№37 від 10 вересня 2016 р. ☐ Відлуння свята Славні ювілеї заповідник відзначив грандіозноСторінка1/4
Дата конвертації02.04.2017
Розмір0.55 Mb.
  1   2   3   4
№ 37 від 10 вересня 2016 р.

Відлуння святаСлавні ювілеї заповідник відзначив грандіозно

Всеволод МОТОРНИЙ
У суботу та неділю, 3 – 4 серпня, відбулося відзначення 100-річчя відкриття музею у замку князів Острозьких та 35-річчя створення Державного історико-культурного заповідника м. Острога (ДІКЗО). Це було грандіозне свято, під час якого виступали науковці та краєзнавці, які знайомили присутніх з історією нашого міста, відкриття у ньому в 1916 році музею, повідомляли про свої дослідження та цікаві відкриття з історії нашого краю та всієї Волині; відбувалася презентація нових видань; діяли виставка-продаж творів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, майстер-класи; демонструвалися різні виставки з історії Острога, музею та заповідника; сердечно вітали ювілярів; звучали чудові пісні та музика; були підбиті підсумки та відзначені найактивніші читачі нашої газети в конкурсі «100 найвидатніших острожан» та багато іншого.
У перший день відбулася ювілейна наукова конференція, презентація ювілейного видання «Острозький науковий збірник» та круглий стіл дослідників Острогіани в честь ювілею музею та заповідника. Детальніше про їх перебіг читайте на 7-й сторінці.

Урочиста частина свята розпочалася в неділю фрагментом із вистави «Смолоскипи запалали опівночі» за п’єсою журналіста і письменника Валерія Баталова. Глядачі побачили на сцені, яка була розташована на Замковій горі між краєзнавчим музеєм та Круглою вежею, Василя-Костянтина Острозького (актор Олександр Лозюк), першодрукаря Івана Федоровича (Микола Кінах, він же режисер театралізації), ректора середньовічної Острозької академії Герасима Смотрицького (Володимир Тищук), внучку кобзаря Іванку (Софія Лозюк), кобзаря (Максим Ядаменко), безродного литвина Гриня (Анатолій Лагода) та Семерія Наливайка (Олександр Бондар). Дійство перенесло нас у далеке минуле, коли з’явився перший примірник славетної Острозької Біблії (на верхньому фото).

Після завершення театралізованого дійства ведучі свята Аліна Кузнєцова та Василь Присяжнюк коротко нагадали про історію замку, відкриття в ньому музею, славну історію Острога, визначні пам’ятки історії, культури (слов’яно-греко-латинська академія, Острозька Біблія), славний рід князів Острозьких, який дав нашій землі видатних воїнів, полководців, меценатів, будівничих, покровителів православної церкви, визначних національних провідників, некоронованих володарів Русі; про відомих особистостей, які відвідували наше місто у далекому й близькому минулому; про діяльність братства імені князів Острозьких. Було оголошено про присутність почесних гостей свята, які представляли владу області, міста та району, а також керівників музеїв з інших міст, друзів та партнерів заповідника. Нагадали ведучі й про колишніх керівників Острозького музею, яких серед нас уже немає – Михайла Тучемського, Михайла Більдіна, Олександра Шведа, Прокопа Соколянського, Петра Андрухова. Щиро привітали й колишніх та теперішніх працівників ДІКЗО, ветеранів музейної справи.

Першим із вітальним словом виступив директор ДІКЗО Сергій Кибкало. Він говорив про заповідник, його об’єкти, експонати, досягнення науковців, заслуги музейників у збереженні пам’яток, висловив подяку колективу, який працює для збереження пам’яток минулого. На завершення свого виступу Сергій Григорович привітав з ювілеями колектив та всіх присутніх на святі й прочитав написаний ним напередодні вірш, який присвятив ювілею.

Щиро вітали колектив ДІКЗО зі святом, вручали подарунки (принтери, картини, ювілейні монети, книги, екслібриси, копії документів, вишиваний рушник, компакт-диск із піснями на власні слова, сувеніри та ін.): митрополит Рівненський та Острозький УПЦ Варфоломій; було оголошено щирі вітання та побажання на адресу ДІКЗО від архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, який у той час був у відрядженні;
Закінчення на 3 стор.>>>

заступник голови Рівненської облдержадміністрації (РОДА) Світлана Богатирчук-Кривко; начальник управління культури та туризму РОДА Ярослав Мельник; депутат Рівненської обласної ради Віталій Ундір; голова Рівненської обласної профспілки працівників культури Петро Давидюк; Острозький міський голова Олександр Шикер; голова Острозької райдержадміністрації (РДА) Богдан Турович; заступник голови Острозької районної ради Надія Дем’янчук; депутат Острозької міської ради Григорій Аршинов; заступник генерального директора Хмельницької АЕС Віктор Демидюк; директори Волинського, Рівненського обласних краєзнавчих музеїв Анатолій Силюк та Олександр Булига, Маневицького краєзнавчого музею Петро Хомич; культурно-археологічного центру «Пересопниця» Микола Федоришин; завідувач Музею волинської ікони в Луцьку Тетяна Єлисєєва; помічник директора Національного художнього музею України, багатолітній директор Донецького обласного художнього музею Галина Чумак; колишній директор Острозького музею, яка стояла біля витоків створення ДІКЗО в 1981 році, Раїса Руй; член спілки художників України, голова громадського комітету по культурі й мистецтву в Рівненській області Віктор Гвоздинський; учасники фотопленеру в нашому місті Валеріо Періні з Італії та Олександр Харват із Рівного; художник Юрій Нікітін; поети – острожанин Олесь Ундір (перед виступом прозвучала пісня на його слова про рідне місто) та Богдан Фединчук із Нетішина.­

Виступаючі на урочистостях, гості та господарі говорили про Острог, як визначний культурний та освітній центр України, про заповідник, як духовну Мекку, що є (разом із академією) визначальним закладом і брендом на Острожчині й у всій Рівненщині; про започаткування в Острозі багатьох культурних традицій та державності України; про позитивну ауру Замкової гори; про ділові та особисті якості музейників; пригадували роботу в музеї та часи утворення заповідника, реставрацію пам’яток архітектури; дякували за співпрацю із заповідником; бажали ДІКЗО розвитку, миру, благополуччя, Божого благословення та багато іншого. Свої роботи передали в музейні колекції майстри й художники Август Вольський, Олександр Закусілов, Тетяна Лінник, Петро Чумак, Степан Назарук, Наталія Летнянчин. Отримуючи подарунки, директор заповідника Сергій Кибкало та його заступник Микола Манько дякували за нові надходження, коротко говорили про співпрацю, висловлювали сподівання, що вона поглибиться в майбутньому.

Під час урочистої частини свята було вручено багато нагород різного рівня. Почесні грамоти отримували: від Рівненської облдержадміністрації – трудовий колектив заповідника, а також завідувач художнього відділу Людмила Козловська; від Рівненської обласної ради – головний зберігач фондів ДІКЗО Лариса Мазуренко; від управління культури та туризму РОДА – старший науковий співробітник відділу фондів Людмила Назарова, столяр-реставратор Роман Колтонюк, слюсар Віталій Тазарачев; від обласної профспілки працівників культури – завідувач відділу історії, голова профкому ДІКЗО Марія Данилюк та оператор комп’ютерного набору Тетяна Глушман; від Острозької міської ради – робітник по обслуговування будівель Василь Яремчук, старший музейний доглядач Катерина Нікончук; від Острозької РДА – провідний науковий співробітник відділу охорони історико-культурної спадщини, археології та нумізматики Олександр Позіховський; від Острозької райради – завідувач відділу охорони історико-культурної спадщини, археології та нумізматики Олександр Бондарчук; від адміністрації ДІКЗО – старші наукові співробітники Людмила Жуковська та Ніна Німчинська, музейні доглядачі Надія Пушка та Олена Росошина, водій Анатолій Колесников, робітник по обслуговуванню території Оксана Очеретяна, електрик Леонід Білоус.

У перервах між виступами гостей та керівників заповідника на сцені перед присутніми виступали й дарували прекрасну музику та пісні наші місцеві артисти з міського Центру культури та дозвілля, районного Будинку культури, Острозької дитячої школи мистецтв, Оженинської музшколи, зокрема, народний аматорський квартет «Надія» (керівник Руслан Балаушко), бандуристка Наталія Бернацька, Тарас Безюльов сольно та під його керівництвом інструментальне тріо, співак В’ячеслав Бондар, дует у складі Світлани Пекарської та Дарини Хомич та ін.

Коли прозвучали майже всі вітання, були вручені нагороди та подарунки, ведучі свята оголосили, що настав час підбивати підсумки конкурсу-акції «100 найвидатніших острожан». На сцену були запрошені голова журі Микола Манько та в. о. головного редактора газети «Замкова гора» Іван Глушман. Вони подякували всім, хто брав участь у голосуванні, допомагав в обробці результатів, привітали з ювілеєм колектив заповідника, повідомили загальні підсумки голосування. Після цього ведучі зазначили, що читачі нашої газети згадували в своїх анкетах людей різних епох – від раннього середньовіччя до тих, хто покинув світ живих нещодавно, в ХХІ столітті. Острожани називали імена музейних працівників, науковців, педагогів, представників вельможних родів, художників, музикантів, лікарів, керівників підприємств, військових та багатьох інших. Потім ведучі оголошували, починаючи з 10 місця, імена видатних острожан, повідомляли, скільки вони набрали голосів, коротко розповідали про них, а дівчата в середньовічних костюмах виносили і ставили на заздалегідь підготовлений стенд портрети найвідоміших особистостей за версією читачів нашої газети.

Коли було оголошено ім’я людини, яка набрала найбільше голосів – Владислава Рильського – почала звучати журлива пісня «Пливе кача», що стала символом наших втрат і героїзму наших співвітчизників у боротьбі за свободу і незалежність Вітчизни. Всі присутні піднялися зі своїх місць, зупинили роботу підприємці та майстри, які проводили майстер-класи, й всі хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих Героїв під час Революції Гідності та війни на Донбасі, розв’язаної проти України нашим північно-східним сусідом-окупантом.

У завершальній частині підбиття підсумків оргкомітет конкурсу вручив трьом призерам та 10 найактивнішим острожанам подяки й невеликі подарунки (календарі на 2017 рік від нашої газети, листівки із зображенням Замкової гори та буклети). Детальніше про підсумкові результати конкурсу читайте на 6-й та 7-й стор.

Після підбиття підсумків присутнім на Замковій горі була запропонована концертна програма, в якій брали участь запрошені на свято митці – поет-бард, наш колега – редактор газети «Перспектива» Віктор Гусаров із Нетішина; уродженка Слобідки, лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів Юлія Сидорук, що тепер навчається у Києві; етно-гурт «Дуліби», та учасники проекту «Голос країни» Анастасія Янцур і Павло Міщук (із Рівненської обласної філармонії) та Микола Бобрик – співак із Рівного, що дійшов до півфіналу вже названого проекту та переможець «Битви хорів». Після їх виступів острожани гаряче аплодували, брали в артистів автографи, фотографувалися із ними на згадку.

Програма святкувань була насичена різними цікавими і неординарними заходами. Зранку і аж до закриття краєзнавчого музею бажаючі могли оглянути постійну експозицію та виставки в самому замку, а також переносні виставки на Замковій горі. Свої колекції та виставки представили 7 шкільних й громадських музеїв Острога та району, що співпрацюють із заповідником. Крім того, можна було придбати сувеніри та краєзнавчу літературу, позмагатися у стрільбі з арбалету, відчеканити ювілейну монету, взяти участь у різних майстер-класах, скуштувати похідної князівської каші і просто насолодитися прекрасною атмосферою чудового дійства. Думаю, що подібного свята на Замковій горі ще не було – ще б пак, наступний подібний ювілей буде аж через 100 років. Будемо сподіватися, що за цей час заповідник відкриє ще кілька нових і дуже потрібних у нашому місті закладів, зокрема, картинну галерею, музей єврейської історії та культури, давньої зброї. Це дозволить йому ще більше зміцнити свої позиції, як найпотужнішого і найпопулярнішого на Рівненщині туристичного об’єкту.


Оголошення, реклама

До уваги жителів міста!
Відтепер прийом заяв громадян здійснюватиметься у Центрі надання адміністративних послуг за адресою:
м. Острог, вул. Максима Кривоноса, 32.


Телефон 2-29-95.

У четвер, 8 вересня, Рівненська обласна рада повністю укомплектувала свій керівний склад. Того дня на черговій сесії відбулося таємне голосування по виборах спікера і його першого заступника. За підсумками таємного голосування головою Рівненської обласної ради сьомого скликання обрано Миколу Драганчука. А вакантну посаду першого заступника зайняв депутат від нашого міста Олександр Корнійчук. Заступником голови облради продовжує працювати Олексій Бучинський

Вітання з нагоди професійних свят
Шановні працівники фізичної культури і спорту, вчителі, тренери, ветерани галузі, всі, хто бере участь у розбудові фізкультурно-оздоровчого руху Острожчини! Дорогі спортсмени і фізкультурники, уболівальники та шанувальники спорту!
Традиційно у другу суботу вересня відзначається свято всіх прихильників здорового способу життя, фізкультурників, спортсменів, ветеранів спорту – День фізичної культури і спорту. За всіх часів саме здорові духом і тілом люди складали опору суспільства, адже спорт не тільки дає здоров’я, він загартовує характер і волю.

Україна завжди славилась своїми спортивними талантами, фізичне виховання – це здоров’я нації.

Отож, наше спільне завдання – залучати в спортивні зали, на майданчики якнайбільше дітей, молоді, їх батьків, але найголовніше – створення для цього відповідних умов. Тому підтримка фізкультурно-спортивного руху, зміцнення матеріально-технічної бази спортивних закладів міста – це пріоритетне завдання.

Від щирого серця вітаю вас із Днем фізичної культури і спорту, святом здорових, цілеспрямованих людей! Прийміть найщиріші вітання з нагоди свята, яке у цей олімпійський рік, безперечно, стало святом мільйонів уболівальників спорту, шанувальників здорового способу життя. Бажаю всім спортсменам, тренерам, ветеранам спорту, вболівальникам і шанувальникам фізичного здоров’я і краси олімпійського довголіття, спортивних та життєвих перемог, плідної праці та успіхів у всіх звершеннях.
З повагою міський голова Олександр ШИКЕР
Шановні програмісти та комп’ютерники!
День програміста можна вважати неофіційними святом усіх користувачів комп’ютерів, яких сьогодні в місті та районі дуже багато. На комп'ютерах тепер працюють і керівники різних організацій, і офісні працівники, і трудівники різних галузей, а ще тепер багато користувачів соціальних мереж, тих, хто листується через Інтернет, отримує і надає різні послуги, переглядає новини та ін.

Останнім часом все більше і більше сфер нашої діяльності використовують комп’ютери та створені програмістами нові програми. Їх роль дуже важлива. Тому це свято є майже всенародним і заслуговує на увагу та відзначення. Тож з його нагоди бажаю всім причетним здоров’я, сил та наснаги!
З повагою міський голова Олександр Шикер

Оголошення

Виконком Острозької міської ради оголошує конкурс на заміщення вакантної посади Державного реєстратора відділу реєстрації виконавчого комітету Острозької міської ради.

Особи, які бажають взяти участь у конкурсі, подають на ім’я міського голови заяву, до якої додається особова картка форми П-2 ДС, автобіографія, 1 фото (4х6), копія документів про освіту, декларація про доходи, копія паспорта, медична довідка Ф 133/о.

Вимоги до конкурсантів: освіта вища (юридична) , загальний стаж роботи не менше 5 років, досконале володіння державною мовою, досконалі навики роботи на комп’ютері.

Строк подачі заяв протягом 30 днів із дня опублікування оголошення. Конкурс буде проводитися 12 жовтня 2016 року в залі засідань міської ради об 11:00 годині.

Довідки за телефоном: 2-22-60.
Мовою документів

Розпорядження Острозького міського голови

Про скликання засідання виконавчого комітету
7 вересня 2016 року № 97 р
Відповідно до статті 53 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про доступ до публічної інформації», розділу 4 п. 4.1. Регламенту виконавчого комітету Острозької міської ради:

Скликати виконавчий комітет Острозької міської ради 20 вересня 2016 року в Острозькому КП «Теплоенергія» за адресою: вул. Лесі Українки, 1. Початок реєстрації о 09 год. 30 хв. Початок засідання о 10:00 год.

До порядку денного засідання виконавчого комітету Острозької міської ради внести наступні питання:

2.1. Про стан готовності міста Острога до роботи в осінньо-зимовий період 2016 – 2017 років.

2.2. Про звіт начальника відділу ведення Державного реєстру виборців виконавчого комітету Острозької міської ради О. А. Доценко щодо виконання посадових обов’язків.

2.3. Про стан підготовки навчальних закладів міста Острога до нового 2016 – 2017 навчального року.

2. 4. Про затвердження мережі класів і контингенту учнів в Острозьких загальноосвітніх навчальних закладах на 2016 – 2017 навчальний рік.

2.5. Про затвердження поточного плану роботи на четвертий квартал та оперативного плану роботи виконкому Острозької міської ради на жовтень 2016 року.

2.6. Про включення квартири № 2 житлового будинку № 60 по вул. Східній в Острозі до числа службових квартир Острозького комунального підприємства «Водоканал».

2.7. Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 15 березня 2016 р. № 52 «Про комітет із конкурсних торгів Острозької міської ради».

2.8. Різне.

3. Організаційному відділу міськвиконкому передати дане розпорядження для оприлюднення на офіційному сайті Острозької міської ради та в газеті «Замкова гора».

4. Контроль за виконанням розпорядження залишаю за собою.

Міський голова Олександр ШИКЕР
Наукові конференції

Досліджуючи «глибини» століть

Олександр ГЛАДУНЕНКО,

учасник конференції


З нагоди 100-річчя відкриття історичного музею в Острозі Державний історико-культурний заповідник міста Острога (ДІКЗО) провів ювілейну наукову конференцію. Бо правонаступником музею, відкритого 24 серпня 1916 року, і є якраз цей комунальний заклад.

Це справді був непересічний захід. Бо, дякуючи виступаючим, ми могли «заглянути» у такі історичні далі, яких і не досягнеш одразу, не одразу й віднайдеш, яких і не сподівалися. Перед нами ніби зримо поставав давній-давній Острог, до образу якого ми й не звикли. Бо вірили отим «казкарям», «байкарям», які нам просторікували про «гострі роги», «тупі лоби» тощо.

Насправді, істина виявилась далекою од того виду Острога, який буцімто був оточений ровом із водою… Він мав зовсім інший вигляд. Отак від нашарувань темних віків і проступає справжнє обличчя нашого міста в давнину. Багато для цього зробили археологи. Тому чималу частину конференції було присвячено саме їхнім дослідженням. Про них повідали Богдан Прищепа, кандидат історичних наук (к.і.н.), доцент кафедри історії України Рівненського державного гуманітарного університету («Нові дослідження замку ХV- ХVІІ ст. в Острозі»), Василь Чекурков, керівник клубу «Юний археолог» Рівненського міського Палацу дітей та молоді («Археологічні дослідження міст Волині доби князів Острозьких у період незалежності України»), Віктор Атаманенко, к.і.н., доцент кафедри історії ім. М. П. Ковальського Національного університету «Острозька академія» (НаУОА).

Доповнювали їхні розповіді вже на основі документальних джерел Тарас Вихованець, заступник директора з наукової роботи Нетішинського міського краєзнавчого музею («Данина «плітчизна» на Острожчині в першій половині ХVІІ століття»), Віталій Бондарчук, здобувач кафедри релігієзнавства та теології НаУОА («Використання Іпатієм Потієм персоніфікованої критики проти Христофора Філарета»), Володимир Марчук, к.і.н., старший викладач кафедри історії ім. М. П. Ковальського НаУОА («Ліквідація францисканського монастиря в Межирічі Острозькому в 1866 році»), Микола Близняк, к.і.н., доцент кафедри історії ім. М. П. Ковальського НаУОА («Пожежі та пожежна безпека в Острозі у др. половині ХІХ ст.»). Цікавими були повідомлення про книги, які походять з Острога Ірини Ціборовської-Римарович, к.і.н., старшого наукового співробітника відділу стародруків та рідкісних видань Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського («Книгозбірня Острозького єзуїтського колегіуму – історико-культурна пам’ятка доби Контрреформації в Україні») та Поліни Скурко, наукового співробітника Центральної наукової бібліотеки ім. Якуба Коласа Національної академії наук Білорусі («Дивовижні й неочікувані: острозькі стародруки Білорусі, їх міграції та читачі»), причому остання повідала про все це білоруською мовою, що ні в кого з учасників конференції не викликало заперечень.

Про події нелегкого ХХ ст. повідали Тетяна Самсонюк, к.і.н., головний спеціаліст відділу використання інформації документів Державного архіву Рівненської області («Поляки Волині в умовах становлення більшовицького режиму вересня 1939 – червня 1941 рр.»), Андрій Смирнов, к.і.н., доцент кафедри історії ім. М. П. Ковальського НаУОА («Спогади Федора Інтергойза як джерело з історії Голокосту на Острожчині»), Микола Руцький, член Національної спілки письменників України, з Нетішина («Мої університети в Острозькому музеї-заповіднику»). До речі, виступ Миколи Миколайовича присутні вислухали із великим зацікавленням, адже він розповідав про події, які відбулися у стінах старовинної Вежі Мурованої, в якій якраз і проходила конференція. Також порадував усіх виступ Дмитра Пугача, який щойно став студентом Львівського державного університету імені Івана Франка. Його повідомлення про документальну спадщину острозьких родин (на прикладі Володимира Шмідта) було підготовлено на рівні якісної дипломної роботи.

У конференції взяли участь знавці історії, в основному, з тих місць, що свого часу входили у сферу інтересів або володінь славетних князів Острозьких. Тож було про що погомоніти науковцям і під час перерв, і під час круглого столу, й обмінятися думками про щойно видані матеріали наукового збірника. Одразу ж виявилось, що його наклад не відповідає запитам, бо багато хто хотів би придбати ще один примірник, окрім подарованого. Крім нього, всі учасники також отримали гарний кольоровий буклет (про нього ми розповімо в одному з наступних номерів нашої газети) до знаменної дати, програмку заходу та запрошення на ювілейні урочистості.

Потрібно відмітити також, що конференція почалася з гарних вітань працівникам ДІКЗО та нашим гостям, які виголосили міський голова Олександр Шикер (на фото), помічник генерального директора Національного художнього музею України, директор Донецького обласного художнього музею до 2016 року Галина Чумак, а також вітав учасників конференції господар – директор заповідника Сергій Кибкало. Чимало повідав (у перервах між виступами) про колишніх та нинішніх працівників музею, події, які відбулися протягом сторіччя, зробив важливі коментарі до виступів заступник директора заповідника з наукової роботи Микола Манько.
Соціальний захист

Запроваджено механізм розрахунку та повернення
до бюджету невикористаних сум субсидій


Олена ГОРДІЙЧУК,

в.о начальника відділу допомог та субсидій управління праці та соціального захисту населення виконкому Острозької міської ради


Постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2016 р. № 534 «Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання) та послуг із газо-, електропостачання для індивідуального опалення», затверджено порядок розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії, яка надається громадянам для відшкодування витрат на оплату послуг із централізованого опалення (теплопостачання), із газо- та електропостачання для індивідуального опалення.

Цей порядок визначає розрахунок та механізм повернення до бюджету невикористаних сум субсидії, що перевищують вартість (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб. метрів природного газу або вартість 150 кВт.-г електричної енергії (в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення).

Розрахунок невикористаної суми субсидії проводиться виробниками/виконавцями послуг із централізованого опалення (теплопостачання), газо- та електропостачання у разі використання природного газу/ електричної енергії для індивідуального опалення (далі надавачі послуг) станом на 1 травня нового неопалювального сезону за особовим рахунком споживача – громадянина, якому призначено субсидію на опалювальний сезон, що закінчився.

Розрахунок невикористаної суми субсидії проводиться надавачем послуг у разі, коли на особовому рахунку одержувача субсидії станом на 1 травня нового неопалювального сезону, а також станом на 1 травня 2016 року обліковується переплата за послугу. Переплата за особовим рахунком одержувача субсидії (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) зменшується на розраховану невикористану суму субсидії за опалювальний сезон.

За результатами розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидій, що підлягає поверненню до бюджету, надавач послуги складає акт розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидій у трьох примірниках, один з яких залишає у себе, а два інших подає до 1 вересня до структурного підрозділу з питань фінансів та структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, виконавчого органу міської ради.

Відповідальність за правильність розрахунку невикористаних сум субсидії за опалювальний сезон за кожним особовим рахунком одержувача субсидії та повноту відображення їх в актах розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидій покладається на надавачів послуг в особі їх керівників та посадових осіб, що проводили такий розрахунок.

Для отримання додаткової інформації споживачі повинні звертатись до підприємств – надавачів послуг.

  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка