1.Ідентифікація Культура західноєвропейського Середньовіччя Опис Модуль № «Середньовіччя як культурний феномен»Скачати 26.71 Kb.
Дата конвертації31.03.2017
Розмір26.71 Kb.
1.Ідентифікація

Культура західноєвропейського Середньовіччя2.Опис

Модуль № 1. «Середньовіччя як культурний феномен». Середньовіччя в контексті історії світової культури. Середньовіччя і Античність: проблема успадкування культурних традицій. Періодизація культури Середньовіччя. Особливості організації життєвого простору середньовічної культури.

Модуль № 2. «Формування та основні характеристики середньовічного світогляду». Середньовічна картина світу. Християнство в середньовічній культурі. Особистість і універсум.

Модуль № 3. «Особливості соціальної стратифікації». Нормативні чинники: “ordo” i “estat”. Нормативно-ціннісні ієрархії. Корпоративність.

Модуль № 4. «Основні форми середньовічного способу життя». Середньовічне місто. Монастир як культурний центр. Середньовічний університет. Лицарство як особливий спосіб життя. Карнавал і “сміхова культура”. Особливості середньовічного мистецтва.

3.Рівень

А) Попередні умови: студент має прослухати курси з історії літератури, з історії філософії, історії античної культури, орієнтуватись у історико-культурному процесі.

Б) Цілі та завдання:

Ціль курсу ознайомлення студентів з розвитком, основними якостями та характеристиками середньовічної культури, розкрити її зміст і проблематику, внесок у світову цивілізацію.

Завдання курсу - надати уявлення про етапи розвитку середньовічної культури і найбільш важливі концепції середньовіччя; навчити орієнтуватись в етапах і якісних характеристиках цієї доби, усвідомлювати себе необхідною частиною єдиного простору європейської культури з постійним прагненням до власного і суспільного духовного збагачення.

В) Бібліографія:  1. Білик Я.М. Дослідження ігрового феномену в культурі. – Х., 1998.

  2. Ле Гофф Ж. Цивилизация средневекового Запада. – М.: Прогресс, 1992.

  3. Памятники средневековой латинской литературы IУ-IХ вв. – М., 1970.

  4. Памятники средневековой латинской литературы Х - ХII вв. – М., 1972.

  5. Українська та європейська культура в нарисах. – Харків, 2004.

4.Обов’язкові чи вибіркові розділи програми навчання

Обов’язковий5.Викладацький склад

Білик Ярослав Михайлович, доктор філософських наук, професор кафедри теорії культури і філософії науки6.Тривалість

Кожного тижня – 4 год., загалом за семестр – 180 год. / 5 кредитів ESTC (лекції – 34 год., семінарські заняття – 34 год., самостійна робота – 112 год.)7.Форми та методи навчання

Лекції, семінари, самостійна робота, робота з першоджерелами, курсова робота.8.Оцінювання

Поточна оцінка знань студентів на семінарських заняттях, оцінки за виконання індивідуальних навчально-дослідних завдань.Форма підсумкового контролю – іспит, оцінюється за національною системою оцінювання та системою оцінок ESTC.

9. Мова

Українська


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка