9 Служби онлайн-мовлення Інтернет-радіоСкачати 37.91 Kb.
Дата конвертації28.12.2016
Розмір37.91 Kb.

9.6. Популярні служби Інтернету. Служби онлайн-мовлення

9.6. Служби онлайн-мовлення

Інтернет-радіо


Інтернет-радіо або веб-радіо - це технології передачі потокових аудіоданих через мережу Інтернет. Цим терміном також позначають радіостанцію, що використовує для мовлення технологію потокового мовлення в Інтернет. Слід відмітити, що «Інтернет-радіо» до ефірного радіомовлення жодного відношення не має.

Технологічну основу системи складають три елементи:


 • Станція — генерує аудіопотік (або із списку звукових файлів, або прямим оцифруванням з аудіо карти або копіюючи потік, що існує в мережі) і скеровує його до серверу. Станція споживає мінімум трафіку, оскільки створює один потік.

 • Сервер (повторювач потоку) — приймає аудіопотік від станції і перескеровує його копії до всіх клієнтів, що під’єднані до сервера. Він є реплікатором даних. Трафік сервера є пропорційним до кількості слухачів + 1.

 • Клієнт — приймає аудіопотік від сервера і перетворює його в аудіосигнал, який і чує слухач Інтернет-радіостанції. Можна організовувати каскадні системи радіомовлення, використовуючи як клієнт - повторювач потоку. Клієнт, як і станція, споживає мінімум трафіку. Трафік клієнта-сервера каскадної системи залежить від кількості слухачів такого клієнта.

Окрім потоку звукових даних, зазвичай, також передаються текстові дані, щоб в плеєрі відображалася інформація про станцію і про поточну композицію.

Як станція можуть бути:


 • Звичайна програма-аудіоплеєр із спеціальним плагіном-кодеком.

 • Спеціалізована програма (наприклад — ICes, EzStream, SAM Broadcaster).

 • Апаратний пристрій, що перетворює аналоговий аудіопотік в цифровий.

Існує велика кількість серверів Інтернет-мовлення. Сервери можуть розрізнитися за форматами аудіоданих, наприклад: MP3, Ogg/Vorbis, RealAudio.

Широко поширений сервер Shoutcast компанії Nullsoft, що розроблено спеціально для власного програвача Winamp. Сумісний з Shoutcast сервер Icecast має широку функціональність, розповсюджується вільно і безкоштовно. На відміну від Shoutcast, Icecast здатний передавати кілька аудіопотоків і вимагає менше ресурсів на аудіопотік, частіше оновлюється, підтримує різні формати аудіо і UTF-теги, але він є набагато складнішим в налаштуванні.

Деякі програвачі також підтримують мовлення; наприклад, до JetAudio додається JetCast, що надає можливість коментувати радіопотік за допомогою мікрофону, сайт-статус і чат.

Як клієнт можна використовувати будь-який мультимедіа програвач, що підтримує потокове аудіо і здатний декодувати формат, в якому віщає радіо.

Інтернет-телебачення


Інтернет-телебачення або online-TV (телебачення міжмережного протоколу) це система, що використовує двосторонній цифровий сигнал радіопередачі, який посилається через телефонну або кабельну мережу за допомогою широкосмугового під’єднання. Воно базується на декодуванні відео IP і перетворенні його в стандартні телевізійні сигнали.

Інтернет-телебачення вийшло на новий рівень розвитку і набуває колосальних масштабів. Користувачів спокушає великий вибір можливостей застосування телевізійного контенту, які до останнього часу були практично нездійсненні на традиційному телебаченні.


Можливості Інтернет-телебачення:


 1. Управління пакетом підписки кожного користувача.

 2. Захист змісту телебачення на будь-якому рівні.

 3. Трансляція каналів у форматі MPEG-2, MPEG-4.

 4. Представлення телепередач.

 5. Функція реєстрації телепередач.

 6. Пошук минулих телепередач для перегляду.

 7. Функція паузи для телеканалу в режимі реального часу.

 8. Індивідуальний пакет телеканалів для кожного користувача.

Peer-To-Peer (Р2Р) телебачення

Joost


Одним з широко відомих проектів є Joost, що розроблено творцями Skype і Kazaa Янусом Фрісом і Ніколасом Зенстромом. На відміну від звичайного телебачення, яке передає зображення по радіо і кабельних мережах, в Joost трансляція ведеться на основі пірінгової технології.

Завдяки широкосмуговому з'єднанню є можливість перегляду передач ефірних, кабельних і супутникових телеканалів, що надають якісну картинку. Канали Joost виступають як плейлисти, які складені з відеофайлів із списками передач. Повноекранний інтерфейс є достатньо простим і зручним в застосуванні.

Якісне зображення і простота використання не є межею потенціалу: в Joost існує можливість перегляду передач з коментарями, тобто користувач має можливість коментувати відеоролики, переглядати коментарі інших, вивішувати рейтинги передач і привласнювати контенту теги.

Онлайн-сервіс Joost має ряд конкурентів. Серед них європейський peer-to-peer сервіс Інтернет TV — Babelgum і швейцарський сервіс Zattoo.


Babelgum


Мережу децентралізованого (пірінгового) телемовлення Babelgum було розроблено Сильвіо Скалья (Silvio Scaglia). Тут, відеопотік передається по частинах з багатьох комп'ютерів, а сама програма працює як приймач і передавач. Babelgum бере за основу ідею розробників Joost, але надає користувачу можливості створення своїх каналів на базі існуючого контенту.

Перспективи


Р2Р телебаченню вдалося об'єднати інтереси всіх сторін - глядачів, власників контенту і рекламодавців. Власники контенту мають швидкий, ефективний і дешевий спосіб розповсюдження високоякісного відео через Інтернет. Крім цього їх авторські права є захищеними, завдяки вбудованому кодуванню, вони мають можливість представляти бренд свого каналу, їм надається маса додаткових опцій.

Рекламодавці можуть отримати саме ту аудиторію, яка їм потрібна, оскільки глядачів можна ідентифікувати за статтю, по місцю проживання, часу доби, глядацьких пристрастях тощо. При цьому особисті дані користувачів залишаються захищеними, оскільки вони зберігаються на їх же персональних комп'ютерах. До того ж це безкоштовне телебачення набагато кращої якості.База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка