні операції та електронні системи міжнародних платежів» та підготувала до випуску «Енциклопедію міжнародного бізнесу».

На даний час проживає в м. Ужгород.Література:
Віднійчук, Л. Я - частка рідної землі / Л. Віднійчук // Полісся. - 2011. - N 31/11 серп./. - С. 13

Гаврилович Г. Я успішна жінка // Полісся. – 2008. - № 9 /6 берез./

* * *


http://zakdu-business.weebly.com/dean.html - Віднійчук-Вірван Любов Антонівна
Віднійчук Микола Антонович – народився 1 січня 1958р. в с. Локниця Зарічненського району Рівненської області.

Віднічук Микола Антонович - кандидат педагогічних наук, доцент, доктор філософії, ректор Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, академік УААН, заслужений працівник освіти України.

Освіта вища, закінчив Рівненський державний педагогічний інститут, фізико-математичний факультет (1975-1980), Міжгалузевий інститут управління МОН України, Рівненський аграрний коледж, Рівненський інститут ВМУРЛ «Україна», аспірантуру Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова (1997).

Працював вчителем ЗОШ №21 м. Рівне (1980-1984), методистом міської станції юних техніків (1984), директором восьмирічної школи 310 м. Рівне (1984-1988), завідувачем відділу, заступником директора, директором обласної станції юних техніків (1989-1992), заступником директора, директором департаменту соціального розвитку Рівненської міської адміністрації (1992-1994), президентом акціонерного товариства закритого типу «Максим» (1994-1995) заступник ректора Рівненського економіко-гуманітарного інституту (1996-1997), першим заступником начальника управління освіти облдержадміністрації (1997).

Заслужений працівник освіти України. Член ради ректорів вищих навчальних закладів Рівненської області та колегії управління освіти і науки Рівненської ОДА, головний редактор науково-педагогічного журналу «Нова педагогічна думка», член комісії з вищої освіти науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України, керівник обласної організації «Альянс француз в Україні».

Нагороджений нагрудними знаками МОН України «Відмінник освіти України», «Петро Могила», «Василь Сухомлинський» «А.С.Макаренко», АПН України «К. Ушинський», Почесними грамотами Верховної Ради України, Міністерства освіти і науки України. Нагороджений четвертою за значимістю нагородою Франції – Декретом Президента Французької республіки за високі професійні якості та надзвичайну відданість справі, зокрема у Французькому Альянсі м. Рівне, за діяльність та безцінний внесок у поглиблення зв’язків між Францією та Україною присвоєно звання Кавалер Національного ордена за Заслуги.

Автор багатьох наукових праць.

На даний час проживає в м. Рівне.


Література :

Віднійчук Микола Антонович // Хто є хто на Рівненщині. 2002. – Рівне, 2002. – с. 33-34

* * *

http://www.rakurs.rovno.ua/info.php?id=14753 – Рівненський кавалер французького ордену

http://bpart.kiev.ua/ukr/cat2010/sectors/?s=10&i=77&show=long - Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Войтович Микола Миколайович народився в 1941р. в с. Вичівка Зарічненського району Рівненської області.

Освіта вища. Закінчив Львівський державний університет ім. І.Франка, аспірантуру при Інституті радіотехніки і електроніки в Москві.

Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (1989), доктор фізико-математичних наук, професор, завідувач відділу числових методів математичної фізики Інституту прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С.Підстригача, старший науковий співробітник Львівського філіалу математичної фізики Інституту математики, член експертної ради ВАК України з математики, член редакційних колегій шести наукових журналів, які виходять в Києві, Рівному, Львові, блискучий програміст, учасник численних міжнародних конференцій і семінарів, засновник одного з перших в Україні Об’єднаного осередка Міжнародного науково-технічного товариства ІЕЕЕ, член Американського математичного товариства (AMS), професор Варшавської політехніки та Академії ім. Казиміра Великого в Польщі, автор 169 монографій та підручників з яких 2 видані англійською мовою, а один польською. На даний час працює в Львівському Інституті прикладних проблем механіки і математики.

Нагороджений відзнаками НАН «За наукові досягнення» та «За підготовку наукової зміни».

На даний час проживає в м. Львів.
Література :
Гаврилович Г. Наш земляк – лауреат Державної премії України // Полісся. – 2011. - № 48/8 грудня

* * *


Войтович Микола Миколайович- http://iapmm.lviv.ua/21/index.htm
Войтович Адам Миколайович

народився 20 травня 1934 р. в с. Вичівка

Зарічненського району Рівненської області.

Освіта вища. Журналіст.

Працював в районних газетах Острога та Березного на Рівненщині, в обласній газеті «Червоний прапор», кореспондент по Україні в газеті «Правда», заступник директора РАТАУ, голова прес-центру Верховної Ради України, вів прес-конференції Президента Леоніда Кравчука, укладав і готував до друку книги Віктора Ющенка «Україна зможе», «Вірю в Україну».

Заслужений журналіст України.

Помер у 70 років, похований на Байковому кладовищі.

Воробей Дмитро Михайлович народився 1991 р. в с. Прикладники Зарічненського району Рівненської області.

Майстер спорту, срібний призер чемпіонату України з гирьового спорту. У його особистому заліку три десятки медалей, велика кількість різного ступеня дипломів.

Навчався в Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності на факультеті пожежної та техногенної безпеки.

Брав участь в усіх змаганнях Львівської області, де займав призові місця, виступив на змаганнях Західного регіону, що проходили в місті Тернопіль та у м. Києві. З 2012 р. почав приймати участь у чемпіонатах України, які проходили в Харкові та Полтаві. Відвідав також чемпіонат України серед МНС, став бронзовим призером. В 2012 р. на чемпіонаті України, який проходив в м. Гадяч Полтавської області, зайняв 4 місце і виконав норматив майстра спорту України. 9 лютого 2013 р. на Чемпіонаті України в м. Тернопіль. Дмитро став срібним призером у ваговій категорії 75 кг.

На чемпіонаті світу, який проводився в 2013 р. в Узбекистані (Ташкент) з 11 по 18 квітня, за результатами змагань Дмитро Воробей посів ІІ місце у ваговій категорії до 75 кг. Такого рівня перемог наші краяни ще не здобували!

Перше місце Дмитро Воробей виборов в Івано-Франківську в змаганнях на Кубок України в листопаді 2013р. з гирьового спорту у поштовху гир довгим циклом і здобув право представляти збірну команду України з гирьового спорту на Чемпіонаті світу, що проводився в Росії в м. Тюмень з 20 по 24 листопада 2013р., де Дмитро Воробей став срібним призером.Література:

Воробей Д. Я знайшов себе у спорті // Полісся. – 2013. - № 8 /28 лют./. – с. 9.

Гаврилович Г. Срібло Дмитра Вороб’я на Чемпіонаті світу // Полісся. – 2014. - № 48/5 груд./

Гаврилович Г. Юнак з Прикладник - срібний призер чемпіонату світу : такого рівня перемог наші краяни ще не здобували! / Г. Гаврилович // Полісся. - 2013. - N 16/17/25 квіт./. - С. 4

Рівно тиждень на Івано-Франківщині // Полісся. - 2013. - N 46/21 листоп./. - С. 1
Гаврилович Галина Сергіївна народилась 2 липня 1964р. в с. Бродниця Зарічненського району Рівненської області.

Освіта вища. Закінчила Рівненський державний інститут культури, Дубнівське культурно-освітнє училище.

Працювала директором Берестівського сільського Будинку культури на Володимиреччині, методист Зарічненського районного Будинку культури. З 2002 року Галина Гаврилович – редактор відділу інформації районної газети «Полісся».

Член Національної спілки журналістів України

Авторка книг «Вечірній автобус» (2008), «Перехрестя» (2009), «Мелодія старої скрипки» (2010), «Сова на кладці» (2012).

На даний час проживає в с. Бродниця.


Література:

«Перехрестя Галини Гаврилович» : біобібліографічний нарис/ Зарічненська ЦРБ. – Зарічне, 2010. – 46 с. - (Серія: «Краєзнавство : Література»)

* * *

Алексіюк Т. Автор - Галина Гаврилович "Сова на кладці" // Полісся. - 2012. - N 51/27 груд./. - С. 4Алексіюк Т. Свято слова і таланту / Т. Алексіюк // Полісся. - 2010. - N 25/1 лип./. - С. 3

Алексіюк Т. Щаслива мить щасливої людини / Т. Алексіюк // Полісся. – 2009. - №9/5 берез./. – С. 1,2

Дубінець П. У вечірньому автобусі Галини Гаврилович / П. Дубінець // Вільне слово. – 2009. - №23/24 берез./

Перехрестя // Полісся. – 2009. - №24/25 черв./

Слободзян О. У щастя людського два рівних є крила / О. Слободзян // Вільне слово. - 2012. - N 43/7 червня/. - С. 8

* * *


Гаврилович Галина Сергіївна -http://www.google.com.ua/#q=%D0%93%D0%B0%

Гаврилович Галина Сергіївна - http://zarichne.libr.rv.ua/files_download.html


Граховський Сергій Іванович народився 25 вересня 1913 р. в с. Нобель Зарічненського району Рівненської області.

Освіта вища. Закінчив Мінський педагогічний інститут (1935).

Лауреат Державної премії Булорусі.

Автор шістдесяти поетичних та прозових книг, лауреат Республіканської премії ім. Аркадія Кулешова та Державної премії імені Якуба Колоса, Заслужений працівник культури Білорусі.

Перші поетичні твори з’явилися в 30-х роках. Зазнав багаторічних репресій від сталінського режиму. Згодом був реабілітований.

Відомий білоруський письменник, автор багатьох книг. Серед них – «День народження» (1958), «Пам’ять» (1965), «Вірші» (1968), «Поема доріг» (1970), «Зачарованість» (1978), «Осінні гнізда» (1983), «Кола надії» (1985), поема «Болюча пам’ять» (1980), повість «Рудобельська республіка» (1968). У 1983 році написав поему «Розлука на світанні»(1983) - про дружбу Лесі Українки з С. Мержинським, у 1984 році – нарис про них «Міріам і Месія» (1984). «Так і було» (1986). Переклав білоруською мовою окремі твори Т. Шевченка, Лесі Українки, М. Рильського, В. Сосюри та інших українських авторів.

Вірші С. Граховського переклали українською мовою О. Новицький, Л. Горлач, Б. Степанюк, М. Пшеничний, Ю. Береза та інші поети.

Помер 12 грудня 2002 р., в м. Мінськ.Література :
Граховський Сергій Іванович (25.ІХ.1913-12.ХІІ.2002) // Пащук І. Г. Літературно-краєзнавча енциклопедія Рівненщини. – Рівне : Волинські обереги, 2005. – с. 47-48.

Сергій Граховський // Літературна Рівненщина : антологія. – Рівне, 2010. – с.66 – 68.

Сергій Граховський // Літературна Рівненщина : довідник. – Рівне : Азалія, 2003. – с. 27

* * *


Басараба В. Батьківщина Сергія Граховського // Басараба В. Нобель на озері Нобель. – Рівне, 2003. – с.29-33

Басараба В. Тут сліди Граховського Сергія : вірш // Басараба В. Нобель на озері Нобель. – Рівне, 2003. – с.34

Гаврилович Г. Великий син славетного Нобля : (до 100-річчя Сергія Граховського) // Полісся. – 2013. – № 4 /31 січ./. – с. 9.

* * *

Гаврилович Г. Великий син славетного Нобля : (до сторіччя Сергія Граховського) // Полісся. – 2013. – № 4 /31 січня/. – с. 9.

* * *

Бібліотека творів авторів Рівненщини [та коротких біографій (Сергій Граховський - Літературна антологія. Вип. 2. – Рівне : Оповідач, 2010)]. - режим доступу : http://w.on-libr.info/files/literaturna_rivnenshuna.pdf - Літературна Рівненщина -Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії - Сергій Граховський
Демчук Катерина Олексіївна народилася 6 березня 1962 року в с. Козак Корецького району Рівненської об­лас­ті. Надалі проживала в с. Кухче Зарічненського району Рівненської області.

Освіта вища. Закінчила філологічний факультет Київського державного педаго­гіч­­но­го інституту ім. М. Горь­ко­го за спеціальністю українська мова і літерату­ра (1983). Кухітськовільську середню школу закінчила 1979 року з

золотою медаллю.

Працювала науковим працівником у Музеї ви­датних ді­я­чів ук­раїнської культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького, відповідальним редактором видавництва «Новий Круг», співпрацює з театрами як перекладач та драматург, перекладає для видавництва «Критика».

Член Ґіль­дії драматургів України.

1995 року за п’єсою Катерини Демчук «Зачароване коло, або Колискова для Лесі» по­­ставлено спектакль на сцені Майстерні театрального мистецтва «Сузір’я» (режисер н. а. України Олек­сій Кужельний, спектакль нагороджено Золотим дипломом фестивалю Mediterraneo Conversano, Італія, (1996).

Авторка п’єс «На виступцях» (1991), «Зачароване коло, або Колискова для Лесі» (1994), «Сцени з життя носів» (1999) та ін. Пере­кладачка з англійської, польської, російської та білоруської мов на українську. На даний час проживає в м. Київ.
Демчук Роман Степанович народився 11 січня 1947 року в с. Балинці Снятинського району на Покутті (Івано-Франківщина).

Освіта вища. Вищу технічну освіту здобув у Львові.

З Зарічненщиною автор пов’язаний уже понад тридцять років, саме тут яскраво проявився його талант гумориста і сатирика, а в останні роки – як дитячого письменника. Тут він публікував свої твори у місцевій пресі, звідси надсилав їх у київські газети, журнали та на республіканське радіо. У 1982 році став переможцем конкурсу на кращу веселу історійку під девізом “У ніч під Новий рік”, що проводився редакцією газети “Сільські вісті”. Окремі інсценізовані гуморески звучали по радіо у передачі “Від суботи до суботи”.

Р.Демчук очолював Зарічненську районну філію ДП “Рівненський облавтодор”. Та ще й своєю особою поповнив гумористично-сатиричний загін Рівненщини.

Всі його веселі доробки зібрані у книгах – “Катастрофа”

(2001р.), “Книжка з сумним фіналом” (2002р.), “Шило у мішку

з бляхи” (2003р.) та “Де раки зимують” (2005р.)

Ілюстрації до цих книг створені самим автором і відзначаються оригінальністю та надають збіркам привабливості. Отже, він виступає у двох іпостасях: як талановитий письменник-гуморист і не менш талановитий художник-карикатурист.

Дитячі книжки – «Дружна рідня» (2009), «Мур - ням – ням» (2010), «Кукурічки» (2010), «Казки дідуся Романа» (2011), «Країна Казкомрій» (2011), «Казкова підкова» (2013), «Замороки від сороки» (2013), «Нечувані пригоди зимової погоди» (2013) дуже швидко здобули популярність серед дітей та дорослих.

З 2002 року Роман Демчук – член Національної Спілки письменників України. На даний час проживає в смт. Зарічне.Література :
Роман Демчук // Пащук І. Г. Літературно-краєзнавча енциклопедія Рівненщини. – Рівне : Волинські обереги, 2005. – с. 53 - 54.

Демчук Роман Степанович // Літературна Рівненщина : антологія. – Рівне, 2005. – с.129 - 131.

Роман Демчук // Літературна Рівненщина : довідник. – Рівне : Азалія, 2003. – с. 63 * * *

- «Роман Демчук – гуморист Рівненщини»: біобібліографічний нарис / Зарічненська ЦРБ. – Зарічне, 2005. - 21с. - (Краєзнавство: Література)

- «Роман Демчук – письменник Рівненщини» : біобібліогра- фічний нарис / Зарічненська ЦРБ. – 2-ге вид., доп. і випр. – Зарічне, 2011. – 35 с. * * *

Демчук Роман Степанович http://zarichne.libr.rv.ua/files_download.html


Євтух Володимир Борисович народився 14 липня 1948р. в смт. Зарічне Зарічненського району Рівненської області.

Вчений у галузі соціології, член-кореспондент Національної академії наук України (1992), доктор історичних наук (1989), професор (2000), заслужений діяч науки і техніки України (1998).

Освіта вища. У 1971 р. закінчив факультет романо-германської філології Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка. Продовжив навчання в аспірантурі Інституту історії АН України.

Протягом 1974–1995 рр. Володимир Борисович працював у Інституті історії НАН України, Інституті соціальних та економічних проблем зарубіжних країн НАН України, Інституті соціології НАН України. У 1992 р. його обрано членом-кореспондентом НАН України. В.Б. Євтух обіймав посади міністра, голови Державного комітету України в справах національностей та міграцій (1995–1997). Перебуваючи впродовж 1997—2000 рр. на дипломатичній службі, В.Б. Євтух був Надзвичайним і Повноважним Послом України в Італійській республіці, на Мальті (за сумісництвом), у Республіці Сан-Марино (за сумісництвом).

З 2001 р. він декан факультету соціології та психології Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, професор кафедри галузевої соціології та завідувач кафедри загальної соціології (з 2003 р.). Володимир Борисович викладав курси «Основи демократії», «Етносоціологія» (цей курс уведено в навчальний процес університету вперше). Нині В.Б. Євтух директор Інституту соціології, психології та управління Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова.

Коло наукових інтересів В.Б. Євтуха — історія та теорія соціології, феномен етнічності в суспільних та міжнародних відносинах; міжетнічна взаємодія та етнополітичний менеджмент у поліетнічних суспільствах. Серед напрямів його наукових досліджень — етносоціологія, теорія етносу, соціологія міжетнічних стосунків. Він розробив дві авторські концепції етнополітичних та етносоціальних досліджень в Україні, визначив предмет, об’єкт етносоціології як науки та навчальної дисципліни. Володимир Борисович неодноразово читав лекції в навчальних закладах Німеччини, США, Марокко. Перу вченого належить понад 250 праць, у тому числі 7 монографій, підручник і два навчальні посібники, 30 публікацій у зарубіжних виданнях.

В. Б. Євтух — учасник і розробник проектів: Національна меншина в українському та міжнародному політико-правовому полі (2002–2003); Освітня політика і меншини; Пілотний проект — Україна (Рада Європи, 2000–2001); Проблеми нерівності та дискримінації національних меншин (Рада Європи, 2001–2003).

Володимир Борисович — голова експертної ради ВАК України з філософських, політичних та соціологічних наук; голова вченої ради факультету соціології та психології; член ученої ради Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка; відповідальний науковий редактор «Вісника Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія: Соціологія. Психологія. Педагогіка», член редколегій журналів «Соціологія: теорія, методи, маркетинг», «Київська старовина»; заступник головного редактора «Енциклопедії української діаспори»; експерт Ради Європи з питань етнічних меншин.

Євтух Володимир Борисович колишній посол в Італії, радник Президента України по питаннях Мін’юсту, читав лекції в Нью-Йоркському, Вашингтонському, Берлінському університетах. Нині Володимир Борисович декан факультету соціології і психології Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка

Євтух В. Б. заслужений діяч науки і техніки України. Його нагороджено орденом Нестора Літописця Української православної церкви. На даний час проживає в м. Київ.


  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка