Апарат верховної ради україни інформаційне управління відділ інформаційно-бібліотечного забезпеченняСкачати 498.22 Kb.
Сторінка1/6
Дата конвертації02.01.2017
Розмір498.22 Kb.
  1   2   3   4   5   6АПАРАТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

ІНФОРМАЦІЙНЕ УПРАВЛІННЯ

ВІДДІЛ ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ


№ 22

28 березня 2012 року

Огляд регіональної преси

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ 2

ЯК ЗАПОРІЖЖЯ ЗУСТРІЧАЛО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ 2

Алла Кобинець, Пилип Юрик, "Запорізька правда", 24.03.2012 2

СЕРГЕЙ ТИГИПКО: "ДАВАЙТЕ ВМЕСТЕ РАБОТАТЬ HАД МОДЕРHИЗАЦИЕЙ СТРАHЫ" 7

"Приазовский рабочий", 27.03.2012, Донецкая обл. 7

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА 10

МІСЬКРАДА ПРОСИТЬ ЗВІЛЬНИТИ ТАБАЧНИКА 10

Мирослава Шершень, "Рівне вечірнє", 27.03.2012 10

ДЕПУТАТЫ ПОДДЕРЖАЛИ ДМИТРИЯ ТАБАЧНИКА 11

Александр Разумный, "Днепр вечерний", 27.03.2012 11

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА 12

23 ФЕВРАЛЯ СТАНЕТ ВЫХОДНЫМ ДНЕМ! 12

Дмитрий Желнин, "Слава Севастополя", 27.03.2012 12

ЕКОНОМІКА 14

БУКОВИНА ВИРОЩУЄ БІЛЬШЕ ІНДИКІВ, НІЖ РЕШТА УКРАЇНИ 14

"Молодий буковинець", 26.03.2012, Чернівецька обл. 14

ШАХТА С УГЛЕМ, НО БЕЗ ДОБЫЧИ 14

Алевтина Пилипенко, "Вечерний Донецк", 23.03.2012 14

ТОЧКА ЗОРУ 15

НА ЖИТОМИРЩИНІ ЛИТВИН ЗАГОВОРИВ ПРО ВИБОРИ МЕРА КИЄВА 15

"Рупор Житомира", 25.03.2012 15

КАБМИН ГОТОВИТСЯ ОПУСТОШИТЬ КАРМАНЫ УКРАИНЦЕВ ДЛЯ ИХ ЖЕ БЛАГА 15

Никита Игнатов, "Первая Крымская", 23.03.2012 15

ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ 17

НА ЖИТОМИРЩИНІ ЛИТВИН РОЗДАВАВ ГОДИННИКИ ТА СТИПЕНДІЇ 17

"Рупор Житомира", 26.03.2012 17

ЩЕ ОДИН "ПОМАРАНЧЕВИЙ" ПІШОВ РЯТУВАТИ КРАЇНУ 17

Василь Рогуцький, "Волинь", 24.03.2012 17

ГРИЦЕНКО РОЗПОВІВ ЯК ЗАПАЛИТИ ЗЕМЛЮ 18

"Високий вал", 23.03.2012, Чернігівська обл. 18

АВАРІЇ 20

ДОНБАСС. ДВЕ БЕДЫ НА ГЛУБИНЕ 200 МЕТРОВ 20

Валентина Постнова, Марина Самара, "Донбасс", 26.03.2012, Донецкая обл. 20

ІСТОРИЧНА СПАДЩИНА 22

КРЫМ - УНИКАЛЬНЫЙ РЕГИОН. НЕЛЬЗЯ ПОЗВОЛИТЬ ЕГО РАЗГРАБИТЬ! 22

Анна Гуляева, "Крымские известия", 24.03.2012 22ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ
ЯК ЗАПОРІЖЖЯ ЗУСТРІЧАЛО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Алла Кобинець, Пилип Юрик, "Запорізька правда", 24.03.2012

Першим підприємством, на якому побував Президент України Віктор Янукович під час робочого візиту в Запоріжжя, стало "Мотор Січ".

Тут він оглянув зразки продукції цього підприємства. Глава держави, зокрема, ознайомився з технікою, яка може бути використана для пошукових та рятувальних робіт.

Голова ради директорів ПАТ "Мотор Січ" В'ячеслав Богуслаєв розповів Президентові України про роботу конструкторського бюро підприємства, про розробку та модернізацію нових сучасних зразків вертолітної техніки.

У 2011 році підприємство отримало сертифікат Державної авіаційної служби України, яким завод визнаний як розробник авіатехніки. ПАТ "Мотор Січ" працює над створенням вітчизняного вертольота злітною масою 5-6 тонн із використанням провідного світового досвіду.

Крім того, реалізується інноваційний проект "Впровадження когенераційної енергозберігаючої установки "Теплоенергетичний комплекс "Мотор Січ" для комбінованого виробництва електричної й теплової енергії.

В обласній дитячій лікарні

Одним з важливих об'єктів, які відвідав очільник держави, була обласна дитяча клінічна лікарня, в якій тривають роботи з реконструкції відділення інтенсивної терапії. Цій темі, зокрема, наша газета присвятила немало уваги, адже лікарня - це соціальний об'єкт, у ній лікуються діти з усього регіону.

Так, у першому лікувальному корпусі роботи з реконструкції розпочалися у 2008-му році. А торік з Держбюджету на ремонт лікарня отримала понад 15,8 млн. грн.

Нині можна з упевненістю сказати, що за рівнем оснащеності цей лікувальний заклад не поступатиметься столичним клінікам. Перед відвіданням лікарняних відділень очільник держави, якого супроводжували голова обласної державної адміністрації Олександр Пеклушенко, голова облради Павло Матвієнко, Запорізький міський голова Олександр Сін, виступив перед медиками, які вітали його на своїй території.

Зокрема, Віктор Янукович сказав, що він добре поінформований про хід ремонту і хоче особисто переконатися в якості робіт. Він також наголосив, що поступове підвищення соціальних стандартів, соціальний захист медичних працівників - головні пріоритети у діяльності української влади. За його словами, у нинішньому році заплановане поетапне зростання заробітної плати працівникам галузі охорони здоров'я, а також у зоні особливої уваги буде сприяння покращенню умов праці лікарів та якість медичного обслуговування.

Віктор Янукович оглянув оновлений перший корпус, в якому незабаром відкриють ортопедо-травматологічне та офтальмологічне відділення, нове відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії для новонароджених. Президент України висловив вдячність запоріжцям за терпіння і відповідальність.

- Ви молодці, - сказав він. - Сподіваюсь, у вас буде тепер реальна можливість підвищувати якість лікування дітей, оскільки вони - майбутнє нашої країни.

Автомобілебудування потребує державної підтримки

Того ж дня Віктор Янукович відвідав ПАТ "Запорізький автомобілебудівний завод". Тут глава держави ознайомився з роботою цеху складання автомобілів та поспілкувався з працівниками заводу, які зустріли його оплесками. Віктор Янукович узяв участь в урочистій церемонії запуску серійного виробництва автомобілів ЗАЗ VIDA, розрізав символічну стрічку.

У цеху на зустріч із главою держави зібралися кілька сотень робітників ЗАЗу. І коли Президент України проходив до трибуни - трудівники підприємства зустріли його оплесками.

- Нашій державі потрібна сучасна програма розвитку автомобілебудівної галузі, - зазначив Президент України, виступаючи перед трудовим колективом цеху. - Українське автомобілебудування потребує модернізації й ефективної державної підтримки.

Він заявив, що відповідна програма буде підготовлена вже найближчим часом. У її розробці разом з урядовцями мають брати участь фахівці цієї галузі. Причому підготовкою такої програми займатимуться також спеціалісти ЗАЗу.

Віктор Федорович високо оцінив здобутки підприємства, зазначивши, що ЗАЗ, зважаючи на його потужний потенціал, може розраховувати на підтримку держави. Адже, за його словами, торгова марка ЗАЗ - національна, й відповідний підхід із боку держави обов'язково потрібен. Глава держави висловив переконання, що Запорізький автомобілебудівний завод має бути одним із лідерів на вітчизняному ринку, адже розвиток вітчизняного автомобілебудування є локомотивом для багатьох інших галузей економіки.

- Ми обов'язково подбаємо про кредитування вашого підприємства, розглянемо ті напрямки, які можуть створити для вас хороші умови розвитку, - сказав Президент України. Він також зауважив, що йтиметься й про певні умови оподаткування, наприклад, відстрочку сплати податку на прибуток. - Ми підемо шляхом державно-приватного партнерства, - наголосив Віктор Янукович, підкресливши, що така політика давала позитивний результат у багатьох країнах світу, зокрема, й провідних державах Євросоюзу. Президент України доручив урядові вивчити це питання та запровадити в Україні найкращий світовий досвід підтримки виробництва та стимулювання збуту автомобілів.

Виступаючи перед робітниками, Президент України подякував їм за значний внесок, який вони роблять своєю працею у розвиток економіки України, збільшення обсягів експорту тощо. Він запевнив, що всі соціальні ініціативи щодо покращення якості життя та добробуту громадян, їхнього соціального забезпечення будуть виконані. Він, зокрема, підкреслив, що до кінця року потрібно скоротити досить суттєву різницю в розмірах пенсій між тими, хто вийшов на заслужений відпочинок останнім часом і до початку пенсійної реформи. Крім того, на його думку, також потребує вирішення питання повернення заощаджень вкладникам Ощадбанку СРСР. За його словами, йдеться про шість мільйонів таких громадян.

- Ми в цьому році повинні їхні кошти повернути, - підкреслив Віктор Янукович. Він сказав, що соціальні ініціативи також стосуються військовослужбовців і ветеранів Великої Вітчизняної війни. Останнім, крім пенсій, суттєво збільшать розмір одноразової допомоги до Дня Перемоги.

Потім Президент України поспілкувався з журналістами. Одним із перших запитань було про зростаючу злочинність на території Запоріжжя та області. Віктор Янукович відповів, що доручив Генеральній прокуратурі та Міністерству внутрішніх справ на спільній колегії розглянути питання щодо криміногенної ситуації в нашій області.

Відповідаючи на запитання про газові проблеми, Віктор Янукович наголосив, що наприкінці травня відбудеться чергове засідання Українсько-Російської міждержавної комісії. За словами глави держави, під час його зустрічі з Володимиром Путіним обговорювались актуальні питання українсько-російських відносин, зокрема, й газове. Віктор Федорович наголосив, що йшлося не лише про ціну, а й про вартість транзиту газу через нашу територію, стабільність та розвиток вітчизняної газотранспортної системи.

- Ми поступово просуваємося вперед у спільному розумінні підходів до вирішення цих питань, - зазначив він.

Газова проблема також буде однією з тем обговорення під час засідання Міждержавної комісії, повідомив глава держави, нагадавши, що робоча група, очолювана Міністром палива та енергетики України Юрієм Бойком і головою правління ВАТ "Газпром" Олексієм Міллером, продовжує переговори. Крім того, Президент України сказав, що він та Володимир Путін домовилися ще раз зустрітися до початку засідання Міждержавної комісії. За його словами, орієнтовно така зустріч може відбутися в середині квітня, після Великодня.

Відверто, по-діловому

Після відвідань низки важливих об'єктів Запорізького регіону, Президент України взяв участь у нараді, яка відбулася в сесійній залі за участю адміністративно-господарського активу. У своєму виступі він торкнувся багатьох важливих питань, які хвилюють запоріжців, зробив слушні зауваження, дав доручення.

- Коли я вперше потрапив у Запоріжжя, я відчув таку потужну силу, що зрозумів: тут працюють професіонали, - сказав він. - І сьогодні ще раз у цьому переконався.

Запорізькі підприємства мають працювати над впровадженням інноваційних технологій.

Відкриваючи нараду, глава держави відзначив, що Запорізький край - один із найпотужніших регіонів України, на терені якого виробляють майже п'ять відсотків внутрішнього валового продукту країни, чверть електроенергії країни, збирають кожен п'ятий автомобіль. З огляду на це продукція запорізьких підприємств має гідно виглядати на світовому ринку в умовах жорсткої конкуренції.

- Недостатньо просто нарощувати обсяги виробництва. Необхідно модернізувати підприємства на інноваційній основі, здійснювати переоснащення, впроваджувати новітні технології. Тільки так можна підвищити конкурентну спроможність продукції наших виробників, - підкреслив керівник держави.

У ході наради Віктор Янукович окреслив коло нагальних проблем та першочергових завдань. Зважаючи на незадовільний стан транспортної інфраструктури, глава держави наголосив на необхідності завершення будівництва мостових переходів у Запоріжжі вже цього року. Гостро постає ось вже стільки часу проблема довкілля. Це має бути, за словами глави держави, одним із пріоритетів у роботі обласної та центральної влади. Тому він сказав, що дає доручення міністерству охорони здоров'я розробити спеціальну програму для Запоріжжя. Він також торкнувся проблеми збереження Молочного лиману, розвитку курортної зони, збереження рекреаційних та прибережних територій, створення обласного перинатального центру. Для успішної реалізації цих завдань влада і бізнес мають бути партнерами:

- Влада повинна усувати всі перешкоди на шляху діяльності бізнесу. А бізнес повинен усвідомлювати свою соціальну відповідальність. Я хотів би, щоб влада і бізнес підписали угоду про соціальне партнерство.

Економічною опорою, стабільністю країни є, за словами Віктора Януковича, металургія та машинобудування. Тому вітчизняні підприємства мають змінювати орієнтацію з випуску сировини на виробництво готової продукції:

- Сьогодні я переконався в тому, що Запорізька область має всі потужності для серійного виробництва вітчизняних гвинтокрилів. На цю продукцію обов'язково знайдеться покупець.

Також він додав, що незабаром у країні буде розроблена програма розвитку вітчизняного машинобудування.

Говорячи про актуальні проблеми регіону нині, Президент України торкнувся болючої для запоріжців теми - будівництва транспортної магістралі через Дніпро в Запоріжжі. Він висловив своє глибоке переконання, що цей процес затягнувся на невиправдано довгий період, тому має бути завершений якомога швидше - вже в цьому році:

- Ми докладемо всіх зусиль, щоб роботи з будівництва мостових переходів велися цілодобово. Я вважаю, що це завдання нам під силу.

У своєму виступі Віктор Янукович наголосив на важливості використання інноваційних засад та енергозберігаючих технологій при перебудові машинобудівного та металургійного комплексу Запорізької області. Як зазначив Президент України, область повинна утримати конкурентні позиції промислово розвиненого регіону завдяки інвестиціям, які потрібно залучати в запорізький край. А для цього потрібно, щоб металургійний та машинобудівний комплекси провели структурну перебудову на інноваційних засадах. Також чільне місце для забезпечення міцного економічного майбутнього Запоріжжя має зайняти поступовий, цілеспрямований розвиток електрометалургії. Саме це дозволить області бути конкурентоздатною в багатьох галузях. Це її майбутнє, а також завтрашній день України, базова основа її конкурентного потенціалу.

- Цей пріоритет має бути в полі зору і особливої уваги інвесторів Запорізького алюмінієвого комбінату при виконанні ними взятих інвестиційних зобов'язань, - сказав Віктор Янукович.

Ні для кого не є секретом те, що конкурентоздатності продукції сприяють не лише оновлення основних фондів, а також високотехнологічні процеси, енергоефективні технології, що зміцнюватиме конкурентні позиції України на світових ринках. Глава держави підкреслив важливість використання інновацій та енергозберігаючих технологій при модернізації машинобудівного та металургійного комплексу нашої області.

За словами очільника країни, місцева влада має приділити посилену увагу вирішенню питань лікування дітей з обмеженими можливостями, патологіями та реабілітації маленьких громадян, котрі мають такий важкий недуг як дитячий церебральний параліч (ДЦП). Він повідомив, що на програму реабілітації дітей із ДЦП цього року має бути спрямовано понад 60 млн грн.

- Для дітей з обмеженими можливостями необхідно створити умови, щоб вони відчували себе повноцінними членами українського суспільства, - сказав Президент.

На думку Віктора Януковича, необхідно також підвищити якість та доступність надання медичної допомоги, насамперед жінкам та дітям.

- У межах Національного проекту "Нове життя - нова якість охорони материнства та дитинства" в області має бути створено регіональний перинатальний центр, що гарантуватиме жінкам безпечне материнство, - наголосив Президент України.Наш край займе гідне місце в реалізації реформ

Виступаючи на нараді, очільник облдержадміністрації Олександр Пеклушенко говорив про хід реформ у регіоні, досягнення та проблеми.

Очільник області окреслив коло найбільш актуальних для регіону питань, над вирішенням яких працює влада регіону. Створення потужної команди в органах влади Запорізької області є запорукою гідного результату роботи.

- Запорізька область в особі облдержадміністрації, обласної ради, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, представників бізнесу працюють як єдина команда на спільний результат, - запевнив Президента голова облдержадміністрації. - Головне завдання обласної влади - забезпечити стабільну роботу промислового комплексу. Регіон має потужний промисловий потенціал. Вагомі результати демонструють підприємства машинобудування, металургії, але є низка проблем, вирішення яких потребує спільної роботи на всіх рівнях влади. Це, зокрема, державна програма вертольотобудування, на розробку якої та включення її до переліку національних програм я прошу вашого сприяння. Також не менш важливим є вирішення питання тарифів на енергоресурси для підприємств електрометалургійного комплексу, залучення інвесторів на державні підприємства - це ті важливі складові цілого комплексу проблем, у вирішенні яких регіональна влада покладає надію на підтримку Президента та Уряду. Досить різко Олександр Пеклушенко торкнувся болючої ситуації, що склалася на Запорізькому алюмінієвому комбінаті.

- Наші неодноразові спроби діалогу з власником та аналіз інвестиційних зобов'язань переконали мене в тому, що з паном Дерипаскою на алюмінієвому комбінаті ні каші, ні алюмінію не зваримо, - з прикрістю сказав він. - Тому моя позиція така: раз власник не виконує інвестиційних зобов'язань, значить слід у законному порядку повернути завод державі. Я глибоко переконаний, що це виробництво буде затребуваним не лише у вітчизняних, а й зарубіжних інвесторів.

Обласна влада, зазначив Олександр Пеклушенко, активно займається реалізацією пріоритетів, визначених для роботи в 2012 році, що співпадають з вектором реформ і ініціатив, запропонованих Президентом та Урядом. Особлива увага та бюджетні кошти концентруються на питаннях розвитку села та агропромислового комплексу, реформування медицини, створення сприятливих умов для роботи бізнесу, залучення інвестицій, соціального захисту жителів регіону.

Він також торкнувся питань розвитку туристичного потенціалу нашого краю. На його глибоке переконання, прийняття державної програми розвитку Національного заповідника "Хортиця" та ініційованої обласною владою програми "Курорти Призов'я" дозволить максимально ефективно розкрити цей потенціал.

Підсумовуючи свій виступ, Олександр Пеклушенко звернувся до Глави держави:

- Ми, запоріжці, повністю підтримуємо ваші соціальні ініціативи, спрямовані на підвищення рівня добробуту всіх громадян України. Впевнений, що Запорізький край посяде гідне місце в реалізації реформ і соціальних ініціатив Президента України. Іншої альтернативи побудувати сильну та самодостатню Україну в нас немає.

Пропозиції будуть виконані

На нараді виступили керівники деяких підприємств, підрозділів, які висловили низку важливих думок та слушних пропозицій стосовно окреслених проблем. Так, перший, хто виступив від запорізької громади, був голова асоціації фермерів та землевласників, керівник фермерського господарства "Мрія 1991" Мелітопольського району Анатолій Довгань. Серед пропозицій сільгоспвиробника - необхідність зваженого підходу до Закону України "Про ринок земель", вирішення питання відміни податків на земельні ділянки, на яких розташовані тваринницькі ферми та комплекси, виділення дотацій підприємствам за кожну тонну виробленого молока та м'яса, створення молочних кооперативів при кожній сільраді, суворе дотримання сівозмін та встановлення допустимого насичення сівозмін соняшником у степовій зоні на рівні 22-25% від площі ріллі тощо.

Виступаючи перед присутніми, голова правління ПАТ "Запорізький автомобілебудівний завод" Микола Євдокименко акцентував увагу очільника держави на проблемних питаннях автомобілебудівної галузі. Зокрема, він повідомив, що профільним підприємствам не вистачає кредитних ресурсів, а відповідно й обігових коштів для проведення модернізації. Крім того, він висловив побажання щодо відміни сплати ПДВ на імпортне обладнання, яке не виробляється в країні. Також, за його словами, автомобілебудівники розраховують на отримання преференцій у сплаті податку на прибуток, як це зроблено для підприємств авіабудування та легкої промисловості.

Віце-президент групи "Konecranes" з розвитку бізнесу, голова наглядової ради ЗАТ "Запоріжкран" Антти Ванхатало попрохав прискорити прийняття закону про промислові зони та індустріальні парки. Він, зокрема відзначив, що іноземні інвестори з цікавістю дивляться на Україну, і цей закон стане потужним імпульсом для розвитку Запорізької області.

Головний лікар Запорізької обласної клінічної лікарні Ігор Шишка та ректор Запорізької державної інженерної академії Володимир Пожуєв висловили своє бачення на проведення реформування системи освіти та охорони здоров'я в нашій країні, поділилися існуючими проблемами у галузях, в яких вони працюють. Вони переконані, що це необхідний, хоча і болючий процес. Так, за словами Ігоря

Шишки, важливо усвідомлювати, що радянська система медицини та освіти не відповідає вимогам сучасності і вже потребує реформування у світлі вимог новітніх технологій. Тому потрібно орієнтуватися на соціальні європейські стандарти.

Голова Запорізької міської ради ветеранів Віктор Короленко висловив низку пропозицій у питаннях соціального захисту ветеранів. Разом з тим виділив питаня, які потребують конкретних рішень, зокрема, коригування законодавства стосовно ветеранів, дітей війни, надання адресної допомоги, оздоровлення тощо.

На завершення наради Віктор Янукович сказав, що всі пропозиції, які надали запоріжці, будуть обов'язково опрацьовані та враховані при підготовці відповідних доручень. Зокрема, глава держави звернув увагу урядовців, які були присутні в залі, на необхідність допомоги держави у таких питаннях: завершення реконструкції Музею історії запорозького козацтва на Хортиці, розв'язання проблем заводів "Кремнійполімер" та "Іскра", визначення обгрунтованих тарифів на електроенергію для алюмінієвого комбінату та феросплавного заводу, передача приміщення лікеро-горілчаного заводу в Мелітополі адміністрації Приазовського природного парку, вивчити можливості прискорення фінансування для створення перинатального центру, який має з'явитися у Запоріжжі в наступному році.

- Всі надані пропозиції будуть опрацьовані, а потім - підготовлені відповідні доручення Президента. Будемо спільно займатися їх реалізацією, - сказав Віктор Янукович.

http://www.zp-pravda.info/index.php?option=com_content&view=article&id=4650:2012-03-26-10-25-42&catid=1:latest-news

  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка