67-річниця великої перемоги ніхто не забутий, ніщо не забуто!Сторінка1/3
Дата конвертації05.03.2017
Розмір0.58 Mb.
  1   2   3


67-РІЧНИЦЯ ВЕЛИКОЇ ПЕРЕМОГИ

НІХТО НЕ ЗАБУТИЙ, НІЩО НЕ ЗАБУТО!

Я звертаюся до сердець Ваших, до пам’яті Вашої. Хочеться, щоб Ви сьогодні, в День Перемоги у Великій Вітчизняній війні, згадали світлу мить 9 Травня сорок п’ятого, згадали тих, хто наблизив її до нашого сьогодення на передовій, в тилу, хто орав і сіяв, хто виховував дітей у дитячих будинках і стояв по дві зміни біля верстата, тих, хто зарано подорослішав. Вклоняємося всім Вам, шановні ветерани, адже саме Ви подарували сучасній молоді мирне небо над головою!

Перемога була одна на всіх, і ніхто не стояв за ціною! Люди вважали за святе віддати життя задля неї. Скільки сліз, страждань і жертв принесла війна. Матерям і дружинам ніколи було оплакувати своїх рідних, які воювали в окопах, вони самі брали в руки зброю і йшли у бій проти ворога. Тоді нестерпно важко було всім – і старим, і малим, і солдатам, і їх близьким.

На жаль, не всім героям судилося дожити до наших днів. Але це їх полум’яні серця б’ються сьогодні в наших грудях, їх розкритими очима діти і онуки дивляться на світ. Ви з нами, солдати Великої Вітчизняної, – в будинках, що будуються, в квітучих садах, посмішках дітей, які принесла нам легендарна Перемога. Шановні ветерани, Ваш життєвий шлях – це зразок для наслідування, це приклад для сучасної молоді, якій Ви подарували віру в світле майбутнє і можливість бути повноправним господарем на власній землі.

У Велику Вітчизняну війну люди показали, на що здатний український народ і яка велика, могутня, волелюбна наша держава.

Ми в неоплатному боргу перед Вами, шановні ветерани, за Вашу обірвану війною юність, силу духу, самопожертву. Ми не забудемо Ваш подвиг, ціну, яку Ви заплатили за перемогу в смертельній боротьбі в ім’я Батьківщини.

Тож дозвольте від імені молодого покоління привітати всіх, хто пройшов крізь вогонь Великої Вітчизняної, і всіх тих, хто вшановує пам'ять героїв минулих літ, з Днем Перемоги. Щиросердно бажаємо Вам здоров’я, миру у ваших домівках, злагоди, порозуміння, оптимізму, терпіння та неабиякої витримки. Хай небо без порохового пилу дарує Вам сонце, земля – запашні квіти, в душі завжди панує весна, а життя буде довгим та щасливим!

Нам не треба війни, не треба –

Ми за спокій і мир на Землі,

Щоб не коршаки в чистому небі,

А космічні пливли кораблі,

Щоб щасливо зростали діти

І не бачили жаху війни,

Щоб зловісний воєнний вітер

Був розвіяний вітром весни.

Вітром правди і сили людської,

Силу ту не здолати в віках.

Нас даремно лякають війною:

Міць народу – в народних руках!


В.С. Кравченко, викладач кафедри рослинництва УНУС.

ТИХ ДНІВ НЕ ЗМОВКНЕ СЛАВА

Через війну вели усі дороги,

Через біду, пекельний страх,

Щоб квітло сонцем свято Перемоги

І радістю світилося в очах.
Учасники вечора «Цих днів не змовкне слава»

Напевно, немає найкращого свята, як День Великої Перемоги, адже 67 років наше покоління живе під мирним небом, навесні милується квітучими садами, кохає, вирощує врожаї. І всім цим ми завдячуємо тим, хто віддав своє життя за наше щасливе майбутнє.

«Пам’ять журавлями прилітає і дивиться на цей бурхливий світ, пам’ять, наче океан без краю, й журавлі летять з буремних літ». Саме спогадами живуть ветерани, саме вони доносять теперішньому поколінню всю правду про грізні роки…

8 травня біля Меморіалу полеглим захисникам Вітчизни, відбувся урочистий мітинг, присвячений 67-й річниці Перемоги нашого народу у Великій Вітчизняній війні. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять про тих, хто загинув у роки війни; у весняному небі пролунав урочистий салют.

Зі святом Великої Перемоги гостей, співробітників та студентів привітав ректор університету професор Головчук А.Ф., своїми фронтовими спогадами поділився учасник бойових дій, ветеран Великої Вітчизняної війни, колишній старший викладач кафедри геодезії, меліорації та лісівництва, гвардії старший лейтенант Манчевський В.І. Учасників мітингу привітала завідувач кафедри біології Уманського НУС, професор Грицаєнко З.М. Із вдячним словом до ветеранів від імені студентської молоді звернулася студентка Кващенко О.В.

Завершився урочистий мітинг покладанням гірлянди з живих квітів до Меморіалу полеглим воїнам.

Учасники творчих колективів Центру культури і виховання напередодні свята подарували ветеранам прекрасний вечір «Тих днів не змовкне слава», на якому вшанували пам’ять мільйонів загиблих у роки війни, у піснях та віршах передали невимовний біль та страждання, яких довелося зазнати ветеранам.

Приємно було бачити на сцені поруч зі студентами – учасниками ансамблів «Хлібодари» (художній керівник С. Берднікова), «Криниченька», «Чарівниці» (художній керівник Н. Музика), «Краяни» (художній керівник О. Бердніков) викладачів університету, які також долучилися до свята і дарували присутнім пісні воєнних років.

Сльози на очах викликав у присутніх власний вірш студентки Нівеської Юлії «Ветеран продає ордени», в якому проникливо описані почуття ветерана, який продає нагороди, щоб врятувати хвору дружину, що винесла його, пораненого, на руках з поля бою…

Якщо молоде покоління співає невмирущі пісні тих грізних років: «Синий платочек», «Смуглянка», «На безымянной высоте», «День Победы», пише поезії з глибинним змістом, то пам’ять про ветеранів житиме, вона житиме у зелених садах, у світлих посмішках дітей, у щасті, яке принесла на рідну землю наша Перемога.


Н. Зубова, методист Центру

культури і виховання.З Днем науки

УНІВЕРСИТЕТСЬКА НАУКА СЬОГОДНІ

Щорічно третьої суботи травня в Україні відзначається День науки – професійне свято науковців та працівників наукової сфери. Це день, коли вшановуються наукові традиції, досягнення вчених, якими по праву пишається і на яких покладає великі сподівання суспільство.


З.М.Грицаєнко – кращий професор

Ф.М. Парій – кращий організатор наукової роботиВ.П. Карпенко – кращий молодий науковець

Сьогодні наука, незважаючи на труднощі, завдяки наполегливій праці вчених має вагомі напрацювання і здобутки. Так, в Уманському національному університеті садівництва започатковані та плідно працюють наукові школи з вивчення біології і технології вирощування плодових культур; з мікробіології і фізіології рослин; з удосконалення системи землеробства в Лісостепу України з плодовими і польовими культурами; з агрохімії та ґрунтознавства; з вивчення біології і технології вирощування овочевих культур; з рослинництва і кормовиробництва; з технології зберігання і переробки плодів та овочів; з генетики, селекції та насінництва с.-г. культур; з економіки сільського господарства тощо.

Науковий потенціал університету садівництва становить 431 науково-педагогічних працівників, серед яких 53 доктори наук, професори, 237 кандидатів наук, доцентів, два члени-кореспонденти, 15 академіків громадських академій, п’ять заслужених діячів науки і техніки України, два заслужених працівники вищої школи України, чотири заслужених працівники освіти України, два заслужених економісти України, заслужений працівник сільського господарства України, заслужений працівник культури України.

Наукова діяльність Уманського НУС здійснюється відповідно з програмою наукових досліджень на період 2011-2015 рр., зареєстрованою у Державному центрі науково-технічної і економічної інформації. Вона виконується як за ініціативною тематикою, так і на замовлення Міністерства аграрної політики та продовольства України й агровиробників.

Тематика наукових досліджень охоплює широкий спектр напрямків агрономічної і економічної проблематики аграрного сектору:

– оптимальне використання природного і ресурсного потенціалу агроекосистем Правобережного Лісостепу України;

– розробка новітніх технологій виробництва екологічно чистої продукції рослинництва з мінімальним пестицидним навантаженням у сівозмінах;

– технологічні комплекси, машини і обладнання для механізації, електрифікації та автоматизації в рослинництві і тваринництві;

– розробка сучасних конкурентоспроможних технологій виробництва харчових продуктів рослинного походження;

– розвиток і удосконалення освіти та підвищення якості навчання в аграрному вищому навчальному закладі;

– адаптація організаційно-економічного механізму господарювання до соціально орієнтованих ринкових відносин в АПК;

– розвиток зовнішньоекономічної діяльності в агропромисловому комплексі за умов глобалізації;

– грошово-кредитна система України в умовах ринкових перетворень;

– організаційно-економічний механізм функціонування підприєм­ницьких структур, система ціноутворення, фінансово-кредитних відносин, страхування;

– розробка методологічних підходів і практичного механізму екологічно збалансованого природокористування у сфері аграрного виробництва;

– удосконалення механізмів управління експортно-імпортними відносинами на ринку олійних культур і продуктів їх переробки за умов глобалізації;

– формування ефективних механізмів менеджменту зовнішньоеконо­мічної діяльності в агропромисловому комплексі України.

У минулому році на виконання наукових досліджень університетом укладено дев’ять договорів на суму 262,6 тис. грн., у т.ч. за державним фінансуванням – 100 тис. грн. Серед них дослідження за темами:

"Унікальна дослідницька агроекосистема яблуневого саду Уманського НУС" на суму 100 тис. грн (науковий керівник – професор Копитко П.Г.);

"Уточнення рекомендацій з використання препарату Smart Freshtm для яблук сорту Ренет Симиренка з метою продовження строку збирання, збільшення врожайності насаджень і покращення смаку плодів протягом сезону 2011-2012 рр. в Україні" на суму 33,5 тис. грн (науковий керівник – професор Мельник О.В.);

"Уточнення рекомендацій з використання препарату Smart Freshtm для яблук сорту Ренет Симиренка і Голден Делішес з метою продовження тривалості їх зберігання і покращення смаку плодів протягом сезону 2010-2011 рр. в Україні" на суму 13,8 тис. грн (науковий керівник – професор Мельник О.В.);

"Дослідження біологічних основ і продуктивності сільськогосподарських культур при комплексному застосуванні гербіцидів, рістрегуляторів і мікробіологічних препаратів та розробка екологічно безпечних технологій з найменшим пестицидним навантаженням" на суму 50 тис. грн (науковий керівник – професор Грицаєнко З.М.);

"Проведення випробувань нових біологічних регуляторів з біозахисним ефектом при вирощуванні сільськогосподарських культур " на суму 29,1 тис. грн (науковий керівник – професор Грицаєнко З.М.);

"Випробування засобів захисту рослин" на суму 22 тис. грн (науковий керівник – професор Яновський Ю.П.);

"Біологічна оцінка препаратів зі захисту сільськогосподарських культур від шкідників та хвороб" на суму 14,2 тис. грн (науковий керівник – професор Яновський Ю.П.).

Звичайно, такий перелік досліджень має бути більшим, особливо сьогодні, коли набір студентів зменшується, а фінансування державою є недостатнім. Університет має шукати шляхи заробляння коштів, і ними є: укладання договорів на виконання досліджень за госпдоговірною тематикою, отримання грантів, надання консультацій і послуг, розробка бізнес-планів тощо. Переконаний – університет має відповідний науковий потенціал, і такі завдання для нього є посильними.

До формування переліку "Пріоритетних напрямів наукових досліджень Міністерства аграрної політики та продовольства України на 2012 р." університетом подано пропозиції щодо включення низки наукових тем з обсягами фінансування за рахунок коштів Держбюджету України кошторисною вартістю 1410 тис. грн. Тематика науково-технічних досліджень і розробок спрямована на розробку енергозберігаючої технології вирощування садивного матеріалу сучасних сортів та підщеп для скороплідних високопродуктивних плодових насаджень; наукове обґрунтування агроекологічних основ сталого виробництва винограду в Правобережному Лісостепу України; використання біологічного потенціалу овочевих, баштанних, лікарських рослин і картоплі на основі інноваційних технологій в Лісостепу України; створення високопродуктивних гібридів соняшника, стійких до гербіцидів імідазолінової групи; розробку технології фумігації зерна газовим автоматичним фумігатором.

Відповідно до листа Департаменту науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських територій Міністерства аграрної політики та продовольства України №18-3-13/1865 від 01.11.11 р. аграрним ВНЗ рекомендовано визначити основний напрям наукової роботи. Виходячи з наявних кадрового потенціалу, матеріально-технічної бази, наукових досягнень тощо університетом визначено напрям "Біологія, технологія вирощування і переробки продукції плодових та овочевих культур".

Підготовка наукових кадрів в університеті здійснюється через докторантуру з семи та аспірантуру з 19 спеціальностей, де нині навчається чотири докторанти і 147 аспірантів. Керують аспірантами та здобувачами 62 наукових керівники – доктори наук, професори і кандидати наук, доценти (докторанти). У 2011 р. захищено дві докторські (Кучеренко Т.Є., Карпенко В.П.) і 23 кандидатські дисертації (Андрущенко А.М., Бержанір І.А., Бєляєва Л.Г., Близнюк І.В., Бондаренко Н.В., Буцик Р.М., Василишина О.В., Зборовська Ю.Л., Каричковська С.П., Коваленко Л.Г., Концеба С.М., Кравченко В.В., Любич В.В, Малюга Л.М., Мамчур Т.В., Манзій І.Б., Матрос О.М., Михайловина С.О., Побережець І.І., Прокопчук О.Т., Смолій Л.В., Транченко О.М., Черненко А.Д.). Попередній захист дисертацій пройшли 28 аспірантів і три докторанти.

За активну наукову діяльність аспірантка кафедри обліку та аудиту Ткачук І.В. отримує стипендію Президента України, а докторант кафедри фінансів та кредиту Мальований М.І. та викладач кафедри плодівництва і виноградарства Буцик Р.М. – стипендію Кабінету Міністрів України.

Слід відзначити успішну роботу з аспірантами таких наукових керівників докторів наук, професорів, як: Грицаєнко З.М., Головчук А.Ф., Єщенко В.О., Господаренко Г.М., Парій Ф.М., Бурик А.Ф., Лихацький В.І., Мельник О.В., Балабак А.Ф., Уланчук В.С., Нестерчук Ю.О., Непочатенко Ю.О., Семенда Д.К., Саблук П.Т., Жаворонкова Г.В.

У минулому році Атестаційна колегія Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України присвоїла науково-педагогічним працівникам університету вчені звання професора (Нестерчук Ю.О., Непочатенко О.О., Школьному О.О., Соньку С.П., Рябовол Л.О., Улянич О.І., Токар А.Ю., Семенді Д.К.) та доцента (Бечку В.П., Боровику П.М., Заморському О.О., Приліпку С.М., Харенку А.О., Щетині С.В., Клименко Л.В., Мельнику В.В., Новак І.М., Петренко Н.О., Котвицькій Н.М., Розборській Л.В., Світовому О.М., Ткачук С.П., Березовському А.П., Дубіну О.М., Жиляку І.Д., Кустрич Л.О., Цимбалюку Ю.А., Будько І.О., Заморській І.Л., Каричковському В.Д., Каричковській Г.І., Мальованому М.І., Невлад В.Ф., Осадчій Л.А., Слободяник Н.П., Сухомуд О.Г.).

В університеті працюють три спеціалізовані вчені ради з правом прийняття до розгляду і захисту дисертацій зі спеціальностей: 06.01.07 – плодівництво; 06.01.15 – первинна обробка продуктів рослинництва; 03.00.12 – фізіологія рослин; 03.00.07 – мікробіологія; 08.00.04 – економіка та управління підприємствами. У минулому році на їх базі захищено 3 кандидатських дисертацій зі спеціальностей плодівництво і первинна обробка продуктів рослинництва; одну докторську і кандидатську зі спеціальності фізіологія рослин та 7 – зі спеціальності економіка та управління підприємствами.

Науково-дослідна діяльність у навчальному закладі тісно поєднується з навчальним процесом відповідно до профілю підготовки фахівців. У 2012 р. студенти університету взяли участь у всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальностей "Агрономія", "Менеджмент", "Світове господарство і міжнародні економічні відносини", "Харчова промисловість та переробка сільськогосподарської продукції", "Фінанси, грошовий обіг і кредит", "Світове господарство і міжнародні економічні відносини", "Економіка сільського господарства та АПК", "Бухгалтерський облік, аналіз та аудит", "Менеджмент"; олімпіадах – "Плодоовочівництво і виноградарство", "Облік і аудит", "Економіка підприємства", "Агрономія", "Політологія". Переможцями в них стали студенти Бутило Р.І. (52-ам), Понько В.В. (52-ем), Мельник І.С. (52-ем), Топурія Г.Г. (51-пм), Качур Ю. М. (43-п), Сорока Д.В. (42-ф), Сапожник О.В. (53-ос), Півень Ю.А. (52-ос), Тюха С.В. (42-а), Гез М.М. (42-а).

Практичну підготовку майбутніх фахівців сільськогосподарського виробництва, проведення наукових досліджень студентів, аспірантів і науково-педагогічних працівників університету забезпечує навчально-науково-виробничий відділ (ННВВ). Матеріально-технічна й експериментальна база останнього дозволяє кафедрам факультетів агрономії, плодоовочівництва, екології та захисту рослин й підпорядкованим їм восьми науково-дослідним лабораторіям проводити вагомі прикладні дослідження.

На дослідних і виробничих ділянках ННВВ під керівництвом викладачів студенти власноруч опановують і набувають навичок з технології виробництва садивного матеріалу плодових і розсади ягідних та овочевих культур, догляду за насадженнями багаторічних і посівами польових культур, нормування та поліпшення якості врожаю, його збирання тощо. В результаті спільної діяльності науковців університету та співробітників підрозділу в 2011 р. вирощено 895,4 т зернових, 94,4 т цукрового буряка, 309,8 т плодів і ягід, 42,1 т овочів, 14 тис. шт. саджанців плодових, ягідних, лісових і декоративних культур та 14,4 тис. шт. розсади овочевих культур.

З метою забезпечення якості освітньої діяльності аграрних ВНЗ ІІІ-IV рівнів акредитації і, зокрема, підвищення якості матеріально-технічного забезпечення, оптимізації умов практичної підготовки фахівців напрямів 6.090101 "Агрономія" та 6.090105 "Захист рослин" Науково-методичним центром аграрної освіти за дорученням Департаменту науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських територій в 2011 р. проведено огляд-конкурс на краще "Дослідне поле". За його результатами фахова конкурсна комісія виявила переможців, серед яких дипломом за перше місце нагороджено Уманський НУС. Перше місце – це не тільки заслужена перемога, але й велика щоденна робота всього колективу університету впродовж багатьох десятків років.

Отримання подібних перемог у майбутньому вже сьогодні вимагає рішучих і конструктивних дій щодо покращення наявної матеріально-технічної бази. Так, занепокоєння викликає садівнича галузь, яка потребує модернізації. До Міністерства аграрної політики та продовольства України нами підготовлено і передано пакет документів на списання 45,4 га непродуктивних насаджень яблуні. Сьогодні 6 га вже розкорчовано і звільнено від деревини, а вивільнену площу включено до плану підготовки для закладання нових насаджень. Як університет садівництва ми повинні мати інтенсивні насадження і сучасне технологічне обладнання. З цією метою необхідно:

– створити науково-виробничий центр з вирощування оздоровленого безвірусного садивного матеріалу плодоягідних, декоративних культур і винограду;

– отримати ліцензії з розробки проектів на закладання плодоягідних насаджень та винограду;

– отримати ліцензію на відкриття робочої професії плодоовочівника;

– модернізувати, удосконалити і доукомплектувати існуючий автопарк спеціалізованою технікою для інтенсивних плодових насаджень і розсадника;

– придбати сортувальну лінію для плодів;

– провести капітальний ремонт і реконструкцію існуючих холодильника та сховища;

– запровадити виробництво залізобетонних опор для власних потреб; тари (ящиків, контейнерів), дерев’яних опор для молодих насаджень з власної сировини;

– вирощувати сертифікований садивний матеріал плодових культур і закладати інтенсивні плодові насадження з плануванням нових дослідів з усіх агрономічних напрямків.

Упродовж останнього року науковцями університету проведено 12 наукових конференцій (Міжнародна науково-практична конференція "Аспекти стабільного розвитку економіки в умовах ринкових відносин", Міжнародна наукова конференція "Основи біологічного рослинництва у сучасному землеробстві", ІІ Всеукраїнська заочна науково-практична конференція "Актуальні питання сучасної економіки", Всеукраїнська наукова конференція молодих учених, Всеукраїнська конференція "Перспективи розвитку лісового та садово-паркового господарства», присвячена 85-річчю від дня народження проф. Білоуса В.І.", ІІІ Всеукраїнська заочна наукова конференція, присвячена 35-річчю від дня створення економічного факультету "Актуальні питання сучасної економіки", Підсумкова науково-практична конференція про проведення ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з напряму "Агрономія", Міжвузівська науково-практична конференція з нагоди 20-річчя незалежності України та 15-річчя ухвалення чинної Конституції України, Конференція "Концепція ноосфери освіти В.І.Вернадського та реалії сьогодення", Студентська наукова конференція, присвячена 115-річниці від дня народження професора П.М.Білецького, ІІ Наукова студентська конференція, присвячена Дню факультету економіки і підприємництва “Молода економіка", Наукова конференція НПП університету до Дня науки) та 10 семінарів (XXVІІ міжнародний науково-практичний семінар "Високоінтенсивні технології – в садівництво", Міжвузівський науковий семінар "Методологія польових і лабораторних досліджень у рослинництві і кормовиробництва", Науковий студентський семінар "Маркетингова складова підвищення ефективності функціонування підприємств АПК" (щоквартально), Економічний семінар "Актуальні проблеми АПК на сучасному етапі" (щоквартально).

Інформаційне забезпечення і підтримку навчального, наукового та виховного процесу в університеті здійснює Наукова бібліотека. Працівниками бібліотеки проводиться обробка нових надходжень, статей періодичних видань, ведеться робота з електронним каталогом, здійснюється книгообмін з бібліотеками ВНЗ України. На допомогу навчальному процесу і науковій роботі проводяться тематичні книжкові виставки, диспути, презентації.

Загальний фонд бібліотеки становить 246103 примірники, у тому числі 133883 примірники наукової літератури. Всього за 2011 рік у фонд надійшло 2630 книг, з них наукової літератури – 656 примірників.

Поповнення фонду також здійснюється за рахунок підручників, навчальних посібників, монографій, методичних розробок викладачів університету: Головчука А.Ф., Грицаєнко З.М., Єщенка В.О., Семенди Д.К., Чумак Н.М., Непочатенко О.О., Нестерчук Ю.О., Улянич О.І., Кучеренко Т.Є., Бурика А.Ф., Сигиди В.П., Уланчука В.С., Новака А.В., Аніщенко Г.Ю., Вуйченко М.А., Мальованого М.І., Білошкурської З.П. та ін.

У 2011 р. науковцями підготовлено й опубліковано 1213 робіт, з них 16 монографій, 616 наукових статей, 331 теза доповідей (у т.ч. 18 статей та тез в іноземних виданнях). За результатами наукових досліджень в університеті видаються "Збірник наукових праць Уманського національного університету садівництва", "Вісник Уманського національного університету садівництва", "Новини садівництва", "Облік і фінанси АПК", "Збірник студентських наукових праць Уманського НУС"; матеріали конференції "Перспективи розвитку лісового та садово-паркового господарства", V Міжнародної науково-практичної конференції "Аспекти стабільного розвитку економіки в умовах ринкових відносин", Всеукраїнської заочної науково-практичної конференції "Актуальні питання сучасної економіки", Всеукраїнської конференції молодих учених, ІІ студентсь­кої наукової конференції "Молода економіка", "Основи біологічного рослинництва у сучасному землеробстві", "З нагоди 20-річчя незалежності України та 15-річчя ухвалення чинної Конституції України".

В університеті започатковано роботу відділу патентно-ліцензійної, винахідницької та раціоналізаторської роботи. Як результат плідної діяльності новоствореного відділу науково-педагогічними працівниками в 2011 р. отримано 16 патентів, одну технологічну інструкцію, а також подано чотири заявки на винаходи. Активну участь у винахідницькій діяльності взяли Головчук А.Ф., Литовченко О.М., Лихацький В.І., Улянич О.І., Голуб Г.А., Войтік А.В., Пушка О.С., Мілентьєв О.Б., Жиляк І.Д. та ін.

Результати наукових та освітніх досягнень університетом постійно представляються на міжнародних, всеукраїнських, обласних і міських виставках. Так, в 2011 р. проведено і взято участь у виставках до Дня незалежності, Дня знань, Дня міста, в ХХІІІ Міжнародній агропромисловій виставці-ярмарку "Агро-2011". Під час останньої чимало експонатів від університету демонструвалося на головній експозиції Департаменту науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських територій Міністерства аграрної політики та продовольства України. Великий інтерес викликав і майстер-клас «Школа садівника» у виконанні провідних фахівців-практиків, доцентів кафедри плодівництва і виноградарства В.В.Осадчого та В.П.Майбороди. Цікавим доповненням до цього заходу була дегустація плодів яблук, вирощених у навчально-науково-виробничому відділі університету і збережених за використання новітньої технології післязбиральної обробки; некріплених плодово-ягідних вин, виготовлених за рецептурою кафедри переробки та зберігання плодів і овочів.

За успіхи в навчальній, науково-дослідній і виховній роботі, участь та представлення експозиції у виставці-ярмарку "Агро-2011" колектив університету нагороджено грамотами і дипломами, а за представлення інноваційних технологій –трьома золотими медалями:

– "За розробку і впровадження інноваційних технологій в садівництво";

– "За розробку і впровадження екологічно безпечних технологій з біологізації рослинництва";

– "За розробку високоякісної продукції з натуральної сировини".

Здобутки і напрацювання колективу університету оцінені також:

– Дипломом і медаллю "Лідер галузі – 2011".

– Дипломом "Лідер природоохоронної діяльності – 2011".

– Дипломом "За вагомий внесок у розвиток вітчизняної освіти і науки".

– Дипломом "За вагомий внесок у національну економіку, науку, культуру.

– Дипломом "Лідер агропромислового комплексу України – 2011".

Сформовані впродовж понад півтора століття тому традиції й вивірені часом надбання переконують у тому, що колектив університету спроможний успішно працювати і творити в нових соціально-економічних умовах.

Щиро вітаю славну когорту науковців і весь колектив університету з Днем науки та бажаю подальших вагомих здобутків на науковій ниві, на нелегкому шляху до вершин науки.
В.В. Манзій, проректор з наукової та інноваційної діяльності,

кандидат сільськогосподарських наук, доцент.

ІННОВАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОСВІТИ, НАУКИ, ВИРОБНИЦТВА

В Уманському національному університеті садівництва відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція, організаторами якої виступили Навчально-науковий інститут післядипломної освіти НУБіП України і Інститут післядипломної освіти та дорадництва Уманського НУС. Мета конференції полягала в обміні науково-практичною інформацією та узагальненні результатів досліджень з питань інноваційної діяльності в освіті, науці та виробництві.
Виступає М.М.Кунаєць, професор, заслужений економіст України, директор ННІ післядипломної освіти НУБІП України

Серед гостей Всеукраїнської конференції – досить поважні люди: Ірина Максимівна Синявська, радник Міністра аграрної політики з освіти і науки та Марія Михайлівна Кулаєць, кандидат економічних наук, професор, заслужений економіст України, директор Навчально-наукового інституту післядипломної освіти Національного університету біоресурсів і природокористування України.

У вступному слові ректор Національного університету садівництва, доктор технічних наук, професор А.Ф. Головчук привітав гостей та учасників конференції – науково-педагогічних працівників і аспірантів навчального закладу, побажав плідної й активної роботи. Він зазначив, що в сучасних умовах господарювання ефективний розвиток сільських територій залежить саме від інтеграції освіти, науки і виробництва.


Під час конференції

І.М. Синявська презентувала Концепцію Державної програми сталого розвитку сільських територій України. У своїй доповіді вона обґрунтувала основні напрями реалізації програми розвитку сільських територій на національному і регіональному рівнях. Реалізація Концепції дасть змогу зупинити процеси зникнення сіл, зберегти та розвивати природні, трудові і виробничі ресурси, підвищити конкурентоспроможність сільськогосподарського виробництва у домогосподарствах, покращити рівень життя сільського населення та активізувати діяльність самої сільської громади. Неодноразово під час доповіді наголошувалось на кардинальній зміні підходів до фінансування програм соціально-економічного розвитку сільських населених пунктів. Сільська громада має виступати ініціатором залучення коштів у село і обов’язково брати участь у співфінансуванні проектів. Це дасть можливість не лише спрямувати кошти на відбудову сільських територій, а й посилити відповідальність кожного члена сільської територіальної громади за подальший стан функціонування об’єктів виробничої та соціальної інфраструктури. Перспективою успішного розвитку сільських територій є створення потужних обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів.

М.М. Кулаєць під час свого виступу представила пріоритетні напрями інноваційної діяльності сучасного навчального закладу на прикладі Національного університету біоресурсів і природокористування України та ННІ післядипломної освіти як його структурного підрозділу. Вона більш детально зупинилася на питаннях удосконалення інноваційних напрямів наукових досліджень та науково-технічних розробок, науковому потенціалі навчального закладу, структурі фінансування наукових досліджень, особливостях організації навчального процесу. Як досвідчений керівник структурного підрозділу університету Марія Михайлівна поділилась практичним досвідом роботи з контингентом слухачів у закладах післядипломної освіти, окреслила перспективні напрями співпраці навчальних закладів з науковими установами і виробництвом.

Директор Інституту післядипломної освіти та дорадництва Уманського НУС, кандидат економічних наук, доцент С.М. Приліпко ознайомив учасників конференції з основними напрямами діяльності Інституту. До них, насамперед, належать: перепідготовка фахівців (надання другої вищої освіти); підвищення кваліфікації фермерів, керівників і спеціалістів АПК; професійна підготовка сільськогосподарських дорадників та експертів-дорадників; навчання сільських і селищних голів; проведення паспортизації сільських населених пунктів; розробка програм соціально-економічного розвитку сільських територій; участь у розробці цільової обласної програми “Село Черкащини – 2020” та надання сільськогосподарських дорадчих послуг. І це ще не повний перелік послуг, які здійснює Інститут. Директор Інституту детально зупинився на питаннях підготовки сільськогосподарських дорадників і експертів-дорадників для потреб Черкаської області, проблемах функціонування дорадчих служб та шляхах їх вирішення. Прийнята Розпорядженням Кабінету Міністрів України «Концепція формування державної системи сільськогосподарського дорадництва» від 31.10.2011 дає вагомі підстави для розробки заходів та створення повноцінних умов щодо початку ефективного функціонування сільськогосподарських дорадчих служб. Згідно з прийнятою цільовою обласною програмою «Село Черкащини – 2020» Уманський національний університет садівництва відповідає за консультаційно-інформаційне забезпечення агропромислового виробництва та розвитку села Черкаської області. Експерти-дорадники з числа науково-педагогічних працівників університету все частіше залучаються до проведення спільних нарад, семінарів, круглих столів, демонстраційних показів на обласному і районному рівнях. Така співпраця навчального закладу з виробництвом у свою чергу підкреслює значну роль Інституту післядипломної освіти та дорадництва у системі аграрної освіти, оскільки нові науково-технічні розробки і досягнення сільськогосподарський товаровиробник одержує безпосередньо на виробництві.

Досвідом упровадження інновацій у виробництво в Уманському НУС поділився проректор з наукової та інноваційної діяльності, кандидат сільськогосподарських наук, доцент В.В. Манзій. Учасники конференції ознайомилися з науковими школами Уманського НУС, тематикою науково-дослідних робіт, які виконуються кафедрами університету, інноваційними напрямами досліджень, їх фінансуванням, перспективними напрямами співпраці з вітчизняними і міжнародними установами і організаціями, залученими до спільного виконання наукових досліджень. Позитивним є той факт, що значна частина науково-технічних розробок знайшла впровадження в навчально-науковому виробничому комплексі університету.

Без якісної освіти наука і виробництво не можуть функціонувати повноцінно. Про проблеми трансформації аграрної освіти в Україні відповідно до вимог Болонського процесу та шляхи їх вирішення розповів завідувач кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін, доктор соціологічних наук, професор А.М. Шатохін. Учасники конференції погодились, що аграрна освіта має свою специфіку при підготовці фахівців для агропромислового комплексу в аграрних вищих навчальних закладах. Оптимізація вищих навчальних закладів і переліку спеціальностей є незворотнім процесом, однак при цьому необхідно враховувати місцезнаходження навчального закладу, його історію, матеріально-технічну базу, наукові школи, практичну базу підготовки студентів, склад колективу науково-педагогічних працівників тощо.

У зв’язку з тим, що з 12 по 15 березня 2012 р. в університеті працювали курси підвищення кваліфікації викладачів за програмою «Інноваційна спрямованість педагогічної діяльності», які проводили досвідчені науково-педагогічні працівники ННІ післядипломної освіти НУБіП України, кульмінаційним моментом Всеукраїнської науково-практичної конференції стало вручення свідоцтв про підвищення кваліфікації. Свідоцтва отримали 120 викладачів Національного університету садівництва. Використання інноваційних форм і методів навчання слухачів на курсах підвищення кваліфікації дало змогу викладачам удосконалити свій фаховий і професійний рівень та ознайомитися з сучасними технологіями викладання дисциплін і організацією навчального процесу.
С.М. Приліпко, директор Інституту післядипломної освіти

та дорадництва Уманського НУС, кандидат економічних наук, доцент.


СВЯТО КВІТУЧОЇ ЯБЛУНІ В УМАНІ
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка