6 Кросбраузерність сайтуСкачати 18.89 Kb.
Дата конвертації05.05.2017
Розмір18.89 Kb.

6.3. Підходи до створення контенту сайтів. Кросбраузерність сайту

6.3. Кросбраузерність сайту


Кросбраузерність (cross-browser) чи браузерна незалежність - це властивість сайту ідентично працювати і відображатися у всіх браузерах (зазвичай, враховують самі поширені). Під ідентичністю розуміється відсутність зміщення основних блоків сайту і здатність відображати матеріал з однаковим ступенем читабельності.

Як забезпечити кросбраузерність сайту?


Щоб сайт однаково виглядав в популярних браузерах (Internet Explorer, FireFox, Opera, Chrome та інших), причому самих різних версій, дизайнер повинен подбати про це від початку роботи над проектом.

По-перше, необхідно визначитися, які браузери будуть залучені. Слід вивчити статистику відвідувань сайтів (наприклад, зі схожою тематикою), в якій зазначено відомості, якими браузерами користувалися його відвідувачі. Таку можливість надає наприклад, сервіс Google Analytics. Після визначення популярних за статистикою браузерів їх варто встановити на свій комп’ютер.

Різні браузери хоч і дотримуються загальних правил та стандартів, але іноді в них застосовуються різні алгоритми обробки HTML-кодів чи правил CSS. Тому, не завжди один і той же елемент виглядає однаково в різних браузерах.

Вирішення такої проблеми може бути в кілька способів. Найбільш поширеним способом, що застосовують багато розробників, є написання так званих «хаків» - наборів спеціальних селекторів або правил, що призначені для певного браузера. Тобто, якщо необхідно коректно відображати сайт, скажімо, в трьох браузерах, то потрібно написати по «хаку» для кожного з цих браузерів. Але для кількох десятків різних браузерів та їх версій прописувати «хакі» довго і нераціонально. Тому ще один спосіб - просто використовувати при написанні HTML-коду ті теги, які у всіх необхідних браузерах відображаються однаково.


Тестування сайту на кросбраузерність


Проводити тестування сайту на кросбраузерність краще за все на локальному комп'ютері, на якому встановлено різні браузери, різні версії браузерів і існує можливість змінювати роздільну здатність монітора. Іноді, розробник створює кілька віртуальних машин з різними ОС.

Для полегшення перевірки сайту на сумісність з різними браузерами існують готові утиліти та он-лайн сервіси, які позбавляють розробника від встановлення багатьох браузерів, їх різних версій та віртуальних машин. Достатньо встановити утиліту або відвідати он-лайн сервіс перевірки кросбраузерності і отримати скриншоти відображення сайту в різних браузерах, а після чого їх порівнювати та аналізувати.Отже, розробник має ретельно перевірити сайт на кросбраузерність, інакше можна допустити помилки (від несуттєвих до фатальних) які позначаться на відтворенні чи функціональності сайту.


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка