3 Анімація, звук і відео у ВебСкачати 155.69 Kb.
Дата конвертації29.11.2016
Розмір155.69 Kb.

3.4. Сучасні веб-технології. Анімація, звук і відео у Веб

3.4. Анімація, звук і відео у Веб


Бурхливий розвиток Інтернет технологій надав широкі можливості для застосування у веб-сторінках різноманітних мультимедійних елементів - анімації, звуку, відео або їх комбінації. Величезний потенціал «пожвавлення» дизайну можна реалізувати в багатьох елементах: від простих анімованих GIF-зображень до анімації Flash-фільмів і відео роликів із звуком і рухом.

Працюючи з анімацією для Веб, розробники впроваджують одну або кілька технологій (Flash, Shockwave, GIF-анімацію або видео- і звукові застосування) у кінцеву мету - створення веб-сторінки, яка здатна міцно притягати погляд.

Окрім привертання уваги відвідувачів до сайту, веб-анімація також може розважати і інформувати. На веб-сторінці можна застосувати анімацію і звук для опису етапів складної процедури або процесу. Наприклад, анімована послідовність чи відеоролик, який демонструє кроки вивчення певного уроку у супроводі голосу диктора є значно ефективнішим за текстовий документ, що описує ці ж кроки.

Тип анімації і програмного забезпечення, необхідного для її створення визначається в залежності від конкретного призначення веб-сторінки. Анімація є важливою складовою дизайну веб-сайту, і у веб-дизайнера, є широкі можливості вибору багатьох технологій, які допоможуть в досягненні конкретних цілей, що ставляться перед сайтом.


GIF-анімація


Анімація з використанням формату GIF (Graphic Interchange Format) є найпростішою та популярною на сьогоднішній день формою анімації в Інтернет.

Така популярність викликана кількома причинами:


 • GIF-анімацію легко створювати за допомогою графічних редакторів компанії Adobe –PhotoShop, ImageReady і Fireworks.

 • GIF-анімація не вимагає спеціальних плагінів для браузерів.

 • GIF - це стандартний формат для веб-документів. Всі браузери, що підтримують графічні зображення, відображатимуть GIF-файли.

 • GIF-анімація використовує потокові технології. Почавши завантаження GIF-анімації, браузер відображає кадри в міру їх отримання. Відвідувачу не доводиться чекати закінчення завантаження файлу, щоб побачити анімацію.

Анімовані GIF-зображення працюють як традиційна покадрова анімація, яку застосовують у мультфільмах. Кожна GIF-анімація містить певне число кадрів, де кожен кадр є частиною анімації. При збереженні GIF-анімації програма «складає» частини зображення (кадри) одне поверх іншого і зберігає їх всіх в одному файлі. Коли браузер відкриває файл, він відображає окремі кадри по одному за визначений час, створюючи зоровий образ руху.

При збереженні GIF-анімації також задаються параметри, які дозволяють регулювати швидкість і тривалість анімації. Програма, за допомогою якої створюється GIF-анімація, зберігає відмічені опції в GIF-файлі, а браузер інтерпретує задані параметри і відтворює анімацію.

GIF-анімація широко використовується в маркетингу і рекламі.

Флеш-анімація


Adobe Flash (раніше відома як Macromedia Flash), або просто Flash - це є мультимедійна платформа, яку використовують для створення векторної анімації та інтерактивних застосувань (зокрема, ігор), а також для інтеграції відеороликів у веб-сторінки.

Flash дозволяє створювати повноекранну анімацію з вбудованим звуком і інтерактивністю при відносно невеликих розмірах файлу. Невеликі розміри файлів Flash продиктовані використанням в основному векторних зображень. При збереженні традиційного растрового зображення (GIF або JPEG), файл повинен зафіксувати і зберегти інформацію, що описує кожен піксел, внаслідок чого об’єм файлу значно збільшується. І навпаки, при збереженні векторної графіки, застосовуються математичні формули, що є запорукою невеликого об’єму файлу.

Векторні зображення, які збережені у Flash-анімації, позначаються як SVG-зображення, або векторна графіка, що масштабується (Scalable Vector Graphics). Розміри SVG-зображень можна змінювати (робити їх більшими або меншими) під час відтворення анімації без втрати якості зображення і вони завантажуються швидше, ніж традиційні JPEG- або GIF-зображення. Отже, можна створювати файли складної Flash-анімації, які швидко завантажуються і відтворюються на комп'ютері відвідувача.

Використання Flash для оформлення елементів сайту


Існує як мінімум три підходи до створення сайтів з Flash — створення традиційного сайту з окремими фрагментами Flash, створення сайту на Flash цілком і створення сайту на Flash з використанням окремих фрагментів на HTML.

Коли сайт створено на Flash цілком, говорити про використання окремих елементів не має сенсу. Такий сайт є абсолютно цілісним: всі Flash-об'єкти в ньому завантажуються перед початком роботи сайту. Приблизно те ж саме стосується і проектів, в яких використовуються окремі фрагменти, тоді, нові елементи будуть підвантажені в міру необхідності.

Сайт, що створено за допомогою традиційної мови розмітки з впровадженням окремих об'єктів на Flash є оптимальним для сайтів, які містять великі об'єми тексту і зацікавлені в тому, щоб пошукові системи фіксували цю інформацію.

Flash-елементи сайту

Інтро


Інтро — це невелика заставка, яка відображається перед входом до сайту або у верхній частині сторінки. Як правило, розміщення інтро переслідує дві мети — з одного боку, використовуючи оригінальну заставку, сайт виділяється серед інших, з іншої — завдання відповідного настрою для відвідувача. Особливо важливим це є для іміджевих сайтів (спеціалізовані чоловічі або жіночі портали, сайти косметологічних лікарень, салонів краси, перукарських або нічних клубів).

Меню


Динамічні спливаючі меню — ще одні елемент для створення якого ідеально підходить Flash. Ще зовсім недавно дизайнери дуже обережно відносилися до подібних рішень, оскільки пошукові системи або не вміли індексувати текст і посилання в Flash, або робили це не дуже добре. Сьогодні проблема індексації знята повністю, а тому, верстальники можуть забути про створення громіздких за об'ємом коду і дуже чутливих до різних браузерів меню на CSS і JavaScript.

Інформери


Лічильники, годинник, календарі і власне інформери виглядатимуть набагато краще, якщо їх зробити із застосуванням Flash-технологій. Загальний розмір інформеру (графіка та програмний код) при цьому є доволі малим.

Кнопки


Анімовані кнопки є могутнім інструментом оформлення сайту, проте, використовуючи їх, важливо мати міру. На жаль, це вдається далеко не завжди і тому в мережі можна знайти багато сайтів, остаточно зіпсованих за допомогою надмірно анімованих елементів навігації сайту.

Текст


Flash можна використати для стилізації неважливих для просування підзаголовків чи невеликих текстових фрагментів.

Технології Flash чудово справляються з оздобленням сайту, але дещо поступаються традиційним технологіям в плані індексації і ранжирування пошуковими системами. Тому, кращим є створення сайтів, в яких обидві технології, — HTML і Flash — будуть використані для виконання своїх початкових завдань.


Переваги Flash над традиційною GIF-анімацією:


 • Flash в основному оперує невеликими векторними зображеннями, тому, завантаження анімації відбувається швидше.

 • Flash підтримується на різних платформах, в різних операційних системах і різних браузерах. Плагіни для відтворення Flash-анімації розроблено для більшості браузерів і розповсюджується абсолютно безкоштовно.

 • Flash дозволяє змінювати розміри зображень під час анімації. Векторні зображення легко масштабуються, зображення виглядають якісно при будь-яких розмірах.

 • Flash використовує технологію потокового відтворення. При завантаженні Flash-анімації відвідувачу не доводиться чекати, поки файл завантажиться повністю. Анімація стартує відразу ж, як тільки браузер отримає достатній об'єм Flash-даних для того, щоб почати анімацію.

 • Flash притаманна інтерактивність. Flash дозволяє створювати інтерактивні меню і навігаційні панелі, не вимагаючи від розробника досвіду роботи з мовами програмування.

 • Flash повністю сумісний з JavaScript. Часто дані Flash і програмний код JavaScript об’єднуються. Оскільки всі браузери «розуміють» мову JavaScript, можна створювати ще складніші взаємодії між сторінкою та її відвідувачами.

 • Flash ефективно працює із звуковими файлами і дозволяє в одній анімації об'єднувати рух і звуковий супровід.

Доцільність використання анімації


Анімація привертає увагу, розважає і інформує, проте при її використанні на веб-сторінках слід дотримуватися і певної обережності:

 • Анімація захоплює увагу, але її надлишок може лише заважати. Якщо анімація створюється для залучення уваги відвідувача, слід утриматися від використання більш ніж одного-двох анімованих об'єктів на сторінці.

 • Анімацію часто використовують, щоб підкреслити вміст веб-сторінки, тому, слід слідкувати за тим, щоб вона дійсно приносила користь і перекликалася із статичним наповненням сторінки.

 • Не слід використовувати анімацію на сторінках, що містять великі об'єми тексту. Анімація впливає на концентрацію уваги користувача і відволікає його від читання тексту.

 • Не використовуйте анімацію заради анімації. Оскільки певні файли анімації можуть мати великі розміри і, їм потрібно більше часу на завантаження і відображення, їх варто застосовувати там, де вони дійсно вносять до сторінки вагомий внесок.

Робота із звуком в Інтернет


Звук, що супроводжує сайт допомагає «задати настрій» аудиторії і підсилити враження відвідувачів. Продуманий звуковий супровід допоможе відвідувачам сайту отримати максимум вражень від сторінки і утримати їх на сайті. Проте, непродуманий звуковий супровід може відлякати відвідувачів. Наприклад, музика, що постійно грає на тлі веб-сторінки, відволікає увагу, якщо тільки вона не має прямого відношення до вмісту, наприклад пісня на сайті співака.

Використовуючи на сайті музичні об’єкти слід заздалегідь потурбуватися про отримання авторського дозволу артиста або звукозаписної компанії.

На сьогодні звук є дуже популярним в Інтернеті, хоча Веб довгий час був безмовним середовищем. У 1996 році, коли комерційні браузери, такі як Netscape Navigator, стали доступними для широкого кола користувачів, з'явився попит на професійних веб-дизайнерів, що мають високу кваліфікацію в області розробки медіа-вмісту.

Перші звукові формати дозволяли створювати файли з настільки великими розмірами, що на завантаження хвилинного музичного фрагмента потрібно було очікувати хвилинами, а то і годинами.

Наприкінці 1996 року компанія RealNetworks створює першу версію RealAudio, де було застосовано «потокову» технологію, що дозволяє браузерам завантажувати і програвати звукові файли прямо на комп'ютері відвідувача. Технологія потокового відтворення дозволяє відтворювати музику або мову у той час, поки браузер продовжує підвантажувати файл.

Зазвичай, браузер завантажує початок аудіофайлу і починає відтворення вже завантаженої частини файлу, в той же час, продовжуючи довантаження решти його частини. Таким чином, відвідувачі можуть прослуховувати довгі аудіофрагменти, не чекаючи протягом довгого часу , поки великий аудіофайл буде завантажено повністю.

З RealAudio конкурує QuickTime компанії Apple, який функціонує подібно до RealAudio. На багатьох сайтах використовуються обидва формати — і RealAudio, і QuickTime — і більшість користувачів доставляють відповідні плагіни до своїх браузерів.

З часом, технології розвиваються, і веб-розробники розуміють, наскільки великою є роль звуку разом з рештою вмісту в створенні настрою і утриманні уваги відвідувача. Використання звуку внесло зміни до дизайну і конструкції сайтів. Наприклад, тепер на деяких сайтах ведеться радіомовлення (webcast — співзвучно до broadcast - віщати, передавати теле- або радіосигнали). Тисячі сайтів в Веб віщають в прямому ефірі. Вебcast широко використовують - від музики до прямих трансляцій президентських мов і спортивних ігор.

Як приклад можна навести National Public Radio (http://www.npr.com) і MSNBC (http://www.msnbc.com).

Якщо сайт буде містити музику або звук, слід передбачити кнопку, яка дозволить користувачеві швидко вимкнути музику або звук.

Подібно до графічних файлів, аудіофайли теж мають свої власні формати. Загальноприйнятими форматами звукових файлів, які добре працюють на платформі Windows є формати WAV, AU, SND, МРЗ і MIDI. На платформі Macintosh застосовують формати AIF, AIFF, SND, AU, МРЗ і MIDI. Деякі з форматів (AU, SND, МРЗ і MIDI) є універсальними і можуть використовуватися як в Windows, так і в Macintosh. Окрім цих форматів, формат MOV, який використовується QuickTime, може застосовуватися при збереженні звуку для обох платформ. За допомогою Windows Media Player (версії якого існують і для РС, і для Macintosh) користувачі можуть програвати файли формату Windows Media Format (WMF).

Для запису звуку в Windows можна скористатися вбудованою програмою звукозапису (Sound Recorder) або ж встановити програми для роботи з аудіоданими, такими як Sound Forge. Обидві названі програми записують звук у форматі WAV і надають можливість зберегти файл в кількох різних форматах. Щоб записати звук, працюючи на Macintosh, використовують втілену звукозаписну програму або встановлюють програми для роботи з аудіоданими, наприклад, Sound Edit Pro. Обидві програми записуватимуть звук з використанням AIFF і дозволяють зберегти файл в кількох різних форматах.

Щоб перетворити аудіофайл з одного формату в іншій, можна використати програму Cool Edit, яка є доступною для завантаження за адресою http://www.syntrillium.com.

Рекомендації по використанню звуку в Інтернет:


 • Використовуйте звук для передачі ідей за допомогою діалогів і дикторської мови.

 • Використовуйте звук для покращення навігації по сайту. Наприклад, добре поєднувати звук клацання з кнопкою, що міняє свій вигляд при наведенні на неї вказівника мишки.

 • Використовуйте фонову музику (якщо це доречно), щоб задати настрій сторінки. Наприклад, щоб задати настрій для сайту, що присвячений життю в океані, можна програвати шум прибою, що м'яко накочується на берег.

 • Використовуйте звук, щоб збільшити об'єм онлайнових продажів аудіозаписів. Наприклад, надайте відвідувачам можливість прослухати фрагмент нової пісні перед тим, як її купити.

Відео на Веб-сторінці


Популярною на сьогодні областю веб-дизайну є створення відео для відтворення на веб-сторінках. Застосування відео в Інтернет постійно зростає, тому стрімко вдосконалюються технології, що дозволяють швидко завантажувати відеофайли.

Відео файли знаходять в Інтернеті ряд особливих застосувань:


 • Використання відео для реклами телевізійних шоу і фільмів: у цих галузях традиційно використовуються анонси (короткі уривки передач або фільмів).

 • Використання відео для ознайомлення відвідувачів з автором. Наприклад, короткий відеоролик про розробника сайту підсилить враження від його домашньої сторінки. Чи відеоролик може супроводжувати резюме, щоб працедавці мали шанс наочно побачити майбутнього працівника.

 • Демонстраційні ролики є кращими за стаціонарні фотографії і допомагають потенційним покупцям дійсно побачити товар. Маркетингові сайти, такі як http://www.toyota.com, надають покупцям легкових і вантажних автомобілів можливість оглянути автомобіль за допомогою програм віртуальної реальності, наприклад, програми моделювання віртуальної реальності компанії Apple (www.appie.com).

Відображення відео в Веб


Для перегляду відеороликів браузер має містити спеціальний плагін. Проте, завантаження і установка модуля вимагає часу і певного терпіння з боку відвідувача. Більшість опитувань свідчать, що якщо відвідувачам доведеться перед тим, як проглянути відеоролик, зупинитися і завантажити плагін, більшість з них просто покидає сайт.

Тому, краще надати їм можливість попереднього перегляду відеоролика — наприклад, у вигляді серії невеликих стоп-кадрів, і дати можливість завантажити відповідний плагін, яке є необхідним для перегляду ролика. Якщо відвідувач знає, чого чекати, він може погодитися витратити певний час заради можливості переглянути відеоролик.


Відео: потокове відтворення або завантаження?


Вставляючи в Веб-сторінку відеоролик, можна вибрати один з двох варіантів відтворення ролика: потокове відтворення або відтворення після повного завантаження.

Потокове відео відтворюється за допомогою плагіну браузера, такого як RealAudio або QuickTime. Відтворення починається до того, як відеофайл буде повністю завантажено. Звичайне відтворення потокового відео починається тоді, коли завантажено частину файлу, достатньої для продовження завантаження решти частин файлу.

Одна з проблем, пов'язаних з потоковими відео, полягає в тому, що відеофайл повинен бути стиснутим до невеликих розмірів, щоб він міг завантажуватися, у процесі відтворення. Оскільки деякі види стиснення відеоданих застосовують технологію стиснення з втратами (стиснення за допомогою видалення надлишкової інформації), відеозображення погіршується і це приводить до низької якості відтворення. Крім того, тоді як браузер (точніше, плагін відтворення відеоданих в браузері) завантажує потокове відео, затримки, які пов'язані з трафіком в Інтернет або низькою швидкістю з'єднання, можуть затримати підвантаження відеоролика, що порушує відтворення, викликаючи ефект «мозаїчності» екрану чи порушення синхронності звуку і зображення.

Використання віртуальних екскурсій


Доволі ефективним способом подачі інформації є надання відвідувачам можливості ознайомитися з вмістом за допомогою віртуальної екскурсії.

Багато сайтів пропонують віртуальні екскурсії, що дозволяють користувачам пройтися по будинках, виставлених на продаж, перевірити видимість з того або іншого місця на стадіоні, перед покупкою квитків на спортивні змагання (http://kcchiefs.com/fanfair/v_arrowhead.asp), прогулятися по вулицях міста, наприклад, Ванкувера (http://www.virtuaiiyvancouver.com/), оглянути визначні пам'ятки, наприклад, Піраміди (www.pbs.org/wgbh/ nova/pyramid/explore /khufuall.html), і багато іншого.

Щоб відправитися у віртуальну екскурсію, для браузера потрібно завантажити плагін QuickTime VR (http:// www.appie.com/quicktime).

Однією з технологій створення віртуальної реальності в Інтернеті є панорамні зображення. Компонентами цієї технології виступають панорами і об'єкти, які об'єднуються в сцени. Перегляд зображення може здійснюватися за допомогою браузерів, доповнених компонентами, що підтримують цю технологію, або спеціального програвача, наприклад QuickTime VR.Панорамні фільми надають можливість кругового огляду, дозволяють збільшити або зменшити зображення. При зміні точки зору відбувається автоматичне коректування перспективи.

Об'єктні фільми дозволяють розглянути об'єкт з усіх боків (наприклад, скульптуру в музеї або товар у віртуальному магазині). Можливим є режим наближення або віддалення від об'єкту, а також його анімація, що реагує на дії користувача.

Об'єднання панорам і об'єктів в багатовузлові сцени дозволяє створювати віртуальний світ, який можна досліджувати переміщенням від одного вузла до іншого. Такі сцени зберігаються як у вигляді одного файлу, так і в кількох взаємозв'язаних файлах, де віртуальна сцена може бути об'єднана із звуковою мультимедійною інформацією.

На даний час в Інтернеті представлено численні віртуальні панорами, складені з кругових фотографій, які можна переглядати в браузері. В окремих вузлових точках можна «увійти» всередину зображення для перегляду його деталей.

Приклади віртуальних екскурсій:


 • The Louvre Museum (Лувр) http://www.louver.or.jp/louver/QTVR/anglais/index.htm

 • Submarines (Підводні човни) http://www.pbs.org/wgbh/nova/subsecrets/

 • Virtual Earth (Віртуальна Земля) http://www.virtuaiearth.com

 • Apple's Cubic VR Gallery (Кубічна VR-галерея Apple) http://www.apple.com/quicktime/products/gallery/

Зображення iPIX


Це зображення, що має «ефект занурення», оскільки воно поміщає глядача у середину сцени. Пересування по iPIX зображенню цілком контролюється мишкою. Об'єкт зображення можна розглядати в будь-якому напрямі - праворуч, ліворуч, вгору, вниз, а також переміщатися назад-вперед, збільшуючи або зменшуючи зображення.

Крім того, в знімки iPIX можна інтегрувати звук, «гарячі області» (hot spots) та інші мультимедійні опції.


Як зробити знімки для iPIX зображення?


Для отримання фотографії iPIX використовується наступне устаткування: цифрова камера з лінзами, виконаними за технологією «риб'ячого ока», спеціально виготовлений поворотник, що встановлюється на триножник.

Знімок, що отримується за допомогою такого пристрою називаються «півкулею», оскільки складає половину готового iPIX зображення. Тому, для отримання одного панорамного зображення iPIX потрібно зробити два знімки: в один та інший бік.


Плагіни для браузерів


На сьогодні існують різні типи мультимедійного вмісту, такі як Flash-анімація, потокове аудіо і відео (streaming audio/video), тури у віртуальній реальності VR (Virtual Reality) QuickTime тощо. Форматів анімаційних файлів є багато і не завжди браузер має вбудовану програмну підтримку, за допомогою якої відтворюється анімація.

Для того, щоб анімація могла повноцінно відображатися, потрібно встановити спеціальне програмне забезпечення, так званий плагін (plug-in), яке зазвичай завантажується з Веб і встановлюється в браузері, — іноді, під час перегляду сторінки, що містить анімований об'єкт.

Наприклад, для перегляду Flash-анімації, в браузері повинен бути встановлений Flash-програвач. Кілька років тому користувачам доводилося завантажувати цей модуль з сайту компанії Macromedia. Сьогодні ж більшість сучасних браузерів поставляються з вже встановленим Flash-програвачем.

Зазвичай HTML-теги, які призначені для розміщення анімованого об'єкту на сторінці, містять інструкції для браузера, що дозволяють йому знайти та завантажити відповідний плагін. Перед тим, як завантажити і встановити плагін, браузер виведе на екран діалогове вікно з повідомленням про те, що для відображення сторінки потрібне програмне забезпечення, ще не встановлене на комп’ютері, і вкаже, звідки буде відбуватися завантаження. Якщо користувач погоджується із завантаженням, плагін втілюється у браузер і можна переглядати повноцінний вміст сторінки. Якщо відмовитися від встановлення плагін, вміст сторінки також відображається за винятком анімованого об'єкту.


Adobe Flash Player


Безкоштовний, широко поширений програвач мультимедіа для перегляду файлів формату Flash (файли SWF, FLV): сторінки з динамічним змістом, барвистими спецефектами, інтерактивними іграми і відеофрагментами.

Плагін Shockwave Flash


Призначений для програвання Flash-роликів, дозволяє насолодитися всією красою векторної 3D-графіки, Flash-іграми та іншими інтерактивними елементами в Інтернеті. Плагін призначено для браузерів Internet Explorer, Opera, Mozilla Firefox, Netscape і Netscape сумісними.

Плагін DIVX Web Player


Плагін для перегляду фільмів, що дозволяє відтворювати файли AVI та стиснуті файли DIVX, безпосередньо в браузері.

Плагін також має багато корисних додаткових можливостей: • Збереження файлів на диск з можливістю подальшого відтворення за допомогою DIVX Player.

 • Спостереження за швидкістю з'єднання з Інтернетом і буфером завантаження під час відтворення.

 • Перегляд відео в повноекранному або віконному режимі.

 • Зміна налаштувань завантаження.

 • Автоматичне оновлення плагіну.

Плагін RealPlayer


Програвач для відтворення потокових мультимедійних файлів в режимі реального часу. За допомогою програвача RealPlayer можна слухати радіо і дивитися телебачення в мережі Інтернет.

Real Player, як і більшість сучасних мультимедійних програвачів, підтримує багато аудіо і відео форматів медіа-файлів (RM, RA, RAM, RT, RP, PNG, GIF, JPG, MP3, SWF, SMIL, SMI, WAV, AIFF, MPG, MPEG, AVI, ASF, MID, MIDI, RMI).

Основні властивості Real Player:


 • Редактор списків відтворення підтримує функцію перетягування файлів і програвання файлів у випадковому порядку.

 • Режим візуалізації - графічні анімації або «світлове шоу», безперервне програвання однієї пісні.

 • Закладки для улюблених файлів і потоків. Розподіл бібліотеки файлів по папках.

 • Контроль еквалайзера RealPlayer і відтворення відео. Буферизація потоку відео навіть в режимі паузи.

 • Запис аудіо CD і компакт-дисків з даними. Можливість завантаження музики в портативні пристрої.

 • Завантаження відео. RealPlayer може завантажувати відео з сайтів типу YouTube і зберігати їх на комп'ютері.

Плагін Microsoft Windows Media Player


Після його встановлення користувач отримує підтримку багатьох веб-сервисів, що транслюють потокові аудіо/відео дані в Інтернеті. Дозволяє переглядати відео і аудіо файли *.asf *.asx *.wmv *.wma *.wvx *.wm.

Плагин Quick Time


Дозволяє працювати з потоковими аудіо/відео файлами. Програє як файли власного формату, широко представленого в Інтернеті (QT), так і найбільш поширені медіаформати. В багатьох випадках є незамінним для перегляду потокового відео з Інтернеті.

Плагин DEVALVR


Призначений для перегляду 3D-документів. Більшість поширених плагінів перегляду панорам і віртуальних турів - Java, QuickTime і елементи ACTIVEX вимагають встановлення на комп'ютер. Проте, вони не мають таких розширених можливостей як DEVALVR і є обмеженими можливістю перегляду панорам лише свого формату. DEVALVR є найперспективнішим форматом для представлення панорам в мережі Інтернет.

Переваги DEVALVR: • Відображає формати панорам JPG, QuickTime, Flash, SPIV, PANGEAVR.

 • Відображення різних типів панорам - циліндрових, сферичних, кубічних тощо.

 • Має дружний русифікований інтерфейс.

 • Плагін розроблено спеціально для відображення фотоматеріалів високої якості в мережі Інтернет.

 • Вузька спеціалізація плагіну на панорамній фотографії і картографії, що на відміну від форматів широкого застосування (Java, QuickTime, Flash) надає плагіну багато специфічних функцій, необхідних для перегляду панорам і віртуальних турів.

Плагин iPIX Viewer


Дозволяє працювати з готовими iPIX-зображеннями, що розміщені на веб-сторінці

Вміст сторінки був і завжди буде центром уваги відвідувача сайту, будь то текст, нерухома графіка, анімація, аудіо, відео або їх комбінація. Якісний вміст є важливим аспектом веб-дизайну. Не знайшовши якісного вмісту, відвідувачі у пошуках потрібного перейдуть до іншого сайту. Тому, анімація, відео і аудіо повинні збагачувати вміст сайту, а не просто доводити, що розробник це вміє робити.
База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка